Açık Hat Kullananlara BTK’dan Son Fırsat

 • 11 Aralık 2012
 • 43.522 kez görüntülendi.
Açık Hat Kullananlara BTK’dan Son Fırsat

Geçmiş yıllarda yoğun bir talep alan ve binlerce kişiye satılan Açık Hatların kullanıcılar tarafından kendi üzerine alınması için BTK tarafından son bir fırsat sunuldu.

olarak satın alınan ve başkasının adına kayıtlı olan bir hatta sahip iseniz 1 Ekim 2013 tarihine kadar size en yakın GSM Bayisinden gerekli sözleşmeleri imzalayarak hattı kendi üzerinize alabileceksiniz.

Herhangi bir ek ücret alınmadan yapılacak olan işlem sonrasında kullanımda olduğunuz hatta numara ya da sim kart değişimi olmadan direkt olarak sizin adınıza kayıt edilmiş olacak.

Turkcell abonesi olan abonelerin Turkcell İletişim Merkezlerine, Vodafone abonesi olan kullanıcıların Vodafone Shop‘lara, Avea abonesi olanların ise Avea İletişim Bayilerineuğraması gerekecek.

Açık Hatlar için BTK Son Bir Şans Verdi

Açık Hatlar için BTK Son Bir Şans Verdi

Bayilerde normal hat açılışı gibi işlem yapılacak olup abonelerden kimlik fotokopisi ve abonelik sözleşmesi alınacaktır.

Hattı üzerinize almak için tanınan son tarih 01 Ekim 2013 tarihi olarak belirlenmiş durumda. Bu tarihe kadar kullandığı Açık Hattı kendi üzerine almayan aboneler kısa süre sonra hatlarına veda etmek durumunda kalabilirler.

Bu tarihten sonra gelen bilgi ve şikâyetlere göre Açık Hatların belirlenmesi çalışmasına başlayacak olan BTK bu noktada tespit ettiği hatları kapatma yoluna gidecek.

Bu noktada haksız bir şekilde başkalarının hattını kendi üzerine geçirmeye çalışanların engellemesi için de 1 Ekim 2014 tarihine kadar bir itiraz süresi verilmiş durumda. Kendi adınıza olan bir hattı başka bir kullanıcı kendi üzerine taşımış durumda ise 1 Ekim 2014 tarihine kadar BTK’ya itirazın bildirmesi gerekiyor. Aksi durumda o tarihten sonra herhangi bir hak iddia edemiyor.

Taşıma işlemi sırasında kullanılan hattın Aktif olması ve abonenin yanında olması gerek. SMS olarak gelecek olan bir şifre yardımı ile işlemlerin doğrulanması yoluna gidilecektir. SMS olmadan sistem kayıt işlemini sonlandırmamaktadır.

Vodafone Bayileri ÜCRETSİZ Geçiş İşlemlerine Başlamış Durumdadır...

Avea ve Turkcell Bayileri 2012 senesi bitmeden sistemi aktife alacaktır. 

 

Ücretsiz Devir İşlemlerinde SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Kesinlikle ARA BAYİ diye tabir edilen bayilere gitmeyiniz. İşlem yapma yetkisi sadece ANA BAYİLERDE bulunmaktadır. Ana Bayiler dışında kalan bayilere KİMLİK Bilgilerinizi teslim etmeyiniz.

Ana Bayi Listelerine aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

            Turkcell İletişim Merkezleri: http://www.turkcell.com.tr/site/tr/bizeulasin/Sayfalar/turkcell-noktalari.aspx

            Vodafone Cep Merkezleri: http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/vodafone-shop.php

            Avea İletişim Merkezleri: http://avea.maptriks.com/

 • Bayi sizden ÖDEME ALMA gibi bir hakka sahip değildir. İlla ödeme talep ediyorsa başka bir bayiye gitmenizi ve Ödeme Talep Eden bayi hakkında BTK’ya ve Operatöre Şikâyet Kaydı oluşturmanızı öneririz.
 • Devir İşlemi için bayiye gittiğiniz de KESİNLİKLE Telefonunuz ve Nüfus Cüzdanınız yanınızda olmalıdır. Telefona gelen SMS ile kayıt işlemi sonlandırılmakta ve sizin üzerinize taşıma işlemi yapılmaktadır.
 • İşlem yapılan hattın ilk 3 Aylık süreç içerisinde Taşınamayacağı gerçeğini bilmelisiniz. Hattınız Faturalı ise Aktivasyon Ücreti de yansıyacaktır. Bu sebeple taşıma yapmadan önce bu bilgiler aklınızda olsun.
 • Devir İşlemi sırasında TARİFE Değişimi yaşanmaktadır. Bu sebeple eğer hali hazırda ABONE ALMAYAN bir tarifede iseniz yeniden o pakete geçmeniz mümkün değildir. AKTİF olan paketlerden birisini seçmeniz gerekecektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 136 YORUM
 1. gökhan diyor ki:

  vodafon bir hat ‘a avea’ dan tarife değişikliği yaptım 26,08,2013 te fakat hattım 8 gün oldu hala açılmadı lira yükle açılır dediler yükledim açılmadı bu konuda haklarımı nasıl arayabilirim ne yapmama lazım

  1. Cep Seyir diyor ki:

   Vodafone hat kullanırken nasıl AVEA’dan tarife değiştirdiniz anlamadım. Taşıma mı yaptınız. Taşımalar 2 ila 6 gün arasında sonuçlanır. Hattım açılmadı demişsiniz ama açılmayan hatta nasıl kontör yüklediniz. Oda ayrı bir konu.

   Siz Taşıma işlemi yapılan Bayiye bir uğrayınız…

 2. Çağlar diyor ki:

  Hattı üstüme almaya gittim Turkcell bayisine. Normalde BTK yazdığı ( https://tuketici.btk.gov.tr/haber/?id=50 ) habere göre masraflar GSM operatörlerine aitmiş. fakat Danıştay kararı bozmuş, masraf kullanıcıya yüklenmiş. yine bir insanlık suçu. 45 tl istedi benden bayii. ben de vermedim. emin insanlıktan anlayan birileri temyize gider diye.

  1. Cep Seyir diyor ki:

   Öyle bir durum yok. Olsa idi ise şimdye kadar başkalarının da başına gelirdi.

   1. ayse diyor ki:

    nasıl yok benden de turkcell 40 lira istedi. vermedim kapansın dedim artık kapanmasını bekleyeceğiz.

  2. Samet diyor ki:

   Bende bugün gittim aynı şeyi söylediler değişti normalde dediler ama ben ücretsiz olarak yaptırdım. İnanmiyorum değiştiğinede. Herhangi bir yazı bulamadım. Avea kullanıyorum ve söylediğim gibi bugün ücretsiz olarak yaptım. Kimlik fotokopinzi alıyorlar ve sözleşme imzaliyorsnz işlem halloluyor. Ücret vermeyin.

  3. Gönül diyor ki:

   Aynı durum benim de başıma geldi. Bayramdan önce birkaç Turkcell bayisi dolaştım. Kimi 39 TL istedi kimisi 45 TL. Bir de kesinlikle ücretsiz değil diye iddia ediyorlar, inkar ediyorlar. Ben de vermedim. Kaldı öyle, ne yapmamız lazım. Şu anda ücretsiz işlem yaptırabileceğimiz bir bayi bilen var mı?

  4. Gönül diyor ki:

   Birkaç araştırmadan sonra şu sonuca ulaştım. Sanırım para istemelerinin nedeni belli oldu:

   ABONELİĞİN GÜNCELLEŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR [GÜNCELLEME]

   Bilindiği üzere 26/09/2012 tarihli “Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” başlıklı düzenleme ile kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkalarının adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, kullandıkları hatları üzerlerine almaları için hak tanınmıştır.

   Başlatılan uygulamaya göre başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananlar 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı kendi adlarına ücretsiz kaydettirebilme imkanına kavuşmuşlardır. Halihazırda, Haziran 2013 tarihi itibariyle kullandıkları hatları üzerine alan tüketici sayısı 666.748 kişiye ulaşmıştır.

   Danıştay 13 üncü Dairesinin 9/5/2013 tarihli ve E.2012/3596 sayılı Kararı ile Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar başlıklı düzenlemenin, ‘Aboneliğin güncelleştirilmesi işlemleri’ başlıklı 5 inci maddesinin; “Kullanıcıların hatları kendi üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler işletmeciler tarafından karşılanır.” hükmünü içeren beşinci fıkrasının yürütmesi durdurulmuştur.

   Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar başlıklı düzenlemenin 5 inci maddesinin 5 inci fıkrasında yer alan mali yükümlülükler dışında söz konusu Usul ve Esasların diğer hükümleri yürürlükte olup, aboneler 01.10.2013 tarihine kadar kullanmakta oldukları hatları üzerlerine kaydettirmek amacıyla ilgili işletmeciler ile abonelik sözleşmesi imzalayabilme hakları bulunmaktadır.

  5. lethy diyor ki:

   sizden yine 45 tl istemısler ne guzel . benden 55 tl ıstedıler ve vergı cezası bu dedıler. halbukı ıkı hafta once bı ara bayı bana on tl karsıllıgında gecıs yapabılırsın demıstı.

 3. kübra diyor ki:

  merhaba ben 4yıldır açık hat kullamıyorum 2gün önce hattımı kullanamamaya basladım servis yok diyor avea yazan yerde telefonu defalarca acıp kapattm sim i cıkardım kart kaydı yapılamadı dıyor telefon hiç çekmiyor telefonumda bır sorun yok hat bır anda iptal oldu nasıl düzeltebilirm bilgilendirirseniz cok sevinirim

  1. Cep Seyir diyor ki:

   Açık Hat kullanımı ile alakalı olarak sanırım hattı üzerinize almadınız. Sistem yavaş yavaş AÇIK HATLARI Kapatıyor. Sizin sorununuz bu olabilir. Tabi ki hat sizin üzerinize olmasığı için AVEA ile görüşüp detaylı bilgi almanız da mümkün olmayacaktır.

   Siz bir Avea ile görüşün. Bilgiyi ancak oradan alabilirsiniz.

  2. kübra diyor ki:

   tesekkürler..

 4. burcu diyor ki:

  ben turkcell hattımı kuzenime kısa süreliğine kullanması için vermiştim şimdi hattımı geri vermiyor.turkcell merkeze dilekçe yazdım.bi sonuç alamadım.şimdi ben hattımı kuzenden habersiz ne şekilde geri alabilirim

  1. Cep Seyir diyor ki:

   Hat sizin üzerinize ise yeni bir sim kart çıkarın. Eski sim kart iptal olur. Kullanmaya devam edersiniz.

  2. burcu diyor ki:

   hayır benim üzerime değil.açık hat kampanyasından faydalanıp kendi üzerine geçirmiş.ama hattın ondan önce benim adıma ait olduğunu ispatlayabilirim..

   1. Cep Seyir diyor ki:

    2014 Ekim dönemine kadar hakkınız var. Hattın daha önceki sahibi olmanız yeterli. Konu ile alakalı olarak hangi operatöre kayıtlı ise gidip bilgi alınız veya BTK yı arayarak konu hakkında yardım alınız.

 5. erdağ diyor ki:

  türkcell faturalı hat kullanıyorum mini paket tarifesindeyim 500 dk heryöne aylık 21 tl 12 ay taahütlü devir için başvuru yaptım paket değişikligi yapıyorlar yani 21 tl tarife aynı şartlarda 29 tl oluyor 96 tl arada yıllık fark oluşuyor yıllık nasıl iş bu…

 6. e.cihad diyor ki:

  mrb, 2 ay öncesine kadar açık olarak aldığım hattı 4 yıldır kullanıyordum ve kaybettim, bu hattı kendi üzerime almam gerek, kimin üzerine kayıtlı olduğunu biliyorum ama bir türlü ulaşamadım bunun bi yolu yok mu ne yapmam gerek o numarayı üzerime almam için yardımınız için tşk’ler

  1. Cep Seyir diyor ki:

   Yorum yazdığınız konuya daha önce bakmış olsaydınız bir yolu olabilirdi. Ama şuan yok. Çünkü Aktivasyon için hatta SMS gelmesi lazım. SMS için de SİM KART aktif olarak kullanımda olması lazım. Sizin SİM KART çıkarmanız için kişinin kimliğie ihtiyacınız var. Kısacası şuandan sonra RESMİ anlamda yapılacak hiçbir şey yok. Yeni bir numara ve hat almaktan başka.

 7. simal diyor ki:

  Daha önce kullandığım bir hattım vardı. Adıma olduğunu sanıyordum ama değilmiş. Adamın biri arayıp hattın kendi adına olduğunu söyleyip ertesi günü de kapattırmıştı. O kapalı hattı kendi üzerime alabiliyor muyum peki?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Alamazsınız. Hat sahibi kapattırdığı içn 6 ay kapğalı kalır, sonraki 6 ayda tekrar satışa çıkar. Ama nasıl ve nerede satıldığı muaamma.

 8. mehmet diyor ki:

  slm vodafone faturasız hat aldım 2 hafta önce şikayetim şu=
  Numarasız sms geliyo SULTANGZBELEDYESI diye yazıyo hiç bi numara yok olsa telefonum da sms ve çağrı engelleme yani karaliste özelliği var.Çözüm için vodafone cep shopa gidip 3.şahısların reklam vs sms gönderisini kapattırdım ama halen smsler geliyo. müşteri hizmetlerini aradım ‘numaranızı anket vs bir yerlere vermişsinizdir biz burdan müdahale edemiyoruz dedi’ tabi ki hiç bir yere no vermedim. ŞİMDİ BUNDAN NASIL KURTULABİLİRİM TEŞEKKÜRLER.

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Bu işlemler 3.Parti Uygulamalar dışında gönderiliyor. Gönderen Firma veya Belediyelere ulaşmanız lazım. Engelleme ihtimaliniz yok gibi. Ancak firmalara ulaşıp SMS atmalarını engelleyebilirsinşiz.

 9. halim diyor ki:

  18 ocak 2013 tarihinde ücretsiz devirle hattı üstüme aldım. aradan 93 gün geçtikten sonra vodafone’na numaramı taşımak istedim. Talebim Turkcell tarafından onaylanmamış. Dolayısıyla Vodafone reddetti. Turkcell M.h. ücretsiz devir yaptığınız için 1 ekim 2014 tarihine kadar beklemeniz gerekmektedir dedi. eğer ücretli devir yapsaymışım 90 günlük süre sonunda hattımı taşıyabilirmişim. Btk kurul kararı öyle diyormuş. Gerçekten böyle bir uygulama söz konusu mu?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Böyle bir karar yok. 2014 yılına kadar bekleme şartınız da yok. Ama yine de daha net bir bilgi için BTK ile göürüşün. Oraya şikayet kaydı oluşturup cevap isteyebilirsiniz. Hem işleminiz hallolur hem de gereken cevap Turkcell e iletilir.

   Şikayet Kaydı İçin: https://tuketici.btk.gov.tr/giris/

 10. erkan diyor ki:

  bende 1 saat kadar önce nerdeyse 10 yıldır kullandıgım türkcell hattı üzerime almak için iletişim merkezine gittim bana söyledikleri hattı üzerime almak ücretsizmiş fakat önce faturalıya geçip 1 ay kullanmam gerekiyomuş böyle saçma şey olur mu yahu ben niye faturalıya geçiyim hattı üzerime alıcam diye.şimdi mail attım türkcell e gelen cevap onların dediğinin tersiyse gidip göstericem öyle bişey yokmuş ne ayaksınız diye :)

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   BTK tarafndan bu şekilde bir uygulama yapılmıyor. Bayiler bu işlemden ÜCRET almadıkları için kendilrine bir çeşit KAZANÇ KAPISI blmuş durumdalar. Bayi Yapmayız derse Kaşeli ve İmzalı bir kağıda yazsınlr işlem yapamacaklarını. BTK ya şikayette bulunun. Veya direkt yanlarında Müştri Hizmetleri ile itibata geçin.

 11. görkem diyor ki:

  ben başkasının hattını kullanıyorum.ablamın. açık hat dedim kendi üstüme almak için bugün.nasıl bir işlem yapılr açık olmadığı için merak ediyorum. sadece bi sıradan sözleşme kopyası werdiler .bu işlem onaylanır mı yoksa ablamın mı onaylaması gerekir

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   İşlemleriniz yazpılmış. Başka birşee gerek yok. Hattınız birkaç gün içerisinde adınıza geçiş yapar.

 12. TunGa diyor ki:

  sevgili cep avantaj adminleri Vodafone’dan –> Aveaya numaramı tasıdım ama bugün şöyle msj geldi ; numara tasıma talebiniz aboneleğiniz üzerinden henüz 3 ay gecmemiş olduğu için mevcut operatörünüz tarafından reddedilmiştr.” diye şimdi ne yapmam gerek ve tekrar avea bayiisine gitmem mi gerek yoksa 3 ay dolduktan sonra aktif olur mu lütfen cvp verin ??

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hattı almış olduğunuz tarihin üzerinden 3 ay – 90 Gün geçtikten sonra Geçiş için Yeniden Başvuru yapmanız gerekecektir.

 13. kaan diyor ki:

  merhaba benim hattım turkcell ve tanımadğım bi kişiye ait açık hat yani ben almamıştım zaten hattımı şimdi bu kanunla beraber açık hatın sahibine ait bi belge götürmeden bu hattı üzerime geçirebiliyor muyum?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Evet alabilirsiniz. Zaten bu çalışmanın amacı da bu.

 14. Esra diyor ki:

  Ya bnm hat bi tanidgmin uzerine ben kendi ustume alcam onun haberi olsun istemiyorum onada onay mesaji gidiyo mu

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Ona bir mesaj gitmez. Sizin hattınıza SMS gelir. O kişi 2014 senesine kadar İtiraz Hakkına sahiptir. AMa kendisine bir SMS veya Mail gitmez.

 15. Ayşegül diyor ki:

  Merhaba ablamın üstüne kayıtlı turkcell hattı kullanıyorum.Bu hattı önce vodofone taşıyıp daha sonra kendi üstüme alabilirmiyim BTK kapsamından.Bunun için bir ücret ödemem gerekir mi? Bu süreç kaç gün sürer.

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Devir işlemi için hattın Orijinal Operatörde olması lazımdır. Turkcell numarası ise o zaman önce devir sonra taşıma yaptırabilirsiniz. Başka operatörde devir işlemi yapamazsınız.

 16. Özkan diyor ki:

  YENİ MÜŞTERİ ALIMINA KAPALI OLAN BİR VODAFONE HAT KULLANIYORUM. BU HAT BAŞKASININ ÜZERİNE. BU HATTI KENDİ ÜZERİMİZE ALMAK İSTEDİK ANCAK ÜZERİMİZE ALININCA ESKİ BÜTÜN TARİFE VE ÖZELLİKLERİ SİLİNİP YENİ GÜNCEL TARİFELERDEN BİRİNİ SEÇMEMİZ GEREKİYOR MUŞ? BENCE TUZAK BİR UYGULAMA BU. EĞER TARİFE VE ÖZELLİKLERİ DE DEVAM EDECEKSE HEMEN ÜZERİME ALMAYA HAZIRIM ANCAK MAALESEF PERDE ARKASI BAŞKA.

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Devir işlemi yapılırken hat sıfırlanır. Bu her türlü geçişte bu şekildedir. Bir tuzak veya başka bir amaç yoktur.ç Yeni tarifelerden birisini araştırıp o tarifeye geçiş yapabilirsiniz.

   Unutmayınız ki Ekim 2013 sonrasında Ücretsiz Devir işlemi kapanacaktır. Bu durumda Devir işlemi için yine hattınız sıufırlanacak ve artı olarak ücret alınacaktır.

 17. Ugur diyor ki:

  Merhaba kullandığım faturalı ancak üzerime olmayan avea hattı önce faturasıza taşıdım. Bu işlemde hattın aktivasyon tarihi değişti ve 21/01/2013 oldu. Geçen hafta da hattı btk kapsamında üzerime aldım. Bu sefer aksitvasyon tarihinde bir değişiklik olmadı. Hattı vodafone taşımak istiyorum. Bu işlemi hemen yapabilimiyim yoksa beklemem gereken bir süre varmı? İyi çalışmalar…

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Açıkçası BTK Kapsamında cihazı üstünüze almanız durumunda 1 aylık bir bekleme süresi veriyore diye biliyorum. Ama deneme yapabilirsiniz. Bir Voıdafone bayisinden işlemleri yaptırın. Sizin için bir kayıup olmaz. Geçiş olursa Vodafone kullanmaya başlarsınız. Olmazsa bir ay bekler yeniden denersiniz.

 18. Ercan Y. diyor ki:

  Merhaba. Bende hattımı üzerime aldırmak için bayiye gittim. Bunun için zorunlu olarak hattımı faturalıya çevireceklerini ve 1 ay boyunca kullanmak zorunda olduğumu söylediler. Çevremizde başka bayide yok. Tamam dedim ve üzerime aldım. 3 gün oldu alalı. Şimdi ben bunu 1 ay dolmadan hazır karta geçirebiliyor muyum? Geçirdiğim taktirde fatura yada ek bedel ödeyecek miyim?

  1. Ercan Y. diyor ki:

   Bu arada hattım turkcell. Birde 1 ay sonra başka operatöre taşıyabiliyor muyum? 3 ay boyunca taşınamaz dediler bana.

  2. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Normalde Yeni Hat statüsü görücek mi onu sormanız lazım. Eğer SIFIR HAT olarak sisteme girildiyse veya sistem o şekilde gürüyorsa 12 aydan önce taşımanız durumunda sizden kalan ay * 5 TL bir ödeme alınır. Taşıma yapmazsanız o bedel sizden ayda 5 Tl olarak alınır. Aktivasyon vergisi olarak.

   Onun dışında sizi Taahhütlü bir pakete sokmadıysa ek bir ücret alınmaz…

 19. hazal diyor ki:

  peki faturalı turcell hattımı bu 1ay sonunda faturasız herhengi operatöre taşıyabilirmiyim.bana bugun bu işlemi yaparken böyle söylediler ama emin değilim herhangi bir bedeli varmı?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Normalde Yeni Hat statüsü görücek mi onu sormanız lazım. Eğer SIFIR HAT olarak sisteme girildiyse veya sistem o şekilde gürüyorsa 12 aydan önce taşımanız durumunda sizden kalan ay * 5 TL bir ödeme alınır. Taşıma yapmazsanız o bedel sizden ayda 5 Tl olarak alınır. Aktivasyon vergisi olarak.

   Onun dışında sizi Taahhütlü bir pakete sokmadıysa ek bir ücret alınmaz.

 20. hazal diyor ki:

  bugun babamın faturasız turcell kartını kendi üzerime aldım faturalı Yaptırdım ben yaptım500 paketini yaptılar ve 1 ay sonra bu turcell hattı avea yada vodofna taşıyabileceğimi söylediler bunu nasıl yapabilirim?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   1 ay sonunda hattı başka operatöre taşıma hakkınız doğar. Yani Vodafone veya Avea bayilerine giderek hattı o bayiye taşıyabilirsinz.

   Ama taşıma yapmadan önce giriş yaptığınız paket için sözleşme imzalayıp imzalamadığınızı inceleyin. Cezai bedel ödemeyin…

 21. hazal diyor ki:

  bugun babamın faturasız turcell kartını kendi üzerime aldım faturalı Yaptırdım ben yaptım500 paketini yaptılar ve 1 ay sonra bu turcell hattı avea yada vodofna taşıyabileceğimi söylediler bunu nasıl yapabilirimğimi?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   1 ay sonunda hattı başka operatöre taşıma hakkınız doğar. Yani Vodafone veya Avea bayilerine giderek hattı o bayiye taşıyabilirsinz.

   Ama taşıma yapmadan önce giriş yaptığınız paket için sözleşme imzalayıp imzalamadığınızı inceleyin. Cezai bedel ödemeyin.

 22. blge diyor ki:

  ben hat almak istiyorum ama 98 liyim ailem bilsinde istemiyorum cok kısıtlamacılar nasıl alabilirim

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   18 yaşından önce tek başına hat alman mümkün değil. Ancak tanıdığın birisi ile birlikte gidip onun üzerine alabilirsiniz.

 23. ibrahim diyor ki:

  mrb benim türkcell faturalı hattım var. Bu hattı arkadaşım kullanıyor. Iphone 5 kampanyasından telefon aldık ödemeleri sürüyor. şimdi ben bu hattı arkadaşıma devir edebilirmiyim. telefon bedelini peşin ödememiz gerekirmi yoksa aynı şekilde tarifeye ek olarak devam edermi. şimdiden teşekkürler

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Sözleşme Süresi bitene kadar işlem yapmayın. Devir işlemi yapıldığı an Cihaz Kampanyası bozulacak ve tüm ödemeler ile Cezai Bedel size yansıyacaktır.

 24. adnan diyor ki:

  Bir arkadaşa ait olan vodafon hattı alıp kendi üzerime taşıcam buraya kadar sorun olmadıgını biliyorum.Ancak hatta cep net sınırsız internet tanımlı 10 tl aylık problem de burada devir işleminde bu cep net iptal olacakmı eğer öleyse almam için bi sebep yok…

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Normal şaretlarda sistem sadece Tarifenizi değiştirir. Ancak bazen sistem İnternet ve SMS Paketlerinde de değişim yapabiliyor. Bu durumda İnternet Paketini kaybetme gibi bir risk içerisine girebilirsiniz.

 25. yavuz diyor ki:

  babamın üstüne kayıtlı olan turkcel hattı kullanıyorum suan babam yurtdışında hattımı ustume alıp taşıyacagım fakat hat sahibi gerekiyor mu onun için tek başıma halledebilirmiyim bu işlemi ? yaşım 18 den büyük bu arada

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Devir İşlemi için hat sahibininde olması lazım. Ancak şansınızı bir deneyin. Açık Hat olarak gösterip üzerinize alma yoluna gidebilirsiniz.

 26. yasin diyor ki:

  Merhaba
  Bugün TİM gittim ve bana orda hattınızıöncefaturalıya1 aykaldıktan sonra üstünüze albilirsinz dendi bunun aslı varmı illa faturalı olmammı gerek bilginizvarsa cevaplarsanızsevinirim. Teşekkürler

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Böyle bir şart yok. Zaten hattı Faturalı Yapmak için hattın sizin üzerinize alınmış olması lazım.
   Bayi kendi çıkarı için bu şeilde bir bilgi ermiş olabilir. Müşteri Hizmetleri ile bir görüşün işlem yapmadan önce.

 27. mine diyor ki:

  kullandığım açık hattı üzerime almak için bugün turkcell iletişim merkezine gittim. Görevli kişi hattımı faturalı hatta geçireceğini ayda 19 lira gibi bi ücret karşılığında üzerime alabileceğimi söyledi.bunun dışında diğer bi alternatif olarak işlem ücretinin 40 olduğunu söyledi. Ama okuduğum kadarıyla ÜCRETSİZ kavramı vurgulanmış.Şimdi ne yapmalıyım?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Para İsteme Hakları yok. Ekteki belgenin çıktısını alarak götürün. İşlem yapmak durumundalar. Eğer yinede sorun çıkarırlarsa başka bir bayiye gidin. Bayiyi de BTK üzerinden şikayet edin.

 28. ahmet diyor ki:

  Bu acik hatlar hala satiliyormu peki ?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Şuan satılmıyor. Satan varsa bile yakalanması durumunda ciddi cezalar alıyorlar.

 29. Haşim diyor ki:

  Iyi günler ben haşim ben yeni hat aldım faturalı hat aldım 5 tl vergi ekliyor pakete bu vergi ayda 60 tl yapıyor ben bunu vodafonun ana bayisi ne peşin ödeyebilir miyim fişini de verirler mi

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   O faturanıza ek olarak gelen bir vergidir. Peşin ödeme yapamazsınız

 30. mehmet diyor ki:

  mrb faturalı hattı kapattırmak için neler gerekli

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hat Sahibinin Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir. Başka bir evrak gerekmiyor.

 31. Erd diyor ki:

  Mrb,

  BTK’nın ilgili tebliğine baktığımda ne “açık hat” ifadesine ne de “ücretsiz” yapılacağına dair bir şey görebiliyorum. “Herkes hattını kolayca üzerine alsın” gibi bir şey yazıyor özetle.

  Babamın üzerine olup 2-3 sene önce numara taşıdığımız hat için ücretsiz bir işlem yapmak için izlemem gereken yol şu mudur?

  – Orijinal operatöre geri taşı
  – Kontörlü hatta çevir.
  – Üzerine al.
  – Faturalı hatta çevir.

  Doğru muyum? (Gerçi 35 TL için bunlara değmez gibi de, merak ettim)

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Genel anlamda bu şekilde. Ama daha öncede belirttiğim gibi TAŞIMA işlemi yapılabildiğinden dolayı bayilerin bu konuda “İşlem Yapmam” gibi bir durumu ortaya çıkabilir.

 32. mehmet diyor ki:

  mrb yeni hat almak istiyorum faturalı vodafone bunun için neler gerekli ve algı vergi ne kadara patlar,
  faturasız için neler gerekli ve fiyatı ne kadar ??

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Faturalı Hat alımı için: Kimliğiniz ve son 1 aya ait Elektrik – Telefon – Su – Doğalgaz Faturası veya Kredi Kartı Ekstresinden herhangi biri gerekmektedir.
   Ön Ödemeli Hat Alımı İçin: Kimliğinizle başvurmanız yeterlidir.

   Faturalı hatta ilk 12 ay ayda 5 TL gibi bir İlk Alım Vergisi yansımaktadır. Ön Ödemeli hatta bu vergi yoktur. Ayrıca her iki hat türünde de operatöre bağlı olarak aylık olarak 1.28 TL – 2 TL arasında Telsiz Kullanım Ücreti yansır.

  2. mehmet diyor ki:

   ön ödemeli hat alıp 1 ay sonra faturalı hatta geçmek istesem geçebilirmiyim?
   ön ödemeli hattan faturalı hatta geçenler yine ilk alım vergisi ödermi?

   1. CepAvantaj Destek diyor ki:

    Ön Ödemeli Hat alıp Faturalı Hatta geçebilirsiniz. Vergisini zaten hattı alırken ödemiş olursunuz. Herhangi bir ek vergi gelmez o zaman.

 33. hasan diyor ki:

  hayırlı işler benim iki tane açık hatım var bunlar 1 aydır kulanıyorum kendi adıma geçirebilirmiyim

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hatları yeni mi aldınız?

 34. meltem diyor ki:

  Madem boyle birsey war niye hattin sahibiyle turkcel tim e gdin diyolar benimde hattim babamin uzerine faturasiz ve ben bu durumda cok rahatsizim 1 aylik hat kendi ustume gecirebiliyor muyum

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hat 1 aylık olduğu için bu tarz bir işlem yapamazsınız. Açık Hatlar en az 2-3 senelik hatlardır. O sebeple sizin işlemleri babanız ile ücretli olarak yapmanız gerekiyor.

 35. bilgin diyor ki:

  aveadan samsung galaxy ace aldım kutusunu açmadım şimdi bi üst model yada not almak istiyorum değişim şartları nedir açılmamış kutuda yani telefon yardımcı ollursanız sevinirim.

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Aldığınız yer ile bir görüşün. Onların insiyatifinde. İkinci El üzerinden iyi bir fiyat verebilirler. Yine 2. el telefon satan yerlere bir sorun. Yada internetten satabilirsiniz.

 36. hkostek diyor ki:

  aktivasyon ücreti ne kadar

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Bu operatöre göre, hattınızın sözleşmesine göre, geçeceğiniz tarifeye göre değişir. Sabit olan Vergilerdir. Oda ortalama 60 TL civarıdır.

 37. mehmet diyor ki:

  mrb benim kullandığım faturalı hat babamın üzerine 1 sene taahütlü aylık 26 tl ödüyorum. bu hattı kendi üzerime almak istiyorum bunun için neler gerekli ve herhangi bir ücret ödermiyim ??

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Sözleşme süresi bitmeden üstünüze alırsanız o zaman fark ödemesi yapmanız gerekir. Öncelikle 1 senelik sözleşmenin süresini beklemeniz gerekecek.

  2. mehmet diyor ki:

   kontörlü hattı türkcellden vodafona taşıdık 1 sene önce ve bu sene faturalı Hesabını Bilen Midi tarifesine 1 . ayda geçiş yaptık hat babamın üzerinde kendi üzerime almak için neler gerekli

   1. CepAvantaj Destek diyor ki:

    Taşıma işlemi yaptığınız için hattın sahibini tanıdığınız anlaşılacaktır. Bu sebeple de bu işlemden yararlanamazsınız. Çünkü bu olay SADECE AÇIK HATLARIN üzerinize alınmasını sağlamak içindir.

    İlla denemek isterseniz hattı önce TURKCELL e taşımanız ve sonrasında oradan başvuru yapmanız gerekecektir.

 38. buma diyor ki:

  yanlış anlamadıysam bir ara sıfır açık hat satılmış öylemi? yani kimsenin adına kayıtlı değil . bu mu açık hat yani?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hayır. Kimsenin adına açılmış bir hat değil. Bir kimlik üzerine açılmış yüzlerce hat demek. Misal sizin haberiniz olmadan üzerinize 500 tane hat açılmış ve bunlar tanımadığınız kişilere satılmış olabilir. Bu hatlar Açık hat olarak adlandırılıyor.

 39. serdar diyor ki:

  açık hatları üzerimize almak ücretsiz diyosunuz ama bayilerde hiçte öle değil 39 lira devir işlem parası alıyorlar

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Açık Hat işlemi yapacağını belirtmeniz durumunda hiçbir ücret alınmaz. Ücret istenirse o zaman başka bir bayiye gidiniz ve o bayiyi BTK’ya şikayet ediniz.

 40. Murat diyor ki:

  Selamlar aveadan benim tc numaramla hat açılmış ancak diğer bilgiler tutmuyor sadece tc numaram var avea gizlilik gereği bilgi vermiyor dosya açıldı ama ben numaradan şahsı bulsam beraber iletişim merkezine gitsek büyün bilgileri onun üstüne alsak olurmu

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Tüketici Haklarına başvuruda bulunun. Sizin uğraşmanıza gerek yok. Sizin adınıza açılmış bir hat var. Büyük ihtimalle vakti zamanında Açık Hat olarak açılmıştır. Yoksa TC Kimlik numarası ve İsim Farkı olması durumunda sistem kabül etmezdi.

   Direkt olarak Tüketici Haklarına başvuruda bulunun. Hem başınız ağrımasın hem de işiniz onlar tarafından halledilsin.

 41. Erkan diyor ki:

  Ben 1 hafata kadar önce Turkcell müş. hiz. sordugumda 32 TL ücreti var demişlerdi.Dün BTK’nın bildirisi ve konuyla ilgili maille kesin bi bilgi vermelerini istedim.Gelen cevap aynen şudur ”Süreli Devir Elektronik Haberleşme Kanununun Uygulaması gereği 13.01.2013 tarihi itibariyle hattınızın ücretsiz devir işlemini gercekleştirebileceğinizi bildirmek isterim.”

 42. HAKAN diyor ki:

  merhaba.11.01.2013 tarihinde hattı kendi üstüme devir almak için beyoğlunda avea bayisinde işlemlerimi yaptırdım.formu doldurup, kimlik fotokopimi teslim ettim.12 ocakta talebiniz alınmıştır diye mesaj geldi.15 ocakta devir işlemi için onay mesajı geldi ve cevapladım.işlem en kısa sürede gerçekleşicektir dendi ancak bugün aradım müşteri hizmetlerini evraklar bize ulaşmadı işlem henüz gerçekleşmedi diyor.ben aveanın paketlerinden birine geçiş yapacağım ancak onaylanmadığı için yapamazsınız diyorlar.evrakları teslim ettiğim yeri aradım.evraklar gönderildi ancak BTK dan kaynaklanan sorun var beklemeniz lazım diyorlar.ne kadar bekleyeceğimi söylemiyorlar.ne kadar beklerim daha? ne zaman paketlere geçiş yapabilirim?
  teşekkürler, saygılar…

  1. Murat diyor ki:

   bende aynı dertten muzdaribim, hattı devir almak ıcın evrak doldurduğum yer 1 ayı bulabılır demıstı,bugun baska bır bayıye sordugumda 15 gunde tamamen sızın uzerınıze hat gecmıs olur ve bu hatla bır ıslem yapabılırsınız dedıler.

 43. Murat diyor ki:

  merhaba ben 14.01.2013 günü açık hattı kendi üstüme devir almak için gerekli başvurumu yaptım tahminen ne zaman hattı kendi üstüme almış olarak kullanmaya devam edebilirim?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Başvuruyu yapğtığınız an işlemleri orada yapılır ve hat üzerinize geçmiş olur. Anlık bir işlemdir. Bir süresi yoktur.

 44. mrwt diyor ki:

  benm kullandığım hat abimin üstüne kayıtlı ben kendi üstüme alabiliyormuyum ücretsiz olarak

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Avea ve Vodafone abonesi iseniz ve halen o operatörde iseniz alabilirsiniz. Turkcell henüz tam olarak başlamadı.

 45. Hakan diyor ki:

  Selamlar, Turkcell açık hattı kendi adımıza almak için belirli bir yaş sınırı var mı?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Tabiki 18 olan yaş sınırı devam ediyor. 18 yaşından küçük olanlar hatları kendi üzerine alamazlar.

 46. Ahmet diyor ki:

  Ben turkcell bayisine gittimde benden para talep ettiler.30 tl gibi rakam var mı böyle para istemeleri admin

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Turkcell henüz bu işleme başlamadı sanırım. Ödeme falan yapılmayacak. Avea ve Vodafone Ücretsiz olarak taşıma yapıyor. Bayiye yeniden gidip sitemizdeki dosyayı gösterin. Olmadı BTK’ya şikayet kaydı açtırın.

 47. serkan diyor ki:

  merhaba admin, ben amcamın üzerine kayıtlı iki faturalı hattım var. bunları üzerime almak istiyorum. fakat herhangi ücret ödüyormuyum( yani aktivasyon ücreti falan )

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Faturalı oldukları için Vergiler yeniden yansıyacaktır. Yani 12 ay boyunca ayda 5 TL ödeme yapmanız gerekecektir. Ayrıca soyisimler aynı olduğu için bayiler sorun çıkarabilirler. Deneyin şansınızı. Ama vergiler gelir ve eğer abone alımına kapalı bir pakette iseniz o paketten düşebilirsiniz.

 48. tunga diyor ki:

  admin vodafone hattımı üzerime aldım hemen taşıma işlemi yapabilr miyim ?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Evet. Bir bayiden 5 dakika içerisinde üstünüze alabilirsiniz.

 49. gökhan diyor ki:

  evet arkadaşlar ben avea hattımı üzerime aldım avea ve vodafone işlem yapıyor ama türkcell hala başlamamış

 50. tryk_28 diyor ki:

  MERHABA BTK BU UYGULAMAYI HENÜZ BAŞLATMADI SADECE ÖYLE BİR SÖYLENTİ DİYORLAR BTK NE ZAMAN BAŞLATACAK BU UYGULAMAYI ADMİN BİLGİNİZ VAR MI?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Uygulama başlayalı 2 ay oldu. Vodafone ve Avea hali hazırda bu işlemi yapıyor. Turkcell yılbaşından sonra başladı mı bilemiyorum.

 51. cengiz taşdemir diyor ki:

  admin turkcell bayilerine gittiğimde böyle bir uygulamadan haberleri yoktur. benden bir dayanak istiyorlar eğer bir dayanak söylersen sevinirim

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   http://www.cepavantaj.com/download/BTK%20A%C3%A7%C4%B1k%20Hat%20Kurul%20Karar%C4%B1.pdf

   Bu dosya BTK tarafından yayınlanan bildiridir.

 52. murat diyor ki:

  Merhaba Admin, Ben 1 ay önce V****** müşteri hizmetlerini arayıp bunu sormustum ama onlarında bir bilgisi yoktu . şimdi ben gidip hattı kendi üzerime alabilirmiyim . açık hattı üzerine alan varsa buraya yazabilir mi ?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Alan binlerce insan var. Bir Vodafone şubesine gidip işlem yaptırabilirsiniz.

 53. tunga diyor ki:

  eyvallah admin adamın dibisin

 54. tunga diyor ki:

  admin bey birde işlemden sonra ne kadar sürede aktif olur hat ??

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Hemen aktif oluyor

 55. tunga diyor ki:

  s.a admin bey bende arkadasımın üzerine olan vodafone hattı üzerime almak istiyorum ? ne yapmam gerek ve herhangi üzret flan verecek miyim ya

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Ücret yok. Kimlik ve Hat ile bir bayiye gidip işlem yapabilirsiniz.

 56. specific diyor ki:

  hattim bi arkadasimin uzerine kendi uzerime almak icin o da yanimda olmali mi yoksa tek basima halledebilir miyim cevabiniz icin simdiden tesekkurler

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Tek başınıza gidip işlem yapabilirsiniz.

 57. Efe Can diyor ki:

  Merhaba, Turkcell açık hatların üzerine alınması ile ilgili bri haber yada gelişme var mı?

 58. ismail kara diyor ki:

  Şuan kullandığım 535 türkcell hazırkart aboneliğini üzerime almak için sivas turkcell abone merkezine gittim.35 tl ücreti var dendi.talep edilen ücret yasal mı?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Turkcell henüz başlamamış olabilir. Vodafone aktif hale getirdi. Avea’da getirdi. Ama Turkcell için bir bilgi alamadım henüz.
   Yıl sonuna kadar bekleyiniz. Aktif hale gelecek onlarda da. Başka bir bayiye de sorabilirsiniz.

 59. Ugur diyor ki:

  Merhaba aktivasyon ücretinin ne kadar olduğu ile ilgili bilgi verecektiniz. Birde öğrenmek istediğim başka bir husus var. Faturalı hattımı kontörlüye geçirsem. Yine faydalanabilir miyim bu işlemden.

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Faturalıda da Devir yapılıyor. Vergi olarak 12 * 5 TL olarak toplamda 60 TL yansıtılıyor sistemden. Faturalıdan Ön Ödemeliye geçiş yapamazsınız. Ancak devir sonrasında Müşteri Hizmetleri üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. O zaman da yine 60 Tl ödemeyi gözden çıkarmanız gerek.

   Hattın sahibini tanıyorsanız işlemden önce Ön Ödemeliye çevirmesini sağlayıup sonra devir yaptırmanız daha makul oılacaktır.

  2. Ugur diyor ki:

   Hattın sahibini tanıyorum. Dediğiniz gibi yapmak mantıklı olacak. Faturalıdan ön ödemeliye geçiş için 20 tl alıyor avea. 40 tl daha az ödeyip hattı üstüme almış olurum böylece.

 60. Mustafa Yıldız diyor ki:

  537 li hattım vodafone a bağlı bugün gittim ama 537 orjinalde turkcell hattı olduğu için numaranı yeniden turkcell e taşımalısın gibi saçma bi zorunlulukdan bahsettiler :(
  Galiba eksiklikleri var bu fırsatın :(

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Açık Hat üzerine bir çalışma olarak başladı bu. Eğert siz hattı başka bir firmaya taşıma yaptıormış iseniz o zaman hattın AÇIK HAT olmadığı gerçeği ortaya çıkıyor. Sistem de o sebeple buna izin vermiyor.

   Eğer hat bir tanıdığınız veya arkadaşınız üzerine ise yeniden eski operatöre dönüp Devir İşlemi yaptırabilirsiniz.

 61. Ugur diyor ki:

  Faturalı hatlar için olan aktivasyon ücreti ne kadar? Hattım avea

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Aktivasyon Ücretinden kastımız VERGİLER’di. Yeni hat alır gibi ilk vergileri ödemeniz gerekecektir. En son sistem o şekilde idi. Bu konuda net bir bilgiyi yarın aktarıyor olacağım.

 62. ece diyor ki:

  hattım avea üzerime kaıtlı deil herhangi bir avea bayisine gitsem üzerime kaydedebilir miyim ücret var mı

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Ücretsiz olarak adınıza alma imkanınız var. Avea henüz bu uygulamaya başlamadı. Türkcell ve Avea yıl sonuna doğru aktif edecek gibi görünüyor sistemi. Şuan sadece Vodafone bu hizmeti sunuyor kullanıcılarına.

 63. Mustafa Yıldız diyor ki:

  İyi günler,
  Benim hattım babamın üzerine onu bu kapsamda kendi üzerime ücretsiz alabilirmiyim?

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Alabilirsiniz. Ancak henüz Bayiler bu çalışmaya başlamadı. Alt Yapı çalışmaları devam ediyor. Bayramdan Sonraya sarkacaktır büyük ihtimalle.

  2. Mustafa Yıldız diyor ki:

   Bilgilendirme için teşekkürler :) hazır ücretsiz yapmışlar babamdan aliym hattı malum önceden 30tl ydi galiba en ucuza yapan vodafone nun fiyatı :)


BİR YORUM YAZ