Açık Hatlar ve Sahibi Bilinmeyen Hatları Devir Alma İşlemleri

Turkcell, Vodafone ve Avea firmalarının en büyk sıkıntı çektikleri noktalardan birisi elbetteki veya SAHİBİ BELLİ OLMAYAN HAT‘lardır.

2000 li yıllarda piyasada çok sayıda Açık Hattın dolaşmasına bağlı olarak 3-5 TL gibi fiyatlardan bu hatlar satılmış ve binlerce kişi bu hatları kullanmaya başlamıştı. Ancak sonrasında yasal manada yapılan düzenlemeler ile devri kapandı.

Şimdi ise büyük bir sıkıntı ortaya çıktı. alanlar yada HATTIN KİMİN ÜSTÜNE OLDUĞUNU BİLMEYENLER kullandıkları hatları üzerilerine almak istiyorlar ama bunu başaramıyorlar.

Operatörlerin devir işlemlerinde şart koştuğu ilk madde Hattın Yasal Sahibi ve Hattı Devir Alacak Kişinin AYNI ANDA Kimlikleri ile birlikte Aynı Bayide olmalarıdır. Bu sebeple  Açık Hatların devir işlemleri olmamaktadır.

Başkası üzerine hat aldıktan sonra bunlar üzerinde hiçbir işlem yapamayan kullanıcılar ise oldukça sıkıntılı bir duruma düşüyorlar. Bu kapsamda 2010 Kasım ayında 1 aylık bir süre zarfında AÇIK HATLARI kendi üzerinize alabilmeniz için imkan tanınmıştı. Ancak bu süre dolduktan sonra artık eski sisteme geri dönüldü.

Bu noktada başkası üzerine olan hattı sadece eski ve yeni sahibinin aynı anda başvurması ile devir işlemi yapılabiliyor.

Bilginize…

Bir önceki yazımız olan Vodafone Maksi SMS Paketini Yeniledi (10000 Vodafone İçi - 2000 Her Yöne SMS) başlıklı makalemizde 10000 vodafone sms, 12000 sms ve 2000 her yöne sms hakkında bilgiler verilmektedir.


Toplam 1 sayfa1Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. AYÇA TEPE diyor ki:

  HATTIN KİMİN ÜSTÜNE OLDUĞUNU BİLMEYENLER kullandıkları hatları üzerilerine almak istiyorlar ama bunu başaramıyorlar.
  BENIMDE HATTIM VAR YASAL SAHIBI BAŞKAYMIŞ TANIMIYORUM….
  BENDE BUNUN MAĞDURUYUM HİÇMİ ŞANSIM YOK ÜZERİME ALAMAZMIYIM

  1. CepAvantaj Destek diyor ki:

   Şu aşamada hattı üzerinize alma imkanına sahip değilsiniz. Ancak hat sahibine ulaşmanız durumunda hattı üzerinize almanız mümkün olacaktır.
   Durumla ilgili TK ya mail atarak bir af çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yukarı Çık
DMCA.com