Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi https://www.cepseyir.com Sun, 18 Feb 2018 21:37:12 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.4 Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları https://www.cepseyir.com/meizu-sports-ep52-bluetooth-kulaklik-incelemesi-teknik-ozellikler-kullanici-yorumlari-27854.html https://www.cepseyir.com/meizu-sports-ep52-bluetooth-kulaklik-incelemesi-teknik-ozellikler-kullanici-yorumlari-27854.html#respond Sat, 17 Feb 2018 19:26:00 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27854 Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceliyor olacağız. Cihazın Teknik Özellikleri, Videolu İncelemesi, Kullanıcı Yorumları ve Şikâyetlerini bu yazımızda bir araya getirdik.

Sonrası Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceliyor olacağız. Cihazın Teknik Özellikleri, Videolu İncelemesi, Kullanıcı Yorumları ve Şikâyetlerini bu yazımızda bir araya getirdik.

Özellikle son dönemde Çin üzerinden sıkça satın alınan bluetooth kulaklık modellerinden birisi olan Meizu EP52 kulaklık ailesi uygun fiyata sunduğu kaliteli yapısı ile de ilerleyen günlerde de kullanıcıların tercih ettiği modellerden birisi olacak gibi görünüyor.

Bu yazımızda da sizlere hem Meizu Sports EP52 modelinin incelemesini gerçekleştirecek hem Teknik Özelliklerini listeleyecek hem de kullanıcılardan gelen Yorum, Soru, Sorun ve Şikâyetleri sizlere sunuyor olacağız.

Sizde sorularınızı YORUM kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Teknik Özellikler

Marka MEIZU
Model EP52
Materyal Silikon
Tipi Kulak İçi
Özellikler Telefon Görüşmesi,

Müzik Dinleme,

Hi-Fi Desteği,

Gürültü Önleme Desteği,

Tuş Yapısı Açma – Kapama Tuşu,

Ses Kısma ve Açma Tuşu

Müzik Tuşları Ses Açma ve Kısma,

Durdurma ve Başlatma,

Önceki ve Sonraki Şarkıya geçme

Şarj Süresi 2 Saat
Şarj Girişi Micro USB
Müzik Çalma Süresi Yaklaşık 8 Saat
Bekleme Süresi Yaklaşık 150 Saat
Frekans Aralığı 20 Hz ~ 20.000 Hz
Empedans 32Ω
Hassasiyet 93dB
Sürücü 10 mm
Bağlantı Bluetooth V4.1

Apt-X Desteği

Kullanım Mesafesi Max. 10m
Batarya Türü Dâhili Batarya
Telefon Uyumluluğu Tüm Telefonlar
Pil 130 mAh Li-ion Pil
Suya Dayanım IPX5 – Sıçramalara Dayanıklı
Boyutlar 19.00 x 14.50 x 6.00 cm
Paket Ağırlığı 289 gr
Ürün Ağırlığı 22 gr
Toplam Uzunluk  835 mm
Kutu İçeriği Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık,

Micro USB Şarj Kablosu,

Kulaklık Taşıma Çantası,

4 adet Yedek Kulaklık Pedi (S-M-L-XL)

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Kullanım

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Müzik dinleme noktasında ele alacak olursak cihazı gerek Bas gerekse de Tiz Sesler bakımından oldukça beğendiğimizi söyleyebiliriz. Hi-Fi Desteğinin bulunması güzel bir avantaj.

Kullandığınız telefonun sunacağı ses kalitesine bağlı olarak müzik dinlemek bir keyif halini alıyor diyebiliriz. Elbette ki 500 TL – 1000 TL seviyesinde cihazlarla eşdeğer bir ses temizliği sunmuyor ancak fiyatına göre oldukça başarılı bir cihaz olmuş.

Ayrıca müzik dinlerken sesi açtığınızda da oldukça yeterli seviyede bir ses sunabiliyor. Bazı kullanıcılar yine de kısık kalıyor düşüncesinde olsalar da kulak sağlığı açısından daha fazla yüksek sesin zararlı olduğunu unutmayınız.

Gürültü Engelleme özelliği sayesinde telefon görüşmelerinde daha temiz bir ses alabiliyorsunuz. Ama bu standart bir bluetooth kulaklığından alınabilecek bir ses seviyesinde. Ses kalitesi güzel ama mükemmel seviyede değil.

Cihaz 22 gr gibi bir ağırlığa sahip ve bu noktada birçok rakibinden çok daha hafif. Bu sayede cihazı boynunuzda taşırken belki 1-2 gün yadırgayabilirsiniz ancak belirli bir süreden sonra orada olduğunu bile unutacaksınız.

Eğer doğru kulaklık başlıklarını kullanırsanız kulaklıkları kulağınıza taktıktan sonra kolay kolay düşme sorunu yaşamazsınız. Bu sayede de koşu yaparken, bisiklete binerken veya spor aktivitelerini gerçekleştirirken de kulaklığı kullanabilirsiniz.

 

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Suya ve Toza nispeten dayanıklı olan model tabi ki aşırı sıvı temasında sorun yaşayabilir. IPX5 sertifikası, düşük basınçlı suya karşı bir koruma içeren bir korumadır.. Bu sertifikayı kullanarak üretilen ürünler genellikle yüzücüler dışında kalan sporcular için tasarlanan ürünler oluyor.  Kulaklığın dış kaplamasında kullanılan nano kaplama sayesinde de sıvı temaslarına karşı kulaklık belirli bir korunmaya kavuşmuş oluyor.

Kulaklığın kutu içerisinden çıkan Taşıma Çantası oldukça güzel bir düşünce olmuş. Bu tarz bir çanta yapısını birçok pahalı kulaklık kutusunda bile göremiyoruz. Meizu firması bu noktada güzel bir hediye hazırlamış.

Ayrıca kulaklık pedlerinin fazla olması da güzel bir artı. Bu sayede kulaklık pedlerini kaybetseniz bile kolaylıkla kutudan diğer kulaklık pedini alıp kullanmaya devam edebilirsiniz cihazı.

Cihazın ortalama kullanım süresi sizin ne kadar müzik dinlediğinize göre değişiyor. Ortalama 2 saatte şarj olan cihaz 7-8 Saatlik bir müzik dinleme süresi sunuyor. Bekleme süresi ise 150 saat civarında.

Günlük ortalama 4 saat otobüslerde zaman geçiren bir kişi için 2 günlük ortalama bir şarj süresinden bahsedebiliriz. Tabi Günde 1 saat dinlemeniz durumunda ise neredeyse 1 haftayı bulan bir şarj süresine sahip Meizu EP52 Kulaklık ailesi.

Cihazınızı kullanırken iki kulaklığı birbirine yapıştırmanız durumunda dinlediğiniz müzik veya video da durmaktadır. Bu sayede kulaklıkla dinlediğiniz müzik veya video siz başka bir işle ilgilenmeye başladığınız an itibari ile beklemeye alınmaktadır.

 

Meizu Sports EP52 Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Modelini Nasıl Şarj Edebilirim?

Kutunun içerisinde kısa bir Micro USB kablo zaten çıkıyor. Bu kablo ile ya da farklı bir kablo yardımı ile cihazınızı şarj edebilirsiniz.

Dilerseniz kulaklığı Bilgisayar USB’sine takarak şarj edebilir dilerseniz de bir Akıllı Telefon Şarj Cihazına bağlantı yaparak da şarj edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken detay 9 Volt – 12 Volt gibi tek ve yüksek voltaj sunan şarj aletlerini kullanmamanız. Akıllı Telefonlar için satışı yapılan birçok şarj adaptörü cihazla sorunsuz çalışacaktır.

 

Meizuı EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Tuş İşlevleri Nelerdir?

Cihazın üzerinden 3 adet tuş mevcuttur. Bu tuşlardan bir tanesi Güç Tuşu diğer ikisi ise Ses Tuşu olarak ele alınabilir. Bu tuşlar üzerinden birçok işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Güç Tuşu ile,

 • Cihazı Açma, Kapama ve Bluetooth üzerinden bulunurluğunu aktif hale getirme,
 • Müzik çalarken müziği durdurma veya başlatma,
 • Video izlerken videoyu durdurma yada başlatma,
 • Telefon görüşmesi yaparken telefon görüşmesini sonlandırma,
 • Telefon çalarken görüşmeyi açma veya reddetme.

Ses Kısma Tuşu ile,

 • Telefon görüşmesi yaparken sesikısma,
 • Video izlerken sesi kısma,
 • Video izlerken bir önceki videoya geçme (uzun basarak),
 • Müzik dinlerken sesi kısma,
 • Müzik dinlerken bir önceki parçaya geçme (uzun basarak).

Ses AçmaTuşu ile,

 • Telefon görüşmesi yaparken sesi açma,
 • Video izlerken sesi açma,
 • Video izlerken bir sonraki videoya geçme (uzun basarak),
 • Müzik dinlerken sesi açma,
 • Müzik dinlerken bir sonraki parçaya geçme (uzun basarak).

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Modelini Nereden Satın Alabilirim?

Biz ürünü GearBest sitesi üzerinden Ücretsiz kargo ile satın aldık ve ortalama 2 hafta gibi bir sürede cihaz elimize ulaştı.

Sizde eğer düşünürseniz https://goo.gl/nt2ko2 adresi üzerinden ürünü satın alabilirsiniz. BKM Express servisini de destekleyen site Türkçe Dil Desteği ile de oldukça güzel bir destek imkanı ve site kullanım deneyimini bizlere sunuyor.

Tek sorun ise cihazın 22 Euro sınırını aşıyor olmasından dolayı Gümrük üzerinden geçiş sürecinde %20 oranında bir Gümrük Vergisine tabi olacak olması. Bu vergi de size ürünü getiren Kargo Şirketi tarafından sizden Evrak karşılığı alınacak ve vergi süreci sona erdirilecektir.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Hangi Telefonlarla Kullanılabilir?

Android, IOS, Windows ve diğer işletim sistemleri ile Bluetooth üzerinden bağlantı yapabilirsiniz.

Şuan Türkiye pazarında satışı yapılan tüm Akıllı Telefonlar ile uyumludur. Aynı şekilde Bluetooth desteği olan Tablet PC ve Bilgisayar ürünleri ile de kullanabilirsiniz.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık - Kutu İçeriği

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Suya ve Toza Dayanıklı mıdır?

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık ailesi direkt olarak su içinde kullanıma uygun değildir.

IPX5 Sertifikasına sahip olan cihaz Su Sıçramalarına, Terlemeye veya Hafif Yağmur Altında kullanıma uygundur.

Ancak cihazı kullanırken mümkün mertebe sıvı temasından korumaya çalışın. Aşırı derecede sıvı temasından olayı kısa vadede olmasa bile uzun vadede bazı sorunlar yaşamanız ihtimaller dâhilindedir.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Cihazı ilk açtığınızda;

Cihaz üzerinde bulunan güç tuşuna basılı tutup Mavi ışık yanında parmağınızı çekin. Cihazda Kırmızı – Mavi ışıklar hızla yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu aşamada telefon üzerinden Bluetooth araması yaparsanız cihazı bulup eşleştirebilirsiniz.

Daha sonraki eşleştirmeler için;

Eğer cihazınızı farklı bir telefonla eşleştirmek isterseniz bu durumda cihazı önce kapatmanız gerekiyor. Sonrasında yine Güç tuşuna basılı tutuyoruz. Ancak bu sefer Mavi ışık yanında çekmiyoruz. Biraz daha basılı tutuyoruz ve cihazda Mavi-Kırmızı ışıklar hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlayınca parmağımızı tuştan çekiyor ve telefon üzerinden arama yaparak bağlantıyı sağlıyoruz.

 

Meizu EP52 Kulaklık Dış Yapı

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Kullanıcı Yorumları

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modelini satın alan kullanıcıların Olumlu ya da Olumsuz yorumları ilerleyen dönemde bu cihaz satın almak isteyen kullanıcılar için ideal bir bilgi kaynağı olacaktır.

Bu sebeple de sizlerden ricamız olumlu ya da olumsuz kullanıcı yorumlarınızı bizlerle YORUM sekmesi üzerinden paylaşmanız yönünde olacaktır.

Şimdiden teşekkür ederiz bu ilginiz ve alakanız için.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Soru – Sorun ve Şikâyetler

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modelini satın aldıktan sonra yaşadığınız sorunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sizlerden gelecek olan Soru ve Şikayetleri elimizden geldiğince çözmeye çalışıyor olacağız. Sorularını kısa sürede ilgili arkadaşlar tarafından cevaplanacaktır.

Soru sormak için de YORUM Sekmesini kullanabilirsiniz.

Sonrası Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/meizu-sports-ep52-bluetooth-kulaklik-incelemesi-teknik-ozellikler-kullanici-yorumlari-27854.html/feed 0
Asus ZenFone Live Cihaz İncelemesi ve Teknik Özellikleri (ZB510KL ve ZB553KL) https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-cihaz-incelemesi-teknik-ozellikleri-zb510kl-zb553kl-27847.html https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-cihaz-incelemesi-teknik-ozellikleri-zb510kl-zb553kl-27847.html#respond Thu, 15 Feb 2018 19:03:50 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27847 Asus ZenFone Live Cihaz İncelemesi ile karşınızdayız. ZenFone Live (ZB510KL ve ZB553KL) modelinin teknik özelliklerini, detaylı incelemesini ve ürün hakkındaki diğer detayları sizler için bir araya getirdik.

Sonrası Asus ZenFone Live Cihaz İncelemesi ve Teknik Özellikleri (ZB510KL ve ZB553KL) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Asus ZenFone Live Cihaz İncelemesi ile karşınızdayız. ZenFone Live (ZB510KL ve ZB553KL) modelinin teknik özelliklerini, detaylı incelemesini ve ürün hakkındaki diğer detayları sizler için bir araya getirdik.

İlk olarak Asus ZenFone Live serisinin Türkiye’de satışta olan 2 farklı varyasyonu bulunduğunu belirtmemiz gerek. Satın alım işlemleri sırasında buna dikkat etmelisiniz.

Bu modelleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Asus ZenFone Live (ZB510KL)
 • Asus ZenFone Live (ZB553KL)

İki model arasında Teknik Özellik ve Satış Fiyatı noktasında farklılıklar olduğunu belirtmemiz gerek.

 

Asus ZenFone Live Ailesi

 

Asus ZenFone Live Teknik Özellikler

Özellik

ZB510KL ZB553KL

Boyutlar

141.2 x 71.74 x 7.95 mm

155.66 x 75.9 x 7.85 mm

Ağırlık

120 g 144 g
İşletim Sistemi Android™ 6.0.1

Android 7.0

Arayüz

ASUS ZenUI 3.0 ASUS ZenUI 4.0
CPU SnapDragon 410

(1.2 Ghz x 4 Çekirdek)

SnapDragon 425

(1.4 Ghz x 4 Çekirdek)

GPU

Adreno 306 Adreno 308
Ekran Boyutu 5.0 inç

5.5 inç

Ekran  Çözünürlüğü

HD IPS (1280 x 720) Ekran
Piksek Yoğunluğu 294 ppi

267 ppi

Depolama

16 GB
Ek Depolama

128 GB Micro SD Kart Desteği

Ram Bellek

2 GB
Google Drive

100 GB Ücretsiz Alan – 2 Yıl

Ön Kamera

5 MP,

F/2.2 Diyafram,

HD Video

13 MP,

F/2.0 Diyafram,

HD Video

Ön Kamera Özellikleri

Led Flaş,

Fix Focus,

Gece Modu,

Düşük Işık Modu,

Güzelleştirme Modu,

Oto Mod

Arka Kamera

13MP,

F2.0 Diyafram,

Full HD Video

EIS / OIS Desteği EIS – Yok

OIS – Yok

EIS – Var

OIS – Yok

Arka Kamera Özellikleri

Auto Focus,

LED flash,

Düşük Işık Modu,

Güzelleştirme Modu,

Süper Çözünürlük Modu,

Gece Modu,

Panaroma Modu,

HDR Modu,

Selfie Modu,

Çocuk Modu,

QR Kod Modu

Ses Çıkışı

5 Katmanlı Hoparlör

DTS 7.1 Ses Desteği

FM Radyo

Var
Wi-Fi

802.11b/g/n, Wi-Fi direct

Bluetooth

Ver. 4.0

A2DP

EDR

AVRCP

Ver. 4.1

A2DP

EDR

AVRCP

Konum Servisleri

GPS

A-GPS

GLONASS

GPS

A-GPS

BDS

GLONASS

Sim Kart

Çift Sim

(Sim + Sim veya Sim + Micro SD)

SIM 1

2G/3G/4G Desteği

SIM 2

2G/3G/4G Desteği

4G Desteği

LTE Cat.4

(150 Mbps Yükleme + 50 Mbps İndirme)

Sensörler

Accelerator

E-Compass

Proximity sensor

Ambient light sensor

Şarj Girişi

Micro USB

Ses Girişi

3.5mm audio jack

Parmak İzi Okuyucu

Yok Var

Ön Kısımda

Bildirim Işığı

 Yok

NFC

 Yok

Suya Toza Dayanıklılık

 Yok

Pil Kapasitesi

2.650 mAh

Yekpare Batarya

3.000 mAh

Yekpare Batarya

Güç Adaptörü

5 Volt –  1 Amper (5 Watt)

 

Asus ZenFone Live ZB553KL

 

Asus ZenFone Live Türkiye Satış Fiyatı

Türkiye’de resmi olarak Asus Türkiye Garantili olarak satılan cihazlar sahip oldukları teknik özellik farkları sebebiyle farklı fiyat seviyelerinden satışa çıkmış durumdalar.

Buna göre farklı kampanyalar ve farklı satış noktalarında uygulanan fiyat politikaları değişse de ZenFone Live modellerinin ortalama satış fiyatları şu şekilde.

Asus ZenFone Live (ZB510KL) 799 TL
Asus ZenFone Live (ZB553KL) 1.099 TL

 

Asus ZenFone Live - Siyah

 

Asus ZenFone Live Video İnceleme

İncelememiz 2 gün içerisinde buradaki yerini alacaktır.

 

Asus ZenFone Live İncelemesi

Giriş Seviyesi bir cihaz olarak karşımıza çıkan üründen çok ekstra bir beklentiniz yoksa günün sonunda size yeterli bir performansta sunacaktır.

5 inçlik modelinde Parmak İzi Okuyucu konumlandırmayan firma 5.5 inçlik modelde bu desteği kullanıcılarına sunmuş durumda.

Yine iki seri arasında Depolama ve Ram Bellek Değerleri aynı kalsa da İşlemci ve buna bağlı olarak İşlemci Hızı artmış durumda. Aynı şekilde Ön Kamera değerinde de gözle görülür bir iyileştirme söz konusu. Arka kamerada ise ZB553KL serisinde EIS Desteğinin yer alması özellikle sıkça video çekenler için güzel bir artı.

Batarya noktasında ise 5 inçlik modelde 2.650 mAh’lik bir batarya kullanan firma 5.5 inçlik modelde ise 3.000 mAh’lik bir batarya kullanmış. Ekran boyutuna ve HD Ekran yapısına bakıldığında her iki cihazda da bir günlük kullanım süresi almanız mümkün.

Güncelleme noktasında muhtemelen pazara çıktıkları yazılım ile yollarına devam edecek iki cihazdan 5 inçlik ZB510KL modelinin Android 6.0.1 sürümünü ile kullanıcı karşısına çıkmış olması sebebiyle olması sebebiyle Android 7.0 sürümüne sahip olan 5.5 inçlik ZB553KL modeli daha doğru bir tercih olabilir. Özellikle daha güncel bir cihaz kullanmak isteyen kullanıcılar için.

Asus ZenFone Live modeli özellikle canlı yayın yaparken ya da video çekimleri sırasında sunduğu güzelleştirme modu ile ön plana çıkarılmıştı. Elbette ki bu özellik doğru ayarlandığında video ve fotoğraf çekimlerinde güzel işler çıkarabiliyor. Ancak ayarı abartırsanız sizi bir sulu boya ile çizilmiş bir hale de sokabiliyor.

Günün sonunda eğer üst düzey işler yapmayacaksanız, uzun batarya ömürleri istemiyorsanız, devamlı oyun oynarım veya sosyal medya benden sorulur demiyorsanız, kısacası telefonu telefon olarak kullanacaksanız işinizi rahatlıkla görebilecek iki model ile Asus firması karşımıza çıkmış durumda.

Sonrası Asus ZenFone Live Cihaz İncelemesi ve Teknik Özellikleri (ZB510KL ve ZB553KL) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-cihaz-incelemesi-teknik-ozellikleri-zb510kl-zb553kl-27847.html/feed 0
Soyağacı Sorgulama Sistemi Yeniden Hizmete Açıldı https://www.cepseyir.com/soyagaci-sorgulama-sistemi-yeniden-hizmete-acildi-27842.html https://www.cepseyir.com/soyagaci-sorgulama-sistemi-yeniden-hizmete-acildi-27842.html#respond Thu, 15 Feb 2018 07:00:33 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27842 Geçtiğimiz hafta yayına alınan ancak sistemin çökmesi ile kapatılan Soyağacı Sistemi yeniden açıldı. Ancak bu sefer bazı değişiklikler yapıldı.

Sonrası Soyağacı Sorgulama Sistemi Yeniden Hizmete Açıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz hafta yayına alınan ancak sistemin çökmesi ile kapatılan Soyağacı Sistemi yeniden açıldı. Ancak bu sefer bazı değişiklikler yapıldı.

e-Devlet sisteminin yeniden sorun yaşamaması adına Soyağacı Sorgulama Sistemi artık anlık olarak hizmet vermeyecek.

Sayfa üzerinden sadece başvuru almaya başlayan sistem başvuru sonucunda ortaya çıkacak olan Soyağacı Listelerini de mail ile gönderiyor olacak. Tabi bu işlem için e-Devlet Sistemine kayıtlı ve onaylı Telefon Numarası veya Mail Adresinin olması gerekiyor.

 

e-Devlet Soyağacı Sorgulama Sistemi

 

Sistemde Bazı Değişiklikler Yapıldı

Anlık olarak çok fazla kullanıcının sisteme giriş yapması ve sorgulama döngüsünü başlatması e-Devlet Sisteminin hızlı bir şekilde çökmesine sebep olmuştu.

Yeniden açılan sistemin bu şekilde bir sorunla karşılaşmaması için ise bir önlem alındı. Bu önlemle alakalı olarak Soyağacı Sorgulama Sayfasına giriş yaptığınızda karşınıza çıkan bilgi ekranı ise şu şekildedir.

“Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama talebiniz alınmıştır.

Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır.

Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır.

E-posta ve cep telefonunuzu doğrulamak için Bilgilendirme Tercihlerini kullanabilirsiniz.”

Sistemde kayıtlı bir Mail Adresi veya telefon Numarası olmayanlar Bilgilendirme Tercihleri sayfasındaki bilgileri doldurup Doğrulama yapabilirler.

Sonrası Soyağacı Sorgulama Sistemi Yeniden Hizmete Açıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/soyagaci-sorgulama-sistemi-yeniden-hizmete-acildi-27842.html/feed 0
Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun ve Şikayetler https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-kullanici-yorumlari-soru-sorun-ve-sikayetler-24945.html https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-kullanici-yorumlari-soru-sorun-ve-sikayetler-24945.html#comments Wed, 14 Feb 2018 19:00:01 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=24945 Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları cihazda yaşanan Soru, Sorun ve kullanıcılardan gelen Şikayetleri sizler için bir arada topladık ve bu yazımızı hazırladık. Konuyla alakalı sizlerde aklınızdaki tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. 

Sonrası Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun ve Şikayetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları cihazda yaşanan Soru, Sorun ve kullanıcılardan gelen Şikayetleri sizler için bir arada topladık ve bu yazımızı hazırladık. Konuyla alakalı sizlerde aklınızdaki tüm soruları bizlere iletebilirsiniz.

Asus ZenFone Live ailesinin 5 inç ve 5.5 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olan ve bazı diğer özelliklerinin de değiştiği iki farklı modelinin olduğunu en baştan belirtelim. Bu noktada her iki cihaz ile alakalı sorularınızı bu sayfadan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Asus ZenFone Live modeli uygun fiyatı ve elbette ki başarılı teknik özellikleri ile kullanıcı karşısına çıkan yeni akıllı telefon modellerinden bir tanesi. Cihazımız özellikle Canlı Yayın noktasında iyileştirilmiş bazı özelliklerle beraber geliyor.

 

 

Asus ZenFone Live Teknik Özellikler

Özellik ZB510KL ZB553KL
Boyutlar 141.2 x 71.74 x 7.95 mm 155.66 x 75.9 x 7.85 mm
Ağırlık 120 g 144 g
İşletim Sistemi Android™ 6.0.1 Android 7.0
Arayüz ASUS ZenUI 3.0 ASUS ZenUI 4.0
CPU SnapDragon 410

(1.2 Ghz x 4 Çekirdek)

SnapDragon 425

(1.4 Ghz x 4 Çekirdek)

GPU Adreno 306 Adreno 308
Ekran Boyutu 5.0 inç 5.5 inç
Ekran  Çözünürlüğü HD IPS (1280 x 720) Ekran
Piksek Yoğunluğu 294 ppi 267 ppi
Depolama 16 GB
Ek Depolama 128 GB Micro SD Kart Desteği
Ram Bellek 2 GB
Google Drive 100 GB Ücretsiz Alan – 2 Yıl
Ön Kamera 5 MP,

F/2.2 Diyafram,

HD Video

13 MP,

F/2.0 Diyafram,

HD Video

Ön Kamera Özellikleri Led Flaş,

Fix Focus,

Gece Modu,

Düşük Işık Modu,

Güzelleştirme Modu,

Oto Mod

Arka Kamera 13MP,

F2.0 Diyafram,

Full HD Video

EIS / OIS Desteği EIS – Yok

OIS – Yok

EIS – Var

OIS – Yok

Arka Kamera Özellikleri Auto Focus,

LED flash,

Düşük Işık Modu,

Güzelleştirme Modu,

Süper Çözünürlük Modu,

Gece Modu,

Panaroma Modu,

HDR Modu,

Selfie Modu,

Çocuk Modu,

QR Kod Modu

Ses Çıkışı 5 Katmanlı Hoparlör

DTS 7.1 Ses Desteği

FM Radyo Var
Wi-Fi 802.11b/g/n, Wi-Fi direct
Bluetooth Ver. 4.0

A2DP

EDR

AVRCP

Ver. 4.1

A2DP

EDR

AVRCP

Konum Servisleri GPS

A-GPS

GLONASS

GPS

A-GPS

BDS

GLONASS

Sim Kart Çift Sim

(Sim + Sim veya Sim + Micro SD)

SIM 1 2G/3G/4G Desteği
SIM 2 2G/3G/4G Desteği
4G Desteği LTE Cat.4

(150 Mbps Yükleme + 50 Mbps İndirme)

Sensörler Accelerator

E-Compass

Proximity sensor

Ambient light sensor

Şarj Girişi Micro USB
Ses Girişi 3.5mm audio jack
Parmak İzi Okuyucu Yok Var

Ön Kısımda

Bildirim Işığı  Yok
NFC  Yok
Suya Toza Dayanıklılık  Yok
Pil Kapasitesi 2.650 mAh

Yekpare Batarya

3.000 mAh

Yekpare Batarya

Güç Adaptörü 5 Volt –  1 Amper (5 Watt)

Asus ZenFone Live – Sıkça Sorulan Sorular

Asus ZenFone Live ailesi ile alakalı olarak aklınıza takılması muhtemel tüm soruları bir araya getirdik.

 

Cihazda Görüntülü Görüşme Mevcut mudur?

Her iki modelde de 3G üzerinden Operatör Destekli olarak Görüntülü Görüşme yoktur. Ancak dilerseniz 4G üzerinden 3. Parti Uygulamaları kullanarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

 

Her İki Sim Kartta Aynı Anda Aktif midir?

Tek İşlemciye sahip tüm cihazlarda olduğu gibi bu cihazda da Dual StandBy adı verilen sistem mevcuttur. Aynı anda iki sim kartta aktiftir ve arama alabilir. Ancak bir sim kart üzerinden görüşme yapılırken diğer sim kart kapalı konuma düşmektedir.

Asus firması bu sorunu çözmek için Ayarlar – Çift Sim Kart ayarları menüsü altından bir Yönlendirme ayarı eklemiştir cihaza. Bu sayede kapalı olan cihaz otomatik olarak diğer sim karta yönlenmekte ve karşıdaki kişiye “Meşgul” tonu iletilmektedir.

 

Cihazda Parmak İzi Okuyucu Mevcut mudur?

5.0 inçlik ekran boyutuna sahip olan modelde Parmak İzi Okuyucu ne yazık ki yer almamaktadır. 5.5 inçlik ekrana sahip olan modelde ise Parmak İzi Okuyucu kendisine yer bulmuştur.

 

Hafıza Kartı Desteği Var mıdır?

Cihazlarda 128 GB’a kadar Micro SD hafıza kartı ile ek depolama alanı eklemeniz mümkündür. Ayrıca 200 GB değerindeki Google Drive Bulut Depolama hediyesi de 2 yıl boyunca Ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Cihazın Hafıza Kartı modulü Hibrit Sim yapısındadır. Bu sebeple de Çift Sim + Hafıza Kartı olarak ne yazık ki kullanım sağlanamamaktadır. Sim 1 + Sim 2 veya Sim 1 + Hafıza Kartı şeklinde kullanım sağlamanız mümkündür.

 

Asus ZenFone Live – Video İnceleme

Asus ZenFone Live modeli ile alakalı Video İncelememiz çok yakında sizlerle olacaktır.

 

Asus ZenFone Live Soru – Sorun ve Şikayetler

Asus ZenFone Live modeli ile alakalı aklınıza takılan Tüm Soruları, yaşadığınız Sorunları ve ortaya çıkan Şikayetlerinizi bizlere yorum sekmesi üzerinden sorabilirsiniz.

Bu sayede cihazla alakalı daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılara da destek olabilir, sorun ve şikâyetlerinizin çözümü için de destek alabilirsiniz.

 

Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları

ZenFone Live modeli ile alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz tüm yorumlarınız bizler için değerlidir. Bu sebeple de cihazla alakalı Kullanıcı Yorumlarını da toplamaya çalışıyor.

Cihazın kullanımı, batarya performansı, kamera performansı gibi birçok değeri sizlerde yorum kısmından bizlere ulaştırabilir, cihazı almak isteyen ancak kullanıcılardan gelen yorumları merak eden arkadaşları daha net bir şekilde bilgilendirebilirsiniz.

Bu konuda hem bizlere hem de diğer müstakbel Asus ZenFone Live modeli kullanıcılarına vereceğiniz destek için şimdiden teşekkürler.

Sonrası Asus ZenFone Live Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun ve Şikayetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-live-kullanici-yorumlari-soru-sorun-ve-sikayetler-24945.html/feed 6
Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-fan-edition-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-ve-oneriler-21645.html https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-fan-edition-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-ve-oneriler-21645.html#comments Wed, 14 Feb 2018 10:25:49 +0000 http://www.cepseyir.com/?p=21645 Samsung Galaxy Note 7 - Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları, ürün ile alakalı olarak aklınıza takılan tüm soruları, sorunları ve şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sayfamızda Note Fan Edition modeli ile alakalı olarak tüm bilgileri bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.

Sonrası Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Samsung Galaxy Note 7 – Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları, ürün ile alakalı olarak aklınıza takılan tüm soruları, sorunları ve şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sayfamızda Note Fan Edition modeli ile alakalı olarak tüm bilgileri bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.

Note ailesinin en yeni üyesi olan ve kısa bir süre önce satışa sunulan Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition serisi ile sıkça sorulan bazı soruları bir araya getirip ilk etapta sizlerin bilgisine sunuyoruz.

İkinci bölümde ise sizlerden gelen yorumlara, önerilere ve şikayetlere yer veriyor olacağız. Bu sayede Note (FE) Fan Edition ailesini satın almadan önce net bir şekilde tanımış olacağız.

 

 

Samsung Galaxy Note Fan Edition Güvenlik

Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Sık Sorulan Sorular

Cihazla alakalı gelmesi muhtemel soruların bir listesini hazırladık. Listede yer almayan sorularınızı YORUM kısmında bizlere sorabilirsiniz.

Note FE – Note Fan Edition Modeli Türkiye’de Satılıyor mu?

Bu seri resmi olarak Samsung Türkiye tarafından ülkemizde satışa sunulmamıştır. Ancak farklı firmalar tarafından İthalatçı Garantili olarak Samsung Galaxy Note FE modeli ülkemizde satışa sunulmuştur. HepsiBurada ve N11 gibi sitelerden bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

 

Cihazda FM Radyo Desteği Var mı?

Hayır.

Samsung firması işlemci içerisinde FM Radyo Modülü bulundurmuyor. Bu cihazda da FM Radyo yok. İnternet Uygulamalarını kullanabilirsiniz.

 

3G Görüntülü Görüşmeyi Destekliyor mu?

Evet.

Hem Operatör hem de Uygulamalar üzerinden Görüntülü Görüşme Desteği sunuluyor.

 

Suya ve Toza Dayanıklı mı?

Evet.

Cihazın kasası ve kalemi Suya ve Toza Dayanıklı bir yapıda. Bu sayede ıslak ekran üzerin de dahi kalemle çizimler yapabilmeniz mümkün.

 

Kaç GB Depolama Alanı Var?

64 GB Dâhili Depolama Alanı mevcut. 256 GB’a kadar da sorunsuz bir şekilde Micro SD Kart kullanabilirsiniz.

 

VR Gözlük Hediyesi Ne Zamana Kadar Sürecek?

Ön Siparişe özel VR Gözlük Kampanyası 25 Ağustos 2016 tarihine kadar yapılan alımlar için geçerlidir.

 

Samsung Galaxy Note Fan Edition S-Pen

 

Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları

Galaxy Note Fan Edition ailesi ile alakalı olarak yaşadığınız sorunları bu sayfa üzerinden YORUM kısmını kullanarak paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Aslında sadece SORUN değil aynı zamanda MEMNUNİYET konusunda da paylaşımlarını bekliyoruz.

Bu sayede ürünü satın alacaklar için güzel bir rehber hazırlamış olabileceğiz.

 

Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Şikâyet ve Sorunlar

Hem yazılımsal hem de donanımsal anlamda yaşanan sorunları ve şikâyetlerinizi bizlere iletmeniz durumunda konuyla alakalı olarak aynı sorunu yaşayanlar var mı, varsa nasıl çözümler üretilmiş görebiliriz.

Cihazınızı şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle…

Sonrası Samsung Galaxy Note (FE) Fan Edition Kullanıcı Yorumları, Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-fan-edition-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-ve-oneriler-21645.html/feed 29
General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27815.html https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27815.html#comments Mon, 12 Feb 2018 19:15:29 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27815 General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları, kullanıcılardan gelen Soru, Sorun ve Şikayetleri sizler için bir araya getirdik. Siz de eğer GM8 modelini satın aldıysanız veya almayı düşünüyorsanız sayfamızı incelemenizi öneririz.

Sonrası General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları, kullanıcılardan gelen Soru, Sorun ve Şikayetleri sizler için bir araya getirdik. Siz de eğer GM8 modelini satın aldıysanız veya almayı düşünüyorsanız sayfamızı incelemenizi öneririz.

General Mobile firmasının 2018 yılında pazara sunduğu GM8 modeli Giriş – Orta Seviye sayılabilecek bir özellik yapısı ile karşımıza çıktı.

Satışına da resmi olarak başlanan cihazın Teknik Özelliklerini, cihazla alakalı olarak sıkça sorulan soruların cevaplarını ve kullanıcılardan gelen yorumları bir araya toplamaya çalıştık.

Sizlerde de Olumlu veya Olumsuz Kullanıcı Yorumlarınız ile hem bizlere destek verebilir hem de GM8 modelini satın almak isteyenlere bir ön bilgi verebilirsiniz.

 

General Mobile GM8

 

General Mobile GM8 Teknik Özellikler

Cihazla alakalı olarak kendi web sayfası üzerinden listelediğimiz Teknik Özellikler şu şekildedir.

Boyutlar 154.2 x 72.7 x 7.96 mm
Ağırlık 152 gr
Ekran 18:9 – IPS Incell LCD Ekran,

Corning® Gorilla® Glass

Ekran Boyutu 5.7 İnç HD+ (720×1440 Piksel)
İşlemci Qualcomm® MSM8940 Snapdragon™ 435,

Octa-core ARM Cortex A53 1.4 GHz İşlemci

İşletim Sistemi Android 8.0 Oreo
Dahili Depolama 64 GB – 32 GB
Ram Bellek 4 GB – 3 GB
Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kapakta
Arka Kamera 13 MP AF, f2.0 Diyafram
Ön Kamera 13 MP FF, f2.2 Diyafram
Çekim Özellikleri Panoramik Çekim,

Geo-Tagging,

Touch Focus,

Portre Modu,

Slow Motion,

HDR,

Auto HDR,

Temporal Noise Reduction,

PDAF

Video Kaydı 1080p – Full HD
Sensörler Hareket Sensörü (G-sensor),

Akselerometre,

Manyetik sensör,

Yakınlık sensörü,

Işık sensörü

4G Desteği 4.5G – LTE CAT7 (300Mbps İndirme – 150 Mbps Yükleme)
VoLTE Desteği Var – VoLTE, ViLTE , VoWi-Fi
Bluetooth Bluetooth 4.2, A2DP (Çoklu bağlantı)
GPS A-GPS, GLONASS
Wi-Fİ Kablosuz Ağ Bağlantısı (802.11 b/g/n/ac),

HotSpot,

Wi-Fi Direct

Hoparlör Mono Hoparlör
Kulaklık Çıkışı 3,5mm Kulaklık ve Mikrofon girişi
FM Radyo Var
Pusula Dijital Pusula
Batarya 3075mAh Li-Po Pil
Kutu İçeriği GM8, Kılavuz, Şarj cihazı, PC kablosu, Kulaklık, Kılıf

 

General Mobile GM8 Teknik Özellikler

 

General Mobile GM8 Sıkça Sorulan Sorular

Cihazla alakalı olarak sıkça sorulan, sorulması muhtemel olan soruları sizler için bir araya getirdik.

 

Hafıza Kartı Desteği Var mı?

GM8 modeli ülkemizde 32 GB ve 64 GB’lık iki farklı depolama alanına sahip olarak satılmaktadır. Ayrıca cihaza dilerseniz cihaza 128 GB’a kadar Micro SD Kart ile ek depolama alanı ekleyebilirsiniz.

Ayrıca cihaz Google Drive üzerinden size Bulut Depolama Alanı da sunmaktadır.

 

General Mobile GM8 Modelinde Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Üçüncü Parti Uygulamalar ile (WhapsApp, Viber, Skype, Google Duo, Messenger) internet üzerinden Görüntülü Görüşme yapabilirsiniz.

3G – Operatör Destekli olarak ne yazık ki Görüntülü Görüşme Desteği bu cihazda yer almamaktadır.

 

GM8 Modeli Suya ve Toza Dayanıklı mı?

Cihazda IP Sertifikası mevcut değildir. Bu sebeple de Suya ve Toza Karşı Dayanıklı değildir.

 

Kablosuz Şarj Desteği Var mı?

General Mobile GM8 modelinde Kablosuz Şarj Desteği bulunmamaktadır.

 

Kutudan Kılıf – Ekran Koruyucu Çıkıyor mu?

Evet. General Mobile GM8 modelinin kutusundan Şeffaf Silikon Kılıf ve Ekran Koruyucu çıkmaktadır.

Ekran Koruyucu takılı olarak gelmektedir.

 

General Mobile GM8

 

General Mobile GM8 Satış Fiyatı Nedir?

Şubat 2018 tarihi itibari ile GM8 modelinin Türkiye’deki Resmi Satış Fiyatı 32 GB’lık model için 999 TL, 64 GB’lık model için ise 1.099 TL’dir.

Farklı kampanya veya indirimler ile rakamda değişiklik olabilir.

 

General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları

GM8 modeli ile alakalı olarak Olumlu veya Olumsuz tüm Kullanıcı Yorumlarını bizlere ulaştırabilirsiniz.

YORUM sekmesi üzerinden göndereceğiniz yorumlar editörlerimiz tarafından gerekli görüldüğü anlarda Cevaplanarak yayına alınacaktır.

Sizlerden gelen yorumlar özellikle cihazı satın almak isteyen kullanıcılar için önemli bir referans niteliği oluşturacaktır.

 

General Mobile GM8 Şikâyet, Soru, Sorun ve Öneriler

GM8 modeli ile alakalı olarak aklınıza takılan tüm soruları, yaşadığınız sorunları ve tabi ki öneri ve şikâyetlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

YORUM sekmesi üzerinden göndereceğiniz yorumlar editörlerimiz tarafından gerekli görüldüğü anlarda Cevaplanarak yayına alınacaktır

Sonrası General Mobile GM8 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27815.html/feed 3
Anagain sipariş nereden verilir? https://www.cepseyir.com/anagain-siparis-nereden-verilir-27828.html https://www.cepseyir.com/anagain-siparis-nereden-verilir-27828.html#respond Mon, 12 Feb 2018 18:02:56 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27828 Basit adımlarla, cazip fiyatlardan siparişler oluşturmak ve bu ürünlere sahip olabilmek adına anında seçiminizi yapmak isterseniz yapabilirisiniz. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından beğenilen bu ürünler saçlarınızın güzel görünmesine yardımcı olabilir. Hem şampuan, hem de serum olarak ister tekil, ister set halinde satın alabilme imkanınız mevcut.

Sonrası Anagain sipariş nereden verilir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Anagain sipariş oluşturmayı düşünen kişiler için anagain.net satış adresi mevcuttur.

Basit adımlarla, cazip fiyatlardan siparişler oluşturmak ve bu ürünlere sahip olabilmek adına anında seçiminizi yapmak isterseniz yapabilirisiniz. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından beğenilen bu ürünler saçlarınızın güzel görünmesine yardımcı olabilir. Hem şampuan, hem de serum olarak ister tekil, ister set halinde satın alabilme imkanınız mevcut.

Anagain etkileri nelerdir?

Anagain nasıl kullanılır ile ne gibi etkilere kavuşacağınızı merak ediyorsanız, daha hacimli ve yoğun saç yapısına ulaşmanız hedeflenir.

Siz de anagain sipariş etmek ve bu alanda markalaşan bir ürünü denemek adına seçiminizi yapmak isterseniz düşünebilirsiniz. Sınıfında yakaladığı başarısı ile öne çıkan anagain.net, her geçen gün kullanıcılarına cazip bir kullanım kolaylığı sunmaktan geri kalmıyor.

Anagain siparişlerine hızlı kargo

Anagain siparişleri oluşturacak kişilere aynı gün kargoya veriliyor. Bu sayede istediğiniz bu ürüne kısa sürede sahip olmanıza imkan tanınıyor. Tercihinizi gerçekleştirmek ve son dönemlerde göze çarpan bu ürünü denemek istiyorsanız gözden geçirebilirsiniz. Yüzlerce ürünü stoklarında barındıran anagain.net sitesi, satışları ile kısa sürede marka değerini çok daha üst pozisyonlara çekmeyi başardı.

Anagain setlere ücretsiz kargo!

Tekil ürün yerine, anagain set olarak siparişler oluşturmanız durumunda kargo bedeli talep edilmemektedir. Dilediğiniz gibi ürünleri 119 TL’den başlayan fiyatlar ile set halinde sipariş edebilirsiniz. Tekil ürün alımlarında +8 TL kargo bedelinin talep edilmesinden dolayı bu noktada pek çok kullanıcı cazip fiyatlardan alımı sağlamak açısından setlere yönelmektedir. Bu sebeple anagain siparişlerinize özel en ihtişamlı hizmet analizlerini öne çıkartıyor. Tercihinizi yapmak ve son dönemlerde çokça tercih sebebi olan bu ürünler ile güzel saçlara ulaşmaya yardımcı olabilir. Sunulan bu hizmetlerle beraber bitkisel bir ürün kullanımını sağlamak sizlerin elindedir.

No tags for this post.

Sonrası Anagain sipariş nereden verilir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/anagain-siparis-nereden-verilir-27828.html/feed 0
Satış ve Servis Hizmeti İle Tesla Türkiye Açılıyor https://www.cepseyir.com/satis-servis-hizmeti-ile-tesla-turkiye-aciliyor-27824.html https://www.cepseyir.com/satis-servis-hizmeti-ile-tesla-turkiye-aciliyor-27824.html#respond Mon, 12 Feb 2018 17:57:28 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27824 Elektrikli Otomobil denildiğinde akla gelen ilk markalardan birisi olan Tesla uzunca bir bekleyiş süresinden sonra Tesla Türkiye adımını atmaya hazırlanıyor.

Sonrası Satış ve Servis Hizmeti İle Tesla Türkiye Açılıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Elektrikli Otomobil denildiğinde akla gelen ilk markalardan birisi olan Tesla uzunca bir bekleyiş süresinden sonra Tesla Türkiye adımını atmaya hazırlanıyor.

2018 yılının ilk yarısında Tesla Türkiye tarafından ilk resmi Tesla Servis Noktası kurulacak. Hemen akabinde ise 2019 yılında Tesla Türkiye resmi olarak Türkiye’de satışa başlayacak.

Tesla Motors Netherlands B.V. şirketi üzerinden hayata geçirilecek olan Tesla Türkiye operasyonu kısa vadede markaya ve ürünlerine olan ilgiyi yükseltecek gibi görünüyor.

 

Tesla Model 3

 

Tesla SuperCharger Şarj İstasyonları Kuruluyor

Tesla ve Gersan arasında yapılan anlaşma neticesinde geçtiğimiz günlerde Tesla SuperCharger İstasyonlarının kurulacağı haberini zaten sizlere duyurmuştuk. (Tesla ve Gersan İşbirliğiyle Türkiye’de Tesla Supercharger Ağı Kurulacak)

Bu süreçten sonra Satış Noktası ve Servis Noktalarının açılması ile birlikte ülkemizde Tesla markasına olan ilginin artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ülkemize gelen Elon MASK birçok önemli isim ile görüşmeler yapmış ve ilk adımda TÜRKSAT uydusunun taşınma işini almıştı.

Anlaşılan yapılan görüşmeler sonrasında Tesla markasının Türkiye Pazarında daha hızlı bir şekilde büyümesi için de çeşitli görüşmeler yapılmış ve uygulanmaya başlanmış durumda.

 

Tesla Supercharger

 

KASKO Şirketlerinin Yüksek Prim İstekleri Bitecek

Resmi servis noktası olmadığı için KASKO Şirketleri tarafından istenilen Yüksek Prim Oranları da servis noktalarının açılması ile sona erecek.

Bilindiği üzere Tesla markasına ait Elektrikli Araçlar kullanılan yazılımlardan dolayı dışarıdan müdahale imkânına sahip değiller.

Araçlarda yapılması gereken tüm tamir işlemleri için yetkili servisler üzerinden işlem yapılması gerekiyor. Aksi durumda gerek sensörlerin gerekse de yazılımın sıkıntı yaşaması ihtimaline karşın aracın yazılımı kilitlenebiliyor.

Bu sebeple de Yetkili Servis Noktası açılmadan önce her türlü arızada Avrupa’daki Servis Noktalarına gönderilen Tesla markalı araçların artık Türkiye içinde de tamirleri mümkün olacak.

Sonrası Satış ve Servis Hizmeti İle Tesla Türkiye Açılıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/satis-servis-hizmeti-ile-tesla-turkiye-aciliyor-27824.html/feed 0
Samsung’un Yeni APS-C Kamerası Dikkatleri Üzerine Çekecek https://www.cepseyir.com/samsungun-yeni-aps-c-kamerasi-dikkatleri-uzerine-cekecek-27818.html https://www.cepseyir.com/samsungun-yeni-aps-c-kamerasi-dikkatleri-uzerine-cekecek-27818.html#respond Sun, 11 Feb 2018 19:49:35 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27818 Geçtiğimiz yıllarda Fotoğraf Makinesi Pazarına giriş yapan ancak bir süre sonra geri çıkan Samsung firması yeni APS-C Sensöre sahip bir ürün ile Video Kamera Pazarında şansını denemeye hazırlanıyor.

Sonrası Samsung’un Yeni APS-C Kamerası Dikkatleri Üzerine Çekecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz yıllarda Fotoğraf Makinesi Pazarına giriş yapan ancak bir süre sonra geri çıkan Samsung firması yeni APS-C Sensöre sahip bir ürün ile Video Kamera Pazarında şansını denemeye hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre çalışmalarda son aşamaya gelinen yeni kamerada APS-C Sensör kullanacak olan Samsung firması işlemci olarak ise 2018 yılındaki Amiral Gemilerinde kullanacağı Exynos 9810 i tercih edecek.

Cihazın 3 katmanlı FRS ISOCELL sensöründe Tetracell teknolojisine yer verileceği ve çift piksel otomatik odaklama sisteminin de cihaza kendisine yer bulacağı gelen ilk bilgiler arasında.

 

Samsung Galaxy NX1

 

Video Çekiminde Harikalar Yaratacak

Özellikle kaliteli fotoğraf çekmek isteyen ve bu işi daha taşınabilir cihazlarla elde etmeyi amaçlayanlara hitap edecek olan cihazın ilk gelen bilgilere göre Çözünürlük ve FPS değerleri aşağıdaki gibi olacak.

 • 6720 x 4480 @ 30 fps
 • 5376 x 3024 @ 60 fps
 • 3840 x 2160 @ 120 fps
 • 2688 x 1512 @ 240 fps
 • 1920 x 1080 @ 480 fps

Sızan bilgilere göre cihaz aslında 6720 x 4480 piksellik çözünürlükte 120 FPS video kaydı yapabilecek kapasiteye sahip. Ancak depolama birimlerinin hızlarında yaşanan sorunlardan dolayı sistemin 30 FPS ile sınırlandırılması gerekmiş durumda.

Bu noktada da ilerleyen dönemde farklı ek depolama birimleri ile Samsung yeni serilerde ciddi anlamda yüksek FPS değerlerine erişim sağlayabilecek gibi görünüyor.

Ayrıca Samsung tarafından üzerinde çalışmalara devam edilen bu kameranın 4K/120 fps video kaydını, sensörün tamamıyla yapacağı konusu da gelen bilgiler araısnda.

Bu durumda da 2688×1512 ve 1920×1080 çözünürlükleri için yüksek akıcılıktaki kayıtların cihaz tarafından sensörün tamamının 2×2 piksellik bölümlere ayrılarak çekileceği, bu işlem sonrasında da kayıtların downsample işlemiyle daha düşük çözünürlüğe indirileceği gelen ilk bilgiler arasında.

Bu noktada da çekim sonucunda görüntüleri daha kaliteli bir şekilde kayıt edilmesi mümkün olmuş olacak.

 

Samsung NX1

 

Amiral Gemilerindeki İşlemci Tercih Edilecek

10 nm Teknolojisi ile üretimi yapılacak olan Exynos 9810 ailesi 2018 yılında pazara çıkacak olan Samsung Galaxy S9, S9 Plus ve Note 9 modellerinde kullanılacak olan en tepe işlemci ailesi.

Firmanın bu işlemci üzerinden özellikle Video ve Fotoğraf Çekimi gibi daha çok içerik üretimi alanına yoğunlaştığını bu sebeple de Samsung Galaxy S9 modelinin tanıtımında “The Camera. Reimagined” sloganını kullandığı tahmin ediliyor.

Cihazın Fotoğraf Makinası yapısında çıkıp Kamera Özelliklerine mi sahip olacağı yoksa direkt bir Video Kamera olarak mı pazara çıkacağı henüz netleşmiş durumda değil.

Ancak ürünün muhtemelen Sabit Lense sahip olması bekleniyor. Samsung bilindiği üzere özellikle Lens konusunda yaşadığı sıkıntılardan sonra pazardan çekilme sürecini hızlandırmak zorunda kalmıştı.

Sonrası Samsung’un Yeni APS-C Kamerası Dikkatleri Üzerine Çekecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/samsungun-yeni-aps-c-kamerasi-dikkatleri-uzerine-cekecek-27818.html/feed 0
Amazon Kendi Ürünlerinin Dağıtımı İçin Kargo Servisi Kurmaya Hazırlanıyor https://www.cepseyir.com/amazon-kendi-urunlerinin-dagitimi-icin-kargo-servisi-kurmaya-hazirlaniyor-27807.html https://www.cepseyir.com/amazon-kendi-urunlerinin-dagitimi-icin-kargo-servisi-kurmaya-hazirlaniyor-27807.html#respond Sun, 11 Feb 2018 12:47:09 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27807 Amazon sadece kendi ürünlerini son kullanıcılara ulaştırmak adına bir kargo şirketi kurma hazırlıklarına başladı.

Sonrası Amazon Kendi Ürünlerinin Dağıtımı İçin Kargo Servisi Kurmaya Hazırlanıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Amazon sadece kendi ürünlerini son kullanıcılara ulaştırmak adına bir kargo şirketi kurma hazırlıklarına başladı.

e-Ticaret süreçlerinin en fazla sıkıntı yaratan kısımlarından bir tanesi de elbette ki ürünlerin firmanın deposundan çıkıp nihai kullanıcıya ulaşma süreçleridir.

Ülkemizde de ciddi sorunların yaşandığı bu teslimat süreçlerinde e-ticaret siteleri mecburen bu süreçlerde aracı kargo firmalarını kullanmaktalar. Ancak bu firmalarda bazı bölgelerde ciddi anlamda başarılı gir şekilde hizmet verirken bazı bölgelerde de tamamen zıt bir şekilde çok fazla sorunla kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir.

 

Amazon ve Kargo Dağıtımı

 

Amazon Kargo Sadece Kendi Satışlarını Dağıtacak

Henüz resmi olarak nasıl bir isimle isimlendirileceği bilinmese de Amazon tarafından verilmeye başlanacak olan kargo hizmeti ülke bazında sadece Amazon üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünler için sunulacak.

Aradaki aracı firmaları çıkaracak olan Amazon firması bu sayede hem daha az sorun ile tüketicilere ürün gönderimi sunmayı amaçlarken hem de dağıtım süreçlerini de hızlandırmış olacak.

Ancak Türkiye gibi geniş bir alana yayılmış ülkelerde bu hizmetin nasıl sağlanacağı konusu şu aşamada bir soru işareti. Çünkü standart kargo firmaları şuan için en azından ülkemizde 81 il merkezinde yer alıyorlar ve ciddi bir personel çalıştırmak zorunda kalıyorlar.

Amazon Kargo bu noktada her ilde bir dağıtım merkezi oluşturup aradaki ağı da bir dağıtım filosu ile güçlendirebilir gibi görünüyor. Ancak bunun ilk atılım maiyetleri firma için ne kadar mantıklı olacaktır zaman gösterecek bunu da.

 

Amazon Kargo - Amazon Dağıtım Ağı

 

İlk Olarak ABD’de Başlayacak

2018 yılı sonuna doğru hayata geçmesi beklenilen kargo sistemini ilk olarak ABD içinde denenmesi bekleniyor.

Eğer verimli bir sonuç alınırsa kısa süre içerisinde diğer ülkelerde de uygulanmaya başlanması ve Amazon Kargo hizmeti ile tüm ürünlerin direkt firma üzerinden son kullanıcıya ulaştırılması amaçlanıyor.

Sürecin olumlu sonuçlanması durumunda 2019 veya 2020 yılında, Amazon Türkiye’nin de satış grafiklerine göre Türkiye’de de hizmete girmesi beklenebilir. Ancak o zamana kadar Amazon Türkiye yine yerli kargo dağıtım firmaları ile çalışmak zorunda.

Sonrası Amazon Kendi Ürünlerinin Dağıtımı İçin Kargo Servisi Kurmaya Hazırlanıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/amazon-kendi-urunlerinin-dagitimi-icin-kargo-servisi-kurmaya-hazirlaniyor-27807.html/feed 0
WhatsApp veya SMS Üzerinden BKM Express ile Para İsteme ve Gönderme Dönemi Başladı https://www.cepseyir.com/whatsapp-veya-sms-uzerinden-bkm-express-ile-para-isteme-gonderme-donemi-basladi-27801.html https://www.cepseyir.com/whatsapp-veya-sms-uzerinden-bkm-express-ile-para-isteme-gonderme-donemi-basladi-27801.html#respond Sun, 11 Feb 2018 10:32:16 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27801 BKM Express Mobil Uygulaması üzerinden WhatsApp, SMS veya e-posta yoluyla Para İsteme veya Para Gönderme dönemi başladı. Bu sayede para transfer süreçleri de oldukça kolay bir hale gelmiş olacak.

Sonrası WhatsApp veya SMS Üzerinden BKM Express ile Para İsteme ve Gönderme Dönemi Başladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
BKM Express Mobil Uygulaması üzerinden WhatsApp, SMS veya e-posta yoluyla Para İsteme veya Para Gönderme dönemi başladı. Bu sayede para transfer süreçleri de oldukça kolay bir hale gelmiş olacak.

Bu sistem sayesinde gerek bir yakınına para göndermek isteyen kişiler gerekse de bir ürün için ödeme yapmak isteyen kişiler kolay bir şekilde ödeme işlemlerini tamamlayacaktır.

Tabi ki bu sürecin arka planında BKM gibi bir kurumun olması güven sorununu ortadan kaldırırken özellikle konuya pek aşina olmayanların da Uygulama Yükleme, Kart Tanımlama gibi süreçleri zaten yapmamış olma ihtimallerinin yüksek olmasından dolayı Dolandırıcılık Süreçleri de nadiren görülecektir.

Ancak yine de ödeme alma ve ödeme gönderme süreçlerinde azami dikkate sahip olmanız önemli bir detay olacaktır.

 

BKM Express Sistemi

 

BKM Express Para İsteme Özelliği Nasıl Kullanılabilir?

Android veya IOS İşletim Sistemine sahip bir telefona öncelikli olarak BKM Express Uygulamasının yüklenmiş ve gerekli üyelik işlemleri tamamlanmış olmalıdır.

Aynı şekilde para isteyeceğiniz kişinin de BKM Express Uygulaması yüklü ve tabi ki üyeliği de aktif olmalıdır.

 • BKM Express Uygulamasını aktif açın.
 • Uygulamada yer alan “Para Transferi” kısmından “İste” seçeneğini seçin.
 • Hangi kartınıza para transfer edilmesini istiyorsanız seçiminizi yapın. Hesap veya Kredi Kartı olabilir.
 • Talep edilen tutarı yazın.
 • Sayfada çıkan QR Kod üzerinden para gönderecek kişi yanınızda ise direkt okutma işlemini yaparak para transferini tamamlayabilirsiniz.
 • Para gönderecek kişi yanınızda değilse bu durumda SMS – WhapsApp veya Mail yoluyla ilgili linki size para gönderecek kişi ile paylaşabilirsiniz.

 

BKM Express Para Gönderme

 

BKM Express Para Gönderme Özelliği Nasıl Kullanılabilir?

Eğer sizden bir kişi Para Talebinde bulundu ise size ulaşan link üzerinden direkt olarak giriş yapıp gönderim işlemini tamamlayabilirsiniz.

Eğer siz direkt olarak ödeme yapmak isterseniz bu durumda aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecektir.

Tabi ki para isteme işleminde olduğu gibi para gönderme işleminde de Android veya IOS İşletim Sistemine sahip bir telefona sahip olmanız, BKM Express Uygulamasının yüklemiş olmanız ve gerekli üyelik işlemleri tamamlanmış olmanız gerekmektedir.

Aynı şekilde para isteyeceğiniz kişinin de BKM Express Uygulaması yüklü ve tabi ki üyeliği de aktif olmalıdır.

 • BKM Express Uygulamasını aktif açın.
 • Uygulamada yer alan “Para Transferi” kısmından “Gönder” seçeneğini seçin.
 • Hangi kartınıza para transfer edilmesini istiyorsanız seçiminizi yapın. Eğer kayıtlı bir kart yoksa kayıt işlemini yapabilirsiniz.
 • Göndermek istediğiniz tutarı yazın.
 • Gönderim işlemi tamamlanacaktır.

Sonrası WhatsApp veya SMS Üzerinden BKM Express ile Para İsteme ve Gönderme Dönemi Başladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/whatsapp-veya-sms-uzerinden-bkm-express-ile-para-isteme-gonderme-donemi-basladi-27801.html/feed 0
WhatsApp Üzerinden Para Gönderimi Nasıl Yapılır? https://www.cepseyir.com/whatsapp-uzerinden-para-gonderimi-nasil-yapilir-27794.html https://www.cepseyir.com/whatsapp-uzerinden-para-gonderimi-nasil-yapilir-27794.html#respond Sun, 11 Feb 2018 07:00:15 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27794 WhatsApp üzerinden Para Gönderme Özelliği aktif hale geldi. Peki, WhatsApp üzerinden Para Gönderimi nasıl yapılır?

Sonrası WhatsApp Üzerinden Para Gönderimi Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
WhatsApp üzerinden Para Gönderme Özelliği aktif hale geldi. Peki, WhatsApp üzerinden Para Gönderimi nasıl yapılır?

İlk olarak en güncel WhatsApp Sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol etmeniz lazım. Bazı bölgelerde hali hazırda bu özellik henüz kullanımda değil. Ancak kıs sürede WhatsApp bu özelliği tüm ülkelerde kullanılabilir hale getirecek.

Bu süreçten sonra da Anlaşmalı Bankalar üzerinden direkt olarak WhatsApp Uygulaması kullanılan para transferi gerçekleştirmek mümkün olacak.

Bu özelliğin dolandırıcı amaçlı olarak ilerleyen dönemde kullanımına karşın kullanıcıların ekstra olarak dikkatli olmalarını öneriyoruz.

 

WhatsApp Para Transferi - Hesap Tanımlama

 

WhatsApp Üzerinden Para Gönderimi Nasıl Yapılır?

Para gönderimi için öncelikli olarak hesabınızın uygulamaya tanıtılması işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor.

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Sağ üst kısımdaki “…” kısmına tıklayın.
 • Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Ödemeler menüsüne giriş yapın.
 • Kullanım şartlarını kabul edin.
 • Telefon numaranızı doğrulayın
 • Anlaşmalı bankalar listesinden bankanızı seçin.
 • Banka Bilgilerinizi girin.

 

WhatsApp Para Transferi - Hesap Gönderme

 

Bu kısma kadar yaptığımız işlemlerin tamamı kendi hesabımızı sisteme kaydettirmek içindi. Farklı hesaplar için kayıt işlemini gerçekleştirip sisteme hesaplarınızı tanımlatabilirsiniz.

Bir WhatsApp kullanıcısına ödeme yapmak istediğinizde yapmanız gerekenler ise şu şekildedir.

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Para göndereceğiniz kişi ile bir sohbet sekmesi açın.
 • Sohbet kısmındaki ataç görseline tıklayınız.
 • Açılan kısımdan Ödeme seçeneğini seçiniz.
 • Tutarı ve Hesabı seçip gönderim işlemini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Para Gönderme Menüsü

Sonrası WhatsApp Üzerinden Para Gönderimi Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/whatsapp-uzerinden-para-gonderimi-nasil-yapilir-27794.html/feed 0
General Mobile GM8 Teknik Özellikleri ve Ön İncelesi https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-teknik-ozellikleri-on-incelesi-27782.html https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-teknik-ozellikleri-on-incelesi-27782.html#respond Fri, 09 Feb 2018 17:27:27 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27782 General Mobile firması tarafından tanıtımı yapılan General Mobile GM8 modelinin Teknik Özellikleri ve Ön İncelemesi ile karşınızdayız.

Sonrası General Mobile GM8 Teknik Özellikleri ve Ön İncelesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
General Mobile firması tarafından tanıtımı yapılan General Mobile GM8 modelinin Teknik Özellikleri ve Ön İncelemesi ile karşınızdayız.

18:9 Ekran Yapısını benimseyerek tasarlanan ve 2018 yılında olmamızdan dolayı GM6 modelinden direkt olarak GM8 serisine geçilerek isimlendirilen yeni model 5.7 inçlik HD+ ekran ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

İki farklı Ram Bellek ve Dâhili Depolama Alanına sahip olan modelde yine Android One İşletim Sistemi üzerinden Android 8 Oreo yazılımı kullanıcılara sunuluyor olacak.

 

General Mobile GM8

 

General Mobile GM8 – Teknik Özellikler

Boyutlar 154.2 x 72.7 x 7.96 mm
Ağırlık 152 gr
Ekran 18:9 – IPS Incell LCD Ekran,

Corning® Gorilla® Glass

Ekran Boyutu 5.7 İnç HD+ (720×1440 Piksel)
İşlemci Qualcomm® MSM8940 Snapdragon™ 435,

Octa-core ARM Cortex A53 1.4 GHz İşlemci

İşletim Sistemi Android 8.0 Oreo
Dahili Depolama 64 GB – 32 GB
Ram Bellek 4 GB – 3 GB
Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kapakta
Arka Kamera 13 MP AF, f2.0 Diyafram
Ön Kamera 13 MP FF, f2.2 Diyafram
Çekim Özellikleri Panoramik Çekim,

Geo-Tagging,

Touch Focus,

Portre Modu,

Slow Motion,

HDR,

Auto HDR,

Temporal Noise Reduction,

PDAF

Video Kaydı 1080p – Full HD
Sensörler Hareket Sensörü (G-sensor),

Akselerometre,

Manyetik sensör,

Yakınlık sensörü,

Işık sensörü

4G Desteği 4.5G – LTE CAT7 (300Mbps İndirme – 150 Mbps Yükleme)
VoLTE Desteği Var – VoLTE, ViLTE , VoWi-Fi
Bluetooth Bluetooth 4.2, A2DP (Çoklu bağlantı)
GPS A-GPS, GLONASS
Wi-Fİ Kablosuz Ağ Bağlantısı (802.11 b/g/n/ac),

HotSpot,

Wi-Fi Direct

Hoparlör Mono Hoparlör
Kulaklık Çıkışı 3,5mm Kulaklık ve Mikrofon girişi
FM Radyo Var
Pusula Dijital Pusula
Batarya 3075mAh Li-Po Pil
Kutu İçeriği GM8, Kılavuz, Şarj cihazı, PC kablosu, Kulaklık, Kılıf

 

General Mobile GM8 Teknik Özellikler

 

General Mobile GM8 Türkiye Satış Fiyatı

2018 yılı Şubat ayında resmi olarak duyurusu yapılan General Mobile GM8 modelinin Resmi Satış Fiyatı ise şu şekilde duyuruldu.

32 GB Depolama + 3 GB Ram  999 TL
64 GB Depolama + 4 GB Ram  1.099 TL

 

Cihazın GM6 modelinde de ilk çıktığı dönemde bu sınırdaki bir fiyat politikası izlediğini zaten biliyoruz. Bu sebeple de 1.099 TL çok ekstra bir sürpriz yaratmamış oldu.

 

 

General Mobile GM8 – Ön İnceleme

Temel olarak tasarımda 18:9 Ekran yapısına geçen ve 2018 yılına geçmiş olmamızdan dolayı GM8 ismi ile pazara çıkarılan yeni model bir önceki seriden çok farklı özelliklerle karşımıza çıkmıyor.

Ekranın 18:9’a çıkmasından dolayı 5 inçlik ekran boyutunu mecburen 5.7 inç yapan firma ekran yapısına bağlı olarak HD+ adını verdiğimiz ekran yapısına geçmiş durumda. Artı olarak yeni seride 64 GB – 4 GB donanımına sahip bir versiyonu da satışa sunmuş.

GM6 modelinde MediaTek İşlemci kullanan firma GM8 modelinde ise SnapDragon 435 serisi işlemci ailesine geçiş yapmış. Bu serinin daha çok Giriş Seviyesi cihazlarda kullanıldığının da bilgisini verelim.

Arka kısımdaki 13 MP kameranın yanında Ön Kısımda da 13 MP değerinde bir kamera kullanan firma bu sayede Selfie Severler için güzel bir seçenek sunmuş.

Ekran boyutunun büyümesine rağmen daha önceki modellerde 3.000 mAh olan bataryanın 3.075 mAh olarak çıkması açıkçası bir hayal kırıklığı. Bu noktada bir önceki serinin 150 gram olduğunu ve GM8 modelinin ise artan ekran boyutuna göre sadece 2 gram daha ağırlaşarak 152 grama çıktığını görüyoruz.

Parmak İzi ve FM Radyo gibi detayların yer aldığı cihaz Android One Platformu üzerinden Android 8.0 Oreo yüklü olarak karşımıza çıkıyor ve güncellemeleri en azından 2 yıl boyunca alacak olması ile de kendi adına bir artı kazanmış oluyor.

999 TL ve 1.099 TL gibi iki farklı versiyon üzerinden satışa çıkacak olan General Mobile GM8 modelinin yakın dönemde Çift Sim Kartlı modeli olan General Mobile GM8d modeli de duyurulacaktır. Firmanın bu modellerde de aynı fiyat politikasını izlemesini beklememiz yanlış olmasa gerek.

Sonrası General Mobile GM8 Teknik Özellikleri ve Ön İncelesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm8-teknik-ozellikleri-on-incelesi-27782.html/feed 0
e-Devlet Üzerinden Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? https://www.cepseyir.com/e-devlet-uzerinden-soyagaci-sorgulamasi-nasil-yapilir-27774.html https://www.cepseyir.com/e-devlet-uzerinden-soyagaci-sorgulamasi-nasil-yapilir-27774.html#respond Thu, 08 Feb 2018 18:21:32 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27774 e-Devlet üzerinden aktife alınan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası üzerinden Soyağacı Sorgulama sürecini başlatarak 1800 yılına kadar olan kısımdaki alt ve üst soy bilgisine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Sonrası e-Devlet Üzerinden Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
e-Devlet üzerinden aktife alınan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası üzerinden Soyağacı Sorgulama sürecini başlatarak 1800 yılına kadar olan kısımdaki alt ve üst soy bilgisine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Farklı hizmetlerin kademeli olarak eklenmeye başlandığı www.turkiye.gov.tr adresine eklenen Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası kısa sürede ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Sorgulama sayfasının aktife alınmasından sonra Sosyal Medya üzerinden yayılan bilgi ile Soyağacını Sorgulamak isteyen kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan e-Devlet sistemi kısa süre içerisinde çökme noktasına geldi.

Bu yoğunluk sonrasında sadece Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası değil tüm e-Devlet Hizmetlerinde yavaşlama meydana gelirken sistemi farklı işleri için kullanacak olan kullanıcılar da bağlantı sorunları yaşamaya başladı.

 

E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sayfası

 

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden Soyağacı Sorgulaması yapmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler oldukça basit.

Sistemin ilk dönemlerinde sıkça kullanılmasından dolayı bir yavaşlama meydana geldiği bilgisini en baştan verelim. Bu sebeple de e-Devlet Sistemine girişte sorun yaşamanız durumunda daha uygun bir saat diliminde yeniden deneyebilirsiniz.

Sorgulama Sayfası 1800 yılına kadar sistem üzerinden Soyağacı Bilgisini sizlere sunabiliyor. Tabi ki sürecin daha önce sona ermesi ihtimali de var.

Yazılı kayıtlardan dolayı bazı verilerin kaybolmuş yada karışmış olma ihtimalini de göz ardı etmemenizi öneririz.

Soyağacı Sorgulama

Sonrası e-Devlet Üzerinden Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/e-devlet-uzerinden-soyagaci-sorgulamasi-nasil-yapilir-27774.html/feed 0
Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler https://www.cepseyir.com/casper-via-a2-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27764.html https://www.cepseyir.com/casper-via-a2-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27764.html#respond Thu, 08 Feb 2018 07:00:52 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27764 Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları, cihazla alakalı olarak aklınıza takılan sorular, yaşadığınız sorun ve şikâyetleri sizler için bir araya getirdik ve cevaplamaya çalıştık.

Sonrası Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları, cihazla alakalı olarak aklınıza takılan sorular, yaşadığınız sorun ve şikâyetleri sizler için bir araya getirdik ve cevaplamaya çalıştık.

Casper VIA A2 serisi ile alakalı olarak ilk etapta sizlere cihazın bazı Teknik Özelliklerini sunuyor olacağız. Daha sonrasında ise cihazla alakalı olarak aklınıza takılması muhtemel bazı Sık Sorulan Soruları listeliyor olacağız.

Son bölümde ise Yorum sekmesi üzerinden bize ulaştırdığınız tüm Kullanıcı Yorumlarını, Soru, Sorun ve Şikâyetleri cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Sizlerden ricamız cihazla alakalı olarak gerek Olumlu gerekse de Olumsuz yorumlarınızı bizlerle paylaşmanız bu sayede Casper VIA A2 modelini satın almak isteyen kullanıcılar için detaylı bir rehber hazırlamış olabilir.

 

Casper VIA A2

 

Casper VIA A2  Teknik Özellikler

İşlemci SnapDragon 430 MSM8937
İşlemci Hızı 1.4 GHz – Octa Core (8 çekirdek)
GPU Adreno 308
4G Desteği 4.5G (Cat4) Uyumlu
Ekran Boyutu 5.7”
Ekran Özellikleri HD + IPS Full LCD,

ExtremeVison,

Gorilla Glass 3 Cam,

2.5D Kavisli Ekran,

450 Nit Parlaklık

İşletim Sistemi Android 7.1.2 Nougat
Dâhili Depolama 32 GB
Ram Bellek 3 GB
Arttırılabilir Hafıza 128 GB MicroSD
Arka Kamera 16MP
Ön Kamera 20+ 8MP

120 Dereceli

Flaş Desteği Ön ve Arka Kamerada
Otomatik Var
Dokunmatik Odaklama Var
Video Kayıt 1080p
Hızlı Çekim Modu 50 Çekim
Desteklediği Modlar Gerçek Zamanlı,

Portre,

Oto,

Yüz güzelliği,

Profesyonel,

HDR,

Gece çekimi,

Görüntü Çerçevesi,

QR Kod,

Görüntü

Parmak İzi Sensörü Var – Arkada
Sensörler Ortam Işığı Sensörü,

Yakınlık Sensörü,

İvmeölçer,

Pusula,

Jiroskop

Ortam Gürültüsü Engelleme Var
Ses Kayıt Var
Giriş – Çıkış Micro Usb
Bluetooth Bluetooth 4.2
Wi-Fi WLAN 802.11b/g/n
WLAN desteği Var
GPS GPS
Batarya Kapasitesi 3000mAh
Boyutlar 152 x 72.4 x 8.4 mm
Kasa Türü Metal Kasa
Ağırlık 162g (batarya dahil)
Tuş Takımı Güç Düğmesi,

Ses Arttırma/Azaltma Düğmeleri

Slotlar Micro SIM ve SD Kart Slotu
Kulaklık Girişi 3.5 mm Hoparlör Jakı
Renk Platin Gri

 

Casper VIA A2 - Arka Kapak

 

Casper VIA A2 Sıkça Sorulan Sorular

Cihazla alakalı olarak sıkça sorulan, sorulması muhtemel olan soruları sizler için bir araya getirdik. Bu kısımda bulunmayan sorularınız için YORUM sekmesini kullanabilirsiniz.

 


Hafıza Kartı Desteği Var mı?

 

VIA A2 modeli ülkemizde 32 GB’lık dâhili depolama alanına sahip olarak satılmaktadır.

Dileyen kullanıcılar 128 GB’a kadar Micro SD Kart ile ek depolama alanı ekleyebilmektedir.


Casper VIA A2 Modelinde Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

 

3. Parti Uygulamalar ile (WhapsApp, Viber, Skype, Google Duo, Messenger) internet üzerinden Görüntülü Görüşme yapabilirsiniz.

3G – Operatör Destekli olarak ne yazık ki Görüntülü Görüşme Desteği bu cihazda yer almamaktadır.


Suya ve Toza Dayanıklı mı?

 

Cihazda IP Sertifikası mevcut değildir. Cihaz Suya veya Toza karşı dayanıklı değildir.


Kablosuz Şarj Desteği Var mı?

 

VIA A2 modelinde Kablosuz Şarj Desteği bulunmamaktadır.


Kutudan Kılıf – Ekran Koruyucu Çıkıyor mu?

 

Evet. Casper VIA A2 modelinin kutusundan Şeffaf Silikon Kılıf ve Ekran Koruyucu çıkmaktadır. Ekran Koruyucu takılı olarak gelmektedir.


Casper VIA A2 Satış Fiyatı Nedir?

 

Şubat 2018 tarihi itibari ile VIA A2 modelinin resmi satış fiyatı 1.699 TL olarak belirtilmiştir.

Farklı kampanya veya indirimler ile rakamda değişiklik olabilir.

 

Casper A2

 

Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları

Casper VIA A2 modeli ile alakalı olarak Olumlu veya Olumsuz tüm Kullanıcı Yorumlarını bizlere ulaştırabilirsiniz.

YORUM sekmesi üzerinden göndereceğiniz yorumlar editörlerimiz tarafından gerekli görüldüğü anlarda Cevaplanarak yayına alınacaktır.

Sizlerden gelen yorumlar özellikle cihazı satın almak isteyen kullanıcılar için önemli bir referans niteliği oluşturacaktır.

 

 Casper VIA A2 Şikâyet, Soru, Sorun ve Öneriler

VIA A2 modeli ile alakalı olarak aklınıza takılan tüm soruları, yaşadığınız sorunları ve tabi ki öneri ve şikâyetlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

YORUM sekmesi üzerinden göndereceğiniz yorumlar editörlerimiz tarafından gerekli görüldüğü anlarda Cevaplanarak yayına alınacaktır.

Sonrası Casper VIA A2 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikâyetler Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/casper-via-a2-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayetler-27764.html/feed 0
Bimeks İflastan Kurtuluş İçin İki Farklı Çıkış Yolu Belirledi https://www.cepseyir.com/bimeks-iflastan-kurtulus-icin-iki-farkli-cikis-yolu-belirledi-27760.html https://www.cepseyir.com/bimeks-iflastan-kurtulus-icin-iki-farkli-cikis-yolu-belirledi-27760.html#respond Wed, 07 Feb 2018 07:36:12 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27760 Yaşanan mali kriz sonrasında iflasın eşiğine gelen Bimeks tarafından İflastan Kurtuluş Reçetesi açıklandı ve alacaklılara iki farklı formül önerisinde bulunuldu.

Sonrası Bimeks İflastan Kurtuluş İçin İki Farklı Çıkış Yolu Belirledi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Yaşanan mali kriz sonrasında iflasın eşiğine gelen Bimeks tarafından İflastan Kurtuluş Reçetesi açıklandı ve alacaklılara iki farklı formül önerisinde bulunuldu.

KAP üzerinden yapılan açıklama ile Bimeks firmasından alacakları olan firmalara doğrudan veya dolaylı yoldan Bimeks firmasının hissedarı olma seçenekleri sunuldu.

Bu sistem sayesinde firmalara alacakları karşılığında firmadan hisse satışı yapmayı planlayan Bimeks karşılığında hem borç yükünü hafifletmeyi hem de sonrasında yavaş yavaş eski gücüne ulaşmayı hedefliyor.

Mali olarak zor dönemlerden geçtiği için borçlarını ödeyemeyen firmanın bu teklifi alacaklılar tarafından da muhtemelen olumlu değerlendirilecektir. Çünkü firmanın borçlarını ödeyebilmek amacıyla sunabileceği başka bir çözüm yolu kalmamış gibi görünüyor.

2016 yılı başında zor günler geçiren ve mali olarak sıkıntıya düşen Bimeks firması 2016 yılı sonunda personellerine maaş ödeyemez hale gelmişti. 140’tan fazla mağazası ve 1.000 den fazla çalışanı bulunan firma 1 – 1.5 sene gibi bir sürede 5-6 mağaza ve 10-15 çalışana sayısına düşmüş durumda.

Firmanın bu süreç sonunda gerek bankalara gerek tedarikçilere gerekse çalışanlara ciddi rakamlarda borcu bulunurken birçok müşterisi de satışı yapılan ek garanti paketleri ve serviste kalan ürünlerden dolayı sorunlar yaşamakta.

 

Bimeks Teknoloji Mağazası

 

KAP Üzerinden Açıklama Yapıldı

Bimeks ticari ve finansal sorunların aşılması adına uygulamaya başlayacağı yeni, çözüm reçetesini KAP üzerinden duyurdu. İl

Şirketimiz, bir süredir içinde bulunduğu ticari ve finansal darboğazı aşmak ve normal ticari kapasitesine tekrar dönmek için bir çözüm oluşturmak maksadıyla, ticari alacaklıların, finansal kuruluşların ve tahvil yatırımcılarının davet edildiği bir toplantı düzenlemiştir.

Bu toplantıda Şirketimiz, faaliyetlerinin devam edebilmesine ve bu sayede finansal/ticari tarafların alacaklarını tahsil edebilmesine imkan sağlamak amacıyla iki alternatifli bir çözüm paketi sunmuştur.

Alternatif 1

Ticari alacaklılar, finansal kuruluşlar ve tahvil yatırımcıları, Şirketten alacaklarını, Şirketin gerçekleştirmeyi planladığı tahsisli sermaye artışına iştirak ederek, nominal bedel üzerinden sermaye payına çevireceklerdir.

Bir diğer ifade ile şirketin ticari ve finansal borçları özsermayeye dönüşecek ve alacaklı firmalar Şirket ortağı olacaklardır.

Alternatif 2

İlk alternatife teknik veya idari sebeplerle dâhil olamayan alacaklılar, alacaklarını, kurulacak bir Özel Maksatlı Şirkete (ÖMŞ) devredeceklerdir. ÖMŞ, 1.alternatifte izah edilen tahsisli sermaye artışına katılacak ve Bimeks hissedarı olacaktır. Bilahare ÖMŞ, sahibi olduğu hisseleri, alacaklarını devreden alacaklılara, prorata olarak rehin verecektir.

Bu çözüm planı ile aşağıdaki sonuçlar hedeflenmektedir:

 • Borçların sermayeye dönüştürülerek bilançonun sürdürülebilir hale gelmesi
 • Alacakların hukuki baskısından kurtularak şirketin devamlılığının sağlanması
 • Şirketin sahip olduğu marka, yazılım, e-perakende altyapısı ve mağazalarının hızla iş modeline çevrilerek yeniden değer üretir hale gelmesi;
 • Tedarik darboğazının aşılması
 • Alacaklıların mevcut riskini artırmayacak şekilde alacaklara tekrar tahsil kabiliyeti kazandırmak
 • Çözüme katılacak alacaklıları, 3. taraf risklerine ve hukuki risklere karşı korunaklı hale getirmek

Bu alternatifli çözüm planı ayrıca yazılı olarak ticari alacaklılarla, finansal kuruluşlarla ve tahvil yatırımcılarıyla paylaşılmıştır ve kendilerinden hangi alternatifi tercih ettiklerini yazılı olarak bildirmeleri talep edilmiştir.

Gelen cevaplardan sonra oluşacak duruma göre, Sermaye Piyasası Kuruluna müracaat ve diğer yasal prosedürler planlanacak ve bütün taraflarla birlikte şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

2015 yılı itibariyle Türkiye’nin ilk 100 şirketi ve organize perakendede ilk 5 şirketi içinde yer alan Şirketimiz, yukarıda izah edilen çözüm planı ile yeniden bu performansına dönerek değer üretmeyi hedeflemektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sonrası Bimeks İflastan Kurtuluş İçin İki Farklı Çıkış Yolu Belirledi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bimeks-iflastan-kurtulus-icin-iki-farkli-cikis-yolu-belirledi-27760.html/feed 0
Sunexpress Online Check-in Hizmeti Sunuyor https://www.cepseyir.com/sunexpress-online-check-in-hizmeti-sunuyor-27751.html https://www.cepseyir.com/sunexpress-online-check-in-hizmeti-sunuyor-27751.html#respond Fri, 02 Feb 2018 18:59:21 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27751 Dünyanın tercihi olan Sunexpress, sizin de bildiğiniz gibi sadece taşımacılık hizmeti vermiyor. Aynı zamanda pek çok farklı avantajı ile de ön plana çıkıyor. Bunlara ilk örnek olarak online bilet satışı yaptığını söyleyebiliriz. Artık insanlar biletlerini gişelerden değil de internet üzerinden alıyorlar.

Sonrası Sunexpress Online Check-in Hizmeti Sunuyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Dünyanın tercihi olan Sunexpress, sizin de bildiğiniz gibi sadece taşımacılık hizmeti vermiyor. Aynı zamanda pek çok farklı avantajı ile de ön plana çıkıyor. Bunlara ilk örnek olarak online bilet satışı yaptığını söyleyebiliriz. Artık insanlar biletlerini gişelerden değil de internet üzerinden alıyorlar.

Böylece herkes kolayca bilet sahibi olmuş ve uygun rakamlardan satılmış oluyor. Kesinlikle siz de bu hizmetlerden memnun kalacak ve sadece Sunexpress ile uçacaksınız. Buna ciddi anlamda eminiz.

Peki ama Sunexpress online uçak bileti aldıktan sonra daha farklı hangi özelliklerden yararlanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Havaalanlarında Fazladan Beklemek Yok

Birçok insan havaalanlarında check-in yaparken çok fazla beklemenin gerçekten sıkıcı olduğunu düşünmektedir. Peki ama siz de bundan sıkılıyor musunuz? Eğer böyle bir durum bulunuyorsa daha fazla boş yere zaman zaman geçirmeyin ve Sunexpress uçak biletinizin PNR numarası ile online olarak check-in yapma hizmetinden faydalanın. Kesinlikle memnun kalacağınıza ve bundan sonra hiçbir sorun yaşamayacağınıza eminiz. Bilmelisiniz ki bu işlemi yapmak hiç ama hiç vaktinizi almayacaktır. Her zaman için avantajlı olan taraf siz olacaksınız. Ayrıca unutmamalısınız ki beklentileriniz de tam anlamıyla karşılanacaktır. Kesinlikle tahmin bile edemeyeceğiniz kadar avantajlı olacaksınız.

Uçak Biletlerinde Ciddi İndirim Fırsatı

Uçak bileti satın almak ve dilediğiniz gibi istediğiniz noktaya kısa sürede uçmak mı istiyorsunuz? O halde bundan sonra siz de Sunexpress’nı tercih etmelisiniz. Unutmamalısınız ki beklentileriniz tam anlamıyla karşılanacak ve siz de dilediğiniz gibi uçabileceksiniz. Sunexpress uçak biletinde ciddi anlamda bir indirim bulunmaktadır. Biletlerinizi %50’ye varan indirimler ile alabilir ve istediğiniz gibi uçabilirsiniz. Daima beklentilerinizin karşılanacağına da emin olabilirsiniz. Daha güvenli ve daha ekonomik bir uçuş için adresiniz bellidir. Başka hava yolu firmalarına başvurmayın ve siz de hemen burayı ziyaret ederek kolayca biletinizi almanın mutluluğunu yaşayın. Bundan sonra burası sizin hizmetinizde olacaktır. Hemen şimdi ziyaret edebilir ve istediğiniz gibi uçak bileti almanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Sonrası Sunexpress Online Check-in Hizmeti Sunuyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/sunexpress-online-check-in-hizmeti-sunuyor-27751.html/feed 0
Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz https://www.cepseyir.com/instagram-hikayelerine-artik-hikayelerde-yazi-modu-sayesinde-sadece-yazi-ekleyebileceksiniz-27746.html https://www.cepseyir.com/instagram-hikayelerine-artik-hikayelerde-yazi-modu-sayesinde-sadece-yazi-ekleyebileceksiniz-27746.html#respond Thu, 01 Feb 2018 19:07:43 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27746 Video, Fotoğraf veya farklı görseller ile içerik girişi yapılabilen Instagram Hikâyelerine artık Hikayelerde Yazı Modu adı verilen özellik sayesinde sadece yazı yazarak da içerik ekleyebileceksiniz.

Sonrası Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Video, Fotoğraf veya farklı görseller ile içerik girişi yapılabilen Instagram Hikâyelerine artık Hikayelerde Yazı Modu adı verilen özellik sayesinde sadece yazı yazarak da içerik ekleyebileceksiniz.

Hikâyelerde Yazı Modu olarak duyurusu yapılan yeni özellik sayesinde herhangi bir görsel veya video hazırlamanıza gerek kalmadan sadece yazı yazarak da paylaşımda bulunabileceksiniz.

Bu sayede o an elinizin altında illa uygun bir görselin bulunmasına gerek kalmadan düşüncelerinizi ve ruh halinizi hızlı bir şekilde Instagram Hikayeler sayfasında paylaşabileceksiniz.

 

 

Hikâyelerde Yazı Modu Nasıl Kullanılır?

Instagram hesabınız üzerinden Yazı Moduna erişim sağlamak için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kamerayı açın ve “Yazı” seçeneğine geçin
 • Hazır olduktan sonra, çıkartmalar ve diğer yaratıcı dokunuşlar eklemek için “>” düğmesine dokunun
 • Aklınızdakileri yazın ve yazı tipini Modern, Neon, Typewriter ve Strong gibi stillerle üstteki tuşa dokunarak değiştirin
 • Arka plan rengi (sol alttaki daireye dokunun), metin rengi (metni seçin), vurgu rengi (belirli stiller için “A” kutucuğuna dokunun) gibi öğeleri kişiselleştirin
 • Fotoğraf makinesi simgesine (sağ altta) dokunarak arka plan fotoğrafı da ekleyebilirsiniz

 

Instagram Yazı Modu

 

Instagram İçin Geliştirmelere Devam Ediliyor

Facebook tarafından satın alındıktan sonra platformlar arasında özellik değiş tokuşu yapmaya başlayan firma kısa süre içerisinde birçok farklı özelliği Instagram üzerinden kullanıcılara sunmaya başladı.

Reklam ağını genişleten Instagram daha sonrasında ise sunduğu Canlı Yayın ve Paylaşım özellikleri ile de kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan Fotoğraf ağırlıklı Sosyal Medya Platformu olma özelliğini elinde tutmayı başarıyor.

Sonrası Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/instagram-hikayelerine-artik-hikayelerde-yazi-modu-sayesinde-sadece-yazi-ekleyebileceksiniz-27746.html/feed 0
Youtube Go İle Videoları İndirip Daha Sonra İzleyebileceksiniz https://www.cepseyir.com/youtube-go-ile-videolari-indirip-daha-sonra-izleyebileceksiniz-27741.html https://www.cepseyir.com/youtube-go-ile-videolari-indirip-daha-sonra-izleyebileceksiniz-27741.html#respond Thu, 01 Feb 2018 18:47:42 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27741 İnternet bağlantısına sahip olmasanız bile daha önce indirdiğiniz Youtube Videolarını İzleme İmkânı sunan Youtube Go Uygulaması artık Türkiye’de de aktif hale geldi.

Sonrası Youtube Go İle Videoları İndirip Daha Sonra İzleyebileceksiniz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
İnternet bağlantısına sahip olmasanız bile daha önce indirdiğiniz Youtube Videolarını İzleme İmkânı sunan Youtube Go Uygulaması artık Türkiye’de de aktif hale geldi.

Yaklaşık 130 ülkede aktif olan Youtube Go Uygulaması ile Mobil İnternetinizi harcamamak adına daha önceden Wi-Fi bağlantısı üzerinden indirdiğiniz videoları Offline olarak izleme imkânına sahip olabileceksiniz.

Ayrıca daha stabil hale getirilen bu sayede de cihazların daha az kasılmasına sebep olan Youtube Go Uygulaması özellikle donanımsal anlamda daha alt seviyelerde olan Akıllı Telefon ve Tablet PC gibi ürünler için de güzel bir alternatif olacak gibi görünüyor.

 

Youtube Go Uygulaması

 

Youtube Go Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

Youtube Go Uygulaması direkt olarak Google Play Store ya da AppStore üzerinden indirilebilir.

Yazıyı eklediğimiz sırada Türkiye için Google Play Store üzerinden indirilebilir hale getirilen Youtube Go uygulaması AppStore için ise hazırlık aşamasında idi.

İndirmek isteyen ve Android İşletim Sistemine sahip bir cihaz kullanan arkadaşlar https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.mango&hl=tr adresi üzerinden Google Play Store sayfasına geçiş yaparak uygulamayı indirebilirler.

Sonrası Youtube Go İle Videoları İndirip Daha Sonra İzleyebileceksiniz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/youtube-go-ile-videolari-indirip-daha-sonra-izleyebileceksiniz-27741.html/feed 0
Metin2 PVP Server Seçimi https://www.cepseyir.com/metin2-pvp-server-secimi-27735.html https://www.cepseyir.com/metin2-pvp-server-secimi-27735.html#respond Thu, 01 Feb 2018 17:53:33 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27735 Yılların oyunu metin2 sizin de bildiğiniz üzere yakın bir zamanda steam'de çıkışını yaptı. Steam de yaptığı çıkışla beraber yıllar geçtikçe kaybettiği kitleyi tekrar geri kazanmayı başardı.

Sonrası Metin2 PVP Server Seçimi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Yılların oyunu metin2 sizin de bildiğiniz üzere yakın bir zamanda steam’de çıkışını yaptı. Steam de yaptığı çıkışla beraber yıllar geçtikçe kaybettiği kitleyi tekrar geri kazanmayı başardı.

Oyunu yıllardır oynamayan birçok oyuncu, bu duyurular ve yeniliklerden sonra oyuna tekrar geri döndüler. Platformun oyuncular arası iletişimi kolaylaştırması ve oyunun açılması, yüklenmesi gibi işlemleri kolaylaştırması, güncelleştirmelerin sorunsuz takip edilebilmesi bir çok oyuncuyu bu hususta cezbetti.

Metin2 oyunu sizin de bildiğiniz üzere uzun zamandır piyasa da ve birçok versiyonu mevcut. Dosyaların sızdırılmasıyla beraber başlayan bir metin2 pvp akımı duymayan kimsenin kaldığını düşünmüyorum. Artık dosyalara sahip olan herkes, hiç bir bilgi gerektirmeden server açabiliyor. Bu ne kadar güzel gibi gözükse de aslında öyle değil. Herkesin, bilen bilmeyen herkesin server açması, oyuncuların bölünmesi ve bir çok zaman emeklerinin kaybolmasına neden oluyor.

Oyuncular birbiri ardına açılan metin2 pvp serverları hakkında çok fazla şikâyet etse de yine de bu serverlarda oynamaya devam ediyorlar. Metin2 oyuncularının büyük bir bölümü güvenilir serverlar da oynuyor, bu serverlar hem kaliteli yöneticiler tarafından yönetiliyor hem de uzun süre açık kalıyorlar. Bu serverlar da daha çok oyuncu olduğu için daha eğlenceli bir ortam oluşuyor.

 

Metin2 PVP

 

Bizde oyuncuların bu tarz serverlar da oynamalarını tavsiye ediyoruz. Metin2 pvp serverları birçok farklı şekilde açılıyorlar. Editli metin2 pvp serverlar’ın yanı sıra hiç edit yapılmayan metin2 pvp serverlar da mevcut. Dahası, oyuncular isteklerine göre emek pvp serverlar da yada wslik serverlar da oynayabiliyorlar. Emek sarf etmek istemeyen, sadece oyuna girip pvp atıp rahatlamak isteyen oyuncular wslik serverları seçiyor.

Uzun süreli oynayıp emek sarf edip bir yerlere gelip char dizmek isteyen oyuncular da adından anlaşıldığı üzere emek metin2 pvp serverları tercih ediyorlar. Emek serverların güzel yanı orjinal oyun deneyimine yakın olmaları ama bu serverlar kapatıldığında bir çok oyuncunun emeği gidiyor. Wslik serverlar sadece eğlence amaçlı oldukları için kapanıp kapanmamalarının bir önemi bulunmuyor, oyuncular direk olarak yeni bir servera başlayıp devam edebiliyorlar.

Sonrası Metin2 PVP Server Seçimi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/metin2-pvp-server-secimi-27735.html/feed 0
30 Euro Olan Gümrük Muafiyeti Yeniden Düşürülecek https://www.cepseyir.com/30-euro-olan-gumruk-muafiyeti-yeniden-dusurulecek-27732.html https://www.cepseyir.com/30-euro-olan-gumruk-muafiyeti-yeniden-dusurulecek-27732.html#respond Wed, 31 Jan 2018 16:38:21 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27732 2016 yılı sonunda 75 Dolar olan Gümrük Muafiyet Sınırı yapılan düzenleme ile 30 Euro seviyesine indirilmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı şimdilerde sınırı yine düşürmek için çalışmalara başlamış durumda

Sonrası 30 Euro Olan Gümrük Muafiyeti Yeniden Düşürülecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
2016 yılı sonunda 75 Dolar olan Gümrük Muafiyet Sınırı yapılan düzenleme ile 30 Euro seviyesine indirilmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı şimdilerde sınırı yine düşürmek için çalışmalara başlamış durumda

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Bakanlar Kurulunda imza aşamasına gelen yeni düzenleme ile 30 Euro olan sınır 22 Euro olarak güncellenecek.

Bu sayede Yurtdışından kargo yolu ile  ürün siparişi veren tüketiciler 22 Euro sınırını aşan ürün alımlarında Gümrük Vergisi ödeyerek ürünü Türkiye’ye sokabilecekler.

Bu limit düşümünün temel sebebi olarak ise birçok Avrupa Ülkesinde uygulanan Gümrük Muafiyet Limitinin 22 Euro seviyesinde olması gösteriliyor.

 

Yurtdışından Alışveriş

 

15 Günlük Geçiş Süreci Tanınacak

Yapılacak olan düzenleme yürürlüğe 15 günlük bir geçiş sürecinden sonra girecek.

Bu sayede yurtdışından bu karar alınmadan önce ürün siparişi veren kullanıcılar 30 Euro sınırından ürünlerini vergisiz bir şekilde ülkeye sokabilecekler.

15 gün sonra ise sistem aktife alınarak Yurtdışından getirilen ürünlerde 22 Euro sınırını aşan her üründen Gümrük Vergisi alınmaya başlanacak.

 

İnternet Alışverişlerine Vergi

 

Bilimsel ve Eğitim Amaçlı Hazırlanan Kitaplarda Sınır 150 Euro

Yapılacak düzenleme ile Türkiye’de satışı olmayan Bilimsel ve Eğitim Amaçlı Kitapların alımında uygulanan alt limit ise 30 Euro sınırından 150 Euro sınırına yükseltilecek.

Özellikle Bilimsel konularda hazırlanan birçok kitabın ülkemizde resmi olarak satılmaması ve bu kitapların nispeten diğer kitaplardan çok daha pahalı olması sebebiyle gelen talepler doğrultusunda bu düzenlemenin yapıldığı da gelen haberler arasında.

Bu sayede ülkemizde bazı kitapları bulmakta zorlanan ve Gümrük Vergisi sebebiyle de sıkıntı yaşayan araştırmacılar için bu düzenleme çok daha rahat bir alışveriş ortamı oluşturacak gibi görünüyor.

Sonrası 30 Euro Olan Gümrük Muafiyeti Yeniden Düşürülecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/30-euro-olan-gumruk-muafiyeti-yeniden-dusurulecek-27732.html/feed 0
Bimeks İnternet Satış Mağazasını CB Dijital Firmasına Kiraladı https://www.cepseyir.com/bimeks-internet-satis-magazasini-cb-dijital-firmasina-kiraladi-27727.html https://www.cepseyir.com/bimeks-internet-satis-magazasini-cb-dijital-firmasina-kiraladi-27727.html#comments Wed, 31 Jan 2018 15:42:12 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27727 Bimeks firmasının Online Satış Noktası olan www.bimeks.com.tr web sitesi CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından kiralandı.

Sonrası Bimeks İnternet Satış Mağazasını CB Dijital Firmasına Kiraladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Bimeks firmasının Online Satış Noktası olan www.bimeks.com.tr web sitesi CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından kiralandı.

Bimeks tarafından resmi bir duyuru yapılmadı ancak internet sitesindeki değişim çalışmaları başlamış durumda. Konuyla alakalı olarak irtibata geçtiğimiz CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti de kiralama olayını doğruladı.

Kiralama süreci sonrasında bakıma giren www.bimeks.com.tr adresi neredeyse 6 aydır atıl bir vaziyette yayında idi. Yapılan kiralama anlaşması ile Bimeks markası altından artık site üzerinde tüm satışları CB Dijital yönetiyor olacak.

 

CB Dijital ve Yatırım

 

Firmanın Sadece İnternet Sitesini Kiraladığı Belirtildi

Zor günler geçiren ve fiziksel mağazalarını kapatmak zorunda kalan Bimeks elindeki varlıkları neredeyse sıfırlamış durumda.

Bu durumdan kurtulmak adına farklı çözüm seçenekleri üzerinde çalışan ve son olarak Kayyum Sürecini gündeme alan firma şimdi de Online Satış noktasındaki prestijini kullanarak bu noktadaki hizmetini kiralama yoluna gitti.

Kiralama süreci ile alakalı çok detaylı bilgi verilmese de firmanın site üzerinden yapılan satışlar üzerinden belirli bir komisyon alması ve bu komisyon ile de borçlarını ödemesi amaçlanıyor olabilir.

 

Bimeks Mağazası

 

2018 Yılından Önceki Satışlarla İlgilenilmeyecek

CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından site üzerinden yapılan açıklamaya göre firma sadece 2018 yılı itibari ile yapılan satışlardan sorumlu olacak.

2018 yılından önce yapılan satışlardan ise Bimeks firması sorumlu olmaya devam edecek.

Konuyla alakalı web sayfasından yapılan duyuru ise şu şekilde;

“İnternet sitesi (www.bimeks.com.tr) CB DİJİTAL YATIRIM VE TİCARET LTD.ŞTİ tarafından işletilmektedir.

2018 yılı öncesinde bimeks.com.tr’den, 2018 yılı, öncesi veya sonrasında Bimeks mağazalarından yapılan alışverişler ile ilgili her türlü iletişim ve destek talebini musterihizmetleri@bimeks.com.tr adresinden yapınız.

CB Dijital, 2018 yılı öncesinde web sitesinden, 2018 öncesi ve sonrasında mağazalardan yapılan işlemlerle ilgili hiç bir mesuliyet taşımamaktadır. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş ile ilişkisi web sitesinin işletilmesi ile sınırlıdır.”

 

Bimeks İnternet Sitesi

 

CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti. Kimdir?

bimeks.com.tr adresini kiralayarak sektöre giriş yapan CB Dijital isimli firmanın henüz resmi bir web sitesi dahi yok. Firma ile bilgiler ise İstanbul Ticaret Odası tarafından sunulan bilgilerden ibaret. Bu bilgilere göre;

Tescil Tarihi 07 Kasım 2017 Salı
İşletme Yetkilileri CÜNEYT ZÜLFÜKAR BİTİKCİOĞLU
Bölge (İlçe/İl) BAHÇELİEVLER / İSTANBUL
İşletme Adresi ÇOBANÇEŞME MAH. SANAYİ CAD. NİSH İST. SİT. D BL.RES.APT. NO:44 D/89 BAHÇELİEVLER, İSTANBUL, TÜRKİYE
Kayıtlı Olduğu Mesleki Oda / Birlik İSTANBUL TİCARET ODASI

 

Firma Yetkilisi olarak görülen Cüneyt Zülfükar BİTİKCİOĞLU’nun ise Üsküdar Belediyesinde Basın Danışmanı olarak çalıştığı ve daha öncesinde de İhlas Haber Ajansında görev aldığı görülüyor.

Sonrası Bimeks İnternet Satış Mağazasını CB Dijital Firmasına Kiraladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bimeks-internet-satis-magazasini-cb-dijital-firmasina-kiraladi-27727.html/feed 1
Vestel V Hepyeni TV Abonelik Sistemi – Televizyon Kiralama Sistemi Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir? https://www.cepseyir.com/vestel-v-hepyeni-tv-abonelik-sistemi-televizyon-kiralama-sistemi-nedir-arti-ve-eksileri-nelerdir-27721.html https://www.cepseyir.com/vestel-v-hepyeni-tv-abonelik-sistemi-televizyon-kiralama-sistemi-nedir-arti-ve-eksileri-nelerdir-27721.html#respond Wed, 31 Jan 2018 09:36:39 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27721 Vestel firması tarafından reklamları yapılan Vestel V Hepyeni adındaki TV Abonelik - Televizyon Kiralama Sistemi nedir.  Sistemi tüm detayları ile birlikte Artı ve Eksilerini sıralayarak sizler için inceleme altına aldık. 

Sonrası Vestel V Hepyeni TV Abonelik Sistemi – Televizyon Kiralama Sistemi Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Vestel firması tarafından reklamları yapılan Vestel V Hepyeni adındaki TV Abonelik – Televizyon Kiralama Sistemi nedir.  Sistemi tüm detayları ile birlikte Artı ve Eksilerini sıralayarak sizler için inceleme altına aldık.

Öncelikle Vestel V Hepyeni ismi ile pazarlamasına başlanılan Televizyon Kiralama Sistemi alışık olduğumuz satış süreçlerinden biraz daha farklı işliyor ve şu aşamada tüm TV Modellerini kapsamıyor.

Ama Vestel firmasının 2018 yılı içerisinde hem TV seçeneklerini çoğaltacağı hem de bu sistemin Buzdolabı – Çamaşır Makinası – Bulaşık Makinası gibi Beyaz Eşya ürünleri için de hayata geçirileceği gelen bilgiler arasında.

Peki, TV Kiralama sistemi tam olarak nedir? Artı ve Eksileri nelerdir? Artık konumuza geçiş yapalım.

 

 

Vestel V Hepyeni Televizyon Kiralama Sistemi Nedir?

Sistem temel olarak 24 Aylık veya 36 Aylık taksitli ödeme sistemi ile birebir aynı.

Bir Vestel Satış Noktası üzerinden kampanya kapsamındaki Vestel TV modelini beğeniyor, Satış noktasında sözleşmeyi yapıyor ve cihazın ödemesini 24 veya 36 ay taksit seçeneği ile ödüyorsunuz.

Bu süre dolduktan sonra isterseniz sözleşmeden çıkıp aldığınız TV’yi kullanmaya devam ediyorsunuz ya da sözleşmeye devam edip o sene pazara çıkan ve kampanya dahilinde olan yeni bir ürünü daha satın alıyorsunuz.

Bu kampanya kapsamında ürün aldığınızda Vestel firması tarafından de öncelikli Hizmetler, servis ve montaj ayrıcalıklarından yararlandırılacağınız bilgisi de verilmiş durumda.

 

TV Abonelik – Televizyon Kiralama Sistemine Nasıl Abone Olabilirsiniz?

Bu işlem için size en yakın Vestel Mağazasına uğramanız yeterli olacaktır.

Süreç şu aşamada sadece Vestel Bayileri üzerinden yürütülmektedir. Teknoloji Mağazaları veya İnternet Siteleri üzerinden bu işlem yapılmamaktadır.

V Hepyeni abonelik ücretinizi sisteme dahil tüm Vestel Mağazalarından, PTT noktalarından, Akbank ve Garanti Bankası ATM’lerinden ve internet şubeleri üzerinden ödeyebilirsiniz.

Sistemden TV alabilmek için Banka Kredi Puanınızın iyi olması gerekmektedir. KKB Puanı Findeks üzerinden hesaplanarak bu puan üzerinden kiralama sistemi kullandırılmaktadır.

İşlemin aktif olabilmesi için adınıza kayıtlı Kredi Kartı veya Banka Kartı üzerinden 0.01 Kuruş değerinde bir ödeme bayi tarafından alınmak zorundadır.

 

Vestel V Hepyeni

 

TV Kiralama Sistemi Mantıklı mıdır?

Açıkçası ülkemizde 24 Ay yani 2 sene TV kullanıp ta bunu artık eskidi yenisini alalım diye değiştiren geniş bir kitle yok. Hatta neredeyse bu oran sıfıra yakındır bile diyebiliriz.

Bu sebeple de Vestel tarafından ortaya atılan bu kampanya aslında azalan TV Satışlarını canlandırmak adına yapılmış bir çalışmanın ötesine geçemez.

Çünkü Kiralama Kampanyası olarak lanse edilen işlem aslında Açık Hesap Taksit ile TV almanın ötesinde bir işlem değil.

Bir bayiye gidiyor, 24 veya 36 Ay vade ile TV alıyor, süre dolunca da TV sizde kalıyor siz yine gidip bir TV alıyorsunuz. Yâda sözleşmeden cayıp işlemi sona erdiriyorsunuz.

Kısacası Taksitli TV almak ile Vestel V Hepyeni isimli kampanya kapsamında TV almak arasında hiçbir fark yok.

 

Ülkemizde 24 Ayda TV Değiştiren Kişi Sayısı Sınırlı

Vestel V Hepyeni Kampanyası temel olarak Bireysel Tüketici için pek de cazip gelen bir kampanya değil. Ancak kullandığı TV ile sıkça sorun yaşayan, 2-3 yılda bir TV’si perte çıkan kişiler veya firma sahipleri bu kampanyadan yararlanmayı mantıklı bulabilirler.

Ancak bunun dışında Aylık 80 TL’den başlayan ödemeler ile Vestel V Hepyeni Paketine girmek pek mantıklı olmayacaktır.

Bu arada zaten Açık Hesap Ödeme Sistemi ile bir TV Almak isteyen kullanıcılar için bu kampanya ek bir seçenek olabilir. Bunu da es geçmemek gerek.

 

Vestel V Hepyeni Kampanyası

 

Sözleşme Feshinde Nasıl Bir Sistem Uygulanacaktır?

Sözleşme süresinden önce sözleşmenin feshedilmesi ile abonelikten çıkmak istenmesi durumunda ise, sözleşmede tanımlandığı üzere; erken fesih ve caymayla oluşacak ceza bedeli, Vestel firması tarafından belirlenen ilk abonelik anındaki peşin satış bedelini geçemeyecek şekilde, kalan anapara borcunun yarısı veya iki katı olarak uygulanacaktır.

Balon ödeme yapıp sistemden çıkan bir tüketici istediği takdirde, yeni bir ürün için yeni bir taksitle satış sözleşmesi imzalayarak yeni bir abonelik başlatma imkânını sahiptir.

Yine Vestel Ticaret A.Ş. tüketicinin bir önceki sözleşmesinden oluşan geri ödeme düzenlerine göre yeni sözleşme imzalamayarak yeni bir abonelik başlatmama hakkını saklı tutar.

 

TV Kiralama Kampanyası Örnek Aylık Ödeme Oranları

31 Ocak 2018 tarihi itibari ile Vestel Televizyon Kiralama Sistemi ile kiralaması yapılan birkaç TV Modeli aşağıdaki gibidir.

 

Model 24 Ay 36 Ay
Vestel SMART 48FD7300 122 EKRAN LED TV 114 TL 88 TL
Vestel 4K SMART 49UD8400 124 EKRAN LED TV 145 TL 112 TL
Vestel SMART 50FD7300 127 EKRAN LED TV 114 TL 88 TL
Vestel 4K SMART 49UB8300 124 EKRAN LED TV 145 TL 112 TL
Vestel 4K SMART 43UD9300 109 EKRAN LED TV 150 TL 116 TL
Vestel 4K SMART 55UD8400 140 EKRAN LED TV 166 TL 128 TL

 

Biz bu yazıyı hazırladığımız Vestel SMART 48FD7300 modelinin Satış Fiyatı 1.800 – 1.900 TL arasında değişmekte idi. Kredi Kartına 6 Ay Taksit ile bu ürüne bu fiyattan sahip olabiliyordunuz.

Vestel V Hepyeni Kampanyası kapsamında ise 24 Ay ödeme yaparsanız 2.736 TL, 36 ay boyunda ödeme yapmayı seçerseniz de 3.168 TL ödeme yapmanız gerekecek.

Kararı siz verin…

Diğer modeller için https://www.vhepyeni.com.tr/#Anasayfa adresine bakabilirsiniz.

Sonrası Vestel V Hepyeni TV Abonelik Sistemi – Televizyon Kiralama Sistemi Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/vestel-v-hepyeni-tv-abonelik-sistemi-televizyon-kiralama-sistemi-nedir-arti-ve-eksileri-nelerdir-27721.html/feed 0
Sistem Gereksinimleri ve Bilgisayar Seçimi https://www.cepseyir.com/sistem-gereksinimleri-bilgisayar-secimi-27711.html https://www.cepseyir.com/sistem-gereksinimleri-bilgisayar-secimi-27711.html#respond Sat, 27 Jan 2018 20:53:38 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27711 Oyunlar için olmazsa olmaz bilgisayarlar günümüzde hemen hemen her evde bulunmaktadır. Küçük'ten gence, gençten yaşlısına kadar birçok kişinin oynadığı oyunlar artık günümüzde daha gerçekçi ve canlı olarak karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan her oyun her bilgisayarda oynanmayabilir.

Sonrası Sistem Gereksinimleri ve Bilgisayar Seçimi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Oyunlar için olmazsa olmaz bilgisayarlar günümüzde hemen hemen her evde bulunmaktadır. Küçük’ten gence, gençten yaşlısına kadar birçok kişinin oynadığı oyunlar artık günümüzde daha gerçekçi ve canlı olarak karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan her oyun her bilgisayarda oynanmayabilir.

Bu sebeple bilgisayarınızın ekran kartı, işlemcisi, belleği veya kapasitesinin yüksek olması gerekmektedir. Tabii her oyuna göre kapasitenin ve özelliklerinin farklı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Sistem gereksinimleri bir oyun için olmazsa olmaz teknik bilgilerden bazılarıdır.

Örneğin son günlerde tüm dünyayı kasıp kavuran pubg oyununun sistem gereksinimleri bilgisayarınızda yok ise bu oyunu oynayamazsınız. Bunun için güçlü bir bilgisayara sahip olmak ve oyun üreticileri tarafından sunulan en düşük veya en yüksek özellikli bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir.

 

PUBG Sistem Önerileri

 

Teknolojinin geliştiği ve hızının yakalanamadığı şu günlerde oyun tutkunları için onlarca oyun piyasaya sürülmektedir. Konumuzun en başında belirttiğimiz gibi her oyun her bilgisayarda oynanmaz yeni çıkan oyunlar için özellikle güçlü bilgisayara sahip olmak gerekir. Bir de unutmadan şu konuyu belirtmekte yarar var. Son çıkan oyunlar ancak masaüstü bilgisayarlarda oynanmaktadır. Özellikle 1000 TL – 1500 TL civarında kurulan bilgisayarlar son çıkan oyunları oynatmayabilir. Bunun için daha üstün performanslı ekran kartı, işlemci ya da bellek hafızasını yüksek olması gerekmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse en son çıkan oyunu oynayabilmeniz için en aşağı 2500 Liralık bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Bu da yaklaşık sizi 1 – 2 sene sıkıntısız tüm çıkan oyunları oynatabilir. Tabii oyunları oynarken orta özellik veya yüksek çözünürlük gibi kriterlerinde olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bir kaç tık düşük performanslı oyunları ilerleyen yıllarda oynayabilirsiniz. Özellikle bilgisayar alırken oyunların sistem gereksinimine bakmanız gerekiyor. Burada verdiğimiz ipucunu kesinlikle atlamayın.

Oyunlarının yanında hızlı internette önemli bir yere sahiptir. İnternetiniz ne kadar hızlı olursa olsun, DNS ayarlarınızı mutlaka yapmanız gerekiyor. (Kısaca burada anlatılmış : https://www.ggmyfriend.com/2017-2018-en-hizli-dns-adresleri/) Ancak bu sayede aradığınız tam hızı yakalayabilirsiniz.

No tags for this post.

Sonrası Sistem Gereksinimleri ve Bilgisayar Seçimi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/sistem-gereksinimleri-bilgisayar-secimi-27711.html/feed 0
Alüminyum Dünyasına Birde Bu Gözle Bakın https://www.cepseyir.com/aluminyum-dunyasina-birde-gozle-bakin-27706.html https://www.cepseyir.com/aluminyum-dunyasina-birde-gozle-bakin-27706.html#respond Sat, 27 Jan 2018 20:47:08 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27706 Günümüzde en önemli çalışma alanlarından birisi de teknolojiler üzerine yapılan araştırmalardır. Artık hemen hemen herkes teknoloji ile iç içe yaşamayı öğrendi. Gelişen dünyada modern yaşam mimarileri teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile devam ediyor.

Sonrası Alüminyum Dünyasına Birde Bu Gözle Bakın Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Günümüzde en önemli çalışma alanlarından birisi de teknolojiler üzerine yapılan araştırmalardır. Artık hemen hemen herkes teknoloji ile iç içe yaşamayı öğrendi. Gelişen dünyada modern yaşam mimarileri teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile devam ediyor.

İnsanlar hızlı tüketim ürünleri tercih ediyor. Yaşamı kolaylaştıran binlerce ürün her geçen güç alıcılar ile buluşuyor. Daha modern ve lüks hayata her geçen gün adım adım yaklaşıyoruz. Modern yaşamın da getirmiş olduğu yenilikler arasında güvenlik ilk sırayı alıyor. Alarm sistemleri veya güvenlikli bir bina giriş kapısı ile artık evler daha güvenlikli oluyor.

Çağımız dekorasyon önemli bir unsurdur. Ev içine yapılan dekorasyon tutun da binaların dış cephelerinde yapılan çalışmalara kadar pek çok alanda yaşam mimarisini görüyoruz. Bina girişlerinin dekoratif alanların başında geliyor. Bunun yanında cephe kaplama, alüminyum doğrama gibi pek çok alanda yenilikler artarda çıkmaya başlıyor.

 

RNT Alüminyum

 

Yazımızda teknoloji ve dekorasyon alanında bilgiler verirken, RNT Alüminyum sistemleri hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Son teknoloji ile donatılmış ekipmanlarla günümüzün modern yaşamını takip eden insanların istek ve arzularına göre özel çizimlerle destekleyen bir firmadır. Alüminyum alındığında tüm ihtiyaç duyulan istekleri yerine getirebilecek kapasiteye sahip ve her gün mutlu her gün mutlu müşterilerine bir yenisini daha ekleyen RNT Alüminyum Ankara’nın Sincan ilçesinde hizmet vermektedir. 1997’den beri alanında faaliyet gösteren firma bugüne kadar varlığını sürdürmüş ve binlerce projeye imzasını atmıştır.

Tüm alüminyum ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçin. Sınırsız hizmet ve müşteri odaklı misyonumuzla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

No tags for this post.

Sonrası Alüminyum Dünyasına Birde Bu Gözle Bakın Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/aluminyum-dunyasina-birde-gozle-bakin-27706.html/feed 0
Vatan Bilgisayar & Fibabanka Televizyon Alımlarında 12 Ay Vade Farksız Taksit https://www.cepseyir.com/vatan-bilgisayar-fibabanka-televizyon-alimlarinda-12-ay-vade-farksiz-taksit-27702.html https://www.cepseyir.com/vatan-bilgisayar-fibabanka-televizyon-alimlarinda-12-ay-vade-farksiz-taksit-27702.html#respond Sat, 27 Jan 2018 20:09:20 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27702 Vatan Bilgisayar mağazaları üzerinden Fibabanka işbirliği ile tüm Televizyon alışverişlerine Vade Farksız 12 Ay Taksit İmkânı sunan Banka Kredisi kampanyası başladı.

Sonrası Vatan Bilgisayar & Fibabanka Televizyon Alımlarında 12 Ay Vade Farksız Taksit Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Vatan Bilgisayar mağazaları üzerinden Fibabanka işbirliği ile tüm Televizyon alışverişlerine Vade Farksız 12 Ay Taksit İmkânı sunan Banka Kredisi kampanyası başladı.

Kampanya kapsamında Vatan Bilgisayar mağazalarına girerek Fibabanka Kredisi ile 12 ay taksit ile Televizyon almak isteyen müşterilere Vade Farksız Taksit Seçeneği sunulacak.

Ödemelerinizi Televizyonun Peşin Satış Fiyatı üzerinden 12 ay boyunca Fibabanka tarafından size verilen IBAN Numarası üzerinden yapabileceksiniz. Bu sayede kredi kartınızın limiti de size kalmış olacak.

Normal şartlarda Kredi Kartı ile TV alımlarında Devlet tarafından konulan Taksit Sınırlaması kapsamında Max. 6 AY Taksit seçeneği mevcut olup bu kampanya ile 12 aya kadar taksit imkânı sunulmaktadır.

 

Kampanya Şartları

 • Kampanya 26 – 29 Ocak 2018  tarihleri arasında tüm mağazalarımızda geçerlidir. Tarihlerde değişiklikler yaşanabilir.
 • Bir müşteri 1 televizyon alabilir.
 • Fibabanka, kredileri serbestçe değerlendirme ve kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir. Belirtilen vade ve faiz oranları, kredi ile birlikte Kredili Mevduat Hesabı açılması durumunda geçerlidir.
 • Banka, faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir.
 • Krediye ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında bilgileri Fibabanka danışınız.

 

Fibabanka - Vatan Bilgisayar Televizyon

 

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Vatan Bilgisayar – Fibabanka)

Vatan Bilgisayar mağazalarından birisine gitmeden önce “VATAN” yazıp boşluk bırakarak “TC Kimlik Numaranızı “yazıp 3422’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir.

Gönderilen SMS sonrasında size 5 – 10 dakika içinde OLUMLU ya da OLUMSUZ olarak bir bilgilendirme SMS’i gelecektir. (Örnek: VATAN 12345678910  –> 3244)

SMS eğer olumlu ise en yakın Vatan Bilgisayar Mağazasına giderek satın alma işlemlerini yapabilirsiniz.

 

Vatan Bilgisayar Mağazaları

Fibabanka Kampanyası kapsamında telefon alımı yapabileceğiniz Vatan Bilgisayar Mağazaları aşağıdaki gibidir.

 • Acıbadem
 • Adana
 • Adana (Bulvar)
 • Adana (Şehiriçi)
 • Adana Park AVM
 • Afyonkarahisar
 • Aksaray
 • Alibeyköy
 • Amasya
 • Ankara (Ankamall)
 • Ankara (Batıkent)
 • Ankara (Eryaman)
 • Ankara (Keçiören)
 • Ankara (Nata Vega)
 • Ankara (Sincan)
 • Ankara (Söğütözü)
 • Ankara (Ümitköy)
 • Antalya (Alanya)
 • Antalya (Kepez)
 • Antalya (Konyaaltı)
 • Antalya (Lara)
 • Antalya (Mall Of)
 • Antalya (Manavgat)
 • Astoria
 • Ataşehir
 • Avcılar
 • Aydın
 • Aydın (Nazilli)
 • Bahçelievler
 • Bahçeşehir
 • Balıkesir
 • Balıkesir (Bandırma)
 • Balıkesir (Edremit)
 • Başakşehir Arterium
 • Beylikdüzü
 • Bodrum
 • Bolu
 • Bostancı
 • Bursa
 • Bursa (Nilüfer)
 • Buyaka AVM
 • Çanakkale
 • Çerkezköy
 • Çorlu
 • Çorum
 • Denizli
 • Diyarbakır
 • Dudullu
 • Düzce
 • Edirne
 • Elazığ
 • Elmadağ
 • Erzurum
 • Esenyurt
 • Eskişehir
 • Fethiye
 • Forum Ankara
 • Forum İstanbul
 • Gaziantep
 • Gaziantep Prime Mall
 • Gaziantep Sanko Park
 • Gaziosmanpaşa
 • Giresun
 • Hatay
 • Isparta
 • İskenderun
 • İstwest
 • İzmir (Balçova)
 • İzmir (Bornova)
 • İzmir (Buca)
 • İzmir (Çankaya)
 • İzmir (Gaziemir)
 • İzmir (Karşıyaka)
 • İzmir (Mavişehir)
 • Kahramanmaraş
 • Kale Center
 • Karabük
 • Kastamonu
 • Kayseri
 • Kayseri (Belsin)
 • Kırıkkale
 • Kocaeli (Gebze)
 • Kocaeli (İzmit)
 • Konya
 • Kuşadası
 • Kütahya
 • Lüleburgaz
 • Malatya
 • Mall Of İstanbul AVM
 • Maltepe
 • Maltepe E5
 • Manisa
 • Mardin
 • Marmaris
 • Mersin
 • Mersin (Tarsus)
 • Muğla (Merkez)
 • NB Adana Seyhan
 • NB Kadıköy
 • Neomarin
 • Niğde
 • Ordu
 • Osmaniye
 • Pendik
 • Rings AVM
 • Rize
 • Sakarya (Adapazarı)
 • Sakarya (Serdivan)
 • Samsun (Merkez)
 • Sancaktepe
 • Silivri Kipa
 • Sivas
 • Sultanbeyli
 • Şanlıurfa
 • Tekirdağ
 • Tokat
 • Topkapı
 • Trabzon
 • Uşak
 • Ümraniye
 • Üsküdar
 • Van
 • Vialand
 • Yalova
 • Zonguldak (Ereğli)
 • Zonguldak (Merkez)

Sonrası Vatan Bilgisayar & Fibabanka Televizyon Alımlarında 12 Ay Vade Farksız Taksit Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/vatan-bilgisayar-fibabanka-televizyon-alimlarinda-12-ay-vade-farksiz-taksit-27702.html/feed 0
GearBest Türkiye Alışverişlerde Kredi Kartına Taksit Dönemini Başlattı https://www.cepseyir.com/gearbest-turkiye-alisverislerde-kredi-kartina-taksit-donemini-baslatti-27695.html https://www.cepseyir.com/gearbest-turkiye-alisverislerde-kredi-kartina-taksit-donemini-baslatti-27695.html#respond Sat, 27 Jan 2018 06:10:15 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27695 Geçtiğimiz günlerde Türkçe Dil Desteği ile tr.gearbest.com adresi üzerinden hizmet sunmaya başlayan Çinli GearBest sitesi şimdi de PayU ile anlaşarak 12 Aya Kadar Kredi Kartına Taksit seçeneğini sisteme ekledi.

Sonrası GearBest Türkiye Alışverişlerde Kredi Kartına Taksit Dönemini Başlattı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz günlerde Türkçe Dil Desteği ile tr.gearbest.com adresi üzerinden hizmet sunmaya başlayan Çinli GearBest sitesi şimdi de PayU ile anlaşarak 12 Aya Kadar Kredi Kartına Taksit seçeneğini sisteme ekledi.

Türkiye Pazarına önem verdiklerini her fırsatta dile getiren GearBest sitesi ülkemizdeki potansiyel müşterilere daha rahat ulaşabilmek adına ve ödeme noktasında daha fazla seçenek sunabilmek adına çeşitli anlaşmalar yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde BKM Express ile anlaşma yaparak Bankalararası Kart Merkezi üzerinden ödeme almaya başlayan firma şimdi de PayU firması ile anlaşarak Türk Kredi Kartlarına Taksit seçeneğini aktif hale getirdi.

 

GearBest Ödeme Türleri

 

Alışverişlerde 12 Aya Kadar Taksit İmkânı

PayU üzerinden Taksit Seçeneği sunan GearBest firması kullanıcılarına sistem üzerinden 12 Aya Kadar Taksit imkânı da sağlamış durumda.

Tabi ki artan taksit sayısına göre sistemin alacağı komisyon bedellerinin de eklenmesi ile Peşin Fiyatına Taksit seçeneği şu aşamada sunulamamış durumda. Ancak ilerleyen süreçte GearBest Türkiye ekibi bu konuda da adımlar atacak gibi görünüyor.

Sisteme eklenen bilgiye göre şu aşamada;

 • Axess
 • Bonus
 • CardFinans
 • Maximum
 • Paraf
 • Word

özelliklerine sahip kredi kartlarına Taksitli Satış yapılabiliyor. Bankaların kullandıkları kart sistemlerine baktığımızda da neredeyse tüm bankaların kredi kartlarına taksit imkânı sunulmuş durumda.

Ayrıca daha önce başlatılan BKM Express ve Havale İle Ödeme seçenekleri de aktif olarak kullanımda.

GearBest Türkiye adresine erişim sağlamak için tr.gearbest.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

GearBest Taksit SeçeneğiGearBest Türkiye

 

Ödeme Ekranında Karşınıza Çıkıyor

Kredi Kartına Taksit seçeneği ödeme ekranına geldiğinizde karşınıza çıkıyor. İlgili seçeneği seçip ileri dediğinizde ise sizden öncelikli olarak Kredi kartı Numaranızı istiyor.

Kart Numaranızı girip İsim – Soyisim kısmına tıkladığınızda ise size kartın uyum durumuna göre 1 ila 12 ay arasındaki taksit seçeneklerini aktif hale getiriyor.

Bu kısımda taksit seçeneğini seçip bilgileri de doldurduktan sonra 3D Security Sistemi üzerinden direkt Türk Lirası olarak yapacağınız alışveriş tutarı ile ilgili size bir SMS geliyor. Sonrasında ise satın alma işlemi tamamlanmış oluyor.

Site Linki: tr.gearbest.com

Sonrası GearBest Türkiye Alışverişlerde Kredi Kartına Taksit Dönemini Başlattı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/gearbest-turkiye-alisverislerde-kredi-kartina-taksit-donemini-baslatti-27695.html/feed 0
AppStore Uygulama Fiyatlarına KDV Oranında Zam Yapılacak https://www.cepseyir.com/appstore-uygulama-fiyatlarina-kdv-oraninda-zam-yapilacak-27690.html https://www.cepseyir.com/appstore-uygulama-fiyatlarina-kdv-oraninda-zam-yapilacak-27690.html#respond Fri, 26 Jan 2018 20:43:48 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27690 Mobil Uygulamalardan da alınmaya başlanacak olan KDV için ilk adımı Apple attı. Önümüzdeki hafta AppStore üzerinden satışı yapılan uygulamaların resmi satış fiyatlarına %18 KDV oranı kadar zam yapılacak.

Sonrası AppStore Uygulama Fiyatlarına KDV Oranında Zam Yapılacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Mobil Uygulamalardan da alınmaya başlanacak olan KDV için ilk adımı Apple attı. Önümüzdeki hafta AppStore üzerinden satışı yapılan uygulamaların resmi satış fiyatlarına %18 KDV oranı kadar zam yapılacak.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren ülke bazlı olarak Vergi Oranları hakkında çeşitli araştırmalar yapan Apple firması bu kapsamda Ermenistan, Beyaz Rusya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye için yeni zamları listesine aldı. İsviçre’de ise daha önce alınan vergi diliminde yaşanan indirim sebebiyle az da olsa bir fiyat indirimi yapılacak gibi görünüyor.

Bu vergi dilimi araştırması sonrasında oluşacak olan zamların oranları ise şu şekilde sıralanmış durumda.

 

Ülke Uygulanan Eski Vergi Uygulanacak Olan Yeni Vergi
Ermenistan %0 %20
Belarus – Beyaz Rusya %0 %20
Türkiye %0 %18
Suudi Arabistan %0 %5
Birleşik Arap Emirlikleri %0 %5
İsviçre %8 %7.7

 

 

AppStore İçin Yeni Zamlarda Gelebilir

Yerel Yönetimler ile arasını bozmak istemeyen ve satışlarına ufakta olsa bir darbe vurulmasını istemeyen Apple firması ülkeler tarafından alınan vergi kararlarını hızlı bir şekilde uygulamaya koymaya devam ediyor.

Ülkemiz için %18’lik bir KDV Eklemesi yapmasına rağmen yakın dönemde ortaya çıkması muhtemel olan diğer mali giderlerin de uygulamalara eklenmesi durumu söz konusu.

Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından alınması muhtemel farklı vergi kalemleri de ortaya çıkarsa bu durumda AppStore üzerinden satışı yapılan uygulamalara ek zamlarda yansıtılabilecek.

Sonrası AppStore Uygulama Fiyatlarına KDV Oranında Zam Yapılacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/appstore-uygulama-fiyatlarina-kdv-oraninda-zam-yapilacak-27690.html/feed 0
Daemon Tools Nedir? Nereden ve Nasıl İndirilir? https://www.cepseyir.com/daemon-tools-nedir-nereden-nasil-indirilir-27685.html https://www.cepseyir.com/daemon-tools-nedir-nereden-nasil-indirilir-27685.html#respond Wed, 24 Jan 2018 18:51:06 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27685 Özellikle oyun üzerine saatlerini bilgisayar başında geçiren kullanıcıların vazgeçilmez programlarından birisi olan Daemon Tools isimli program hakkında sizlere bazı bilgiler vermeye çalışıyor olacağız.

Sonrası Daemon Tools Nedir? Nereden ve Nasıl İndirilir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Özellikle oyun üzerine saatlerini bilgisayar başında geçiren kullanıcıların vazgeçilmez programlarından birisi olan Daemon Tools isimli program hakkında sizlere bazı bilgiler vermeye çalışıyor olacağız.

Daemon Tools adını verdiğimiz program temel olarak bir Sanal Disk Alanı yaratarak parçalar halinde bilgisayarınıza indirdiğini .iso uzantılı dosyaları tek bir parça olarak gören ve bu dosyaların içerisinde bulunan büyük boyutlu yazılım yada oyunların bilgisayara rahatlıkla kurulmasını sağlayan bir programdır.

Normal şartlarda DVD – CD gibi bir materyal üzerinden oynanması veya yüklenmesi gereken oyunların ve programların Daemon Tools Programı sayesinde ek bir CD veya DVD’ye ihtiyaç kalmadan kurulumu ve oynanması mümkündür.

 

Daemon Tools Programını Nasıl Elde Edebilirim?

Ücretli ve Ücretsiz iki farklı versiyonu bulunan Daemon Tools programının ücretsiz versiyonu kurarak ara ara reklamları kapatmak sureti ile rahatlıkla programı kullanabilirsiniz.

Daemon Tools İndir sekmesi üzerinden de uygulamayı ücretsiz ve hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirebilir. Kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Ücretli olarak ürünü satın almak istemeniz durumunda ise aylık 6 Dolar gibi bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu rakamında TL baz alındığında aylık 25 TL gibi bir karşılığı olacaktır.

 

Farklı Bilgisayar Programlarına Nasıl Erişim Sağlarım

Bilgisayarınızda kullanmak üzere farklı bilgisayar programlarına yine Android veya IOS Uygulamalarına habule sitesi üzerinden rahatlıkla erişi sağlayabilirsiniz.

Buradaki uygulamaları sorunsuz bir şekilde telefonlarınıza veya bilgisayarlarınıza yükleyerek işlerinizi hızlı ve kolay bir biçimde halledebilirsiniz.

Artı olarak sunulan programların sayısının yüksek olması sayesinde istemediğiniz farklı uygulamaları eleyip onlarla aynı işi yapan veya size daha fazlasını sunan farklı üreticilere ait programlara da erişim imkânına sahip olabilirsiniz bu sayede.

Sonrası Daemon Tools Nedir? Nereden ve Nasıl İndirilir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/daemon-tools-nedir-nereden-nasil-indirilir-27685.html/feed 0
Samsung Galaxy Note 8 Modeline 500 TL Zam https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-8-modeline-500-tl-zam-27678.html https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-8-modeline-500-tl-zam-27678.html#respond Wed, 24 Jan 2018 12:38:02 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27678 Samsung Türkiye Galaxy A8 ve A8 Plus modellerini pazara sürdükten sonra Samsung Galaxy Note 8 modeline de 500 TL’lik bir zam yaptı. Bu zam ile pazardaki Fiyat Karmaşası ciddi boyutlara ulaştı.

Sonrası Samsung Galaxy Note 8 Modeline 500 TL Zam Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Samsung Türkiye Galaxy A8 ve A8 Plus modellerini pazara sürdükten sonra Samsung Galaxy Note 8 modeline de 500 TL’lik bir zam yaptı. Bu zam ile pazardaki Fiyat Karmaşası ciddi boyutlara ulaştı.

4.999 TL gibi bir rakamdan satışa çıkan Samsung Galaxy Note 8 modeli Ocak 2018 itibari ile yapılan zam ile 5.499 TL olarak raflardaki yerini almış oldu.

Yapılan bu zam özellikle pazara çıktıktan sonra kademeli olarak fiyatı düşen Android İşletim Sistemine sahip cihazlar için pek alışık olmadığımız bir durum diyebiliriz.

 

Samsung Galaxy Note 8 - Güncel Fiyat

 

Pazardaki Fiyat Karmaşası Devam Ediyor

Samsung Türkiye tarafından yapılan bu zam sonrasında gerek Teknoloji Mağazaları gerekse de Online Satış Siteleri arasındaki fiyat farkı da bir uçuruma dönüştü.

HepsiBurada tarafından şuan satışa sunulan Samsung Türkiye garantili ürünlerin fiyatı 4.150 TL seviyesinde. Aradaki fark ise  1.350 TL seviyesinde.

Olay İthalatçı Garantili ürünlere gelince iş daha da çığırından çıkıyor. Şuan HepsiBurada üzerinden İthalatçı garantili olarak satışa sunulan Note 8 modelinin fiyatı 3.390 TL. Yani Samsung Türkiye tarafından verilen fiyatın tam 2.110 TL altı.

Daha net anlaşılabilir olması açısından bir işçinin neredeyse 40 günlük çalışması karşılığında alacağı maaş kadar fark var.

 

Samsung Galaxy Note 8 - HepsiBurada

 

İthalatçı da, HepsiBurada da, Samsung Türkiye’de Kazanıyor

Şu aşamada 3.390 TL’den ürün satan bir firma elbette ki hem kendisine hem de ithalatçısına kazanç sağlamayı başarıyor.

Buna ek olarak ithalatçı cephesinde çok performanslı olmasa da yasal süreçler içerisinde bir servis hizmeti de veriliyor.

Madalyonun diğer tarafında ise Samsung Türkiye neredeyse bu rakamın iki katına ürünü satıyor. Sunulan hizmet yine yasal sınırlar içerisinde eşdeğer.

Bu durumda kim haklı, kim haksız açıklamak ciddi anlamda zor.

 

Samsung Galaxy Note 8 - İthalatçı Garantisi

Sonrası Samsung Galaxy Note 8 Modeline 500 TL Zam Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-note-8-modeline-500-tl-zam-27678.html/feed 0
Amazon Türkiye Personel – Kargo – Tedarik Süreçlerinde Son Aşamaya Geldi https://www.cepseyir.com/amazon-turkiye-personel-kargo-tedarik-sureclerinde-son-asamaya-geldi-27671.html https://www.cepseyir.com/amazon-turkiye-personel-kargo-tedarik-sureclerinde-son-asamaya-geldi-27671.html#respond Wed, 24 Jan 2018 10:58:43 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27671 Uzunca süre konuşulan ve nihayetinde 2018 yılı Temmuz ayında açılacağı kesinleşen Amazon Türkiye için Personel Alımları, Kargo ve Satış Sonrası Hizmetler ve Tedarikçi Anlaşmaları tamamlanmak üzere.

Sonrası Amazon Türkiye Personel – Kargo – Tedarik Süreçlerinde Son Aşamaya Geldi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Uzunca süre konuşulan ve nihayetinde 2018 yılı Temmuz ayında açılacağı kesinleşen Amazon Türkiye için Personel Alımları, Kargo ve Satış Sonrası Hizmetler ve Tedarikçi Anlaşmaları tamamlanmak üzere.

Daha önce yapılan resmi duyuru ile 18 Temmuz 2018 tarihinde resmi olarak amazon.com.tr adresi üzerinden satışlarına başlayacağını duyuran Amazon Türkiye süreçleri mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde yürütmenin peşinde.

Bu kapsamda da hem Personel Alımlarında hem Kargo Süreçlerinde hem de Tedarikçi Seçimlerinde ciddi anlamda seçici davranıp sistemin tam olarak oturtulduktan sonra sistemin aktife alınması amaçlanıyor.

 

Amazon Türkiye

 

Personel Alımları İçin 1 Ay Önce İlan Yayınlandı

https://www.amazon.jobs/en/search?base_query=&loc_query=Turkey&country=TUR adresi üzerinden resmi olarak Personel Alımlarına başlayan Amazon Türkiye tabi ki ilk etapta iyi derece de Türkçe ve İngilizce bilme şartını ilk sıraya koymuş durumda.

Başvurulacak pozisyona göre deneyimli ya da deneyimsiz personel alımları yapacak olan firma bir anlamda tepe ekibi kurduktan sonra alt kısımdaki yönetim ekibini de tamamlamaya yakın durumda.

Amazon Türkiye’de çalışmayı düşünen arkadaşlar varsa ve kendilerine güveniyorlarsa ilanlar kapanmadan başvurularını yapsınlar derim.

 

Amazon Türkiye Personel

 

Stoklar Girilmeye Başlandı

Tedarikçiler ile anlaşmaları yapan Amazon Türkiye ilk etapta direkt olarak Ana Tedarikçiler üzerinden gelen ürünlerin girişlerini sisteme eklemeye başlamış durumdalar.

Yurtdışındaki Amazon Mantığının ise site açıldıktan ve depo sisteminin oturmaya başlanmasından sonra Türkiye için aktif hale getirilmesi de beklentiler arasında.

Henüz Amazon.com.tr adresi hali hazırda Amazon.de adresine yönleniyor olsa da arka planda IP üzerinden sitenin tüm süreçleri tamamlanma aşamasına gelmiş durumda.

 

Amazon Deposu

 

Kargo ve Satış Sonrası Anlaşmalar Yapılıyor

Özellikle Taşıma ve Satış Sonrası Hizmetler noktasında ciddi anlamda keskin çizgileri olan Amazon firmasının bu sebeple de iki aşamada da hizmet sunacak firmaları ince eleyip sık dokuduğunu belirtebiliriz.

Marka imajı olarak oldukça sağlam bir yere sahip olmasından ve Müşteri Memnuniyeti noktasında da oldukça başarılı yorumlar almasından ötürü Amazon Türkiye’nin elini ülkemizde de sağlam tutmak istediği biliniyor.

Bu sebeple de kargo firmaları ile anlaşma aşamasında kargolarının Öncelikli Teslimi noktasında bazı yazılı sözler almanın peşinde olduğu haberleri elimize ulaştı.

Aynı şekilde tedarikçi firmaların servis noktalarında da Amazon Türkiye üzerinden gönderilen ürünlerin Daha Hızlı ve Daha Az Sorun ile çözüme kavuşturulması için bazı çalışmaların yapıldığı, 14 günlük İade Süreçleri için de min. Sorun yaşanması adına çalışmaların devam ettiği gelen bilgiler arasında.

 

Amazon Türkiye Satış

 

Teknoloji Mağazaları ve Siteleri Çeşitli Planlar Üzerinde Çalışmaya Başladı

Amazon Türkiye’nin pazara girecek olması elbette ki Türkiye’deki Online Satış Siteleri ve Teknoloji Mağazaları için ciddi anlamda büyük bir sorun olarak ele alınıyor.

Türkiye’nin önde gelen Teknoloji Mağazalarından bir tanesinin Bölge Müdürü tarafından Amazon Türkiye için özel bir çalışma yapmak zorunda kalacaklarını ve satış hedeflerini düşürmesinden korktuklarını bir sohbette ifade ettiği gerçeğini de dile getirmiş olalım.

Her ne kadar Online Satış yapacak, pazara etkisi olmaz gibi bir düşünce hakim olsa da özellikle 18 Temmuz 2018 tarihinde ciddi indirimler ile ürün satacağı ve pazarda ciddi bir Marka İmajı oluşturacağı gelen bilgiler arasında.

Yavaş yavaş ülkemizdeki Teknoloji Mağazası Satışlarının da İnternetten Satışa döndüğü günümüzde Amazon Türkiye hem Teknosa, MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar gibi Mağazalaşma yoluna giden firmaları hem de N11, HepsiBurada, Yukko, GittiGidiyor ve Sahibinden gibi firmaları az ya da çok etkileyecektir.

 

Amazon

 

Ciddi İndirimler Yapılması Amaçlanıyor

18 Temmuz 2018 tarihinde kapılarını kullanıcılarına açacak olan Amazon Türkiye’nin ilk gün için tedarikçilerden ciddi indirimler aldığı gelen bilgiler arasında.

Satışa sunulacak tüm ürünlerde belki de Maliyetine Satış yapmayı planlayan firma bu sayede ilk gün cirosu ile pazara ciddi anlamda güçlü bir giriş yapma peşinde.

Online Satış Süreçlerinde yaşanan olumsuzlukları kırmayı amaçlayan firma eğer bu şekilde indirimli ürünler ve güçlü bir Marka İmajı ile pazara girmeyi başarır ise kısa ve uzun vadede Türkiye Teknoloji Pazarında önemli değişikliklere sebebiyet verebilir.

Sonrası Amazon Türkiye Personel – Kargo – Tedarik Süreçlerinde Son Aşamaya Geldi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/amazon-turkiye-personel-kargo-tedarik-sureclerinde-son-asamaya-geldi-27671.html/feed 0
Çiftlik Bank Şimdi de Bitcoin Mining Cihazı Satmaya Başlıyor https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-simdi-de-bitcoin-mining-cihazi-satmaya-basliyor-27665.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-simdi-de-bitcoin-mining-cihazi-satmaya-basliyor-27665.html#respond Tue, 23 Jan 2018 21:26:14 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27665 Çiftlik Bank Facebook hesabı üzerinden yapılan duyuru ile kısa süre içerisinde sistem üzerinden kullanıcılara Bitcoin Mining Cihazı satışların başlayacağı duyuruldu.

Sonrası Çiftlik Bank Şimdi de Bitcoin Mining Cihazı Satmaya Başlıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Çiftlik Bank Facebook hesabı üzerinden yapılan duyuru ile kısa süre içerisinde sistem üzerinden kullanıcılara Bitcoin Mining Cihazı satışların başlayacağı duyuruldu.

Yapılan duyuru da yer alan görsele baktığımızda uzunca bir süredir internette satışı yapılan Bitmain Antminer S9 isimli cihazın Çiftlik Bank Kullanıcılarına satılacağını görüyoruz.

Henüz yeterli bir açıklama yapılmamış olsa da firma tarafından yakın dönemde detaylı bir açıklamanın yapılacağı belirtildi. Cihazın fiyatı ise 30.000 Gümüş olarak açıklandı.

 

Çiftlik Bank Şarküterileri

 

Ekran Kartlarından Sonra Bitcoin Mining Cihazları Moda Oldu

Bitmain Antminer S9 ve benzer makinalar daha önceki Ekran Kartı ve Farklı Mining Yöntemlerinden sonra ortaya çıkan sadece bir telefon ile dahi yönetilebilen ve oldukça yüksek işlem gücüne sahip olan cihazlardır.

Bu noktada Çiftlik Bank tarafından satışa sunulan bu cihazların kendileri tarafından kullanılıp kullanılmadığını bilemesek de en azından sistem içerisinde Gümüş Biriktirmiş olan Çiftlik Bank Kullanıcıları tarafından Bitcoin Sistemi üzerinde bir yatırım yapmak amacı ile alınabilir.

Normal satış fiyatı 20 – 25 Bin TL arasında değişen bu cihazın ne zaman satışa sunulacağı, alan Çiftlik Bank kullanıcılarına nasıl bir teknik destek verileceği, cihazı satın alanların harcadıkları parayı ne kadar sürede yeniden toparlayabilecekleri ise şu aşamada tam bir muamma.

 

Çiftlik Bank Bitcoin Mining Cİhazı

 

Çiftlik Bank tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde.

Tüm üyelerimiz oyunda kazandığı gümüşler ile Bitcoin kazımı yapan bu cihazları satın alabilecekler.

1 yılda %1000 değer kazanan Bitcoin, kazım makinalarına sizde sahip olun !

Çok yakında Çiftlik Bank oyun içi şarküteri bölümünde satışa sunulacaktır.

Ürün adresinize kargo ile teslim edilecek.

 

Bitmain Antminer S9 Video İncelemesi

 

Sonrası Çiftlik Bank Şimdi de Bitcoin Mining Cihazı Satmaya Başlıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-simdi-de-bitcoin-mining-cihazi-satmaya-basliyor-27665.html/feed 0
Bu Hatayı Yapmayın 4K Akıllı Televizyon Alacaklar Dikkat! https://www.cepseyir.com/bu-hatayi-yapmayin-4k-akilli-televizyon-alacaklar-dikkat-27657.html https://www.cepseyir.com/bu-hatayi-yapmayin-4k-akilli-televizyon-alacaklar-dikkat-27657.html#respond Tue, 23 Jan 2018 18:09:52 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27657 Televizyon almayı düşünen kişiler, son dönemlerde ileri teknoloji ürünü olarak tasarlanan 4K izleme kapasitesine sahip cihazlar için teknoloji marketlerine akın etmektedir. Peki, 4K akıllı TV alacaklar ne gibi teknik detaylara dikkat etmelidir?

Sonrası Bu Hatayı Yapmayın 4K Akıllı Televizyon Alacaklar Dikkat! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Televizyon almayı düşünen kişiler, son dönemlerde ileri teknoloji ürünü olarak tasarlanan 4K izleme kapasitesine sahip cihazlar için teknoloji marketlerine akın etmektedir. Peki, 4K akıllı TV alacaklar ne gibi teknik detaylara dikkat etmelidir?

Akıllı TV almayı düşünen kullanıcılarımız için cihaz seçimi yapılırken tüm önemli detayları belirleme ve buna göre bir sipariş oluşturma konusunda bilgilendirmeler sunmaktayız. Bu sayede siparişlerinizi güvenle oluşturabilir ve doğru 4K TV seçimini yapabilirsiniz;

 

 • İnç hesabına göre TV üniteniz veya duvarınıza uygun boyutlarda ürünler seçin.
 • Marka kıyaslaması yapılırken ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için arama motorlarını kullanın.
 • Teknik servis hizmetleri çok önemlidir. Televizyon satın alacak kişiler bu tip ayrıntılara mutlaka dikkat etmelidir.
 • 4K olarak tasarlanan bu ürünler genelde sinema sistemi içerisinde yer alarak sunulmaktadır. bu özelliği olmayan cihazlar için ses sistemlerine de yönelebilirsiniz.

TV Odası Kombinini Nasıl Yapabilirim?

TV Odası Kombini

 

Eğer kendinize uygun bir TV odası tasarımı yapmak istiyorsanız, belli başlı ürünleriniz ile beraber hem misafirlerinize, hem de ev halkıyla keyifli bir televizyon izleme akşamları oluşturmanızı sağlayacağız. Bu noktada uygun görülen ürünler;

 • TV koltuğu. Genelde deri olarak seçilmektedir. Fakat yaşam alanlarının boyutlarına göre dilediğiniz gibi bir ürün seçimi yapabilirsiniz.
 • Ses sistemleri. Evinizde sinema konforunu yaratmak ve TV izlerken akışına kapılabilmek için evlerin tartışmasız tercihi olarak görülmektedir.
 • 4K TV. Son dönemlerin en gelişmiş TV özelliklerini alanında barındıran bu cihazlar, aynı zamanda milyonlarca kişi tarafından araştırılmaktadır.

En Ucuz Televizyon Fiyatları

En Ucuz TV Fiyatları

 

Cimri.com sitesi, televizyon fiyatları konusunda her daim cazip fiyat, yüksek kalite ile bu hizmetlerini kullanıcılarına aktarıyor. Güvenilir satış siteleri üzerinden alışverişler oluşturmanız ve aynı zamanda öne çıkan bir ürünü denemeniz konusunda üst düzey bir hizmet analizini ele almanıza yardımcı oluyoruz. Birbirinden önemli markaları rahatlıkla kıyaslamak ve aynı zamanda bütçenize uygun ürünleri satın alma konusunda cazip sunumlarını gerçekleştiren ekibimiz ile rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Birçok markanın yer aldığı Cimri.com, Türkiye satış fiyatlarında ki kampanya süreçlerini web sitesi aracılığı ile TV severlere sunmaktadır.

Ses Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ses Sistemi Alırken Dikkat Edilecekler

 

Eviniz için uygun bir ses sistemi satın almayı düşünüyorsanız her cihaz gibi, bu cihazlar arasında da seçimler yapılırken bazı kritik detayları bilmek önemlidir. Bu sayede çok daha uzun ömürlü ve tam performans sunan cihazlara sahip olmak kaçınılmaz olacaktır;

 • Eviniz için ideal olan kolon sayısına göre sipariş oluşturun. 2+1, 3+1, 5+1, 10+2 gibi sistemler yer almaktadır.
 • Sinema sistemi olarak satın alırsanız hem oyunlarda, hem de televizyonunuza uygun bir ürüne sahip olabilirsiniz.
 • Cihazların markalarını araştırın. Böylelikle hem dayanıklı, hem de teknik servis ağı ile öne çıkan doğru bir ses sistemine sahip olmanız hedeflenecektir.

Sonrası Bu Hatayı Yapmayın 4K Akıllı Televizyon Alacaklar Dikkat! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bu-hatayi-yapmayin-4k-akilli-televizyon-alacaklar-dikkat-27657.html/feed 0
DHI Teknolojisiyle Saç Ekiminde Son Nokta! https://www.cepseyir.com/dhi-teknolojisiyle-sac-ekiminde-son-nokta-27653.html https://www.cepseyir.com/dhi-teknolojisiyle-sac-ekiminde-son-nokta-27653.html#respond Tue, 23 Jan 2018 10:40:16 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27653 Saç ekimi, saçlarında sorun yaşayan ve saç dökülmelerine karşı koymak isteyen bireylerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Saç sağlığı geri kazanılmaya çalışılmakta ve başarılı sonuçlarla istenen saçlara sahip olunabilmektedir. Aynı zamanda saç ekimlerinde elde edilen verim de, hastanın kıl köklerine bağlı olarak değişmektedir. Bu anlamda yapılacak olan cerrahi müdahalelerde kıl kökleri üzerine gerekli hesaplamalar yapılmaktadır. […]

Sonrası DHI Teknolojisiyle Saç Ekiminde Son Nokta! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Saç ekimi, saçlarında sorun yaşayan ve saç dökülmelerine karşı koymak isteyen bireylerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Saç sağlığı geri kazanılmaya çalışılmakta ve başarılı sonuçlarla istenen saçlara sahip olunabilmektedir. Aynı zamanda saç ekimlerinde elde edilen verim de, hastanın kıl köklerine bağlı olarak değişmektedir. Bu anlamda yapılacak olan cerrahi müdahalelerde kıl kökleri üzerine gerekli hesaplamalar yapılmaktadır. Hesaplamaların temelini ise, greft hesaplama oluşturmaktadır. Greft hesaplamalarda, kıl köklerinin verimli olan bölgelerinde saç ekim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Buna bağlı olarak saç ekimi işlemlerinden de olumlu sonuçlar elde edilmesi beklemektedir. Greft hesaplamalarda kullanılan saç ekim tekniklerinde, DHI teknolojisi yer almaktadır. DHI tekniğiyle saç ekiminde hastaların, işlemden önce gerekli tetkikleri yapılmaktadır. Buna bağlı olarak kıl kökleri verimli olan hastalar üzerinde cerrahi işlemler gerçekleştirilmektedir.

DHI teknolojisi, son teknolojik saç ekimleri arasında yer almaktadır. DHI ile yapılan saç ekimlerinde, hastaların ekimden önce ve sonra dikkat etmesi gereken bazı detaylar yer almaktadır. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında hastaların, saçlarında herhangi bir kimyasal kullanılmaması yer almaktadır. Saçlarda kullanılan kimyasallar, saç dökülmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle hastalar, saç ekimi için gerekli önlemleri almalıdır. Aynı zamanda DHI saç ekiminde, hastaların cerrah seçimi de büyük önem arz etmektedir. Saç ekimlerinde işlem yapacak olan uzman kadro ve cerrahlar, başarılı işlemlerin ortaya çıkmasında da etkili olmaktadır. Bununla birlikte hastalar, istedikleri saç ekimlerinden verimli sonuçlar elde edebilmektedir. DHI ile saç ekiminde hastalar, alanında uzman cerrahların seçimlerini gerçekleştirmelidir. Bu durum hem tedavi süreci hem de saç ekimlerinde olumlu sonuçları da ortaya çıkartmaktadır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

DHI ile saç ekim tekniği, teknolojik saç ekimlerinin son noktası olmaktadır. Buna bağlı olarak, hastalar başarılı işlemler içerisinde yer almaktadır. Bu sayede saç ekimlerinde olumlu sonuçlar elde edilmekte ve hastaların saç sağlıkları geri kazandırılmaktadır. Saç ekimi uygulanmasında, greft hesaplamaları teknolojik bir kalem sayesinde yapılmaktadır. Hesaplamalarda kıl köklerinin verimli olması, ön planda tutulmaktadır. Kullanılan medikal kalem, hem başarılı sonuçlar vermekte hem de hastaların saç ekimlerinde büyük verim sağlamaktadır. DHI teknolojisi sayesinde, kıl köklerinin dökülmesi de engellenmektedir. Bununla birlikte hastalar, sağlam ve dayanıklı kıl köklerine sahip olabilmektedir. Kıl köklerinin verimli olması, hastaların saç ekimlerinde başarılı ve sağlıklı sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır. Bu anlamda cerrahi müdahaleyi gerçekleştiren cerrahın da önemi büyük olmaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.fbm.com.tr/sac-ekimi/ adresine de bakabilirsiniz.

No tags for this post.

Sonrası DHI Teknolojisiyle Saç Ekiminde Son Nokta! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/dhi-teknolojisiyle-sac-ekiminde-son-nokta-27653.html/feed 0
Bimeks Kısa Süre İçerisinde İflasını Verip Kayyum Sürecini Başlatacak https://www.cepseyir.com/bimeks-kisa-sure-icerisinde-iflasini-verip-kayyum-surecini-baslatacak-27642.html https://www.cepseyir.com/bimeks-kisa-sure-icerisinde-iflasini-verip-kayyum-surecini-baslatacak-27642.html#respond Tue, 23 Jan 2018 06:00:43 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27642 Son 2 yıllık dönemde zor günler geçiren ve mali olarak tam bir çıkmazın içine giren Bimeks ’in kısa süre içerisinde İflas Bayrağını çekerek firma yönetimine Kayyum Ataması yapılacağı bilgisi geldi.

Sonrası Bimeks Kısa Süre İçerisinde İflasını Verip Kayyum Sürecini Başlatacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Son 2 yıllık dönemde zor günler geçiren ve mali olarak tam bir çıkmazın içine giren Bimeks ’in kısa süre içerisinde İflas Bayrağını çekerek firma yönetimine Kayyum Ataması yapılacağı bilgisi geldi.

2017 yılının Ocak ayında bankalara olan Kredi Borçlarını ödeyemediği için bankalar ile anlaşmaya varan Bimeks yapılan mutabakat sonrasında borçları için 1 Yıl Ödemesiz 6 Yıl Vade üzerinden anlaşmaya varmıştı.

Ancak gelinen noktada Bimeks’in ek bir gelir kaynağı üretemediği, elindeki tüm mağazaları kaybettiği, personellerle olan davaların sürdüğü, tedarikçilerin ödemeleri almadan ürün vermeyi reddettiği ve yatırımcılarla yapılan tüm görüşmelerin de olumsuz olarak sonuçlandığı ortada.

Son olarak ertelenen borçlar için de Geri Ödeme Sürecinin başladığı ancak Bimeks cephesinden bankalara herhangi bir ödeme yapılamadığı bilgisi de elimize ulaşan bilgiler arasında.

 

Bimeks

 

Bimeks Birkaç Ay İçinde Kayyum’a Devredilebilir

Bimeks firmasına yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre firmanın kısa süre içerisinde Kayyum’a Devredileceği ve İflas Bayrağını asacağı bilgisi verildi.

Firmanın geçen süreç içerisinde yaptığı tüm Yatırımcı Görüşmelerinden eli boş döndüğü, gelinen noktada ise mali açıdan artık çıkmaza girildiği belirtiliyor.

Bimeks’in ilk etapta karşısına çıkan ödeme tablosu ise oldukça ağır.

 • Bankalara olan ve geri ödemesi gelen borçlar
 • İşten ayrılan ve içeride 2 ila 5 arasında maaş ödemesi olan personeller
 • Satışını yaptığı ancak ödemesini yapmadığı ürünler için Distribütörlere olan borçlar
 • Kira ödemelerini yapamadığı için boşalttığı mağazaların kalan kira bedelleri
 • İşten çıkan ve firmaya dava açan personellerin alacakları Kıdem ve İhbar Tazminatları,
 • Tüketici Hakem Heyetine giden ve Bimeks’i borçlu konuma düşüren müşteri şikâyetleri

ve daha birçok kalem borcun Bimeks tarafından ödenmeyi beklediği gelen bilgiler arasında.

 

Bimeks

 

İflas Erteleme Talebi İle Süreç Uzatılabilir mi?

Süreç ile alakalı olarak tabi ki Bimeks kanadından bir açıklama henüz gelmedi. Yakın dönemde de KAP üzerinden bir açıklama yapılmasını beklemiyoruz.

Belirttiğimiz sürecin 1-2 ay içerisinde gerçekleşmesi muhtemel. Bu sebeple de firmanın hangi adımları atacağı, süreci nasıl işleteceği konusu şu aşamada tam bir muamma.

Ancak firmanın İflas Erteleme Talebi istemesi pek ihtimaller dahilinde değil. Çünkü yaklaşık 1 senedir Bimeks bu şekilde ağır aksak ilerliyor ve hemen hemen tüm seçenekleri denemiş durumdalar.

Devlet tarafından firmaya ciddi bir mali destek verilmez ise şu aşamada hiçbir bankanın veya yatırımcının firmaya destek vermesini bekleyemeyiz. Çünkü içeride ciddi anlamda bir borç birikmiş durumda.

Son Not: Verdiğimiz bilgilerin Bimeks’e yakın bir kaynaktan elimize ulaştığı bilgisini verelim. Ancak tüm bu bilgilerin bir Duyumdan İbaret Olduğu ve firmanın KAP üzerinden bir açıklama yapmadan net olarak sürecin son durumu hakkında bilgi sahibi olamayacağımızı da bilmeniz gerek.

Sonrası Bimeks Kısa Süre İçerisinde İflasını Verip Kayyum Sürecini Başlatacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bimeks-kisa-sure-icerisinde-iflasini-verip-kayyum-surecini-baslatacak-27642.html/feed 0
Türkiye’nin ilk profesyonel hazır web site sistemi ile tanışın: Bulut Web Site https://www.cepseyir.com/turkiyenin-ilk-profesyonel-hazir-web-site-sistemi-ile-tanisin-bulut-web-site-27632.html https://www.cepseyir.com/turkiyenin-ilk-profesyonel-hazir-web-site-sistemi-ile-tanisin-bulut-web-site-27632.html#respond Mon, 22 Jan 2018 10:14:29 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27632 Yeni kurulan veya eski teknoloji web sitelerini yenilemek isteyen firmalar için hızlı ve kolay web site çözümleri sunan Bulut Web Site, şimdi 3 Yıl sabit fiyat garantisi sunuyor. 

Sonrası Türkiye’nin ilk profesyonel hazır web site sistemi ile tanışın: Bulut Web Site Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Yeni kurulan veya eski teknoloji web sitelerini yenilemek isteyen firmalar için hızlı ve kolay web site çözümleri sunan Bulut Web Site, şimdi 3 Yıl sabit fiyat garantisi sunuyor.

 

Uzun ajans görüşmelerinden kurtarıyor 

Web sitesini planlamak, projelendirmek ve tasarım çizgilerini oluşturmak firmalar arasında mekik dokumak anlamına geliyor. Günlerce sürecek olan hazırlıklar sonrasında web siteniz yayına hazır geliyorken, uzayan zaman aynı zamanda işin bütçesini de yükseltmekte.

Bulut Web Site, sizi bu uzun ve bazen gereksiz geçen toplantılardan kurtarıyor. Yapmanız gereken hazır tasarımlardan birisini beğenmek ve firmanıza özel bir alan adı belirlemek.

 

Web siteniz 30 Dk içinde yayında

Sipariş aşamasından sonra web sitenizin kurulumu ve yönetim panelinin tarafınıza ulaşması sadece 30dk sürüyor. Arama motorlarına uygun yapısıyla, web site içerikleriniz hazır ise yaklaşık 1 saat içinde Google’da yerinizi alabiliyorsunuz.

 

 

Ücretsiz Alan Adı

Bir alan adınız yoksa, Bulut Web Site lisansı satın alarak ücretsiz alan adı alma hakkına da sahip oluyorsunuz.

 

Bulut Web Site Özellikleri Neler? 

Bulut web site, firmaların ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş bir hazır web sitesi sistemi olup, gerekli bütün modülleri barındırır. Bu modüller ayrıca ücretlendirilmez ve tek lisans paketi içinde hali hazırda sahip olursunuz. Bulut Web Site’de sürpriz fiyatlar olmaz.

 

 

Mükemmel bir içerik yönetim sistemi 

Bulut Web Site yönetim panelini kullanarak web sitenize tamamen hakim olursunuz. Statik sayfalarınız için Sayfa Modülü, Haber ve Blog içerikleriniz için modül, Galeri Yönetimi, Portfolyo ve Referans yönetimi, Ürün Yönetimi, Form Sihirbazı bu özelliklerden bazılarıdır.

Ayrıca zengin ana sayfa seçenekleri ile sürükle bırak şeklinde web sitenizin ana sayfasını düzenleyebilirsiniz.

 

Tam 7 Yabancı dil desteği 

Türkçe haricinde 7 farklı yabancı dil desteğini, web sitenize hiç bir ücret ödemeden ekleyebilirsiniz. Yabancı dil desteği otomatik Google çevirisi değil, yabancı dildeki içeriklerinizi ekleyebilmek için inşa edilmiş bir modüldür.

 

 

Ücretsiz Destek

Bulut Web Site kullanıcısı olduğunuz sürece ücretsiz destek her zaman sizinle.

 

Profesyonel Web Site Ekonomik Fiyatlara

Bütün bu özellikleri Bulut Web Site yıllık lisans ücreti 200 TL’dir. 3 yıl fiyat garantisi ile gelen Bulut Web Site, sonraki yıllarda da uygun fiyat politikasını devam ettirecektir.

Firmanız için profesyonel hazır web sitesine bugün sahip olun.

Detaylı bilgi için www.bulutwebsite.com

Sonrası Türkiye’nin ilk profesyonel hazır web site sistemi ile tanışın: Bulut Web Site Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/turkiyenin-ilk-profesyonel-hazir-web-site-sistemi-ile-tanisin-bulut-web-site-27632.html/feed 0
Samsung Galaxy A8 (2018) ve A8 Plus (2018) Modellerinin Türkiye Satış Fiyatları Belli Oldu https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-a8-2018-a8-plus-2018-modellerinin-turkiye-satis-fiyatlari-belli-oldu-27627.html https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-a8-2018-a8-plus-2018-modellerinin-turkiye-satis-fiyatlari-belli-oldu-27627.html#respond Mon, 22 Jan 2018 07:00:20 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27627 Samsung firması tarafından ülkemizde ön satışa sunulan Samsung Galaxy A8 (2018) ve Samsung Galaxy A8 Plus (2018) modellerinin Türkiye Satış Fiyatları da resmi olarak açıklandı.

Sonrası Samsung Galaxy A8 (2018) ve A8 Plus (2018) Modellerinin Türkiye Satış Fiyatları Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Samsung firması tarafından ülkemizde ön satışa sunulan Samsung Galaxy A8 (2018) ve Samsung Galaxy A8 Plus (2018) modellerinin Türkiye Satış Fiyatları da resmi olarak açıklandı.

Samsung İnternet Satış Mağazası üzerinden ön siparişe açılan ve farklı Teknoloji Mağazalarında satışa sunulan A8 (2018) serisi akıllı telefonların satış fiyatları da bu sayede netleşmiş oldu.

Buna göre Samsung Galaxy A8 (2018) modelinin satış fiyatı 2.899 TL olarak belirlenirken Samsung Galaxy A8 Plus (2018) modelinin fiyatı da 3.299 TL olarak belirlendi.

 

Samsung Mağazasından Alanlara Ek Hediye Paketi

Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus (2018) serisi Akıllı Telefon modellerinden herhangi birisini satın alan kullanıcılar eğer alımı Samsung Shop İnternet Sitesi üzerinden yaparlarsa bazı hediyelerde kazanacaklar.

Buna göre cihazı satın alan kullanıcılara,

 • Samsung Level U Bluetooth Kulaklık
 • Samsung Taşınabilir Şarj Cihazı
 • Samsung Galaxy A8 – A8 Plus Kapaklı Kılıf

ürünlerinin yer aldığı bir Aksesuar Paketi de Ücretsiz olarak sunulacak.

Bu anlamda ortalama olarak 300 – 400 TL değerindeki bir paket kullanıcılara Ücretsiz olarak sunulmuş olacak.

Aksesuar Paketi şu aşamada Teknoloji Mağazaları tarafından verilmeyecek gibi görünüyor. Ancak Samsung Türkiye yakın dönemde satışları arttırmak adına Teknoloji Mağazaları üzerinden de Aksesuar Paketi satışına başlayabilir.

İki cihazın bazı ana özelliklerini sizler için alt kısımda bir araya getirdik. Cihazları almadan önce bu detaylara da göz atabilirsiniz.

 

Samsung Galaxy A8 (2018) Hediye Paketi

 

Samsung Galaxy A8 (2018) Teknik Özellikler

İşlemci Exynos 7885 Octa-Core 2.2 Ghz
Ram 4 GB
Dahili Hafıza 64 GB
MicroSD 256GB’a kadar
İşletim Sistemi Android 7.1
Ekran 5.6” FHD+ sAMOLED
LTE Cat 11
Boyutlar 149.2 x 70.6 x 8.4 mm
Ağırlık 172 gr
Kamera 16.0 MP (F1.7)
Ön Kamera 16.0 MP(F1.9) + 8.0 MP(F1.9)
Flaş Arka Flas
Video FHD (1920 x 1080)@30fps
Radyo Var
Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE up to 2 Mbps)
Wifi 802.11 a/b/g/n/ac

2.4G+5GHz, VHT80

USB USB 2.0, Type-C
GPS GPS,Glonass,Beidou
Pil Kapasitesi 3000 mAh
Diğer Smart Switch,

Adaptive Wifi,

Parmak İzi Okuyucu,

Yüz Tanıma,

S-Voice

 

Samsung Galaxy A8 Plus (2018) Teknik Özellikler

İşlemci Exynos 7885 Octa-Core 2.2 GHz
Ram 4 GB
Dahili Hafıza 64 GB
MicroSD 256 GB’ a kadar
İşletim Sistemi Android 7.1 Nougat
Ekran 6” FHD+ sAMOLED
LTE Cat 11
Boyutlar 159.9 x 75.7 x 8.3 mm
Ağırlık 191 gr
Kamera 16.0 MP (F1.7)
Ön Kamera 16.0 MP(F1.9) + 8.0 MP(F1.9)
Flaş Arka Flas
Video FHD (1920 x 1080)@30fps
Radyo Var
Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE up to 2 Mbps)
Wifi 802.11 a/b/g/n/ac

2.4G+5GHz, VHT80

USB USB 2.0, Type-C
GPS GPS,Glonass,Beidou
Pil Kapasitesi 3500 mAh
Diğer Smart Switch,

Adaptive Wifi,

Parmak İzi Okuyucu,

Yüz Tanıma,

S-Voice

 

Samsung Galaxy A8 (2018) Serisi Satış Fiyatı

Yazının başında da belirttiğimiz gibi her iki ürün de 2018 Ocak ayı sonu itibari ile Türkiye Pazarında satışa tam olarak sunulmuş olacak.

Fiyatlandırma noktasında ise firma tarafından belirlenen fiyat yapısı şu şekilde olacaktır.

 

Samsung Galaxy A8 (2018) 2.899 TL
Samsung Galaxy A8 Plus (2018) 3.299 TL

 

No tags for this post.

Sonrası Samsung Galaxy A8 (2018) ve A8 Plus (2018) Modellerinin Türkiye Satış Fiyatları Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/samsung-galaxy-a8-2018-a8-plus-2018-modellerinin-turkiye-satis-fiyatlari-belli-oldu-27627.html/feed 0
Ruhi ÇENET Youtube Üzerinden Kazandığı Serveti Açıkladı https://www.cepseyir.com/ruhi-cenet-youtube-uzerinden-kazandigi-serveti-acikladi-27614.html https://www.cepseyir.com/ruhi-cenet-youtube-uzerinden-kazandigi-serveti-acikladi-27614.html#respond Sun, 21 Jan 2018 11:28:10 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27614 Türkiye’nin önde gelen Youtube Kanallarından birisine sahip olan Ruhi ÇENET hazırladığı Youtube Eğitiminin tanıtımı için bu güne kadar Youtube üzerinden kazandığı parayı açıkladı.

Sonrası Ruhi ÇENET Youtube Üzerinden Kazandığı Serveti Açıkladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Türkiye’nin önde gelen Youtube Kanallarından birisine sahip olan Ruhi ÇENET hazırladığı Youtube Eğitiminin tanıtımı için bu güne kadar Youtube üzerinden kazandığı parayı açıkladı.

2012 Kasım ayında Youtube üzerinden video paylaşımları yapmaya başlayan ve kısa sürede popüler olmayı başaran Ruhi ÇENET 2018 yılı itibari ile 2.6 Milyonun üstündeki Abone Sayısı ve paylaştığı 260’dan fazla video ile ciddi bir geliri cebine koymuş durumda.

Bazı dönemlerde MCN adını verdiğimiz Youtube İş Ortakları ile çalışan Ruhi ÇENET sonrasında yeniden direkt Adsense ile çalışmaya başlamış durumda.

Hesaplamasına tahmini bir rakam üzerinden MCN Gelirleriniz de ekleyen Çenet bir anlamda 2012 yılı Kasım ayından itibaren Youtube üzerinden ne kadar kazandığını açıklamış oldu.

 

Ruhi ÇENET Youtube Eğitimi

 

2013 Yılı Mayıs Ayında Türkiye’de Youtube Para Kazanmayı Aktif Etti

2012 Kasım ayında kanalını açan Ruhi Çenet 2013 Mayıs ayına kadar sadece Yurtdışı İzlenmelerinden kazanç elde etmeyi başarabildi.

Ancak 2013 yılı Mayıs ayı itibari ile Türkiye’de de Youtube Gelirleri Dağıtılmaya başlanınca bir anlamda Ruhi ÇENET için Youtube tam zamanlı bir iş olmayı başardı.

Aylara göre kendisi tarafından açıklanan gelirler ise şu şekilde.

Yıl  Ay  İzlenme  Kazanç
2012 Ekim 0 0 TL
2012 Kasım 653 0 TL
2012 Aralık 7.630 0 TL
2013 Ocak 20.000 0 TL
2013 Şubat 65.000 14 TL
2013 Mart 298.000 75 TL
2013 Nisan 720.000 106 TL
2013 Mayıs 1.156.000 1.586 TL
2013 Haziran 1.500.000 1.860 TL
2013 Ekim 2.781.000 4.000 TL

 

19 Eylül 2012 – 17 Ocak 2018 tarihleri arasında toplamda 333 Milyon izlenme alan Ruhi ÇENET ortalama olarak bu tarihler arasında kendi yaptığı hesaba göre 478 Bin TL kazanmış durumda.

Tabi ki bu rakam sadece Adsense üzerinden gelen gelirlerden ibaret. Markalar ile yapılan özel çalışmalar, farklı ürün reklamları, özel videolar vs. bu kazancın içine dahil değil. Kaldı ki bu rakamlarında Adsense Gelirinden Daha Fazla olduğu birçok kişi tarafından doğrulanan bir veri.

Artı olarak gelir hesaplaması sırasında 2013 yılı Ekim ayını baz almış durumda. O dönemden bu yana yani 2018 yılına geldiğimizde Reklam Gelirlerinin ve Tık Başı Kazanç Oranlarının da yükseldiği bir gerçek.

İlgili rakam üzerinden yola çıkacak olursak Ruhi ÇENET’in bu güne kadar 1 Milyon TL civarında bir kazanç elde ettiğini, yıllık bazda bakıldığında ise artık yıllık olarak 200.000 TL’nin üstünde bir gelirinin olduğunu düşünebiliriz.

 

 

Diğer Youtube Kanallarının Tahmini Gelirleri

Ruhi ÇENET tarafından yapılan hesaplama ile diğer Youtube Kanallarının gelirlerini hesaplamaya çalışalım dilerseniz.

Tabi ki bu hesaplamaya yine gerçek yaşamda farklı firmalar ile yapılan reel anlaşmalara yer vermiyor olacağız.

 

Kanal İsmi  Toplam Görüntülenme  Tahmini Kazanç
Enes BATUR  2.5 Milyar  3 Milyon 700 Bin TL
OHA Diyorum  2.2 Milyar  3 Milyon 300 Bin TL
Oyuncak TV  1.0 Milyar  1 Milyon 500 Bin TL
Orkun IŞITMAK  860 Milyon  1 Milyon 300 Bin TL
Oyun Portal  790 Milyon  1 Milyon 100 Bin TL
Onedio  500 Milyon  750 Bin TL
Kafalar  430 Milyon  650 Bin TL
Berkcan Güven  230 Milyon  350 Bin TL
Danla Biliç  150 Milyon  220 Bin TL

 

Dediğimiz gibi bu rakamlara Marka Gelirleri dahil değil. Bu gelirleri Marka Gelirleri ile birlikte bir anlamda 2-3 Kat daha yükseltmek elbette ki daha doğru olacaktır.

Çünkü bir marka tek bir reklam için 10.000 – 20.000 TL çok rahat bir şekilde verebiliyor. Bunlarda bir anlamda EK Gelir olarak Youtube Fenomenlerinin cebine girmiş oluyor.

 

Ruhi ÇENET

 

Ruhi ÇENET Bu Bilgileri Neden Paylaştı

Aslında bu paylaşım bir anlamda Reklam İçerikli bir paylaşım oldu.

Udemy üzerinden bir eğitim seti hazırlayan ve 199 TL (Kupon Kodu İle 49 TL) gibi bir rakama bu paketi satan Ruhi ÇENET bir anlamda paketin daha hızlı satılabilmesi için kendi yaptığı iş üzerinden örnekler vermiş durumda.

Elbette ki bir anda Trend Videolar sekmesine giren bu video sayesinde Udemy üzerinden Ruhi ÇENET ciddi bir paket satışı gerçekleştirecektir.

Rakamları da belki ilerleyen günlerde yeniden bizlere açıklar. Ancak satılan her paket üzerinden bir kazanç elde edeceğini düşündüğümüz de bunu da Ek Gelir Hanesine yazmamız gerekecek.

İlgili paketi satın almak isteyen kullanıcılar UDEMY adresi üzerinden İNDİRİMLİ olarak pakete sahip olabilirler.

 

Ruhi ÇENET Youtube Eğitimi

Sonrası Ruhi ÇENET Youtube Üzerinden Kazandığı Serveti Açıkladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ruhi-cenet-youtube-uzerinden-kazandigi-serveti-acikladi-27614.html/feed 0
VoLTE Nedir? Kullanım Amacı ve Kullanım Yerleri Nelerdir? https://www.cepseyir.com/volte-nedir-kullanim-amaci-kullanim-yerleri-nelerdir-27596.html https://www.cepseyir.com/volte-nedir-kullanim-amaci-kullanim-yerleri-nelerdir-27596.html#respond Sun, 21 Jan 2018 09:48:19 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27596 VoLTE terimi son yıllarda sıkça karşımıza çıkan bir terimdir. Bu yazımızda VoLTE Nedir? VoLTE Nerede ve Nasıl Kullanılır gibi soruların cevaplarını vermeye çalışıyor olacağız.

Sonrası VoLTE Nedir? Kullanım Amacı ve Kullanım Yerleri Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
VoLTE terimi son yıllarda sıkça karşımıza çıkan bir terimdir. Bu yazımızda VoLTE Nedir? VoLTE Nerede ve Nasıl Kullanılır gibi soruların cevaplarını vermeye çalışıyor olacağız.

İlk olarak VoLTE teriminin anlamını ve kullanım alanlarını açıklamaya çalışıyor olacağız. Daha sonrasında ise VoLTE özelliğini ülkemizde kullanan bazı Akıllı Telefon Modellerini sıralamaya çalışıyor olacağız.

Şunu da unutmamak gerek ki bu özellik Akıllı Telefonlar için olmazsa olmaz özelliklerden birisi değildir. Ve birçok kullanıcı için daha hızlı batarya tüketmesi sebebiyle pek kullanılmayan bir özelliktir.

 

VoLTE Nedir

 

VoLTE Nedir?

Tanım olarak; 4.5G Bağlantısıyla birlikte sesin de 4.5G data teknolojisi ile birlikte taşınmasıdır. “Voice Over LTE” kelimesinin kısaltılmış halidir. Temel olarak LTE 4.5G teknolojisi ile sesin taşınmasıdır.

 

VoLTE Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Ses dosyalarının 4.5G üzerinden taşınması sayesinde normal GSM yapısına göre daha net ve kaliteli bir ses karşı tarafa ulaştırılmaktadır. Temel olarak HD Kalitesinde bir sesin karşı tarafa ulaştırılması sağlanmış olmaktadır. VoLTE Teknoloji sayesinde Normal ses görüşmelerinden veya IP ses görüşmelerinden (WhatsApp, Skype vb.) daha kaliteli ve yalın bir ses kalitesi sağlanmış olur.

VoLTE Teknolojisi sayesinde kullanıcılar bir yandan Telefon Görüşmesi yaparken diğer yandan da İnternet Bağlantısı sağlayabilirler. Bu sayede telefon ile konuşurken konum göndermek, adres aramak veya farklı işlemlerinizi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

 

Android VoLTE

 

VoLTE Teknolojisinin Dezavantajları Nelerdir?

Bu teknoloji açık iken telefonunuz hem GSM hem de 4.5G Bağlantısı yapacağı için Batarya Tüketimi yükselecektir.

Ses Görüşmeleri esnasında da 4.5G üzerinden bağlantı yapacağı için İnternet Paketiniz her zamankinden daha hızlı tükenecektir. Sınırlı bir paket kullanıyorsanız bu teknolojiyi kapatmanız daha mantıklı olacaktır.

Bulunduğunuz bölgede 4.5G Bağlantı Kalitesi yeterli seviyede değil ise bu durumda telefon görüşmelerinde sorun yaşayabilir, Kesilme veya Ses Kaybı gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

 

VoLTE Teknolojisi Operatör Bazlı Değişen Bir Hizmettir

VoLTE Teknolojisi her operatör tarafından desteklenmeyebilir. Teknolojinin kullanılabilir olması için bu teknolojinin Operatör tarafından desteklenmesi ve kullandığınız Sim Kartın da 4G – 4.5G Desteği sunması gerekmektedir.

Ülkemizde VoLTE Desteği sunan operatörler ise şu şekildedir:

 • Turkcell VoLTE
 • Türk Telekom HD+
 • Vodafone VoLTE

 

Nokia VoLTE

 

VoLTE Ayarı Nasıl Açılır ve Kapatılır?

VoLTE Özelliğini Açmak veya Kapatmak istediğinizde aşağıdaki şekilde ayar yapabilirsiniz.

 

iPhone Modellerinde VoLTE Ayarı

 • Ayarlar
 • Hücresel
 • Hücresel Veri Seçenekleri
 • 4G – LTE’yi Etkinleştir
 • Ses ve Veri Seçeneği seçilir.
 • VoLTE Ayarı Aktifleştirilmiştir.

Apple Modellerinde VoLTE Ayarı

 

Samsung Modellerinde VoLTE Ayarı

 • Ayarlar
 • Bağlantılar
 • Mobil Ağlar
 • VoLTE Aramalarını

Samsung Modellerinde VoLTE Ayarı

 

LG Modellerinde VoLTE Ayarı

 • Ayarlar
 • Ağlar
 • Daha Fazla
 • Mobil Şebekeler
 • VoLTE

LG Modellerinde VoLTE Ayarı

 

General Mobile Modellerinde VoLTE Ayarı

 • Ayarlar
 • Diğer
 • Hücresel Ağlar
 • Geliştirilmiş 4G LTE Modu

General Mobile Modellerinde VoLTE Ayarı

 

VoLTE Desteği Olan Bazı Telefon Modelleri

Yeni çıkan birçok cihaz VoLTE Desteği sunmaktadır. Ancak aklınızda bir fikir olması açısından VoLTE Desteği olan bazı Akıllı Telefon Modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Apple iPhone SE
 • Apple iPhone 6
 • Apple iPhone 6 Plus
 • Apple iPhone 6S
 • Apple iPhone 6S Plus
 • Apple iPhone 7
 • Apple iPhone 7 Plus
 • Apple iPhone 8
 • Apple iPhone 8 Plus
 • Apple iPhone X
 • ASUS Zenfone 3
 • Asus ZenFone 4
 • Casper Via A1 -1
 • Casper Via F1
 • Casper Via M3
 • General Mobile GM 5 Plus
 • General Mobile GM 5 Plus d
 • General Mobile GM 6
 • General Mobile GM 6 d
 • Huawei P9
 • Huawei P10
 • Huawei Mate 9
 • Huawei Mate 10
 • LG G4
 • LG G5
 • LG G5 SE
 • LG G6
 • LG K10 2017
 • LG Q6
 • LG Stylus 3
 • LG V20
 • LG V30 Plus
 • Nokia 5
 • Nokia 6
 • Nokia 8
 • Samsung A510F ( Galaxy A5 2016 )
 • Samsung A710F ( Galaxy A7 2016 )
 • Samsung Galaxy A3 2017
 • Samsung Galaxy A5 2017
 • Samsung Galaxy A7 2017
 • Samsung Galaxy J3 Pro
 • Samsung Galaxy J5 Pro
 • Samsung Galaxy J7 2016 ( J710FQ )
 • Samsung Galaxy J7 Core
 • Samsung Galaxy J7 Pro
 • Samsung Galaxy Note 5
 • Samsung Galaxy Note 8
 • Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S6 Edge
 • Samsung Galaxy S7
 • Samsung Galaxy S7 Edge
 • Samsung Galaxy S8
 • Samsung Galaxy S8 +
 • Sony Xperia XA1
 • Sony Xperia XA1 Ultra
 • Sony Xperia XZ
 • Sony Xperia XZ Premium
 • Sony Xperia XZ1
 • Xperia XA 1 Plus
 • Vestel Venüs E3
 • Vestel Venüs V3 5010
 • Vestel Venüs V4
 • Vestel Venüs Z10
 • Vestel Venüs V3 5580
 • Vodafone Smart 6 Ultra
 • Vodafone Smart 7 Pro
 • Vodafone Smart 7 Style
 • Vodafone Smart 7 Ultra
 • Vodafone Smart N8
 • Vodafone Smart V8

Sonrası VoLTE Nedir? Kullanım Amacı ve Kullanım Yerleri Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/volte-nedir-kullanim-amaci-kullanim-yerleri-nelerdir-27596.html/feed 0
CERN ve MIT Tarafından Hazırlanan ProtonVPN Şimdi de Android İşletim Sisteminde https://www.cepseyir.com/cern-mit-tarafindan-hazirlanan-protonvpn-simdi-de-android-isletim-sisteminde-27608.html https://www.cepseyir.com/cern-mit-tarafindan-hazirlanan-protonvpn-simdi-de-android-isletim-sisteminde-27608.html#respond Sun, 21 Jan 2018 09:33:14 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27608 CERN ve MIT tarafından hazırlanan Ücretsiz VPN Hizmeti ProtonVPN Android İşletim Sistemi için de indirilebilir hale getirildi. Uygulamanın Windows İşletim Sistemi için olan yükleme dosyasını da sizlerle paylaşıyor olacağız

Sonrası CERN ve MIT Tarafından Hazırlanan ProtonVPN Şimdi de Android İşletim Sisteminde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
CERN ve MIT tarafından hazırlanan Ücretsiz VPN Hizmeti ProtonVPN Android İşletim Sistemi için de indirilebilir hale getirildi. Uygulamanın Windows İşletim Sistemi için olan yükleme dosyasını da sizlerle paylaşıyor olacağız

Birkaç yıl önce çalışmalarına başlanılan ve ilk olarak Windows İşletim Sistemindeki kullanıcıların beğenisine sunulan ProtonVPN Hizmeti Android İşletim Sistemi üzerinde de kullanılabilir hale getirildi.

Ücretsiz Kullanıma açık olan hizmeti farklı özellikler satın alarak 24 Dolara ulaşan fiyatlarla da satın alabiliyorsunuz. Ancak sunmuş olduğu Ücretsiz Plan’da birçok anlamda kullanıcıların ihtiyaçlarını giderebiliyor. Ücretsiz Plan kullanıcılara sadece tek bir cihaz üzerinden kullanım imkânı sunarken sadece 3 Ülke Sunucusu üzerinden bağlantı yapmanıza imkân sağlıyor.

 

ProtonVPN Android Uygulaması

 

ProtonVPN Kullanıcılara Ne Sunuyor?

İlk olarak CERN ve MIT tarafından hazırlanan bir uygulama olmasından dolayı oldukça Güvenli bir uygulama olması ile ön plana çıkmayı başarıyor ProtonVPN.

Her ne kadar Ücretli Paketleri olsa da ortalama bir kullanıcı için sunduğu özellikler ile Ücretsiz Pakette oldukça başarılı işler çıkarıyor.

Reklam Gizleme özelliği de sunan uygulama bu sayede girdiğiniz sitelerde karşınıza çıkan uygunsuz ve rahatsız edici reklamları da gizlemekte ve size Daha Güvenli bir internet kullanımı sunmaktadır.

Veri Paylaşımı noktasında da ciddi adımlar atan firma 3. Şahıslar ile paylaşım yapmadığı gibi kullanıcı etkinliklerini de kayıt altına almıyor. Proxy sunucuları İsviçre Gizlilik Yasaları tarafından korunan Anonim Taramayı etkin olarak kullanıyor.

 

ProtonVPN Paketleri

 

Yerel olarak ortaya çıkan sınırlamaları ve yasaklamaları da kaldıran VPN Hizmeti size tüm internetin kapılarını hızlı bir şekilde açmayı vadediyor.

ProtonVPN, şifreli bir VPN tünelinden (IKEv2 protokolünü kullanarak) internet trafiğinizi gönderir; böylece, şifreleriniz ve gizli verileriniz kamu WiFi veya tehdit altındaki ağlar üzerinden bile güvende kalır.

Sunucu hızları 1 Gbit – 10 Gbit arasında değişen hızlara sahip. Bu sebeple de kullanım noktasında ciddi hızlara ulaşmanız da mümkün kılınmış durumda.

ProtonVPN Tor ile bütünleşir. Tek bir tıklama ile tüm trafiği Tor ağından geçirebilirsiniz.

 

CERN ProtonVPN Android İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.protonvpn.android

CERN Proton VPN Windows İndirme Linki: https://protonvpn.com/download/

Sonrası CERN ve MIT Tarafından Hazırlanan ProtonVPN Şimdi de Android İşletim Sisteminde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/cern-mit-tarafindan-hazirlanan-protonvpn-simdi-de-android-isletim-sisteminde-27608.html/feed 0
LG X4 Plus Modeli Duyuruldu, Teknik Özellikleri Belli Oldu https://www.cepseyir.com/lg-x4-plus-modeli-duyuruldu-teknik-ozellikleri-belli-oldu-27583.html https://www.cepseyir.com/lg-x4-plus-modeli-duyuruldu-teknik-ozellikleri-belli-oldu-27583.html#respond Sun, 21 Jan 2018 06:55:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27583  MIL-STD-810G Askeri Dayanıklılık Standartlarına sahip yeni LG modeli LG X4 Plus resmi olarak duyuruldu. Teknik Özellikleri ve diğer detaylar da belli oldu.

Sonrası LG X4 Plus Modeli Duyuruldu, Teknik Özellikleri Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
 MIL-STD-810G Askeri Dayanıklılık Standartlarına sahip yeni LG modeli LG X4 Plus resmi olarak duyuruldu. Teknik Özellikleri ve diğer detaylar da belli oldu.

Giriş Seviyesi Donanıma sahip olarak duyurusu yapılan X4 Plus modeli MIL-STD-810G Sertifikasına sahip. Yani Askeri Standartlarda Dayanıklılık sağladığı noktasında sertifikalandırılmış durumda. LG en son pazara sürdüğü LG V30 ve LG V30 Plus modellerinde de bu sertifikayı almayı başarmıştı.

Cihazın 2018 yılı Ocak ayı sonunda Güney Kore merkezli olarak ilk satışına başlaması bekleniyor. Daha sonraki aylarda ise kademeli olarak Avrupa pazarında da satışa başlanacak.

 

LG X4 Plus Modelleri

 

LG X4 Plus Teknik Özellikler

Boyutlar 148.6 x 75.1 x 8.6 mm
Ağırlık 172 gr
Renk Seçenekleri Mavi, Mor
Kasa Yapısı Alüminyum Yekpare Kasa
İşlemci SnapDragon 425
İşlemci Hızı 4 Çekirdekli 1.4 GHz
GPU Adreno 308
Ram Bellek 2 GB
Dâhili Depolama 32 GB
Ek Depolama 2 TB – Micro SD Kart
İşletim Sistemi Android 7.0 Nougat
Ekran Boyutu 5.3 İnç
Ekran Özellikleri 720 x 1280 px HD

277 ppi

IPS LCD

Arka Kamera 13 MP
Video Kayıt 1080p Full HD (30 fps)
Ön Kamera 5 MP
Suya ve Toza Dayanım Yok
Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kapakta
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
4G Desteği Var
NFC Var
Bluetooth Var – 4.2
Giriş – Çıkış Micro USB 2.0
Batarya 3.000 mAh – Sabit
Dayanıklılık Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810G)
Ses Çıkışı 192 KHz – 32 Bit Hi-Fi Ses Desteği

 

LG X4 Plus Teknik Özellikler

 

LG X4 Plus Ön İncelemesi

Giriş Seviyesi bir cihaz olmasından dolayı SnapDragon 425 serisi bir işlemci kullanılan cihazda 2 GB Ram ve 32 GB Dâhili Depolama alanı kullanılmış durumda.

Bu noktadan baktığımızda bu cihaz genellikle belli bir yaşın üstünde yer alan ve sadece telefonla Alo demek isteyen kullanıcıların daha çok ilgisini çekecektir.

Ekstra Performans isteyen kullanıcıların LG X4 Plus modeline pek bakmasını önermiyoruz zaten.

Arka kısımda 13 MP değerinde bir kamera kullanan firma 77 derecelik bir açı ile çekim yapabiliyor ve LED Flaş destekli olarak karanlık ortamlarda da nispeten başarılı işler çıkarabiliyor. Ön kısımda ise 5 MP değerindeki bir kamera ile 100 derece açı üzerinden Selfie çekimleri yapabilmek mümkün.

5.3 inçlik HD ekranı ve nispeten daha az tüketen işlemcisi ile 3.000 mAH’lik batarya birçok kullanıcı için bir günü rahatlıkla çıkaracaktır. Hatta kullanıma göre 1.5 gün gibi bir süre alınması da muhtemel.

Cihazda Suya ve Toza Dayanım yani IP sertifikası yok ancak MIL-STD-810G Sertifikası yani Askeri Dayanıklılık Sertifikası yer alıyor. Bu noktada da giriş seviyesi bir cihazda bu sertifikayı görmek biraz garip geldi.

Suya ve Toza Dayanımı olmayan bir cihazın Askeri Dayanıklılık Standartlarında olması ne kadar mantıklı onu da artık siz hesaplayın.

Ayrıca cihazda Hi-Fi Ses Desteğinin de bulunduğunu belirtmemiz gerek. Cihazı temel olarak bire MP3 – MP4 Player olarak kullanmanız da bu sayede oldukça mümkün.

 

LG X4 Plus

 

Satış Fiyatı Avrupa Pazarı İçin Belli Oldu

LG X4 Plus modeli resmi olarak 280 Dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak gibi görünüyor.

280 Doları Türk Lirasına çevirdiğimizde ise cihazın resmi satış fiyatının ülkemizde 1.000 TL seviyesinden aşağıda olmasını beklemek sanırım yanlış olacaktır.

Bu noktada da bu özelliklere sahip bir cihazın 1.000 TL üstünde Türkiye Pazarında nasıl bir satış rakamı elde edebileceği tam bir soru işareti.

Çünkü özellikle 700 TL ile 1.000 TL arasında özellik bakımından da çok iyi seviyede birçok cihazın var olduğu gerçeğini unutmamamız gerek.

Sonrası LG X4 Plus Modeli Duyuruldu, Teknik Özellikleri Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/lg-x4-plus-modeli-duyuruldu-teknik-ozellikleri-belli-oldu-27583.html/feed 0
Windows 10 İşletim Sistemini Hızlandırmak İçin 5 İpucu https://www.cepseyir.com/windows-10-isletim-sistemini-hizlandirmak-icin-5-ipucu-27569.html https://www.cepseyir.com/windows-10-isletim-sistemini-hizlandirmak-icin-5-ipucu-27569.html#respond Sat, 20 Jan 2018 20:16:07 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27569 Microsoft'un işletim sistemleri arasındaki en hızlı sistemi Windows 10. Ama bazı teknikler ile bunu daha da hızlandırmak mümkün. Bu yazımızda Windows 10 hızlandırma işlemleri nasıl yapılır ona bakacağız.

Sonrası Windows 10 İşletim Sistemini Hızlandırmak İçin 5 İpucu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Microsoft’un işletim sistemleri arasındaki en hızlı sistemi Windows 10. Ama bazı teknikler ile bunu daha da hızlandırmak mümkün. Bu yazımızda Windows 10 hızlandırma işlemleri nasıl yapılır ona bakacağız.

Hız dediğimizde herkesin aklına şüphesiz daha iyi donanımlar geliyor. Bilgisayar donanımları son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve sistemlerimizi daha hızlı hale getiriyor. Donanım alanında yarış devam ederken yazılım kısmında da büyük savaşlar yapılıyor.

Windows 10 da bu savaşın büyük taraflarından biri. İşletim sistemleri özellikle açılış zamanını iyileştirmek için büyük çaba sarf ediyor. Windows 10 daha eski Windows sürümlerine göre oldukça hızlı hazır hale geliyor. Fakat bilgisayarın hızlı açılmasıyla herşey bitmiyor. Bunu dışında birçok performans faktörü var. Bu yazımızda sizlere bu performans faktörlerini göz önüne alarak, sistemin görünümünü ve işlevselliğini bozmadan Windows 10’u nasıl daha hızlı hale getirebileceğimizi anlatacağız. İşte Windows 10 hızlandırma yolları.

 

Gereksiz Programları Kaldırın

Bilgisayarınızı yeni aldığınızda birçok gereksiz programla birlikte gelecektir. Başlat menüsü aracılığıyla gereksiz gördüğünüz programları kaldırın. Bunu yapmak RAM ve CPU kullanımını azaltacak ve bilgisayarın açılış hızını arttıracaktır.

Windows 10 Program Kaldırma

 

Başlangıçtaki Gereksiz Programları Kaldırın

Bilgisayarnıız açıldığında otomatik olarak açılmasını istemediğiniz programları başlangıçtan kaldırın. Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın. Daha sonra Başlangıç sekmesine geçiş yapın ve gereksiz gördüğünüz programlara sağ tıklayarak devre dışı bırak seçeneğini seçin.

Başlangıçtan Program Kaldırma

 

Disk Temizleme Aracını Kullanın

Gereksiz dosyalar zamanla işletin sistemini yavaşlatır. Windows’un kendine ait disk temizleme aracı bu gereksiz dosyalardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bunun için arama bölümüne disk temizleme yazın ve “Gereksiz dosyaları silerek diskte yer açın” seçeneğine tıklayın.

Disk Temizleme

 

Bilgisayarınıza RAM Takviyesi Yapın

Bilgisayarınızı hızlandırmak için bir bütçe ayırdıysanız, en iyi seçeneklerden biride daha fazla RAM eklemektir. Bilgisayarınıza uygun bir RAM, Windows’u hızlandıracak önemli bir faktördür.

Ram Takma

 

Eski HardDisk’inizi SSD ile Değiştirin

Eski bilgisayarlarınızı hızlandırmak için yapılabilecek belkide en iyi şey yeni bir ssd sürücü alıp, işletim sistemini buraya kurmaktır. Bilgisayarın açılış hızından tutunda diğer bir çok hız faktörünü doğrudan etkileyecek ve Windows’un performansı gözle görülür bir şekilde artacaktır.

SSD Takma

 

Kaynak: Güncel Teknoloji Haberleri Sitesi www.teknoustam.com

Sonrası Windows 10 İşletim Sistemini Hızlandırmak İçin 5 İpucu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/windows-10-isletim-sistemini-hizlandirmak-icin-5-ipucu-27569.html/feed 0
Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme Nedir? Nasıl Eklenir ve Şartları Nelerdir? https://www.cepseyir.com/instagram-hikayesine-link-baglanti-ekleme-nedir-nasil-eklenir-sartlari-nelerdir-27560.html https://www.cepseyir.com/instagram-hikayesine-link-baglanti-ekleme-nedir-nasil-eklenir-sartlari-nelerdir-27560.html#respond Sat, 20 Jan 2018 14:23:30 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27560 2017 yılı Haziran ayında yapılan güncelleme sonrasında hayatımıza giren Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır? Instagram kullanıcıları Link - Bağlantı Ekleme özelliğini kullanabilmek için neler yapmalıdırlar? Tüm soruları cevaplamaya çalıştık.

Sonrası Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme Nedir? Nasıl Eklenir ve Şartları Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
2017 yılı Haziran ayında yapılan güncelleme sonrasında hayatımıza giren Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır? Instagram kullanıcıları Link – Bağlantı Ekleme özelliğini kullanabilmek için neler yapmalıdırlar? Tüm soruları cevaplamaya çalıştık.

Uygulama ilk etapta bu özelliği sadece Onaylı Hesap dediğimiz hesapların kullanımına sunarken daha sonra atılan adım kapsamında 10.000 Takipçi Sınırını aşan hesapların da bu özelliği kullanmasına imkân sağladı.

Tabi ki bu durum özellikle birçok hesabın Sahte Beğeni ile hızlı bir şekilde yükseltilmesine ve bir anlamda Instagram Hikâyesine Link Ekleme kısıtlamalarını aşabilmelerine sebebiyet verdi.

 

Instagram Hesabı

 

Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme İşlemi İçin Şartlar Nelerdir?

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Instagram Hesabına Link Ekleme süreci için 2 Ana Şarttan birisinin gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Bunlar;

 • Onaylı Hesap Olmak
 • 10.000 Beğeni Sınırını Aşmak

Bu iki şarttan birisi sağlanmış durumda ise Instagram Hikâyesine Link Ekleme sürecine dâhil olmuşsunuz demektir.

Ancak 10.000 Beğeni sınırını aşan ancak Kişisel Hesap statüsünde olan kullanıcıların Link Ekleme Sürecine dâhil olabilmeleri için profillerini İşletme Hesabı olarak güncellemeleri gerekecektir.

 

Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki koşullardan herhangi birini sağlamış olan bir kullanıcı Instagram Uygulaması üzerinden Hikâye Oluşturma sayfasına giriş yaptığında üst kısımda bir Zincir İşareti görecektir. Bu işaret Link Ekleme Özelliğini temsil etmektedir.

Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme

 

Bu simgeye tıklayarak Link – Bağlantı Ekleme Menüsünü açabilirsiniz. Bu kısma gireceğiniz URL Adresi kullanıcının ekranı yukarı kaydırdığı zaman ulaşabileceği url adresi olacaktır. URL adresini girerken http:// veya https:// ile başlayan şeklini doğru bir şekilde girmenizi öneririz.

Eğer sonuçları takip etmek isterseniz de gerek Google Link Kısaltma Servisini gerekse de farklı Link Kısaltma Servislerini kullanabilirsiniz.

 

Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme

 

Link Ekleme sürecinden sonra hikâyenizi gerek Video gerekse de Görsel olarak paylaşabilirsiniz. Paylaşılan hikâyenin alt kısmında “Daha Fazlasını Gör” şeklinde bir ifade çıkacaktır.

Eğer kullanıcıların bu noktada daha fazla linke erişim sağlamasını istiyorsanız özel tasarlanmış bir görsel ile hikâyenizi desteklemeniz daha mantıklı olacaktır.

 

Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme

 

Sponsor Reklam İle Instagram Hikâyelerine Link – Bağlantı Ekleme

Eğer Hesabınız Onaylı Değilse ve 10.000 Beğeni sayısına da ulaşamamış iseniz bu durumda Sponsor Reklam ile Instagram Hikâyesine çıkabilirsiniz.

Artı olarak Onaylı Hesap veya 10K üstünde Beğeni Sayısına sahip olan sayfalarda daha fazla beğeniye ulaşabilmek veya konuyla alakalı daha yüksek görülme sayıları alabilmek adına Sponsor Reklam ile çalışma yapabilmektedirler.

Bu noktada da ilerleyen günlerde hazırlayacağım Instagram Sponsorlu Reklam Verme ile alakalı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sonrası Instagram Hikâyesine Link – Bağlantı Ekleme Nedir? Nasıl Eklenir ve Şartları Nelerdir? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/instagram-hikayesine-link-baglanti-ekleme-nedir-nasil-eklenir-sartlari-nelerdir-27560.html/feed 0
Asus ZenFone Akıllı Telefon Alana 6 Ay Boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Ücretsiz https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-akilli-telefon-alana-6-ay-boyunca-her-gun-1-sinema-bileti-ucretsiz-27554.html https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-akilli-telefon-alana-6-ay-boyunca-her-gun-1-sinema-bileti-ucretsiz-27554.html#respond Sat, 20 Jan 2018 09:30:10 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27554 Asus ve CineMaximum işbirliği ile gerçekleştirilen kampanya ile belirlenen Asus ZenFone modellerinden birisini alan kullanıcılara 6 ay boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Bedava.

Sonrası Asus ZenFone Akıllı Telefon Alana 6 Ay Boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Ücretsiz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Asus ve CineMaximum işbirliği ile gerçekleştirilen kampanya ile belirlenen Asus ZenFone modellerinden birisini alan kullanıcılara 6 ay boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Bedava.

15 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 15 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek olan kampanya kapsamında ASUS ZenFone 4 (ZE554KL) , ASUS ZenFone 4 MAX (ZC554KL) veya ASUS ZenFone Live (5.5” ZB553KL) modellerinden birisini satın almanız kampanyaya katılım için ilk şart.

Cihazın faturasının ürünü alan kişi adına düzenlenmiş olması, ürünü alan kişinin ise 18 Yaşından Büyük olması da önemli bir detay. Eğer ürünü 18 yaşından küçük birisi alıyorsa kendisinden büyük bir akrabasının adına işlemleri yaptırmalıdır.

Kampanya Başvurusu yapılmadan önce cihaza Sim Kart Takılmalı ve Aktif Hale Getirilmelidir. Sahte Başvuruları engellemek ve Al-Sat yapanların sisteme girişini kapatmak adına alınan bir önlemdir bu. Sim Kart takıldıktan sonra 30 gün içerisinde sisteme kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 

Asus ZenFone Akıllı Telefon Alana 6 Ay Boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Ücretsiz

 

ZenFone’la Hergün Sinemaya Kampanyası Başladı

Kayıt işlemleri için www.zenfonelahergunsinemaya.com adresine giriş yapmanız ve ilgili formu doldurmanız gerekmektedir.

Yapılan kampanya kapsamında Günlük 1 Sinema Bileti hakkınızın olduğunu unutmayın. Kullanılmayan hakların geçerliliği gitmektedir. Bilet alımları Tüm CineMaximum Sinemalarından yapılabilmektedir.

Bir kişi adına kampanya ya sadece bir giriş yapılabilmektedir. Bu sebeple de aynı üründen 2 tane alacak olan kişilerin faturaları farklı kişiler adına kesmeleri gerekecektir. Aksi durumda sadece bir kez kampanyadan yararlanabileceklerdir.

Kampanya ile daha fazla detaya, kampanya şartlarına ve kampanya ile ilgili sık sorulan soruların cevaplarına ilgili başvuru sitesinden erişim sağlayabilirsiniz.

IMAX, IMAX 3D ve MPX ve 4DX gösteri türü filmler ve VIP, 4DX, Screen X, Dbox, tempur salonlar, yeni açılacak özel salonlar ve formatlar kampanya kapsamında değildir.

Sonrası Asus ZenFone Akıllı Telefon Alana 6 Ay Boyunca Her Gün 1 Sinema Bileti Ücretsiz Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-akilli-telefon-alana-6-ay-boyunca-her-gun-1-sinema-bileti-ucretsiz-27554.html/feed 0
DNS Nedir? Google DNS – Open DNS ve Yandex DNS Ayarları Nasıl Yapılır? https://www.cepseyir.com/dns-nedir-google-dns-open-dns-yandex-dns-ayarlari-nasil-yapilir-27529.html https://www.cepseyir.com/dns-nedir-google-dns-open-dns-yandex-dns-ayarlari-nasil-yapilir-27529.html#respond Sat, 20 Jan 2018 06:00:50 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27529 DNS Nedir ve Ne İşe Yarar? Google DNS, Open DNS, Yandex DNS ve diğer DNS Ayarları nasıl yapılır? DNS Kodları nelerdir? DNS Ayalarını değiştirmek ne işe yarar gibi birçok bilgiyi sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

Sonrası DNS Nedir? Google DNS – Open DNS ve Yandex DNS Ayarları Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
DNS Nedir ve Ne İşe Yarar? Google DNS, Open DNS, Yandex DNS ve diğer DNS Ayarları nasıl yapılır? DNS Kodları nelerdir? DNS Ayalarını değiştirmek ne işe yarar gibi birçok bilgiyi sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

İçeriğimizde bilgisayarınızdaki DNS Sunucularını değiştirmek için kullanabileceğiniz farklı DNS Sunucularının IP Adreslerini sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

Bu sayede sizin için uygun olan sunucunun IP Adreslerini bilgisayarınıza girerek DNS Ayarlarını güncelleyebilir ve yasaklı sitelere giriş noktasında daha geniş bir hareket alanına sahip olabilirsiniz.

 

DNS Ayarı Nedir? Neden DNS Değiştirilir?

Genellikle bilgisayarlar Otomatik DNS adını verdiğimiz DNS yapısı ile kullanıcılara satılır. Kullanıcılar da bu yapı ile kullanmaya devam ederler.

Ancak özellikle Yerel Mahkemeler, BTK veya farklı sistemler tarafından engellenen sitelere Otomatik DNS ile erişmek mümkün değildir.

Bu gibi durumlarda ise çok spesifik durumlar dışında Open DNS – Google DNS veya Yandex DNS gibi farklı DNS IP’leri kullanmanız gerekebilmektedir.

Kullanacağınız DNS Yapısının bulunduğunuz bölgede sorunsuz çalışıp çalışmadığını, internet bağlantı hızınızı aşağı çekip çekmediğini de kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bazı sitelerin Otomatik DNS ile açılmaması sorunu ortaya çıktığı gibi bazı sitelerde Diğer DNS Sağlayıcılarının DNS Yapıları ile hata verebilmekte ve açılmayabilmektedir. Bu detayı da unutmayınız.

 

En Sık Kullanılan DNS IP Adresleri

Ülkemizde genellikle Google DNS ve Open DNS adını verdiğimiz DNS IP Yapıları tercih edilmektedir. Son yıllarda Yandex DNS Yapısı da seçenekler arasına eklenmiştir.

Bunun dışında Comodo DNS, Norton ConnectSafe, OpenNIC, CensurfriDNS, Public Root DNS ve SafeDNS gibi farklı DNS IP seçenekleri de mevcuttur.

 

DNS Sunucusu DNS 1 DNS 2
Google DNS 8.8.8.8 8.8.4.4
Open DNS 208.67.220.220 208.67.222.222
Comodo DNS 8.26.56.26 8.20.247.20
TürkNet DNS 195.175.37.37 195.175.37.69
UyduNet DNS 62.248.80.161 62.248.80.162
Yandex DNS 77.88.8.8 77.88.8.1
Norton ConnectSafe DNS 199.85.126.10 199.85.127.10
OpenNIC DNS 216.87.84.211 23.90.4.6
CensurfriDNS 89.233.43.71 89.104.194.142
Public Root DNS 199.5.157.131 208.71.35.137
SafeDNS 195.46.39.39 195.46.39.40

 

Windows 10 DNS Değiştirme İşlemleri

Windows 10 İşletim Sisteminde DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir sorusunun cevabını görsellerle birlikte göstermeye çalışıyor olacağız.

Başlat Menüsü üzerinden “Ağ Durumu” aramasını yapıp ilgili menüye giriş yapın.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” yazan menüye giriş yapın.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadaki ilgili ağ alanından Wi-Fi (Ağ Adı) kısmına tıklayınız.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

Açılan “Wi-Fi Durumu” sayfasında bulunan “Özellikler” Menüsüne giriş yapınız.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

Kullandığınız İnternet Protokolünü seçiniz. Genellikle “İnternet Protokolü Sürüm 4” kullanılmakta ancak sizde Sürüm 6 aktif olabilir. Aktif olan protokolün ismine çift tıklayınız.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadaki “Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullanın” seçeneğini seçip ilgili alanlara sırasıyla DNS 1 ve DNS 2 kodlarını yazın ve Tamam diyerek işlemi sonlandırın.

Windows 10 - DNS Değiştirme

 

 

Windows XP DNS Değiştirme İşlemleri

Her ne kadar çok kullanılmasa da Windows XP sürümüne sahip bilgisayarlarda da DNS Değiştirmeniz gerekebilir.

Windows XP üzerinden DNS Değiştirme işlemi için bir alt kısımda yer alan Windows 7 DNS Değiştirme Ayarlarına bakabilirsiniz.

Süreç hemen hemen aynıdır.

 

Windows 7 DNS Değiştirme İşlemleri

Mantık olarak Windows 10 İşletim Sistemine çok benzeyen bir sistem üzerinden Windows 7 İşletim Sisteminde DNS Ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Başlat Menüsü üzerinden önce “Denetim Masası”na geçiyoruz ve bu kısımda bulunan “Ağ ve Internet” menüsü altındaki “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” menüsüne giriş yapıyoruz.

Windows 7 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfada son kısımda yer alan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Windows 7 - DNS Değiştirme

 

Bu sekmeden sonra karşınıza Kablolu Ağ – Kablosuz Ağ seçeneklerinin olduğu bir ekran gelecektir. Buradan kullandığınız ağ yapısının üstüne giderek “Sağ Tık” yapın ve açılan menüden “Özellikler” seçeneğini seçin

Windows 7 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfa muhtemelen sizi direkt olarak “İnternet Protokolü Sürüm 4 veya Sürüm 6” sayfasına taşıyacaktır. Bu durumda da alt kısımda yer alan “Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini seçip DNS Kısmını doldurup kaydet dememiz yeterli olacaktır.

Windows 7 - DNS Değiştirme

 

Windows 8 DNS Değiştirme İşlemleri

Windows 8 İşletim Sistemi üzerinden DNS Ayarlarını değiştirmek istemeniz durumunda yapmanız gerekenler oldukça basittir.

“Başlat” menüsü altından “Denetim Masası” aramasını yapın ve Denetim Masasına geçiş yapın. Bu sayfada bulunan “Ağ ve İnternet” sekmesine tıklayınız.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Açılan sekmeden “Ağ ve Paylaşım Merkezi” kısmına tıklayınız.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadan “Bağlantılar” yazan ve sizin Wi-Fi Ağı İsminizin olduğu kısma tıklayınız.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadaki “Özellikler” sekmesine tıklayınız.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfadan “İnternet Protokolü Sürüm 4″ seçeneğini seçin. Eğer teknik olarak alt yapınız destekliyor ve kullanıyorsanız Sürüm 6 seçeneğini de seçebilirsiniz.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Açılan sayfada alt kısımda yer alan “Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini seçip DNS Kısmını doldurup kaydet dememiz yeterli olacaktır.

Windows 8 - DNS Değiştirme

 

Android İşletim Sistemi – DNS Değiştirme

Bu işlem için Google Play Store üzerinden farklı DNS Değiştirme Uygulamaları indirebilirsiniz.

Bunun yanında cihazınız destekliyor ise bu ayarı manuel olarak telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

 • Menü
 • Ayarlar
 • Bağlantılar
 • Wi-Fİ
 • Gelişmiş Ayarlar
 • IP Ayarları
 • Statik
 • DNS Değiştirme İşlemleri

Ancak bu menü her Android İşletim Sistemli telefonda aynı olmayabiliyor. Bazı üretici firmalar bu ayarı tamamen kapatabiliyorlar.

 

Turkcell VINN DNS Değiştirme İşlemleri

Turkcell Mobil Modem ya da Turkcell VINN Kullanıcıları da dilerlerse DNS Değiştirme İşlemi gerçekleştirebilirler.

Bu işlem için yapılması gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

1. versiyon VINN ayarlarınız yerel ağ bağlantısından değişebilirsiniz.

2. versiyon VINN ayarlarınızda DNS ayarları yerel ağ bağlantısının üzerinden değiştiremeyeceksiniz. DNS ayarlarını değiştirmeniz için “rasphone.pbk” adlı dosya üzerinden değişiklik yapmamız gerekecektir.

VINN2 kurulumunda belgelerim klasörü içerisinde “rasphone.pbk” adlı dosya görülecektir.

Dosyayı açtığımızda resimde göründüğü gibi ekran gelecektir karşımıza.

Turkcell VINN DNS Değiştirme

 

“Özellikler” kısmına tıklayarak “Turkcell Internet Özellikleri”  penceresini açıyoruz. Bu kısımda yer alan “Ağ İletişimi” kısmına giriş yapıyoruz.

Turkcell VINN DNS Değiştirme

 

“Internet İletişim Kuralları (TCP/IP)” kısmına tıklayarak giriş yaptığımız alanlara yukarıda ki DNS Adreslerinden istediğimizi girip işlemleri sonlandırabiliriz.

Turkcell VINN DNS Değiştirme

 

DNS Ayarlarını otomatik – Eski Haline Getirme

DNS Ayarlarını Otomatik Hale – Eski Haline Getirme işlemleri için ilgili işletim sistemindeki ilgili ayarlar son aşamasına kadar yapılır.

En son aşamada “DNS Sunucu Adresini Otomatik Al” seçeneği seçilir ve kaydetme işlemi yapılır.

Süreç bu şekilde sonlanır.

Sonrası DNS Nedir? Google DNS – Open DNS ve Yandex DNS Ayarları Nasıl Yapılır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/dns-nedir-google-dns-open-dns-yandex-dns-ayarlari-nasil-yapilir-27529.html/feed 0
Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak https://www.cepseyir.com/apple-firmasi-batarya-sorunu-ile-alakali-iki-guncelleme-yapacak-27525.html https://www.cepseyir.com/apple-firmasi-batarya-sorunu-ile-alakali-iki-guncelleme-yapacak-27525.html#respond Fri, 19 Jan 2018 16:57:48 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27525 Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Apple firmasını çok ciddi davalar ile karşı karşıya bırakan Batarya Sorunu ve İşlemci Yavaşlatma süreci ile alakalı 2 yeni güncelleme yolda.

Sonrası Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Apple firmasını çok ciddi davalar ile karşı karşıya bırakan Batarya Sorunu ve İşlemci Yavaşlatma süreci ile alakalı 2 yeni güncelleme yolda.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone SE, 6, 6S, 6 Plus ve 6S Plus modellerini etkileyen Batarya Güncellemesinde geri adım atılacak.

Bu güncellemenin gönderildiği cihazlar için yakın dönemde bir IOS Güncellemesi saha yayınlanacak ve süreçle alakalı son karar tüketiciye bırakılmış olacak.

 

İster Batarya Performansı İster İşlemci Performansı

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre IOS üzerinde yapılacak olan bir güncelleme ile artık cihazlardaki İşlemci Yavaşlatma Süreci tamamen kullanıcının inisiyatifinde olacak.

Getirilecek olan bir ayar menüsü ile kullanıcılar dilerlerse Tam Performans Modunu seçerek batarya sürelerinden feragat etmiş olacaklar ve belli bir seviyeye gelen cihazların kapanmasına razı olacaklar veya Batarya Modunu seçerek işlemci hızlarında bataryanın kondisyonuna göre ortaya çıkacak olan düşümü kabul edecekler.

Tabi ki bu noktada kullanıcılar dilerlerse Batarya Değişimi yaparak tam performansta ve sorunsuz bir batarya ömrü ile cihazlarını kullanmaya devam edebilecekler.

 

Batarya Kondisyonunu Gösteren Yazılımda Eklenecek

Daha önce açıklaması yapılan Batarya Kondisyonu Uygulaması da gelecek olan IOS Güncellemesi ile cihazlara yüklenecek.

Bu sayede kullanıcılar diledikleri zaman telefonlarının batarya durumlarını görebilecek ve yaşanması muhtemel olan batarya düşümlerinden haberdar olabilecekler.

Bu sayede dileyen kullanıcılar yetkili servisler ile irtibata geçebilecek ve cihazlarının bataryalarını ücretli veya ücretsiz olarak değiştirebilecekler.

Her iki güncellemenin de önümüzdeki günlerde tüm Apple iPhone modellerine gelmesi bekleniyor. Tabi ki Apple iPhone 5S ve altındaki modeller için bu güncelleme gelmeyecektir.

Sonrası Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/apple-firmasi-batarya-sorunu-ile-alakali-iki-guncelleme-yapacak-27525.html/feed 0
Kurumsal Seo Ajansı – Seo Fiyatları https://www.cepseyir.com/kurumsal-seo-ajansi-seo-fiyatlari-27519.html https://www.cepseyir.com/kurumsal-seo-ajansi-seo-fiyatlari-27519.html#respond Fri, 19 Jan 2018 09:45:44 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27519 Fiziksel ticaretin yerini almak üzere olan internet sektöründe koltuğunuzu sağlamlaştırmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız, mutlaka uzman bir ekip tarafından yönlendirilmeniz ve belli bir çalışma takvimine bağlı olarak hareket etmeniz gerekli.

Sonrası Kurumsal Seo Ajansı – Seo Fiyatları Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Fiziksel ticaretin yerini almak üzere olan internet sektöründe koltuğunuzu sağlamlaştırmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız, mutlaka uzman bir ekip tarafından yönlendirilmeniz ve belli bir çalışma takvimine bağlı olarak hareket etmeniz gerekli.

İnsanların internet kullanımının artması ile birlikte, internet siteleri arasında da rekabet giderek yükseliyor. Her gün onlarca yeni internet ticaret sitesi pazara dahil olarak, varolan sitelere rakip çıkmakta. Bu gibi durumlarda, arama motorlarındaki sıralamalarınız, satışlarınız açısından kritik bir etkiye sahip olacaktır.

 

Rolibo-seo-ajansi

 

Seo Artık Bir İhtiyaç

Her ne kadar reklam ve benzeri yöntemler ile ticaret hacminizi genişletebiliyor olsanız da, insanların büyük bir kısmı internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde reklamlardan ziyade, Google üzerinden firmalara ulaşmayı tercih ediyor. Yapılan araştırmalarda, e-ticaret müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun organik arama sonuçlarını güvenilir bulduğu söylenmekte.

Bu durumu net olarak bilen ve yapılması gerekenler konusunda oldukça tecrübeli olan Rolibo seo ajansı, müşterilerinin bu rekabet ortamından etkilenmeden, daha geniş kitlelere devamlı olarak ulaşmasını hedefliyor. Sunduğu e-ticaret seo hizmeti ile, arama sonuçlarında yükselmenizi ve daha fazla müşteriye kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Rolibo, https://www.rolibo.com/ adresinde Türkiye çapında pek çok marka tarafından tercih edilmekte.

 

Seo Fiyatları Hakkında

Bir internet sitesinin seo ihtiyaçları, sunduğu sektörün rekabet oranı ile alakalıdır. Seo fiyatları belirlenirken dikkat edilen ölçüt projenizin büyüklüğü ile doğru orantılıdır.

Rüzgar, Yağmur ve Güneş Paketi üzerinden sunulan fiyatları hakkında bilgi almak için Seo Fiyatları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Google’a Uyum Sağlayın!

Sürekli yenilenen Google algoritmalarına uyumlu hareket eden seo hizmetinde, hem rakiplerinizin analizini yapıyor hem de site içerisinde yapılması gereken tüm işlemleri gerçekleştiriyor.

Anahtar kelime analizine ve dış seo çalışmalarına ek olarak, kritik öneme sahip hız ve iç navigasyon çalışmaları gibi, önemli detayları da hizmet kapsamına dahil eden Rolibo, arama motorlarındaki görünürlüğünüzün ve sıralamanızın artacağının garantisini vermekte.

Organik ziyaretçilerinizi artırarak, müşteri portföyünüzü genişletecek e-ticaret seo çalışmaları, Rolibo tarafından büyük bir titizlikle yürütülerek, en yüksek verimi elde etmeniz sağlanıyor.

Hem arama motorları hem de kullanıcılar için yapılan bu çalışmalar, firmanızın gerçek potansiyelini ortaya çıkmasında adeta bir tetikleyici niteliğinde.

Sonrası Kurumsal Seo Ajansı – Seo Fiyatları Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/kurumsal-seo-ajansi-seo-fiyatlari-27519.html/feed 0
Küçük İşletmelere Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu https://www.cepseyir.com/kucuk-isletmelere-ozel-whatsapp-business-kullanima-sunuldu-27514.html https://www.cepseyir.com/kucuk-isletmelere-ozel-whatsapp-business-kullanima-sunuldu-27514.html#respond Thu, 18 Jan 2018 17:28:06 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27514 Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp daha çok küçük çaplı işletmeleri hedefleyerek hazırladığı WhatsApp Business isimli uygulamasını kullanıma sundu.

Sonrası Küçük İşletmelere Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp daha çok küçük çaplı işletmeleri hedefleyerek hazırladığı WhatsApp Business isimli uygulamasını kullanıma sundu.

Dünya çağında kademeli olarak indirilebilir hale gelecek olan uygulama Türkiye’deki kullanıcılar için de önümüzdeki günlerde Google Play Store üzerinden indirilebilir hale getirilecek.

Uygulama temel olarak Küçük İşletmelerin iletişim süreçlerini daha kolay hale getirerek Kişisel Mesajlar ile İşle İlgili Mesajları ayırmayı amaçlayan bir yapı ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

 

WhatsApp Business Uygulaması

 

WhatsApp Business Uygulamasının Sunduğu Özellikler

 • İşletme Profilleri: Müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor.
 • Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.
 • Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.
 • WhatsApp Web: WhatsApp Business, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.
 • Hesap Türü: İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede insanlar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek.

 

WhatsApp Business

 

İlk Olarak Android İşletim Sisteminde

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b adresi üzerinden erişilebilir hale getirilen uygulama şu aşamada Türkiye için uyumlu değil.

Ancak önümüzdeki birkaç gün içerisinde WhatsApp Business Uygulaması ülkemizde de kullanıma sunulacak.

Daha sonrasında ise İşletme Numaraları ile WhatsApp Business Numaraları eşleşen şirketler için Onaylı WhatsApp Dönemi başlamış olacak.

Bir anlamda Facebook – Twitter – Instagram gibi sosyal medya hesaplarında başlayan Onaylı Hesap Uygulaması artık WhatsApp Business üzerinden de uygulanmaya başlayacak.

WhatsApp Business Uygulaması İndir – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b

Sonrası Küçük İşletmelere Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/kucuk-isletmelere-ozel-whatsapp-business-kullanima-sunuldu-27514.html/feed 0
Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı https://www.cepseyir.com/apple-turkiye-evden-destek-personeli-home-office-alimina-basladi-27508.html https://www.cepseyir.com/apple-turkiye-evden-destek-personeli-home-office-alimina-basladi-27508.html#respond Thu, 18 Jan 2018 12:53:55 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27508 Apple Türkiye Evden Destek Personeli ilanı açarak ülkemizde de Home Office Destek Personeli çalıştırmaya başlayacağını resmileştirmiş oldu. Apple Türkiye tarafından Evden Destek Danışmanı, Evden Destek Ekip Lideri ve Evden Destek Bölge Müdürü pozisyonları için başvuru alınmaya başlandı.

Sonrası Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Apple Türkiye Evden Destek Personeli ilanı açarak ülkemizde de Home Office Destek Personeli çalıştırmaya başlayacağını resmileştirmiş oldu. Apple Türkiye tarafından Evden Destek Danışmanı, Evden Destek Ekip Lideri ve Evden Destek Bölge Müdürü pozisyonları için başvuru alınmaya başlandı.

Özellikle Telefondan Destek almak isteyen tüketici sayısının artmaya başlaması ile bekleme sürelerini düşürmek isteyen Apple firması İstanbul, Ankara ve İzmir illerini baz alarak Evden Destek Personeli alımı yapmaya başlamış durumda.

Her ne kadar 3 Büyük İl üzerinden ilan açılmış olsa da ilanın detayında Türkiye’deki tüm illerden başvuru alınacağı ifade edilmiş durumda.

Yani dilerseniz Tekirdağ’da, dilerseniz Hatay’da, dilerseniz Sinop’ta, dilerseniz Kars’ta yaşayın fark etmez. Apple Türkiye Evden Destek personeli olarak işe başlama şansınız var.

 

Apple Türkiye Destek Personeli

 

3 Farklı Seviyede Personel Alımı Yapılacak

Apple Türkiye tarafından Evden Çalışan Personel alımı noktasında Danışman, Ekip Yöneticisi ve Bölge Müdürü sisteminde 3 farklı yapıda personel alımı yapılacak. Her alanda aranılan özellikler de doğal olarak değişecek.

 • Evden Çalışan Danışman

Müşterilerimizin ilk irtibat noktası olarak, ürün ve hizmetlerimizle ilgili soruları yanıtlayıp birinci sınıf müşteri hizmetleri, çözümler ve teknik destek sağlayacak ve Apple’ın cana yakın sesi olacaksınız. Müşterilerimizi dinleyip teknik uzmanlığınızı, yaratıcılığınızı ve tutkunuzu kullanarak onların ihtiyaçlarını karşılayacağınıza, muhteşem ürünlerimizin eşsiz insanlar sayesinde ortaya çıktığını onlara hatırlatacağınıza inanıyoruz.

 • Evden Çalışan Ekip Yöneticisi

Günlük denetim yapmak ve Evden Çalışan Danışmanların gelişimini sağlamaktan sorumlu olacaksınız. Danışmanlarımız gibi siz de müşteri odaklı olmalı, kendi kendinizi motive edebilmeli, cana yakın olmalı ve müşteri sorunlarını etkin bir şekilde çözmeye istekli olmalısınız. Danışmanların performansını ve gelişimini düzenli online toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla yöneteceksiniz.

 • Evden Çalışan Bölge Müdürü

Evden Çalışan Danışmanlarımızı yöneten Ekip Yöneticilerini denetleyeceksiniz. Ürünler ve hizmetlerle ilgili müşteri sorunlarını müşteri odaklı bir şekilde çözüme kavuşturmak için gereken her şeyi yapmalarını sağlayacaksınız. Her bir Ekip Yöneticisi’nin performansını ve gelişimini düzenli toplantılar ve koçluk oturumları yoluyla denetleyeceksiniz. Buna ek olarak şirket düzeyinde danışmanlık sağlamanız ve işin gereklerine uygun sonuçlar elde etmeniz beklenecek.

 

Apple Personelleri

 

Apple Türkiye Evden Destek Personeli İçin Aranılan Özellikler

Temel olarak istenilen beceriler aşağıdaki gibidir. Tabi liste biraz uzun ancak ilk 3 maddeden sonraki maddeler çok da önemli değildi.

 • Akıcı bir şekilde Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor olmak.
 • Teknik sorunlara müdahale edebilecek profesyonellikte olmak. IOS ve Apple ürünlerini yakından tanımak.
 • Hızlı bir tempoda, sürekli değişen ortamlarda kendi kendini yönetebilen ve bağımsız bir şekilde çalışabilen bir yapıya sahip olmak.
 • Türkiye’deki herhangi bir ilde ikamet ediyor olmak.

Görüldüğü üzere aslında İngilizce bilmek ve Teknolojiden Anlamak aslında Apple Türkiye Evden Destek Personeli olmak için yeterli iki özellik arasında.

Elbette ki CV ne kadar kuvvetli ise, kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.

 

Apple Türkiye Evden Destek Personeli

 

Apple Evden Destek Personeli Olunca Süreç Nasıl İşleyecek?

Temel olarak Apple Care Personeli olarak değerlendirileceğiniz net olarak ilanda belirtilmiş durumda.

Bu kapsamda da Haftada 45 Saat çalışma süreniz olacak ve bu süreler haftanın 7 gününe dağıtılacak. Haftada 1 günlük Yasal İzin hakkınızda olacak.

Çalışma saatleri 08:00 ile 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek çalışma  iş için 5 haftalık bir Eğitim Süreci alacak olan çalışanlar hafta sonları, bayramlar ve resmi tatillerde de firma tarafından belirlenen çalışma ve izin sürelerine tabi olacaklar.

Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan adayların yüksek hızda ve güvenilir bir internet bağlantısına, sessiz bir çalışma ortamına sahip olmaları yeterli olacak.

Bilgisayar, Kulaklık, Tablet vs. gibi temel donanımlar Apple Türkiye tarafından personellere sağlanacak ve üzerlerine zimmetlenerek teslim edilecektir.

Başvuru İçin: https://www.apple.com/jobs/tr/aha.html

Sonrası Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/apple-turkiye-evden-destek-personeli-home-office-alimina-basladi-27508.html/feed 0
LG V30 Plus Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu https://www.cepseyir.com/lg-v30-plus-modelinin-turkiye-satis-fiyati-belli-oldu-27503.html https://www.cepseyir.com/lg-v30-plus-modelinin-turkiye-satis-fiyati-belli-oldu-27503.html#respond Thu, 18 Jan 2018 12:27:06 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27503 LG firması tarafından gecikmeli olarak ülkemizde satışa sunulmaya hazırlanılan LG V30 Plus modelinin Türkiye Satış Rakamı belli oldu.

Sonrası LG V30 Plus Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
LG firması tarafından gecikmeli olarak ülkemizde satışa sunulmaya hazırlanılan LG V30 Plus modelinin Türkiye Satış Rakamı belli oldu.

MIL-STD-810G Standartlarında yani Askeri Dayanıklılık Standartlarında üretilen ve tasarımı ve donanımı ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başaran LG V30 Plus modeli 2018 yılı Ocak ayı sonunda Türkiye’de resmi olarak satışa çıkıyor.

İlk olarak Siyah ve Gri renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan modelin Türkiye Satış Fiyatı ise 4.399 TL olarak belirlendi.

 

Amiral Gemisi Sınıfındaki LG V30 Plus

Ülkemizde her ne kadar 4-5 ay gecikmeli olarak satışa sunulsa da şu aşamada LG V30 Plus modelinin teknik özellikleri pazarda satışı yapılan Amiral Gemileri ile eşdeğer seviyede.

SnapDragon 835 serisi işlemci ailesi, Adreno 540 GPU, 4 GB Ram Bellek ve 128 GB Dâhili Depolama alanı, 6 inçlik 18:9 yapıdaki 1440*2880 piksellik çözünürlüğe sahip bir ekran ile tüketici karşısına çıkan V30 Plus modelinde ayrıca 3.300 mAh’lik bir batarya kullanılmış durumda.

Arka kısımda 16 MP ve 13 MP değerinde Çift Kamera barındıran cihazın F/1.6 diyafram aralığına sahip 16 MP değerindeki ana kamerası 3 Eksenli OIS desteğine ve 4K Video çekim desteğine sahip.

Ön kısımda ise F/2.2 diyafram aralığına sahip 5 MP değerindeki Full HD video çekebilen bir kamera kullanılmış durumda.

 

Gecikmeli Geldi, Pazar Payı Kaybı Yaşadı

LG V30 Plus modeli rakiplerinden geç bir tarihte Türkiye Pazarına giriş yapıyor. Bu sebeple de ciddi bir Pazar kaybı yaşamış durumda.

Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde gerek LG G7 modelinin pazara çıkacak olması gerekse de Samsung S9 modellerinin duyurulacak olması şu aşamada tüketicilerin 4.399 TL’yi tek seferde V30 Plus modeline yatırmalarının önündeki en büyük engeller arasında.

Elbette ki LG V30 Plus modelini beğenen ve bekleyen kullanıcılarda vardı ancak bu gecikmeli satış süreci sonunda satış rakamları hangi seviyelerde kalacak onu da zaman gösterecek.

Sonrası LG V30 Plus Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/lg-v30-plus-modelinin-turkiye-satis-fiyati-belli-oldu-27503.html/feed 0