Açık Hatlar ve Sahibi Bilinmeyen Hatları Devir Alma İşlemleri

 • 05 Nisan 2011
 • 5.039 kez görüntülendi.
Açık Hatlar ve Sahibi Bilinmeyen Hatları Devir Alma İşlemleri

Turkcell, Vodafone ve Avea firmalarının en büyk sıkıntı çektikleri noktalardan birisi elbetteki AÇIK HAT veya SAHİBİ BELLİ OLMAYAN HAT‘lardır.

2000 li yıllarda piyasada çok sayıda Açık Hattın dolaşmasına bağlı olarak 3-5 TL gibi fiyatlardan bu hatlar satılmış ve binlerce kişi bu hatları kullanmaya başlamıştı. Ancak sonrasında yasal manada yapılan düzenlemeler ile AÇIK HAT devri kapandı.

Şimdi ise büyük bir sıkıntı ortaya çıktı. AÇIK HAT alanlar yada HATTIN KİMİN ÜSTÜNE OLDUĞUNU BİLMEYENLER kullandıkları hatları üzerilerine almak istiyorlar ama bunu başaramıyorlar.

Operatörlerin devir işlemlerinde şart koştuğu ilk madde Hattın Yasal Sahibi ve Hattı Devir Alacak Kişinin AYNI ANDA Kimlikleri ile birlikte Aynı Bayide olmalarıdır. Bu sebeple  Açık Hatların devir işlemleri olmamaktadır.

Başkası üzerine hat aldıktan sonra bunlar üzerinde hiçbir işlem yapamayan kullanıcılar ise oldukça sıkıntılı bir duruma düşüyorlar. Bu kapsamda 2010 Kasım ayında 1 aylık bir süre zarfında AÇIK HATLARI kendi üzerinize alabilmeniz için imkan tanınmıştı. Ancak bu süre dolduktan sonra artık eski sisteme geri dönüldü.

Bu noktada başkası üzerine olan hattı sadece eski ve yeni sahibinin aynı anda başvurması ile devir işlemi yapılabiliyor.

Bilginize…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. AYÇA TEPE diyor ki:

  HATTIN KİMİN ÜSTÜNE OLDUĞUNU BİLMEYENLER kullandıkları hatları üzerilerine almak istiyorlar ama bunu başaramıyorlar.
  BENIMDE HATTIM VAR YASAL SAHIBI BAŞKAYMIŞ TANIMIYORUM….
  BENDE BUNUN MAĞDURUYUM HİÇMİ ŞANSIM YOK ÜZERİME ALAMAZMIYIM

  1. CepAvantaj Destek CepAvantaj Destek diyor ki:

   Şu aşamada hattı üzerinize alma imkanına sahip değilsiniz. Ancak hat sahibine ulaşmanız durumunda hattı üzerinize almanız mümkün olacaktır.
   Durumla ilgili TK ya mail atarak bir af çıkarmasını sağlayabilirsiniz.


BİR YORUM YAZ