Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi https://www.cepseyir.com Mon, 16 Apr 2018 19:27:31 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.5 Powerbank Hakkında Herşey https://www.cepseyir.com/powerbank-hakkinda-hersey-28241.html https://www.cepseyir.com/powerbank-hakkinda-hersey-28241.html#respond Mon, 16 Apr 2018 05:54:24 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28241 Teknolojinin yaygınlaşması sosyal hayatı da hızlandırdı. Karmaşık günlük hayatta birçok elektronik aygıt hayatı kolaylaştırmakta ve istenilen her yerde kullanımı ile özgürlük sağlamaktadır.

Sonrası Powerbank Hakkında Herşey Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Teknolojinin yaygınlaşması sosyal hayatı da hızlandırdı. Karmaşık günlük hayatta birçok elektronik aygıt hayatı kolaylaştırmakta ve istenilen her yerde kullanımı ile özgürlük sağlamaktadır.

Bu elektronik aygıtlar belirli bir enerjiye gereksinim duyarlar. Bu enerji gereksinimlerini üzerlerinde bulunan şarjlı pillerle sağlamaktadır.

Powerbankler bünyesinde bulunan yüksek kapasiteli pillerle elektrik enerjisini depolamakta ihtiyacı olan diğer cihazlara aktarabilmektedir. Kullanılan cep telefonu, tablet, elektronik sigara, dizüstü bilgisayarlar gibi cihazların pilleri bazen unutkanlıktan bazen ise vakit yetersizliğinden gerekli olan şarj yapılamamaktadır.

Bu gibi durumlar için powerbank bireylere büyük kolaylık sağlamaktadır. Cep telefonu, tablet, elektronik sigara, dizüstü bilgisayar gibi şarj ihtiyacı duyabilecek tüm cihazlar powerbank sayesinde ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılayabilmektedir. Bu cihazlar istenen yerlere götürülebilecek istenen anlarda kullanılabilecektir.

Bu cihazlar zamanla şarj özellikleri azalabileceğinden powerbanklar kullanılması zorunluluk haline gelmektedir. Böylelikle iş veya eğlencenin yarım kalması problemlerinin önüne geçilecektir. Powerbankler bu tip cihazların dışında enerji ihtiyaç duyan el feneri mini vantilatör gibi cihazlara da enerji sağlayarak kullanıcılara konfor sağlayabilmektedir.

 

Powerbanklar seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlar

Kaliteli ürün seçilmelidir. Mobilofon.com tarafından sunulan cihazlar kalite ve performans testlerinden geçmiş ürünlerdir. Piyasada bu cihazların birçok taklit ürünü bulunabilmektedir. Belirli standartları taşımayan cihazlar istenen şarjı sağlamadığı gibi kullanılan ürüne zarar verebilmektedir. Bunun dışında patlama, yangın çıkarma gibi durumlara da neden olabilmektedir.

Sahip olunan elektronik cihazın gereksinimi kadar powerbankın alınması cihazı bir kere şarj edecektir. Örneğin 3000 mili amper saat (mAH) bir cihazın için aynı miktarda powerbankın olması bu cihazı bir kere şarj edecektir. Bu sebeple kapasitenin üzerinde bir powerbankın edinilmesinde yarar vardır. Cihaz satın alınırken üretici tarafından bu konuda ne kadar şarj edeceği üretici tarafından beyan edildiğinden satın alma esnasında bu uyarılara dikkat etmek gerekir.7000-8000 kapasiteli bir cihaz cihazınızı iki kez şarj edebilecektir.

Powerbankların şarjları için usb girişleri standarttır. Fakat çıkışları birden fazla olabilmektedir. Birden fazla cihaz şarj edilme ihtiyacı var ise çıkışı gereksinim duyulacak kadar olması aynı anda istenilen cihazların şarj edilmesini sağlayacaktır.

Hızlı şarj etme ihtiyacı duyulduğunda çıkış gücünü ifade eden amper cinsinden çıkışa dikkat etmek gerekmektedir. 1 amper yazan cihaz şarj edilmek istenen cihazı iki saatte şarj ederken 2 amper çıkış gücüne sahip cihaz bir saatte istene cihazı şarj edebilecektir.

Powerbanklarla şarj etme ihtiyacı olan veya ilerde edinilecek cihazlar düşünülerek satın alınmalıdır. Böylelikle tekrar cihaz alınmak zorunda kalınmayacaktır. Fakat gerekenden fazla kapasitede powerbankın alınması taşıma zorluğu olabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilofon.com’da yüksek kapasiteli birçok ürünün taşıma kolaylığı sağlayacak şekilde ürün seçeneği mevcuttur.

Powerbanklar dış ortamda kullanılacağından şarj edilecek cihazla uyumlu renklerde olması kişilerin tercihidir. Bu konuda birçok model ve renk seçeneği mobilofon.com tarafından beğeniye sunulmaktadır.

Powerbankların markaları Türkiye’de yaygın olan markalardan seçmekte fayda vardır. Samsung powerbank genelde bu markalı cihazları kullanan tüketicilerin tercihleridir. Mobilofon.com da bulunan xiaomi ve samsung powerbank kalite standartları taşıdığından güvenle tercih edilebilir.

Powerbankların kendisi hızlı şarj olmalı ve cihazı hızlı şarj etmelidir. Powerbanklar şarj olurken kalorifer peteği, elektrikli soba yanı gibi sıcak bir ortamda şarj olması ısınma problemi ortaya kaldıracaktır. Bu sebeple uygun ortamda şarj edilmesi cihazın uzun süre kullanılabilmesi için doğru seçenektir. Powerbankin şarj ettiği cihazında belirli bir sıcaklıkta şarj edilmesi uygun olacaktır. Hava ısısının sıfır dereceden düşük olduğu ortamlarda cihazların şarj tutma kapasitesinde düşüklük olacaktır.

Powerbankların üzerinde digital göstergeli olanlar üzerinde taşıdığı şarjı göstereceğinden kullanıcıların yarı yolda kalmasını önleyecektir. Solar powerbankler herhangi bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan güneş enerjisiyle kendilerini şarj ederek başka cihazların ihtiyaç duyacağı şarjı bu cihazlara sağlayabilmektedir. Özellikle uzun süre dışarıda kalması gereken kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen cihazlar olmaktadır. Örneğin, kampa giden, ya da kırlara giden kişilerin şarj ihtiyaçlarını solar cihazlar kolaylıkla karşılayacaktır. Powerbankler sıvılardan uzak tutulmalıdır. Sıvı teması cihazlarda kısa devreye neden olabilmektedir.

Powerbankler için kullanılan kablolar cihazların kapasiteleri ile uyumludur. Bu sebeple kabloların zarar görmesi durumunda cihazın markası ile uyumlu kablolar seçilerek kullanılmalıdır. Aksi takdirde powerbankte veya şarj edilmek istenen cihazda zarar oluşması kaçınılmaz hale gelecektir.

Cihazlar arızalanması durumunda içlerini açma girişiminde bulunmamalıdır. İçleri açılmaya çalışılan cihazlar açma esnasında kısa devreye maruz kalarak ciddi sonuçlar doğurabilecek yaralanmalara neden olabileceklerdir.

Cihazlar uzun süre kullanılması için tasarlanmıştır. Uygun kullanıldıklarında üreticilerin belirttiği performansı uzun süre göstereceklerdir. Fakat bir kullanım ömürleri bulunmaktadır. Bu kullanım ömürleri dolmaya yakın şarj kapasitelerinde düşüşler olabilecektir. Bu durumla karşılaşıldığında cihazların bataryaları değiştirildiği yerleri görmek mümkündür. Fakat pil değişimleri çoğu zaman kalitesiz pillerle yapıldığından yetkili servisler aracılığıyla yapılmasının gerektiği unutulmamalıdır. Yedek pilleri değiştirtmek ile yeni cihaz almak arasında maliyet açısından pek bir fark bulunmamaktadır.

Powerbankın artık kullanılmayacağına karar verildiğinde çöpe, ateşe atılmamalıdır. Bu cihazların elektronik atık toplama alanlarına atılarak usulüne uygun geri dönüşümüne ve imhasının yapılmasına yardımcı olunmalıdır. Bu cihazların pillerinde bulunan çeşitli kimyasal maddeler çevre için çok zararlı olabilmektedir.

Powerbankları çocuklardan uzak tutulmalıdır. Powerbanklar şekil ve renkleri itibari ile albenisi yüksek ürünlerdir. Bu sebeple çocuklar tarafından alınarak oynanabilmekte, ağza sokma gibi nedenler sonucu bebeklere veya çocuklara zarar verebilmektedir. Bu cihazların bu nedenlerle çocukların ulaşamayacakları yerde bulunması veya çocuklara oyun aracı olarak verilmemesi gerekmektedir.

Powerbankların yere düşürülmesi, çarpması bu cihazlara zarar verebileceği ve kısa devre gibi çeşitli olumsuzluklara sebep olabileceğinden özenle muhafaza edilmesi yerinde bir davranış olacaktır. Düşürüldüğünde veya çarpıldığında cihaz ısınmaya başlarsa etrafa zarar vermeyecek bir ortama alarak cihazdan sakınılmalıdır. Isınma geçse dahi tekrar kullanmak için elektronik tamircilerine kontrol ettirilerek kullanılmalıdır.

Powerbank Fiyatları

Powerbankler kapasiteleri, çıkış güçlerine göre fiyatları değişmektedir. powerbank fiyatları marka ve modele göre değişmektedir. Bu kapsamda 2000 mAH den 20100 mAH değişen kapasitede bulunan cihazlar 13 liradan 190 lira civarına kadar seçenekler mevcuttur. Herkesin ihtiyacı olan bir ürün geniş ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

Seçkin markaların kaliteli ürünlerini bünyesinde satışa sunan mobilofon.com satın alınan ürünlerde ücretsiz kargo kolaylığı sağlamaktadır. Soru ve görüşler için hizmet veren müşteri iletişim numarasının yanı sıra whatsapp aracılığı ile de iletişim kurmak mümkündür. Sosyal medya platformlarında mobilofon.com’un takip edilerek yapılan kampanyalardan gelen yeni ürünlerden haberdar olmak mümkündür. Sosyal medya platformları dışında elektronik posta adresinin ana sayfada bulunan bölüme girilerek kampanya ve yeniliklerden e-posta ile haberdar olmakta mümkündür.

Mabilofon.com sitesinin güvenli alışveriş için uluslararası güvenlik standartlarını sağlamakta sorunsuz alışveriş olanağı sunmaktadır. Satın alınan ürünler koşulsuz olarak iade edilebilmektedir.

Seçkin markaların kaliteli ürünleri değişik kampanyalarla müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. Kaliteli ürünler arasında birden çok ürünün karşılaştırılması sağlayacak şekilde dizayn edilmiş web sitesi sayesinde arzu edilen ürünü ve beğenilen rengi ile almak mümkündür.

Ürün satın almak için ücretsiz üyelik ile kolayca alışverişe başlanabilmektedir. Üyelik sözleşmesi gereği üçüncü şahıslara üyeler hakkında bilgi vermemeyi taahhüt etmektedir.

No tags for this post.

Sonrası Powerbank Hakkında Herşey Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/powerbank-hakkinda-hersey-28241.html/feed 0
A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-haftalik-indirimler-19-nisan-2018-28222.html https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-haftalik-indirimler-19-nisan-2018-28222.html#respond Sun, 15 Apr 2018 20:28:54 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28222 Haftalık olarak yayına alınan ve müşterilerinden yoğun talep gören A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimlerde 19 Nisan 2018 tarihinden itibaren aşağıdaki indirimler geçerli olacak.

Sonrası A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Haftalık olarak yayına alınan ve müşterilerinden yoğun talep gören A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimlerde 19 Nisan 2018 tarihinden itibaren aşağıdaki indirimler geçerli olacak.

Gerek Teknoloji gerekse de farklı ürün gruplarında yapılacak olan indirimler ile birçok kullanıcının ihtiyacı olan farklı satış gruplarındaki ürünleri pazardaki fiyatlarından daha uygun bir fiyat seviyesi üzerinden A101 Mağazalarından karşılamanız mümkün hale geliyor.

Tabi ki ürünlerin her mağazaya sınırlı sayıda gönderiliyor olmasından dolayı bazı ürünlerin birkaç dakika içerisinde tükenmesi ihtimali de her zaman için mevcut.

Bu sebeple de alacağınız ürüne olacak olan talebi önceden kestirmeniz ve mümkün ise daha öncesinde gidip sıraya girmeniz gerekebilir.

 

A101 Aktüel Ürünler – 19 Nisan 2018

19 Nisan Perşembe günü A101 Mağazalarında satışına başlanacak olan Aktüel Ürünlerden bazılarını aşağıda sizler için listeledik.

 

Toshiba 43L3763DAT 43” Full HD Smart TV 1.799 TL
Xiaomi Mi A1 – 64 GB Akıllı Telefon 1.149 TL
Xiaomi Mi Band 2 99,95 TL
SEG 6 Çekmeceli Derin Dondurucu 799 TL
Sinbo SVC-3459 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge 179.95 TL
Sinbo SSI-2878 Buharlı Ütü 65.00 TL
Piranha Bluetooth Kulaklık 19.95 TL
Toshiba 16 GB MicroSD Kart 24.95 TL
Toshiba 16 GB USB Bellek 19.95 TL
Hi-Level 16 GB USB Bellek 19.95 TL
Piranha Bluetooth Hoparlör 24.95 TL
3 Katlı Çamaşır Kurutmalığı 65.00 TL
Violet Masa 99.95 TL
Violet Sandalye 79.95 TL
Arzum AR1027 El Blender Seti 109.95 TL
Sinbo SCM-2916 Çelik Cezve 49.95 TL
Lisanslı Tül Perde 21.50 TL
Karakter Lisanslı Nevresim Seti 34.95 TL

 

Tüm ürünlere ulaşmak için alt kısımda bulunan İndirim İnsertlerini inceleyebilirsiniz.

 

A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018)

Sonrası A101 Aktüel Ürünler ve Haftalık İndirimler (19 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-haftalik-indirimler-19-nisan-2018-28222.html/feed 0
İnternetten Tanışmalara Olan İlgi Artıyor https://www.cepseyir.com/internetten-tanismalara-olan-ilgi-artiyor-28219.html https://www.cepseyir.com/internetten-tanismalara-olan-ilgi-artiyor-28219.html#respond Sun, 15 Apr 2018 20:02:55 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28219 İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte artık birçok insan aradığı kişiyi bu şekilde bulmaktadır. Bu şekilde tanışmak için gireceğiniz siteyi doğru seçmeli ve araştırma yapmalısınız. Bizim sitemiz 2003 yılında kurulmuş olup bunca yıldır vermiş olduğu kaliteli hizmetleri ile bilinmektedir.

Sonrası İnternetten Tanışmalara Olan İlgi Artıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte artık birçok insan aradığı kişiyi bu şekilde bulmaktadır. Bu şekilde tanışmak için gireceğiniz siteyi doğru seçmeli ve araştırma yapmalısınız. Bizim sitemiz 2003 yılında kurulmuş olup bunca yıldır vermiş olduğu kaliteli hizmetleri ile bilinmektedir.

Bu sitede üyelerin güvenliği için her türlü önlem alınmıştır. Olumsuz bir durum ile karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Üye olmak için yapmanız gereken şey sadece sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmek olacaktır.

Üyelik için hiçbir ücret alınmamaktadır. Üyeliğiniz tamamlandığında kendinize bir rumuz ya da kullanıcı adı almanız gerekmektedir. Sonrasında odalara girerek sohbet etmek istediğiniz kişin in resmine çift tıklamanız konuşmanızın başlaması için yeterli olacaktır.

 

İstediğiniz Yerde Bağlantı Kurabilirsiniz

Siteye girişler sadece bilgisayar üzerinden değil mobil cihazlardan da tabi ki yapılmaktadır. Mobil sohbet seçeneği sayesinde istediğiniz yerden siteye bağlanabilir ve ister sohbetinize isterseniz de sitedeki diğer etkinlikler ile vakit geçirmeye devam edebilirsiniz. Sitemizde konuşmalarınız sadece iki kişinin göreceği şekilde ayarlanmıştır. Bu nedenle rahat olabilirsiniz. Sadece yazışma değil kamera seçeneği de olduğu için daha yakından tanımak istediğiniz biri olduğunda dilerseniz kamera açarak o şekilde de konuşmanızı ilerletebilirsiniz. Sitemizde sadece sohbet değil bunun yanında düzenli aralıklar ile yapılan yarışmalar oyunlar müzik magazin gibi farklı konular da olduğunu belirtebiliriz. Üyelik sırasında sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde artık siz de kaliteli bir sohbet sitesinde yer almış olacaksınız.

 

Siz De Yalnızlığınıza Nokta Koyun

Günümüz internet çağında chat yapmak herkes tarafından bilinen bir durum olduğu için bu şekilde insanların birbirini tanıyor olması da gittikçe yaygınlaşan bir durumdur. Siz de kendinizi yıllardır yalnız hissediyor ve artık ciddi anlamda bir hayat arkadaşı istiyorsanız sitemizde güvenebileceğiniz kişiyi bulma şansınızın çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde tanışıp yuva kuran kişi sayısının çok fazla olduğunu belirtmek isteriz. Siz de sitemize üye olun ve yalnızlığınızdan kurtulun.

No tags for this post.

Sonrası İnternetten Tanışmalara Olan İlgi Artıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/internetten-tanismalara-olan-ilgi-artiyor-28219.html/feed 0
Premium SMS – Dört Haneli Numaralara SMS Gönderme Sorunu ve Çözüm Önerisi (Android) https://www.cepseyir.com/premium-sms-dort-haneli-numaralara-sms-gonderme-sorunu-ve-cozum-onerisi-android-28213.html https://www.cepseyir.com/premium-sms-dort-haneli-numaralara-sms-gonderme-sorunu-ve-cozum-onerisi-android-28213.html#respond Sat, 14 Apr 2018 20:38:30 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28213 Dört Haneli Numaralar olarak bilinen ve Premium SMS olarak adlandırılan SMS gönderimlerinde yaşanan İletilmedi – İzin Verilmedi – SMS Onayı Yok gibi sorunların çözümü oldukça basit. Android İşletim Sistemi için bu süreci sizlere aktaralım istedik.

Sonrası Premium SMS – Dört Haneli Numaralara SMS Gönderme Sorunu ve Çözüm Önerisi (Android) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Dört Haneli Numaralar olarak bilinen ve Premium SMS olarak adlandırılan SMS gönderimlerinde yaşanan İletilmedi – İzin Verilmedi – SMS Onayı Yok gibi sorunların çözümü oldukça basit. Android İşletim Sistemi için bu süreci sizlere aktaralım istedik.

Tabi ki aşağıdaki işlem adımları telefonların ara yüzlerinde yapılan özelleştirmelere bağlı olarak farklı menüler altına alınmış olabilir.

Bu sebeple de vereceğimiz liste %100 tüm Android İşletim Sistemli telefonlara uyacaktır garantisini sunamıyoruz. Ama birçok telefonun da bu liste üzerinden sorunlarını çözebileceğimizi düşünüyoruz.

 

Not: Eğer Premium SMS özelliği devre dışı bırakılmamış veyahut bu güne kadar telefon üzerinden Premium SMS Gönderimi sağlanmamış ise ilgili menü ayarlar sekmesinde pasif veya hiç görünmüyor olabilir.

Premium SMS İzni - İlk Mesaj

Android™ 8.0 – Premium SMS Ayarları

 • Ana ekranınızdan, Uygulama ekranı simgesine dokunun.
 • Ayarlar > Ayarlar ve bildirimler > Gelişmiş > Özel izinler > Premium SMS erişimi öğelerine dokunun.
 • Her zaman izin ver öğesine dokunun.

 

Android™ 7.0 – Premium SMS Ayarları

 • Ana ekranınızdan, Uygulama ekranı simgesine dokunun.
 • Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 • Dişli çark işaretine basın ve ardından Özel izinler öğesini bulup dokunun.
 • Premium SMS erişimi öğesini bulup dokunun, ardından Her zaman izin ver öğesine dokunun.

 

Android™ 6.0 – Premium SMS Ayarları

Google tarafında Premium SMS yönetimini menüsü Android™ 6.0 sürümüne dâhil edilmedi.

 

Android™ 4.2, 4.3, 4.4, 5.0 veya 5.1 – Premium SMS Ayarları

 • Ana ekranınızdan, Uygulama ekranı simgesine dokunun.
 • Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 • Tümü sekmesine kaydırın.
 • Mesajlaşma uygulamasını bulup dokunun.
 • İzinler > Premium SMS öğesini bulup dokunun, ardından Her zaman izin ver öğesine dokunun.

 

Premium SMS İzni - Örnek Gösterim

 

Premium SMS Kapalı Olursa Hangi Sorunlar Ortaya Çıkar?

Premium SMS özelliğinin kapalı olması durumunda özellikle Bankalara, Operatörlere ya da dört haneli numara kullanan farklı birimlere SMS göndermekte sıkıntı yaşarsınız.

Bu özellik telefonu ilk aldığınızda kapalıdır. İlk SMS gönderiminde siz Premium SMS Gönderimini açmanız veya kapatmanız konusunda bir bilgi mesajı gösterilir.

Açarsanız sorun yok. Ama kapatırsanız SMS gönderemezsiniz. Yukarıdaki işlemleri yapana kadar da Premium SMS özelliği pasif olarak kalır.

 

Neden Premium SMS Ayarı Eklenmiştir?

Madem açmamız gerekiyor Android İşletim Sistemi içerisine neden bu tarz bir ayar koymuştur diye sorabilirsiniz.

Aslında bu özelliğin konulma sebebi kullanıcılara bir seçenek sunmak ve istemeyen kullanıcıların bu ayarı kapalı hale getirmeleri sayesinde istemedikleri SMS gönderimlerinin önüne geçmek olacaktır.

Telefonu sadece Telefon Görüşmesi için kullanacak olan bireylerin yanlışlıkla farklı sistemlere abone olmalarını engellemek için bu ayarı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı şekilde ben dört haneli numaralara SMS göndermem diyen kullanıcılardan faturalarında istemedikleri ücretleri görmemek adına bu özelliği kapalı hale getirip Premium SMS Gönderimlerini engelleyebilirler.

 

Konuyla alakalı diğer sorularınızı YORUM sekmesi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Sonrası Premium SMS – Dört Haneli Numaralara SMS Gönderme Sorunu ve Çözüm Önerisi (Android) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/premium-sms-dort-haneli-numaralara-sms-gonderme-sorunu-ve-cozum-onerisi-android-28213.html/feed 0
BİM Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (13 Nisan 2018) https://www.cepseyir.com/bim-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-13-nisan-2018-28205.html https://www.cepseyir.com/bim-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-13-nisan-2018-28205.html#respond Wed, 11 Apr 2018 14:47:40 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28205 BİM tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen ve kısa sürede tükenen BİM Aktüel Ürünler bu hafta da (13 Nisan 2018) birbirinden farklı ürünler indirime giriyor olacak.

Sonrası BİM Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (13 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
BİM tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen ve kısa sürede tükenen BİM Aktüel Ürünler bu hafta da (13 Nisan 2018) birbirinden farklı ürünler indirime giriyor olacak.

Son dönemde özellikle satışa sunduğu Apple, Samsung ve Sony ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran BİM Marketleri bu hafta yeniden Apple ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor olacak.

En baştan belirtmemiz gerekir ki bu ürünlerin tamamı her mağazaya 2-3 adetlik stoklarla gönderilmektedir. O sebeple de mağazalar açıldıktan kısa süre sonra ürünler tükenebilmektedir.

Bu detayı dikkate almanızı öneririz.

 

BİM Aktüel Ürünler – 13 Nisan 2018

13 Nisan Cuma günü BİM Mağazalarında satışına başlanacak olan Aktüel Ürünlerden bazılarını aşağıda sizler için listeledik.

Tüm ürünlere ulaşmak için alt kısımda bulunan İndirim İnsertlerini inceleyebilirsiniz.

 

Ürün Satış Fiyatı
Vestel Venüs V4 Akıllı Telefon 825 TL
LG PH1 Bluetooth Hoparlör 89 TL
Trust Taşınabilir Şarj Cihazı 10.000 mAh 39.90 TL
Apple EarPods Kulaklık 49 TL
Apple Şarj Adaptörü 39 TL
Apple USB Şarj ve Data Kablosu ( 1 Metre) 39 TL
Apple USB Şarj ve Data Kablosu ( 2 Metre) 49 TL
Pilsan Bebek Arabası 129,90 TL
Pilsan Mama Sandalyesi 44,50 TL
Pilsan Römorklu – Pedallı Traktör 125 TL
Kırıcı Delici Matkap 149.90 TL
Lazerli Daire Testere 139,90 TL
Lazer Metre 99 TL
Boya Püskürtme Makinası 65 TL
Çok Amaçlı 4 Raflı Dolap 109 TL

 

Özellikle satışı yapılan Apple markalı ürünlerin normal satış rakamlarından bir tık aşağıda satılıyor olması cihazlara olan ilginin artmasına ve buna bağlı olarak daha hızlı tükenmesine sebep oluyor.

Bu detayı da atlamayın deriz.

BİM Aktüel Ürünler - 13 Nisan 2018 BİM Aktüel Ürünler - 13 Nisan 2018

Sonrası BİM Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (13 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bim-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-13-nisan-2018-28205.html/feed 0
A101 Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (12 Nisan 2018) https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-12-nisan-2018-28194.html https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-12-nisan-2018-28194.html#respond Wed, 11 Apr 2018 10:38:57 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28194 Haftalık olarak yayına alınan ve kısa sürede tükenen A101 Aktüel Ürünler bu hafta da (12 Nisan 2018) birbirinden farklı indirimlere sahne olacak gibi görünüyor.

Sonrası A101 Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (12 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Haftalık olarak yayına alınan ve kısa sürede tükenen A101 Aktüel Ürünler bu hafta da (12 Nisan 2018) birbirinden farklı indirimlere sahne olacak gibi görünüyor.

Özellikle Teknoloji ile alakalı olarak satışa sunulan ürünlerde yapılan indirimler birçok kullanıcının ihtiyacı olan ürünleri A101 Mağazaları üzerinden karşılamasına imkân sağlıyor.

Ancak ürünlerin her mağazaya sınırlı sayıda gidiyor olması bazı ürünlerin birkaç dakika içerisinde tükenmesine de sebep olmuyor değil.

 

A101 Aktüel Ürünler – 12 Nisan 2018

12 Nisan Perşembe günü A101 Mağazalarında satışına başlanacak olan Aktüel Ürünlerden bazılarını aşağıda sizler için listeledik.

Tüm ürünlere ulaşmak için alt kısımda bulunan İndirim İnsertlerini inceleyebilirsiniz.

 

Ürün Satış Fiyatı
Hi-Level 49” Uydu Alıcılı Full HD TV 1.499 TL
Sony Xperia XA Akıllı Telefon 799 TL
A4Tech G3-200N V-TRACK Kablosuz Mouse 19.95 TL
3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü 24.95 TL
ALTIS Kondisyon Bisikleti 199 TL
ALTIS Boks Torbası 39,95 TL
Sinbo SK-7371 Araç İçi Su Isıtıcısı 45 TL
Kale Oto Termos 44,95 TL
Piranha PVC 4004 Araç Süpürgesi 35 TL
Sinbo SBG-7102A Elektrikli Ayaklı Izgara 55 TL
King K427 Saç Kurutma Makinası 59,95 TL
Aprilla AMG-6001 Şarjlı Bakım Seti 49,95 TL
Aprilla ABS-1025 Baskül 22.50 TL
Atlas Darbeli Matkap ve Şarjlı Tornavida Seti 75 TL
Atlas Silikon Tabancası  9,95 TL

 

12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler 12 Nisan 2018 - A101 Aktüel Ürünler

Sonrası A101 Aktüel Ürünler ve Teknoloji İndirimleri (12 Nisan 2018) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/a101-aktuel-urunler-ve-teknoloji-indirimleri-12-nisan-2018-28194.html/feed 0
MediaMarkt Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerinde 4 Al 3 Öde Kampanyası https://www.cepseyir.com/mediamarkt-beyaz-esya-ve-kucuk-ev-aletlerinde-4-al-3-ode-kampanyasi-28189.html https://www.cepseyir.com/mediamarkt-beyaz-esya-ve-kucuk-ev-aletlerinde-4-al-3-ode-kampanyasi-28189.html#respond Sun, 08 Apr 2018 08:44:32 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28189 MediaMarkt mağazalarında Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerinde geçerli olacak şekilde 7 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında 4 Al 3 Öde Kampanyası başladı.

Sonrası MediaMarkt Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerinde 4 Al 3 Öde Kampanyası Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
MediaMarkt mağazalarında Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerinde geçerli olacak şekilde 7 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında 4 Al 3 Öde Kampanyası başladı.

Düğün sezonu başlamadan önce gerçekleştirilen kampanya sayesinde bu yazın evlenmeyi planlayan çiftlerin ve kullandıkları beyaz eşyaları değiştirmeyi planlayan ailelerin uygun fiyatlarla ihtiyaçları olan ürünleri satın alabilmesi planlanıyor.

4 Al 3 Öde kampanyası markalardan bağımsız olarak gerçekleştirilen ve alınan 4 ürün arasından KDV dâhil en düşük fiyatlı ürünün Bedelsiz olarak sisteme yansıtılması sonucu gerçekleştirilen bir kampanyadır.

Kampanya dâhilinde her müşteri kampanyadan bir kez yararlanabilmektedir. Bu kapsamda çiftlerin 2 ayrı fatura ile hem Beyaz Eşya hem de Küçük Ev Aletlerindeki eksiklerini tamamlaması mümkündür.

 

MediaMarkt - 4 Al 3 Öde Kampanyası - Örnek Ürünler

 

Kampanyaya Katılmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

İlk olarak her ne kadar Marka ve Model farkı olmaksızın diye bilgi verilmiş olsa da bazı marka ve model ürünlerin 4 Al 3 Öde Kampanyası kapsamına girmediğini belirtmemiz lazım.

İkinci olarak alacağınız ürünlerin fiyatlarını yine farklı sitelerden kontrol etmenizde fayda var. Misal alacağınız A ürünü 2.000 TL olarak sisteme yazılmış olabilir ama o cihazın asıl satış fiyatı 1.500 TL olabilir. Bu durumda zaten bedava denilen cihazın bedeli sizden tahsil edilmiş olacaktır. Bu sebeple de alımdan önce ilgili modellerin fiyatlarını kontrol edin.

Üçüncü olarak bir kişi adına tek faturada indirim sağlanıyor. Alacağınız ürün sayısı 4’ten fazla ise, yani iki set veya 3 set yapacaksanız buna göre fazla kişi olarak gitmenizde fayda var. Her seti ayrı bir kişi üzerine fatura edebilirsiniz bu sayede.

 

MediaMarkt - 4 Al 3 Öde Kampanyası

 

MediaMarkt 4 Al 3 Öde Kampanyası Detayları

 • Kampanya dâhilinde 07–15.04.2018 tarihleri arasında, mediamarkt.com.tr’ye veya MediaMarkt Mağazalarına gelerek markası ve modeli ne olursa olsun beyaz eşya ve/veya küçük ev aletlerinden, birbirinden farklı modelde toplam 4 adet ürün satın alan müşterilere, satın aldıkları ürünler arasından KDV dahil satış fiyatı en düşük olan ürün ücretsiz olarak verilecektir.
 • Kampanyaya dahil olabilmek için müşterilerin ilgili ürünleri tek seferde satın almaları gerekmektedir.
 • Bu kampanya başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Her müşteri kampanyadan sadece bir kez yararlanabilir.
 • Sair mevzuat gereği cayma hakkının kullanılması durumunda kampanyaya dahil olan tüm ürünler iade edilecektir.
 • Outlet ürünler kampanyaya dahil değildir. Her ürün sepete sadece 1 adet eklenebilir.

Sonrası MediaMarkt Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerinde 4 Al 3 Öde Kampanyası Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/mediamarkt-beyaz-esya-ve-kucuk-ev-aletlerinde-4-al-3-ode-kampanyasi-28189.html/feed 0
Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları (Soru – Sorun – Şikâyet – Öneri) https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-oneri-28176.html https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-oneri-28176.html#respond Thu, 05 Apr 2018 17:00:51 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28176 Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları, sizlerden gelen Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler ile VIA M4 ailesi hakkında tüm detayları konuşuyoruz.

Sonrası Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları (Soru – Sorun – Şikâyet – Öneri) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları, sizlerden gelen Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler ile VIA M4 ailesi hakkında tüm detayları konuşuyoruz.

Casper firmasının Giriş Seviyesi modellerinden birisi olan Casper VIA M4 modeli Türkiye pazarında satışa sunuldu.

1.099 TL ve 1.199 TL gibi iki farklı fiyat üzerinden satışına başlanılan modelin Teknik Özellikleri, Kullanıcı Yorumları, Kullanıcı Soru ve Şikâyetlerini bu yazı üzerinden bir araya getiriyor olacağız.

Cihazda mevcut olan Kronik Sorunlar varsa yine sizlerle beraber bu konuları da konuşuyor olacağız.

 

Casper VIA M4

 

Casper VIA M4 – Teknik Özellikler

İşlemci MediaTek MSM6737

1.3 GHz 4 Çekirdek

4.5G Desteği Var – 4.5G LTE Cat4 Uyumlu
GPU Mali T720
Ekran 5.5 inç,

18:9 Ekran Yapısı

1440×720 px HD+ IPS Full LCD,

ExtremeVison,

Gorilla Glass 3 Cam,

2.5D Kavisli Ekran

%76 Ekran Gövde Oranı

İşletim Sistemi Android 8.0 Oreo
Dâhili Depolama 32 GB (Gri Renk Seçeneğinde)

16 GB (Altın Renk Seçeneğinde)

Ram Bellek 3 GB (Gri Renk Seçeneğinde)

2 GB (Altın Renk Seçeneğinde)

Arttırılabilir Hafıza 256 GB (Micro SD)
GPS  Desteği Var
Arka Kamera 13MP, F/2.0, Flaş Destekli
Ön Kamera 8MP, Flaş Destekli
Arka Kamera Özellikleri Otomatik Odaklama,

Dokunmatik Odaklama,

1080p HD Kayıt Desteği

Kamera Modları Metin tarama, Akıllı Tarama, Toplu Selfie, Ağır çekim, FotoNot, Kart tarayıcı, Hızlı çekim, GIF, Mod Foto, Arka Işık, Panorama, Yüz güzelliği, Gece çekim modu
Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kısımda
Sensörler Parmak izi Sensörü,

Ortam Işığı Sensörü,

Yakınlık Sensörü,

İvmeölçer,

Pusula

Gürültüsü Engelleme Var
Ses Kayıt Var
Destekledği Video Formatları H.263, H.264, MPEG-4, DIVX3, DIVX4, DIVX5
Şarj ve Data Girişi Micro Usb
Bluetooth Bluetooth 4.2
Wi-Fi WLAN 802.11a/b/g/n
WLAN desteği Var
Batarya Kapasitesi 3000mAh
Batarya Süreleri (Yaklaşık) 11 saat 3G Konuşma,

24 saat 2G Konuşma,

385 saat 2G Bekleme,

300 saat 3G Bekleme Süresi

Hızlı Şarj Desteği Var – 5 Volt 2 Amper

30 Dakikada %43 Şarj Oranı

Boyutlar 148.3 x 71.76 x 8.1 mm
Kasa Yapısı Metal Kasa
Ağırlık 143g (batarya dahil)
Reel Tuşlar Güç Düğmesi, Ses Arttırma/Azaltma Düğmeleri
Slotlar Micro SIM SD Kart Slotu
Kulaklık Çıkışı Var – 3.5 mm
Renk Seçenekleri Gri,  Altın
SAR Değerleri Baş: 1,47 W/kg (Kulakta kullanıldığında)

Vücut: 1,23 W/kg (vücudunuza 0,5cm uzakta tutulduğunda)

Baş: 1,47 W/kg (Kulakta kullanıldığında)

Vücut: 1,23 W/kg (vücudunuza 0,5cm uzakta tutulduğunda)

 

Casper VIA M4 Akıllı Telefon

Casper VIA M4 – Sıkça Sorulan Sorular

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Cihazda 3G üzerinden Operatör Destekli olarak Görüntülü Görüşme Desteği yoktur.

WhatsApp, Messenger, Duo, Viber gibi farklı 3. Parti uygulamaları yükleyerek, İnternet bağlantısı üzerinden Görüntülü Görüşme yapabilirsiniz.

 

Hafıza Kartı Desteği Var mı?

Evet. Micro SD Kart olarak 256 GB’a kadar hafıza kartı desteği mevcuttur. 32 GB üstünde kasma yapması muhtemel olduğu için 8 GB, 16 GB veya max. 32 GB’lık kart kullanabilirsiniz.

 

Hızlı Şarj Desteği Var mı?

Cihazın şarj girişi 5 Volt – 2 Amper (Birinci Nesil) Hızlı Şarj desteği sunmaktadır.

30 Dakika da %48 Şarj olma süresine sahiptir.

 

Kablosuz Şarj Desteği Var mı?

Cihazda Kablosuz Şarj – Wireless Şarj özelliği yoktur.

 

Suya ve Toza Dayanıklılık Var mı?

Cihazda IP sertifikası yoktur. Bu sebeple de Suya ve Toza Dayanıklılık bu cihazda mevcut değildir.

 

Android Güncellemesi Ne Zaman Gelir?

Cihazda Android 8.0 Oreo yazılımı kullanılmıştır. Cihazın pazara çıktığı zaman dilimine göre En Yüksek Sürüm budur.

Giriş seviyesi olması ve Casper firmasının güncelleme sıklığı da göz önüne alınırsa Güvenli Güncellemeleri dışında bir güncelleme gelmesini beklemiyoruz.

 

Nerelerden Satın Alabilirim?

Casper VIA M4 modeli 1.99 TL ve 1.199 TL’lik fiyatı ile Casper’ın kendi sitesi, İnternet satış siteleri ve anlaşmalı Teknoloji Mağazaları ile Operatör Bayilerinden satın alınabilir.

 

Casper VIA M4 - Kasa tasarımı

 

Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları her zaman için ürün alım sürecinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebeple de Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları bu cihazı satın almak isteyen kullanıcılar için altın bilgiler içerecektir.

Sizlerde de cihazı kullanıyorsanız OIumlu veya Olumsuz tüm deneyimlerinizi bizlere ulaştırmanızı rica ediyoruz. Tüm söylemek istediklerinizi YORUM sekmesi üzerinden bizlere ulaştırabilir ve sayfa da yayına alınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Casper VIA M4 Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler

Cihazla alakalı olarak aklınıza takılan tüm Soruları, yaşadığınız Sorunları, Şikâyetlerinizi ve varsa Önerilerinizi YORUM sekmesi üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sonrası Casper VIA M4 Kullanıcı Yorumları (Soru – Sorun – Şikâyet – Öneri) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-kullanici-yorumlari-soru-sorun-sikayet-oneri-28176.html/feed 0
Huawei FreeBuds Bluetooth Kulaklık Ailesi Tanıtıldı https://www.cepseyir.com/huawei-freebuds-bluetooth-kulaklik-ailesi-tanitildi-28179.html https://www.cepseyir.com/huawei-freebuds-bluetooth-kulaklik-ailesi-tanitildi-28179.html#respond Thu, 05 Apr 2018 11:32:12 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28179 Huawei tarafından tasarlanan ve Apple AirPods modeline oldukça fazla benzeyen Huawei FreeBuds isimli Bluetooth Kulaklık modeli tanıtıldı.

Sonrası Huawei FreeBuds Bluetooth Kulaklık Ailesi Tanıtıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Huawei tarafından tasarlanan ve Apple AirPods modeline oldukça fazla benzeyen Huawei FreeBuds isimli Bluetooth Kulaklık modeli tanıtıldı.

Huawei P20 ve P20 Pro modelleri ile birlikte tanıtımı yapılan Huawei FreeBuds isimli kulaklık modeli birçok özelliği ile en yakın rakibi Apple AirPods modelinden çok daha iyi konumda.

Ancak tasarımsal olarak AirPods modeline çok fazla benzerlik taşıması birçok kullanıcı tarafından da eleştirilmeye başlanmış durumda.

Peki, Huawei FreeBuds kullanıcılara hangi özellikleri sunuyor, hangi fiyat seviyesinden satışa çıkacak ve Türkiye’de satılacak mı?

 

Huawei FreeBuds Tanıtım

 

10 Saate Varan Müzik Dinleme Süresi

Rakiplerinin bir basamak üstünde yer almayı isteyen Huawei firması FreeBuds modeli ile 10 saate varan müzik dinleme süresini kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor.

Tıpkı Apple AirPods ve Samsung IconX modellerinde olduğu gibi bir şarj kutusuna da sahip olacak olan modelin Siyah ve Beyaz renk seçeneklerine sahip olacağı da verilen bilgiler arasında.

Batarya noktasında AirPods modellerinin bir basamak önüne çıkan FreeBuds modeli ses izolasyonu konusunda da rakiplerinden iyi olduğunu iddia ediyor.

 

Huawei FreeBuds

 

Fiyat Noktasında Rakiplerine Yakın Olabilir

159 Euro gibi bir fiyat üzerinden satışa çıkacağı duyurulan Huawei FreeBuds modelinin Türkiye’de Apple AirPods serisine fiyat olarak yakın olacağını düşünebiliriz.

Apple AirPods modelinin Almanya satış fiyatlarına baktığımızda 160 Euro gibi bir fiyattan satışta olduğunu görebiliyoruz. Duyurusu yapılan Huawei FreeBuds serisi de 159 Euro fiyattan satışa çıkacak.

Kıyaslamayı Türkiye pazarı için yapacak olursak AirPods ailesi ülkemizde 899 TL’den satılıyor.

Huawei FreeBuds serisinin de 899 TL ile 999 TL arasında bir fiyat seviyesinden ülkemizde satışa çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Malum Euro kuru 5 TL seviyesine ulaşmış durumda. Vergiler bile eklenmeden cihazın düz satış fiyatı 795 TL oluyor Buna eklenecek olan KDV – ÖTV gibi vergilerden sonra rakamın bir tık daha yükselmesini beklemek yanlış olmayacaktır.

Huawei FreeBuds & Apple AirPods

Sonrası Huawei FreeBuds Bluetooth Kulaklık Ailesi Tanıtıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/huawei-freebuds-bluetooth-kulaklik-ailesi-tanitildi-28179.html/feed 0
Casper VIA M4 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-ve-on-incelemesi-28168.html https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-ve-on-incelemesi-28168.html#respond Thu, 05 Apr 2018 08:27:22 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28168 Casper firmasının yeni Akıllı Telefon modeli Casper VIA M4 duyuruldu. Cihazın tüm Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı  ve Ön İncelemesini sizler için bir araya getirdik.

Sonrası Casper VIA M4 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Casper firmasının yeni Akıllı Telefon modeli Casper VIA M4 duyuruldu. Cihazın tüm Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı  ve Ön İncelemesini sizler için bir araya getirdik.

Gri ve Altın renk seçeneklerine sahip olan VIA M4 ailesinin renk seçeneğine göre teknik özelliklerinin değiştiğini belirtmemi gerek.

Giriş Seviyesi sayabileceğimiz teknik özelliklere sahip olan Casper VIA M4 modelinin ilk olarak hangi Teknik Özelliklere sahip olduğuna bakalım sonrasında da Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi ile karşınıza da olacağız.

 

Casper VIA M4 - Ekran

 

Casper VIA M4 – Teknik Özellikler

 

İşlemci MediaTek MSM6737

1.3 GHz 4 Çekirdek

4.5G Desteği Var – 4.5G LTE Cat4 Uyumlu
GPU Mali T720
Ekran 5.5 inç,

18:9 Ekran Yapısı

1440×720 px HD+ IPS Full LCD,

ExtremeVison,

Gorilla Glass 3 Cam,

2.5D Kavisli Ekran

%76 Ekran Gövde Oranı

İşletim Sistemi Android 8.0 Oreo
Dâhili Depolama 32 GB (Gri Renk Seçeneğinde)

16 GB (Altın Renk Seçeneğinde)

Ram Bellek 3 GB (Gri Renk Seçeneğinde)

2 GB (Altın Renk Seçeneğinde)

Arttırılabilir Hafıza 256 GB (Micro SD)
GPS  Desteği Var
Arka Kamera 13MP, F/2.0, Flaş Destekli
Ön Kamera 8MP, Flaş Destekli
Arka Kamera Özellikleri Otomatik Odaklama,

Dokunmatik Odaklama,

1080p HD Kayıt Desteği

Kamera Modları Metin tarama, Akıllı Tarama, Toplu Selfie, Ağır çekim, FotoNot, Kart tarayıcı, Hızlı çekim, GIF, Mod Foto, Arka Işık, Panorama, Yüz güzelliği, Gece çekim modu
Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kısımda
Sensörler Parmak izi Sensörü,

Ortam Işığı Sensörü,

Yakınlık Sensörü,

İvmeölçer,

Pusula

Gürültüsü Engelleme Var
Ses Kayıt Var
Destekledği Video Formatları H.263, H.264, MPEG-4, DIVX3, DIVX4, DIVX5
Şarj ve Data Girişi Micro Usb
Bluetooth Bluetooth 4.2
Wi-Fi WLAN 802.11a/b/g/n
WLAN desteği Var
Batarya Kapasitesi 3000mAh
Batarya Süreleri (Yaklaşık) 11 saat 3G Konuşma,

24 saat 2G Konuşma,

385 saat 2G Bekleme,

300 saat 3G Bekleme Süresi

Hızlı Şarj Desteği Var – 5 Volt 2 Amper

30 Dakikada %43 Şarj Oranı

Boyutlar 148.3 x 71.76 x 8.1 mm
Kasa Yapısı Metal Kasa
Ağırlık 143g (batarya dahil)
Reel Tuşlar Güç Düğmesi, Ses Arttırma/Azaltma Düğmeleri
Slotlar Micro SIM SD Kart Slotu
Kulaklık Çıkışı Var – 3.5 mm
Renk Seçenekleri Gri,  Altın
SAR Değerleri Baş: 1,47 W/kg (Kulakta kullanıldığında)

Vücut: 1,23 W/kg (vücudunuza 0,5cm uzakta tutulduğunda)

Baş: 1,47 W/kg (Kulakta kullanıldığında)

Vücut: 1,23 W/kg (vücudunuza 0,5cm uzakta tutulduğunda)

Tüm özellikler Casper firmasının Web Sitesinden alınmıştır.

 

Casper VIA M4 - Kasa tasarımı

 

Casper VIA M4 – Türkiye Satış Fiyatı

Teknoloji Mağazaları ve Online Satış Noktaları üzerinden satışına başlanılan VIA M4 modelinin önerilen satış fiyatı;

 • Casper VIA M4 – Gri (32 GB – 3 GB) : 1.199 TL
 • Casper VIA M4 – Altın (16 GB – 2 GB) : 1.099 TL

olarak belirlenmiş durumda.

Farklı kampanyalar, dönemsel indirimler ve yeni modellerin çıkması ile ortaya çıkacak indirimler ile daha düşük fiyatlara da ürüne sahip olabilmeniz elbette ki mümkündür.

Fiyat – Performans noktasında ise karşısında General Mobile GM8 gibi bir cihazın bulunduğunu baştan belirtelim. Ayrıca aynı dönemlerde Türkiye pazarına giren Honor firmasının da modelleri geliyor. Xiaomi firmasının tedarikçi garantili olarak pazarda ciddi bir yer kaplamayı başardığı da ortada.

Yani ciddi anlamda rekabetin olduğu bir fiyat bandından pazara çıkan Casper VIA M4 modelinin tasarımı ile ön plana çıkmasını beklemekten başka çare yok.

 

Casper VIA M4 - Gri

 

Casper VIA M4 – Ön İncelemesi

Ürün elimize ulaşmadığı için bu incelememiz kâğıt üzerinden veriler ve satış fiyatı üzerinden sağlanıyor olacak.

İlk olarak tasarımsal manada oldukça güzel bir iş çıkarılmış. 3D Cam yapı ve metal çerçeve sayesinde şuan pazardaki birçok Amiral Gemisi ile benzer bir kasa tasarımı yakalanmış durumda.

Alacağı cihazda tasarıma da önem veren kullanıcıları VIA M4 modeli oldukça memnun edecektir.

Android 8.0 Oreo İşletim Sistemine sahip olarak karşımıza çıkması en azından güncelleme alması neredeyse imkânsız olan VIA M4 modeli için güzel bir haber.

Casper firması zaten geç ve zor güncelleme veren bir firma olmasından dolayı M4 modelinin de Giriş Seviyesi bir model olmasından dolayı başka bir güncelleme gelmesini beklemiyoruz. Bu sebeple de Android 8.0 tercihi güzel bir tercih olmuş.

 

Casper VIA M4 Akıllı Telefon

 

Cihazda 5.5 inçlik HD ekran, MediaTek firmasının ürettiği 1.3 Ghz’lik 4 çekirdekli bir işlemci mevcut. Bunlar artık alışıldık giriş seviyesi özellikleri.

Ancak renk seçeneğine göre 32 GB veya 16 GB Depolama alanı sunması, 3 GB veya 2 GB Ram konumlandırması bana göre yanlış olmuş. Firma iki farklı model duyurup bunu yapsa idi sorun olmazdı ancak ben M4 almaya karar verip sırf renginden dolayı daha düşük özelliklere sahip olmayı pek anlamlandıramadım.

Bu noktada firmanın ilerleyen süreçte farklı bir çözüm önerisi üretmesini beklemek gerek.

Arkada 13 MP ön kısımda ise 8 MP kamera konumlandıran firma iki kısımda da Led Flaş ile fotoğraf severleri desteklemiş durumda. Bu sayede de gece çekimlerinde özellikle Selfie fotoğraflarında daha az ışık sorunu yaşıyorsunuz.

Temel olarak donanımsal bazda rakiplerinden pek bir farklılık sunamayan Casper firması VIA M4 modelinde özellikle Tasarıma ve 3D Cam yapıya yüklenmiş durumda.

Bakalım rekabetin oldukça yüksek olduğu 999 TL – 1.299 TL bandı arasındaki fiyat seviyesinde Casper VIA M4 neler yapabilecek?

 

Casper VIA M4 - Altın

Sonrası Casper VIA M4 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/casper-via-m4-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-ve-on-incelemesi-28168.html/feed 0
LG G7 Ne Zaman Çıkıyor? LG G7 Özellikleri Belli Oldu! https://www.cepseyir.com/lg-g7-ne-zaman-cikiyor-lg-g7-ozellikleri-belli-oldu-28159.html https://www.cepseyir.com/lg-g7-ne-zaman-cikiyor-lg-g7-ozellikleri-belli-oldu-28159.html#respond Wed, 04 Apr 2018 15:55:45 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28159 LG G7 çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Bununla beraber LG G7 özellikleri konusunda da net detaylar elde edilmiş oldu. LG G7 ne zaman çıkacak ve LG G7 özellikleri nasıl olacak? diye merak ediyorsanız, bu teknoloji haberi kapsamında tüm bilgileri bir araya getiriyoruz. LG G7 ne zaman çıkacak? LG G7 tanıtım tarihi ile […]

Sonrası LG G7 Ne Zaman Çıkıyor? LG G7 Özellikleri Belli Oldu! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
LG G7 çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Bununla beraber LG G7 özellikleri konusunda da net detaylar elde edilmiş oldu.

LG G7 ne zaman çıkacak ve LG G7 özellikleri nasıl olacak? diye merak ediyorsanız, bu teknoloji haberi kapsamında tüm bilgileri bir araya getiriyoruz.

LG G7 ne zaman çıkacak?

LG G7 tanıtım tarihi ile söze başlamak gerekirse, ilk olarak LG tarafından yeni modeli, MWC 2018 kapsamında yani şubat ayında tanıtması bekleniyordu.

LG G7 MWC 2018 kapsamında tanıtılmadı. Bunun sebebi de doğrudan doğruya LG CEO’su tarafından net olarak açıklandı ve LG G7 modeli için dolaylı yoldan beklentiler daha da artırılmış oldu.

LG CEO’su tarafından yapılan açıklama ise, yepyeni bir G7 modeli tasarlama sürecine başladıklarını ve bu sebeple bir süre daha LG G7 çıkış tarihi konusunda net bilgilerin ortaya çıkmayacağı yönündeydi.

LG G7 çıkış tarihi ile ilgili bilgiler ise, MWC 2018 kapsamında bir şekilde ortaya çıktı. Her ne kadar LG tarafından MWC 2018 kapsamında LG G7 gösterilmemiş olsa da üzerinde çalışılan prototip LG G7 örnekleri üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor ve bu prototipler, söz konusunu konferans kapsamında yer alıyordu.

LG G7 prototip örnekleri, bazı kişilere farklı bir bölümde LG tarafından özel olarak gösterildi. Bu prototip örnekleri, LG G7 tasarımı ve LG G7 özellikleri konusundaki merak edilenleri ortaya çıkarmış oldu.

LG G7 ne zaman çıkacak? sorusunun cevabı da bu süreçte ortaya çıktı. Buna göre LG, G7 modelini Haziran 2018 tarihinde tanıtmayı planlıyor. Yaz aylarında duyurulacak olan LG G7 modeli, satışa çıkmasından sonra hem Samsung Galaxy Note 9 özellikleri belli olacak hem de yeni iPhone modellerinden kısa bir süre önce satışa çıkan model olacak.

LG G7 özellikleri LG G7 ne zaman sorusu ile ilgili daha fazla bilgiyi, teknoloji sitesi Haber Tekno tarafından yapılan şu haberden öğrenebilirsiniz: LG G7 Ne Zaman Çıkacak? İşte LG G7 Çıkış Tarihi Detayları!

LG G7 epey konuşulan bir model olacak gibi görünüyor. Zira 2018 LG akıllı telefon modeli, ciddi bir çalışmanın ürünü olacak. Zira kısa bir süre önce LG, Reddit üzerinden kullanıcılara LG G7 modelinin çentikli olup olmaması konusunda bir anket düzenledi.

Bu da demek oluyor ki LG, halen daha G7 tasarımı konusunda net bir karar vermiş değil.

LG G7 özellikleri nasıl olacak?

LG G7 özellikleri konusunda da bilgi vermek gerekirse, şimdiye kadar birçok detay ortaya çıkmış olduğunu söylemek gerekiyor. Bu konuda şu LG G7 teknik özellikleri kesin olacaktır:

 • Qualcomm Snapdragon 845
 • 6 GB RAM
 • Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi sürümü

LG G7 Plus modeli ile ilgili de yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Elde edilen bilgilere göre LG, G7 ve G7+ olmak üzere iki farklı model hazırlıyor olabilir.

LG G7 ve G7 Plus arasındaki fark ise hem ekran boyutu hem de dahili batarya kapasitesi olacak gibi görünüyor. Bunlara ek olarak G7 modelinde 4 GB RAM ve G7 Plus modelinde 6 GB RAM ayrımı da yapılabilir.

LG G7 tasarımı konusunda şu an için net bir kararın LG Mobile tarafından bile verilmediği hesaba katıldığında, sadece 18:9 oranında çerçevesiz bir ekran ile geleceğine kesin olarak bakılabilir. Bunların dışında G7 kamera özellikleri gibi birçok detay, çıkış tarihine kadar değişkenlik gösterebilir.

&nbsp

No tags for this post.

Sonrası LG G7 Ne Zaman Çıkıyor? LG G7 Özellikleri Belli Oldu! Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/lg-g7-ne-zaman-cikiyor-lg-g7-ozellikleri-belli-oldu-28159.html/feed 0
Turnike Sistemleri https://www.cepseyir.com/turnike-sistemleri-28153.html https://www.cepseyir.com/turnike-sistemleri-28153.html#respond Tue, 03 Apr 2018 19:14:32 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28153 Turnike sistemleri, fabrikalarda, plazalarda, okullarda, fabrikalar gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde personelin veya ziyaretçilerin giriş-çıkış trafiğini yönetmek ve kontrol etmek için kullanılan bir sistemdir.

Sonrası Turnike Sistemleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Turnike sistemleri, fabrikalarda, plazalarda, okullarda, fabrikalar gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde personelin veya ziyaretçilerin giriş-çıkış trafiğini yönetmek ve kontrol etmek için kullanılan bir sistemdir.

Turnike sistemlerinde giriş ve çıkış yapan ziyaretçilerin veya personellerin kayıtlarının sistemde tutulması ve giriş yetkisi olmayan kişilerin giriş yapmasını engellemek gibi birçok kullanım tercihi bulunmaktadır.

 

Turnike Sistemleri Nedir?

Turnike Sistemleri, genel olarak giriş yetkisi olan personellerin veya ziyaretçilerin giriş-çıkış trafiğini kontrol etmesi ve kullanıldığı alanda üst düzeyde güvenliği sağlaması açısından günümüzde oldukça fazla tercih edilen bir sistem haline gelmiştir. Ayrıca personel devam kontrol sistemi veya diğer geçiş kontrol sistemleri ile birlikte kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Turnike Sistemleri; Tripod turnikeler, Vip turnikeler, Boy turnikeleri, Hızlı geçiş turnikeleri olarak ayrılmaktadır.

 

Turnike Çeşitleri

Boy Turnikeler;

Boy turnikeler genel olarak stadyumlar, askeri alanlar, cezaevleri gibi yüksek güvenliğin ön planda olduğu korunaklı yerlerde, kalabalık olan insan trafiğinin geçişini kontrol altında tutmak için kullanılan bir turnike sistemidir.

Boy turnikeler, 3 kollu veya 4 kollu olarak üretilirler. Ayrıca boy turnikeler, zorlayarak veya atlayarak turnikelerden geçiş yapmak isteyen insanları engellemesi açısından oldukça kullanışlıdır.

Boy turnikeleri, yarım boy ve tam boy olmak üzere iki çeşittir. Tam boy turnikeler genel olarak konserler ve stadyumlar gibi yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde izinsiz geçişleri engellemek amacıyla kullanılır.

Boy turnikeler, mekanik yapıları sayesinde parmak izli veya kartlı geçiş sistemleri ile birlikte entegre biçimde çalışabilir. Sağlam bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra gürültüsüz bir şekilde çalışırlar.

Vip Turnikeler;

Vip turnikeler, motorlu ve motorsuz olarak iki çeşittir. Adından anlaşıldığı gibi vip geçişler veya engelli insanların geçisi için ideal olan bir sistemdir. Daha doğrusu tamamen özel amaçlar için kullanılan bir sistemdir. Paslanmaz çelikten yapılmış olup kullanımı ve kurulumu kolaydır. Ayrıca uzaktan kumanda ile kontrolü de mümkündür.

Boy Turnikeleri;

Boy turnikeler tiyatro, konser veya stadyumlarda yapılan spor müsabakaları gibi etkinliklerin düzenlendiği kalabalık ve toplu girişlerin yapıldığı yerlerde kullanılmaktadır. Çünkü bu tarz kalabalık yerlerde güvenliği sağlamak kolay değildir ve boy turnikeler bu güvenliği sağlamak için gerekli olan önemli bir sistemdir.

Yarım boy ve tam boy olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadırlar. Tam Boy turnikeler daha çok stadyumlar veya konserler gibi kalabalık insan trafiğinin olduğu yerlerde kullanılmaktadır.

Boy turnikeler, etkinliğin yapıldığı bölgedeki giriş kapısının tamamını kaplayarak yetkisi olmayan izinsiz geçişlere izin vermez. Bu geçişler ancak biletli veya kartlı izleyici tarafından güvenlik görevlisinin kontrolü altında yapılarak sağlanır. Boy turnikelerde de diğer turnike sistemlerinde olduğu gibi bir kontrol ünitesi vardır ve bu kontrol ünitesine kişinin bileti veya çipli kartı okutularak geçişi sağlanır. Böylece kaçak girişlere izin verilmez.

Boy turnikeleri paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve bu sayede yağmur, kar, fırtına gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmezler.

Boy turnike sistemleri, deprem, yangın gibi acil alarm durumlarında, otomatik olarak serbest geçiş moduna geçer böylece normal geçişe izin verir.

Hızlı Geçiş Turnikeleri;

Hızlı geçiş turnikeleri, adından da anlaşıldığı gibi giriş ve çıkışların hızlı yapılması gereken durumlarda kullanılan bir sistemdir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte yavaş yavaş kollu turnikelerin yerini almaya başlamıştır. Şık ve estetik bir görünüme sahiptir.

Özellikle bankalar veya holdingler gibi imajın ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, yoğun ziyaretçi veya personel girişlerini hızlandırmak için kullanılmaktadır.

Hızlı geçiş turnikeleri, parmak izli veya kartlı geçiş sistemleri ile birlikte entegre biçimde çalışabilir. Kişi kartını okuttuğunda turnikenin ortasında bulunan perde açılır ve geçişi sağlanır. Kişi turnikeden geçerken içerisinde bulunan sensör algılayıcılar kartı okutan kişinin geçmesine izin verirken, arkadan gelen başka bir kişinin kart okutmadan geçmesi durumunda perdeyi aniden kapatır ve bu geçişe izin vermez. Bu sayede yüksek güvenlik sağlanmış olur.

 

Turnike Sistemleri Nasıl Çalışır?

Turnike sistemleri kontrollü olarak geçiş imkanı sağlayan mekanik bir sistemdir. Aynı anda sadece bir kişiye geçiş izni verilir. Fakat bu geçiş iznini vermek için ek bir donanıma ihtiyaç vardır. Turnikeler bu geçiş iznini veren donanımı içinde barındıran sisteme sahip olarak üretilmezler. Bu geçiş iznini veren donanımlar geçiş yapan kişiyi tanıyarak geçiş izni olup olmadığını kontrol eder ve geçiş iznine sahipse turnike kontrol ünitesine geçiş onayını gönderirler. Turnike üreten firmalar sistemlerini piyasadaki personel kontrol cihazları ile uyumlu çalışabilecek biçimde üretirler. Turnike içinde bulunan kontrol cihazını yapan firmalar ise ihtiyaca göre belirledikleri  bu cihazlarını, turnike sistemleri için özel olarak entegre ederler.

 

Turnike Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 • Giriş ve çıkışları güvenli bir şekilde gerçekleştirerek bulunduğu alanda disiplini sağlar.
 • Yoğun olan bir yaya gurubunda, düzenli bir yaya trafiği oluşturarak karmaşıklığı önlemeyi sağlar.
 • Giriş yetkisi olmayan kişileri engelleyerek güvenliği artırır.
 • Paslanmaz çelikten oluşan yapısıyla oldukça sağlamdır.
 • Hızlıdır ve bu sayede herkesin rahatça kullanabileceği bir sistemdir.
 • Kartlı veya biyometrik sistemler için uyumludur ve bu sistemlere entegre bir biçimde çalışır.

 

Turnike Sistemlerinin Kullanım Alanları;

 • Askeri Alanlarda,
 • Okullarda ve öğrenci yurtlarında,
 • Havaalanlarında,
 • Stadyumlarda,
 • Spor Salonlarında,
 • Wc, Otel, Alışveriş Merkezlerinde,
 • İşletmelerde,
 • Metro, Vapur, Deniz Otobüsü gibi ulaşım araçlarında,
 • Yemekhanelerde,
 • Hastane, adliye gibi kamu kurumlarında.

Sonrası Turnike Sistemleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/turnike-sistemleri-28153.html/feed 0
Detay Maxinet Firmasının Hesaplarına Bloke Konuldu https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-firmasinin-hesaplarina-bloke-konuldu-28149.html https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-firmasinin-hesaplarina-bloke-konuldu-28149.html#respond Mon, 02 Apr 2018 20:40:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28149 Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından inceleme süreci sona eren Detay Maxinet isimli sistemin banka hesaplarına MASAK tarafından hazırlanan rapor dikkate alınarak bloke konuldu.

Sonrası Detay Maxinet Firmasının Hesaplarına Bloke Konuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından inceleme süreci sona eren Detay Maxinet isimli sistemin banka hesaplarına MASAK tarafından hazırlanan rapor dikkate alınarak bloke konuldu.

Çiftlik Bank ve buna benzer oluşumlardan sonra sektördeki incelemelerini arttıran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı şubat ayında tamamladığı inceleme sonrasında Detay Maxinet sistemini bir Piramit Sistem olarak ele almış ve konuyla alakalı olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Hürriyet’ten Dinçer GÖKÇE’nin haberine göre MASAK tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından 26 Mart 2018 tarihinde Detay Maxinet sisteminin arkasındaki Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. AŞ isimli şirketlerin banka hesaplarına bloke konuldu.

Konuyla alakalı olarak sitenin ziyaretçi girişine kapatılması için de BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile irtibata geçildiği gelen haberler arasında.

 

Detay Maxinet - Notebook ve Fatura

 

Kairos İle Olan Benzerliği Dikkat Çekiyor

Daha bir yıl önce 25 Milyon Dolar gibi büyük bir meblağ ile sırra kadem basan Kairos sistemi tıpkı Detay Maxinet sisteminde olduğu gibi kullanıcıların bilgisayarlarını kullanarak onlara kazanç sağlayacağı vaadi sunuyordu.

Detay Maxinet sistemi bilgisayarları SEO hizmeti için kullandığını iddia ederken Kairos firması ise bilgisayarları birçok üst düzey firmanın özel verilerini depolamak için kullandığını iddia ediyordu.

Bu sebeple de gerek Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gerekse de MASAK ve Mahkemeler Detay Maxinet sistemine Kairos sisteminin bir benzeri olarak yaklaşıyorlar.

 

Detay Maxinet

 

40.000’den fazla Üyeden 100 Milyon TL Topladı

Henüz resmi olarak sisteme el konulup gerekli analizlerin yapılmadığı Detay Maxinet sistemi için gelen ilk veriler 40.000’e yakın üyenin sisteme 100 Milyon TL civarında bir yatırım yaptığı yönünde.

Toplanan paraların bir kısmının sisteme güven duyulabilmesi amacıyla üyelere geri dağıtıldığı belirtilirken sisteme üye girişinin devam ettiği de gelen haberler arasında.

Sisteme giriş sırasında kullanıcılardan dâhil olacakları pakete göre 590 Dolar veya 1.534 Dolar ödeme alan sistem bu ödemenin bir kısmını üyeyi getiren üyelere ödüyor.

Yani Ponzi Sistemlerde görülen Piramit Üyelik Sistemi tam olarak Detay Maxinet sisteminde de işliyor.

Kullanıcılara ödedikleri para üzerinden Notebook ve Yazılım Bedeli adıyla fatura kesen firma bu sayede tüm süreci Faturalı ve Yasal bir hale sokmayı başarmış durumda.

 

 

Ne Kadar Fazla Üye Yaparsanız O Kadar Kazanç Elde Ediyorsunuz

7 Basamağa kadar alt üyelik alabilen firma bu sayede kullanıcılarına piramit yapısı üzerinden getirdikleri her üye, o üyelerinde getirdiği her üye üzerinden kazanç planı sunuyor.

Bu sebeple de kullanıcılar sistem üzerinden bir yandan bilgisayarlarını açık tutarak kazanç elde etmeye çalışırken diğer taraftan da sisteme giriş yapmayan diğer kullanıcıları sisteme kendi alt üyelikleri üzerinden kazandırmaya çalışıyorlar.

Bu sayede de ödedikleri parayı çok daha hızlı bir şekilde geri alabiliyorlar.

Detay Maxinet sisteminde uygulanan alt üyelik sistemi ve kazanç oranları ise şu şekilde.

 • 1. Derinlik yüzde 12
 • 2. Derinlik yüzde 8
 • 3. Derinlik yüzde 5
 • 4. Derinlik yüzde 3
 • 5. Derinlik yüzde 2
 • 6. Derinlik yüzde 1
 • 7. Derinlik yüzde 1

Temel olarak 10 alt üye yapan bir kişi onlarında 10 alt üye yapması durumunda katlanarak giden bir Alt Üye Primi almaya başlıyor. Bu sayede daha fazla kazanan kullanıcı sisteme daha fazla üye sokarak kendi kazancını arttırırken sistemin de kasasına giren parayı katlamasına olanak sağlıyor.

Ponzi sistemlerde genellikle firmalara 30.000 – 50.000 üyenin sisteme girmesi ile süreci sonlandırarak ellerinde bulunan paralarla ortadan kaybolma yolunu seçebiliyorlar.

Buna en yakın örnek olarak Çiftlik Bank sistemini verebiliriz.

Sonrası Detay Maxinet Firmasının Hesaplarına Bloke Konuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-firmasinin-hesaplarina-bloke-konuldu-28149.html/feed 0
Çocuğunuzun Sağlığı Emin Ellerde https://www.cepseyir.com/cocugunuzun-sagligi-emin-ellerde-28145.html https://www.cepseyir.com/cocugunuzun-sagligi-emin-ellerde-28145.html#respond Mon, 02 Apr 2018 07:33:31 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28145 Çocuk hastalıklarının pek çok farklı sebebi bulunur. Genetik yatkınlıktan uygun olmayan çevre koşullarına, sağlıksız beslenmeden ebeveyn bakımına kadar uzanan nedenler zinciri bulunabilir. Çocukların gelişim çağında oldukları düşünüldüğünde hastalıklarına karşı etkili ve kesin tedaviler sunmak gerekir.

Sonrası Çocuğunuzun Sağlığı Emin Ellerde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Çocuk hastalıklarının pek çok farklı sebebi bulunur. Genetik yatkınlıktan uygun olmayan çevre koşullarına, sağlıksız beslenmeden ebeveyn bakımına kadar uzanan nedenler zinciri bulunabilir. Çocukların gelişim çağında oldukları düşünüldüğünde hastalıklarına karşı etkili ve kesin tedaviler sunmak gerekir.

Birçok çocuk hastalıkları çocukta gelişim geriliklerine veya kalıcı hasarlara neden olabilir. Çocuk hastalıkları alanında önemli bir konumda bulunan kliniğimiz sizler ve çocuklarınız için hizmet veriyor.

Tanının kesin bir biçimde konulması İzmir çocuk doktoru olan birçok uzmanımızın birinci önceliğidir. Birçok aile için korkulası bir durum olan çocuk hastalıkları kliniğimiz ile yoğun tedaviler ile çözülüyor. Birçok çocuk doktoru İzmir ilinin önemli bir boşluğunu dolduran kliniğimiz bünyesinde hizmet veriyor.

 

Çeşitli Çocuk Hastalıkları

Günümüzde pek çok hastalık çocukları tehdit ediyor. Çocuklarda en sık görülen belirtilerin başında ateşlenme ile birlikte ishal, kusma ve sindirim bozuklukları gelir. Alt solunum yolu enfeksiyonları ise görülen bir başka belirtidir.

Çocuklarda en sık görülen hastalıklar nezle, sinüzit, bademcik iltihabı, kızamık, ses telleri enfeksiyonu, kusmanın eşlik ettiği sindirim sistemi enfeksiyonları, bronşit, kulak iltihapları ve idrar yolları enfeksiyonudur. Birçok çocuk doktoru İzmir içinde aileleri en çok telaşlandıran hastalığın ateş yükselmesi olduğunu söylüyor.

 

Çocuk Hastalıklarına Tedaviler

En önde gelen tedavi yaklaşımı önleyici ve koruyucu müdahalelerdir. Bunlar içinde aşı programları önemli yer tutar. Aşı dışında birçok hastalığın temelini atan beslenme programları yer alıyor. Hastalık başladıktan sonra ise tanının ardından hastalığın özeliği ve düzeyine göre uygun tedaviler seçilir.

Birçok İzmir çocuk doktoru sadece ilaçla tedaviyi tercih ederken kliniğimiz ilaç tedavileri dışında çocuk ve ailesine yönelik manevi destek de sunuyor. Gerekli görülen durumlarda fiziksel aktiviteler, psikolojik yaklaşımlar ve eğitsel yaklaşımlar da kullanılır.

No tags for this post.

Sonrası Çocuğunuzun Sağlığı Emin Ellerde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/cocugunuzun-sagligi-emin-ellerde-28145.html/feed 0
Macaw TX-80 Kablosuz Kulaklık (Teknik Özellikler – Ürün İncelemesi – Kullanıcı Yorumları) https://www.cepseyir.com/macaw-tx-80-kablosuz-kulaklik-teknik-ozellikler-urun-incelemesi-kullanici-yorumlari-28122.html https://www.cepseyir.com/macaw-tx-80-kablosuz-kulaklik-teknik-ozellikler-urun-incelemesi-kullanici-yorumlari-28122.html#respond Fri, 30 Mar 2018 09:59:07 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28122 Macaw firmasının pazara sürdüğü Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceledik. Cihazın tüm teknik özelliklerini, detaylı incelemesini ve kullanıcı yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Sonrası Macaw TX-80 Kablosuz Kulaklık (Teknik Özellikler – Ürün İncelemesi – Kullanıcı Yorumları) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Macaw firmasının pazara sürdüğü Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceledik. Cihazın tüm teknik özelliklerini, detaylı incelemesini ve kullanıcı yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Sökülebilir bir kulaklık başlığına sahip olan Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini dilerseniz uygun girişe sahip bir kablo ile Kablolu Kulaklık haline de getirebiliyorsunuz.

Bluetooth V4.1 Desteği sunan cihaz bazı konularda fiyatından beklediğimizin üstünde performans verirken bazı konularda ise olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğimiz özellikleri bünyesine katmamış durumda.

Bu incelememizde bu detayları size aktarmaya çalışıyor olacağız.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Macaw TX-80 Teknik Özellikler

Macaw TX-80 Kablosuz Bluetooth Kulaklık ailesinin tüm teknik özelliklerini şu şekilde listeleyebiliriz.

 

Marka MacaW
Model TX-80
Fonksiyonlar Telefon Görüşmesi ve Müzik Dinleme
Tuş Fonksiyonları Telefona cevap verme, Telefon görüşmesini sonlandırma, Ses Açma ve Kısma, Önceki ve Sonraki Video veya Şarkıya geçme, Açma ve Kapama, Bluetooth bağlantı açma ve kapama
Suya Dayanıklılık Var
Terlemeye Dayanıklılık Var – IPX5 Sertifikası
Gürültü Engelleme Var
Dil Desteği İngilizce
Malzeme Metal ve PVC
Kullanım Alanı Günlük kullanım, Koşu ve Spor
Toplam Uzunluk 90 cm
Şarj Olma Süresi 1.5 – 2 saat
Uyumlu Olduğu Ürünler Android, IOS, Windows Mobile Telefonlar
Sürücü ünitesi 10mm
Frekans 20-20000Hz
Empedans 16ohms
Duyarlılık 104dB
Pil Kapasitesi (mAh) 110mAh Li-ion Pil
Pil Türü Gömme
Müzik Çalma Süresi Yaklaşık 8 saat
Bekleme Süresi Yaklaşık 300 saat
Konuşma Süresi 20 saatten fazla
Bağlantı Türü Kablosuz – Bluetooth
Bluetooth Sürümü V4.1 – Class 2
Bluetooth Çipi CSR8645
Bluetooth Mesafesi Max. 20 Metre
Bluetooth protokolü A2DP,Apt-X,AVRCP,HFP,HSP
Pil Kapasitesi (mAh) 110mAh Li-ion Pil
Pil Türü Sabit
Paket Boyutu (L x G x Y) 19.50 x 17.20 x 5.20 cm
Paket Ağırlığı 75 gr
Ürün Boyutu (L x G x Y) 90.00 x 1.00 x 1.00 cm
Ürün Ağırlığı  31 gr
Renk Seçenekleri  Siyah, Kırmızı, Mavi, Altın
Paket İçeriği
 •  1 x Çift Kulaklık,
 • 1 x USB Kablosu,
 • 2 x İkili Kulaklık İpucu,
 • 1 x Saklama Çantası,
 • 1 x İngilizce Kullanım Kılavuzu

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Artı Yönleri İle Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık Ailesi

Öncelikli olarak IPX5 sertifikasına sahip olan cihazımız Suya ve Terlemeye karşı dayanıklı. Bu sayede koşarken, bisiklete binerken veya farklı sporlarla ilgilenirken size kesintisiz bir müzik keyfi sunuyor.

Ancak cihazın direkt olarak su içinde kullanımını önermiyoruz. Yani yüzme sporu ile ilgilenenler veya havuza, denize girecekler kulaklıklarını çıkarıp o şekilde suya girsinler.

Bluetooth V4.1 desteği sunan cihazda ortalama bağlantı mesafesi 10 metre. Ancak uygun alanlarda bu mesafe 20 metreye kadar çıkabiliyor. Ancak bu mesafeden bolca kopma sorunu yaşamanız muhtemel.

Aynı anda 2 cihazla bağlantı desteğine sahip olan cihazda A2DP, Apt-X, AVRCP, HFP, HSP gibi özelliklerde yer alıyor. Bu noktada da cihazın ses kalitesi az çok kendisini göstermiş oluyor zaten. Cihazın Hi-Fİ Ses Desteğine sahip olması da zaten ses kalitesindeki başarımını ortaya koyuyor.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

31 gr gibi oldukça düşük bir ağırlığa sahip olan ürünün boynunuzda varlığı ile yokluğu bir oluyor. Bu sebeple de günlük kullanımda ya da spor esnasındaki kullanımda boynunuzda bir ağırlık oluşturmuyor.

MMCX konektör yapısına sahip olması sayesinde dilerseniz kulaklıkları Bluetooth üzerinden kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz dilerseniz de Macaw GT350 modelinde olduğu gibi kablolu olarak kullanabiliyorsunuz. Yalnız kablo kutudan çıkmıyor. Kablolu kullanım için uyumlu bir kablo satın almanız lazım.

Kulaklıkları kullanmadınız süreçte sağa sola çarpmalarını engellemek adına mıknatıslı bir kulaklık başlığının kullanılması da oldukça güzel bir detay.

Cihazı kullanmaya başladığınız dönemde özellikle Bas Kalitesinin ne denli iyi olduğunu zaten görüyorsunuz. Günlük kullanımda da HD kalitesinde bir ses sunuyor olması ve Gürültü Önleme Desteği sayesinde dış sesleri izole ediyor olmasında oldukça güzel.

Güzel bir kutuya sahip olan cihazın kutusundan bir adet koruma kılıfı da çıkıyor. Cihazın tasarımında ve kutulanmasında bir problem ise görmedik açıkçası.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Eksi Yönleri İle Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık Ailesi

İlk olarak cihazın kulaklıkları üzerinde bulunan mıknatıslı yapının var olması oldukça güzel. Ancak birçok modelde bulunan kulaklıkların bir araya gelmesi durumunda müzik veya video dosyasının durması, telefon görüşmesinin sonlanması gibi bir özellik bu cihazda yok.

Yani kulaklıkları çıkarıp birbirine yapıştırsanız dahi siz durdurmadığınız müddetçe telefon görüşmesi sona ermiyor, müzik veya video ise çalmaya devam ediyor.

Kulaklığın kutusundan çıkan koruma kılıfı güzel bir ayrıntı olsa da yapı itibari ile hiç kullanışlı değil. Kılıfta taşımak yerine boyunda taşımak daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca kulak yapınıza uygun olsun diye eklenen iki başlık dışında başlık yok. Bu sebeple de kulaklığın bazı kulak yapılarına tam olarak oturmaması mümkün olabiliyor.

Kulaklık üzerinde Titreşim Desteği olmadığı için telefon çaldığı zaman telefon üzerinden bildirimleri alıyorsunuz. Tabi kulaklıklar kulağınızda ise telefon çaldığı zaman sesi duyuyorsunuz. Ama titreşim desteği olsa çok daha güzel olabilirdi. Bu sayede sesin zor durulduğu alanlarda titreşim sayesinde telefonun çaldığını da rahatlıkla fark edebilirdiniz.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Fiyat & Performans Durumu ve Satın Alma Önerisi

Cihazın şuan Çinli sitelerde 225 TL seviyesinde bir fiyattan satışta olduğunu görebiliyoruz. Bu rakamlara bu cihazı alıp almamak size kalmış. Açıkçası bize göre bu fiyat Türkiye şartlarına göre oldukça uygun ancak Global Pazara ve Çin Satış Fiyatlarına göre biraz yüksek.

Yani bu fiyattan Türkiye’de bu cihaz oldukça iyi satış rakamlarına erişebilir. Ancak Çin’den bu fiyat seviyesinde bir Bluetooth Kulaklık almak istemem durumunda muhtemelen tercihim bu model yerine Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modeli olacaktır.

Daha önce incelediğimiz Meizu EP-52 Modeli ile alakalı olarak bilgi almak isterseniz Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları başlıklı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

Macaw TX-80 (Siyah) Satın Alma Linki: https://goo.gl/NNTCyJ

Macaw TX-80 (Mavi) Satın Alma Linki: https://goo.gl/r1Xj2j

Macaw TX-80 (Kırmızı) Satın Alma Linki: https://goo.gl/b9QCFk

Macaw TX-80 (Altın) Satın Alma Linki: https://goo.gl/G77BF7

 

Meizu EP-52 (Kırmızı – Siyah) Satın Alma Linki: https://goo.gl/EJvT1j

Meizu EP-52 (Gri) Satın Alma Linki: https://goo.gl/GRfKkD

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık – Kullanıcı Yorumları – Soru ve Şikâyetler

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini satın almayı düşünüyorsanız YORUM sekmesi üzerinden bizlere ürün ile alakalı sorularınızı iletebilirsiniz.

Aynı şekilde Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık modelinin Kullanıcı Yorumlarını ve Kullanıcı Şikâyetlerini de hemen alt kısımdaki YORUM sekmesinden bizlere iletebilirsiniz.

Her iki konuda da elimizden geldiğince sizlere destek olmaya ve cihaz ile alakalı sorularınızı yanıtlamaya çalışıyor olacağız.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

Sonrası Macaw TX-80 Kablosuz Kulaklık (Teknik Özellikler – Ürün İncelemesi – Kullanıcı Yorumları) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/macaw-tx-80-kablosuz-kulaklik-teknik-ozellikler-urun-incelemesi-kullanici-yorumlari-28122.html/feed 0
Numara Sorgulama Uygulamalarına ve Sitelerine Erişim Engeli Geldi (GetContact Dâhil) https://www.cepseyir.com/numara-sorgulama-uygulamalarina-ve-sitelerine-erisim-engeli-geldi-getcontact-dahil-28134.html https://www.cepseyir.com/numara-sorgulama-uygulamalarina-ve-sitelerine-erisim-engeli-geldi-getcontact-dahil-28134.html#respond Thu, 29 Mar 2018 21:10:16 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28134 Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından son dönemde popülerliği artmaya başlayan GetContact ve benzeri 70 Numara Sorgulama uygulamasına ve bu mantıkta işleyen web sitesine erişim engeli geldi.

Sonrası Numara Sorgulama Uygulamalarına ve Sitelerine Erişim Engeli Geldi (GetContact Dâhil) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından son dönemde popülerliği artmaya başlayan GetContact ve benzeri 70 Numara Sorgulama uygulamasına ve bu mantıkta işleyen web sitesine erişim engeli geldi.

Kişisel verilerin güvenliği noktasında sıkça tartışma konusu olan ve son dönemlerde ciddi derecede sayısı artmaya başlayan Numara Sorgulama Uygulamaları temel olarak yüklendikleri tüm telefonlardaki dataları bir merkeze toplayıp buradan sorgulama yapma yoluna gidiyordu.

Bu sayede ne kadar fazla cihazda bu uygulama kullanımda ise o kadar fazla data merkezlerinde birikiyor ve yapılan her aramada kayıtlı olan isimler ve bilgiler üzerinden kullanıcılara kimin aradığı bilgisi sunuluyordu.

 

GetContact Mobil Uygulaması

 

GetContact Bir Anda Sosyal Medyada Parladı

Bu uygulamalardan birisi olan GetContact ise son bir haftada ciddi bir şekilde Sosyal Medya üzerinden kullanılmaya başlanmıştı. Bunun sebebi ise uygulamayı kullanan kişilerin sizi hangi isimlerle kaydettiklerini size rapor olarak sunması idi.

Bu sürecin ciddi anlamda ön plana çıkması ve veri güvenliğinin bir anlamda ortadan kalktığının net olarak belli olması sonrasında önce BTK sonrasında da Mahkemeler harekete geçti.

Sürecin sonunda Google Play Store ve AppStore üzerindeki 70 farklı numara sorgulama uygulamasına ve sitesine erişim engeli getirildi.

 

Numara Sorgulama Sitesi

 

Erişim Engeli Getirilen Uygulama ve Siteler

Erişim engeli getirilen uygulamaların ve sitelerin listesi ise şu şekilde.

Erişim Engeli Getirilen Uygulamalar - Google Play Store Erişim Engeli Getirilen Uygulamalar - AppStore

 

Verilerin Çalınmasının Önünde Engel Değil

Getirilen bu yasak sonrasında ilgili uygulamaların indirilmesi biraz daha zorlaştırılmış oldu. Ancak önü ne yazık ki tamamen kapatılamadı.

Ayrıca ilgili uygulamaları şimdiye kadar yüklemiş olan milyonlarca kullanıcının da tüm verileri çoktan uygulamalar tarafından kendi veri tabanlarına çekilmiş durumda.

Bu tarz uygulamaların yıllardır pazarda olduğu CIA, ArayanıBul gibi isimlerle zaten uzunca süredir neredeyse tüm telefonlarda kendisine yer bulduğu da bir gerçek.

Olay her ne kadar GetContact ile patlamış olsa da bu uygulamaya sıra gelene kadar benzeri birçok uygulama zaten milyonlarca telefona yüklendi ve yüklenmeye de devam edecektir.

Sonrası Numara Sorgulama Uygulamalarına ve Sitelerine Erişim Engeli Geldi (GetContact Dâhil) Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/numara-sorgulama-uygulamalarina-ve-sitelerine-erisim-engeli-geldi-getcontact-dahil-28134.html/feed 0
Cips, Çikolata ve Cola’ya Çocuk Programlarında Reklam Yasağı https://www.cepseyir.com/cips-cikolata-ve-colaya-cocuk-programlarinda-reklam-yasagi-28117.html https://www.cepseyir.com/cips-cikolata-ve-colaya-cocuk-programlarinda-reklam-yasagi-28117.html#respond Thu, 29 Mar 2018 11:41:58 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28117 RTÜK tarafından alınan karar neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kırmızı Listede yer alan ürünlerin reklamlarının Çocuk Programlarında gösterilmesine yasak getirildi.

Sonrası Cips, Çikolata ve Cola’ya Çocuk Programlarında Reklam Yasağı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
RTÜK tarafından alınan karar neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kırmızı Listede yer alan ürünlerin reklamlarının Çocuk Programlarında gösterilmesine yasak getirildi.

Turuncu listede yer alan ürünler için ise 24 aylık bir geçiş süreci öngörülmüş durumda. Geçiş sürecinden sonra ise bakanlık tarafından belirlenen şeker ve tuz oranlarına göre reklam yasağı veya reklam onayı alabilecekler.

Yeşil Kategoride yer alan ürünler ise şu aşamada herhangi bir denetim sürecine tabi tutulmadan direkt olarak reklam yayını yapabilecekler.

Yine düzenleme kapsamında 18 yaşının altında yer alan tüm programların Çocuk Programı olarak değerlendirilmesine de karar verildi.

 

Yasaklar Nasıl ve Hangi Programlarda Uygulanacak?

Kırmızı Kategoride yer alan ürünlerin reklamları Çocuk Programlarının başında, içerisinde veya sonunda yayınlanamayacak. Normal yayın kuşaklarında ise yayınlanmasında bir sorun yok.

İçeriği haber, spor, film, dizi, sağlık veya genel içerik olan herhangi bir programdan sonra eğer bir çocuk programı başlayacaksa veyahut bir çocuk programından sonra genel bir program başlayacaksa bu iki program arasında da bu reklamlara yer verilemeyecek.

Tematik yayın yapan ve çocuklara yönelik çizgi film ve benzeri içerikler yayınlayan kanallarda ise kanalın tüm yayınları çocuklara hitap ettiği için bu ürünlerin hiçbiri için reklam yayınlanamayacak.

Resmi Gazetede yayına alınan yönetmelik değişikliğinde ayrıca Çocuk Programının yaş aralığı da genişletildi. Bu kapsamda 18 yaşından küçük olan tüm izleyici kitlesi Çocuk İzleyici olarak ele alınacak ve bu yaş kitlelerine hazırlanan tüm yayınlarda bu yasaklar uygulanacak.

 

Cips Ürünlerine Reklam Yasağı

 

Program İçindeki Reklamlarda Uyarıları Yer Alacak

Çocuklara yönelik yapılacak programların içinde yayınlanan reklamlara bir alt band eklenmesine de karar verildi.

Bu kapsamda program içinde yapılacak reklamlarda ekranın alt kısmında izleyiciler tarafından rahatça okunabilecek bir akar bant olacak. Bu band üzerinden de düzenli ve dengeli beslenmeyi teşvik eden ifadelere yer veren Sağlık Bakanlığı uyarıları da gösterilecek.

İlgili uyarılar RTÜK tarafından kendi sitesi üzerinden yayınlanacak ve TV kanallarının bu uyarıları göstermesi istenecek.

 

Çocuk Programlarına Reklam Düzenlemesi

 

Hangi Gıdalar Hangi Kategoride Yer Alıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından hangi kategoride hangi gıdalar var bakalım dilerseniz.

Kırmızı Kategori (Yasaklı Ürünler)

 • Çikolata ve Şeker,
 • Gofret,
 • Enerji Barları,
 • Tatlı Soslar ve Tatlılar,
 • Kekler,
 • Tatlı Bisküviler,
 • Meyveli Paylar,
 • Çikolata Kaplı Bisküviler,
 • Kek Karışımları,
 • Cipsler,
 • Gevrek Çerezler,
 • Meyve Suları,
 • Enerji İçecekleri,
 • Şekerli ya da Tatlandırıcılı Tüm İçecekler
 • Yenilebilir Buzlar

 

Turuncu Kategori (İnceleme Sonrası Karar Verilecek Ürünler))

Bu kategoride yer alan ürünlere ise Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmesi durumunda çocuk programları içerisinde reklam yayını yapmalarına izin verilecek.

Turuncu kategoride yer alan ürünlerin denetlenmesi için bakanlık ve RTÜK tarafından 2 yıllık bir geçiş süreci öngörülmüş durumda.

Onay süresinde ürünlerin içinde bulunan Şeker ve Tuz gibi belirli maddelerin ürün içindeki oranına bakılacak ve bu oranların sağlığa olumsuz bir etkisi olmadığına karar verildiğinde reklam onayı verilecek.

Turuncu kategoride yer alan ürünleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kraker gibi Tuzlu ve Baharatlı Atıştırmalıklar,
 • İçerisinde Çikolata, Şeker, Tatlandırıcı, Aroma içeren Sütlü İçecekler,
 • Kahvaltılık Gevrekler,
 • İçerisinde Çikolata, Şeker, Tatlandırıcı, Aroma içeren Yoğurt,
 • Ekşi Süt, Kefir ve Krema gibi Besinler,
 • Peynir ve Pizza gibi Tüketime Hazır ve Kolay Hazırlanan Gıdalar ve Kompozit Yemekler,
 • Tereyağı,
 • Diğer Katı ve Sıvı Yağlar,
 • Ekmek ve Ekmek Ürünleri,
 • Taze ya da Kurutulmuş Makarna,
 • Pirinç ve Tahıllar,
 • İşlem Görmüş Et,
 • Tavuk ve Balık gibi Ürünler ile İşlem Görmüş Meyve ve Sebzeler,
 • Soslar, Dip Soslar ve Salata Sosları

 

Yeşil Kategori (Reklam İzni Olan Ürünler)

Yeşil kategoride yer alan ürünlerin ise reklamında herhangi bir sakınca olmadığına karar verilmiş durumda.

Bu ürünleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yumurtalar,
 • Meyve ve Sebzeleri
 • Kuru Baklagilleri
 • Nişastalı Sebzeler,
 • Kökler ve Yumrular,
 • Şeker, Tatlandırıcı ve Aroma İçermeyen Sade Sütler
 • Şeker, Tatlandırıcı ve Aroma İçermeyen Sade Yoğurtlar

 

Cips ve Cola İçin Reklam Yasağı

 

Resmi Gazetede Yayınlanan İlgili Metin

MADDE 1 – 2/11/2011 tarihli ve 28103 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yayın Hizmeti Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bentler eklenmiştir.

Çocuk: Henüz on sekiz yaşını doldurmamış kişiyi,

Çocuk Programı: Çocuklara yönelik hazırlanmış, çocukların zevklerini ve öğrenim alışkanlıklarını oluşturan ve bunlara uygun program türünü,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin yedinci fıkrasının (b) ve (c) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“b) Diğer programlarla birlikte veya bu programların içinde yapılması durumunda, ekranın alt kısmında izleyiciler tarafından rahatça okunabilir,  akar bant şeklinde yayınlanacak ve içerisinde düzenli ve dengeli beslenmeyi teşvik eden ifadelere yer veren Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yazılı uyarılarla birlikte yapılır. Bu uyarılar Üst Kurulun internet sitesinde yayınlanır.

c) Genel beslenme diyetlerinde aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen yiyecek ve içeceklerin tespitinde, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan liste esas alınır. Bu liste Üst Kurulun internet sitesinde yayınlanır.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Geçiş hükmü

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin yedinci fıkrasına göre yapılacak denetimlere, genel beslenme diyetlerinde aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen yiyecek ve içeceklerin tespitinde esas alınacak Sağlık Bakanlığı listesinde kırmızı kategoride (Reklamına İzin Verilmeyecek Gıda ve İçecek Listesi) yer alan yiyecek ve içeceklerin ticari iletişimi için bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren; turuncu kategoride yer alan (Reklamına Belirtilen Kriterlere Uyması Halinde İzin Verilecek Gıda ve İçecek Listesi) yiyecek ve içeceklerin ticari iletişimi için ise bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren iki yıl sonra başlanır.”

MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinden itibaren 15 gün sonra yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yürütür.

Sonrası Cips, Çikolata ve Cola’ya Çocuk Programlarında Reklam Yasağı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/cips-cikolata-ve-colaya-cocuk-programlarinda-reklam-yasagi-28117.html/feed 0
Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor https://www.cepseyir.com/tamamen-kablosuz-sarj-teknolojisi-icin-calismalara-devam-ediliyor-28111.html https://www.cepseyir.com/tamamen-kablosuz-sarj-teknolojisi-icin-calismalara-devam-ediliyor-28111.html#respond Thu, 29 Mar 2018 07:55:12 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28111 Apple ve Samsung tarafından çalışmaları sürdürülen Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi sayesinde günümüzde kullanılan kablosuz şarj istasyonları tarih olacak. Cihazı ilgili alana girdiği an şarj olmaya başlayacak.

Sonrası Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Apple ve Samsung tarafından çalışmaları sürdürülen Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi sayesinde günümüzde kullanılan kablosuz şarj istasyonları tarih olacak. Cihazı ilgili alana girdiği an şarj olmaya başlayacak.

Apple ve Samsung tarafından yapılan iki farklı patent başvurusu ile iki firmanın da bu alanda ciddi adımlar attığını görebiliyoruz.

Geliştirilecek olan teknoloji ile kablosuz şarj üniteleri üzerine telefonunuzu koymanıza gerek kalmadan ilgili şarj istasyonunun kapsama alanına girdiğiniz an cihazlarını şarj olmaya başlayacak.

Bu sayede de iş yerinize veya evinize her seferinde kablo ve adaptör taşıma derdinden de kurtulmuş olacaksınız.

 

Tesla Bobini ve Kablosuz Şarj

 

Yeni Teknolojilerin Birkaç Yılı Daha Var

Apple firmasının hazırladığı ürünün ortalama olarak 5 metrelik bir kapsama alanına sahip olacağı iddia ediliyor. Yani ilgili şarj ünitesini merkeze koyduğumuzda 5 metrelik bir yarıçapa sahip bir daire içinde kalan tüm cihazlar eğer destekleri varsa kablosuz olarak şarj olabilecekler.

Apple Kablosuz Şarj Teknolojisi

Samsung firmasının aldığı patent için henüz bir mesafe bilgisi paylaşılmamış durumda. Ancak bu ürünün de rakibinden aşağı kalacağını düşünmüyoruz. Bu sebeple de nu şarj istasyonu ile de 5 metrenin üstünde bir alanda telefonlarınızı şarj edebileceğinizi düşünüyoruz.

Samsung Kablosuz Şarj Teknolojisi

 

Telefon Üreticilerinin Geliştirmesi Sıkıntı Yaratacak

Bildiğiniz üzere günümüzde kullanılan birkaç kablosuz şarj teknolojisi var. Ancak en fazla tutulanı ismi verilen protokol. Bu noktada da aldığınız bir Qİ Kablosuz Şarj ünitesi ile Samsung, LG, Apple gibi birçok farklı firmanın telefonunu Kablosuz Şarj edebiliyorsunuz.

Ancak bu teknolojileri Samsung, Apple, Sony, LG gibi firmaların bağımsız olarak üretmeye başlamaları ciddi bir sorunun da ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Yeni dönemde Apple kullanıcıları için ayrı bir şarj ünitesi, Samsung kullanıcıları için ayrı bir şarj ünitesi, LG için ayrı, Sony için ayrı, Asus için ayrı şarj üniteleri almak zorunda kalabilirsiniz.

Bu da daha fazla masraf anlamına geliyor ki bu ürünlerin pek de uygun fiyattan pazara sürülmeyeceklerini tahmin edebiliyorsunuzdur sanırım.

 

Kablosuz Şarj Teknolojisi

 

Sağlık Noktasında Soru İşaretleri Olabilir

Üretilecek olan Kablosuz Şarj Üniteleri devamlı olarak kendi kapsama alanları içinde elektromanyetik dalgalar göndererek cihazları şarj etmeye çalışacaklar.

Bir anlamda elektrik kablosuz olarak davada dolaşmaya başlamış olacak. Buna bağlı olarak o alanda yaşayan kişilerin farklı rahatsızlıklara yakalanma oranları da yükselebilir.

Bu noktada firmalar tarafından nasıl önlemler alınacak, Dünya Sağlık Örgütü ve ülkelerin Sağlık Bakanlıkları bu teknolojilere nasıl yaklaşır, insan sağlığına bir zararları olur mu onu da zamanla görüyor olacağız.

Sonrası Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/tamamen-kablosuz-sarj-teknolojisi-icin-calismalara-devam-ediliyor-28111.html/feed 0
İnternetten Satılan Saatlerin %90’ı Sahte veya Replika Ürün https://www.cepseyir.com/internetten-satilan-saatlerin-90i-sahte-veya-replika-urun-28105.html https://www.cepseyir.com/internetten-satilan-saatlerin-90i-sahte-veya-replika-urun-28105.html#respond Wed, 28 Mar 2018 18:54:33 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28105 Son zamanlarda özellikle Instagram üzerinden sıkça karşımıza çıkan saat reklamlarının sizi genellikle sahte ve replika ürünlerin olduğu web sitelerine götürdüğünü fark etmişsinizdir. Aynı sürecin birçok web sitesinde de geçerli olduğunu belirtmemiz gerek.

Sonrası İnternetten Satılan Saatlerin %90’ı Sahte veya Replika Ürün Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Son zamanlarda özellikle Instagram üzerinden sıkça karşımıza çıkan saat reklamlarının sizi genellikle sahte ve replika ürünlerin olduğu web sitelerine götürdüğünü fark etmişsinizdir. Aynı sürecin birçok web sitesinde de geçerli olduğunu belirtmemiz gerek.

Bu durum aslında uzunca süredir orijinal saat satan esnafın ve bu saatleri üreten firmaların yaşadığı en ciddi sorunlar arasında yer alıyor.

Çünkü özellikle internet üzerinden Orijinal ibaresi ile satılan saatlerin neredeyse %90’lık kısmı aslında sahte ve replika ürünler.

 

Orijinal Saat Satışı

 

Orijinal Ürün Denilerek Sahte Ürün Satışı Yapılıyor

N11, HepsiBurada, GittiGidiyor, Sahibinden ve buna benzer pazar yeri entegrasyonu ile satış yapan sitelerde isteyen firmalar fatura kesme şartı ile istedikleri gibi satış yapabiliyorlar.

Aracı siteler genellikle açılan ilanların ne kadar doğru olduğuna falan bakmıyor. Kendileri için önemli olan bazı detaylara bakarak ilanları onaylıyorlar.

Bu noktada da aslında orijinal olmayan birçok ürün bu sayede bu tarz büyük siteler üzerinden hızlı bir şekilde kullanıcılara sunulmuş oluyor.

Bazı firmalar bu noktada insaflı davranıp ürünün Replika veya Emitasyon ürün olduğunu belirtiyorlar. Ancak bazıları işi daha ileri götürüp sahte ürünlere orijinaldir ibaresi vurabiliyor.

Ancak bu tarz ilanlarda genellikle ürünlerin satış fiyatları ürünün gerçek ya da sahte ürün olup olmadığını ele veriyor. Çünkü sahte ürünleri genellikle daha hızlı bir şekilde satabilmek için çok ucuza olmasa da ürünün resmi satışından fark edilebilir bir indirimle satışa sunuyorlar.

Bu noktada da alışveriş yapan kullanıcının dikkatli olması, ürünü alacakları satış noktasının yorumlarına bakmaları, daha önce satılan ürünlerin gerçek olup olmadıklarını araştırmaları gerekecektir.

Ayrıca ürünü satın aldıktan sonraki 14 gün içinde Koşulsuz İade hakkınızı kullanarak ürünü iade edebileceğiniz gerçeğini de unutmayınız.

 

Saat Mağazası Vitrin

 

Sorumluluğu Aracı Siteler Üzerlerine Almıyorlar

Pazar Yeri olarak adlandırılan, altında farklı yüzlerce satış noktasını barındıran siteler yapmış oldukları Satıcı Sözleşmeleri ile birçok konuda kendilerini garanti altına almış durumdalar.

Satış sürecinde müşteriye doğru bilgi verme konusunda tüm süreci satışı yapan kullanıcılara yükleyen aracı siteler bu noktada çok fazla sorumlulukta almıyorlar.

 

Saat

 

Orijinal Ürün Alacağım Diyenler Aldıktan Sonra İyice İncelesinler

Ben sahte ürün alırım, param zaten ona yetiyor, kolumda markası görünsün gibi düşüncede olanlar için zaten bir sorun yok.

Ancak ben aldığımı kaliteli ürün alırım, sahte ürüne para vermem, markalı ürünler tercihimdir diyenler bu sektörde isim yapmış ve orijinal ürün sattığı bilinen büyük firmaların sitelerinden veya mağazalarından direkt alışveriş yapabilirler.

Bu sayede ürünün sahte çıkması halinde bile birebir muhatap olabileceğiniz bir kişi veya firma bulabilirsiniz karşınızda.

Sonrası İnternetten Satılan Saatlerin %90’ı Sahte veya Replika Ürün Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/internetten-satilan-saatlerin-90i-sahte-veya-replika-urun-28105.html/feed 0
GetContact Uygulaması Nedir, Numaralar Nasıl Silinir, BTK Ne Dedi? https://www.cepseyir.com/getcontact-uygulamasi-nedir-numaralar-nasil-silinir-btk-ne-dedi-28096.html https://www.cepseyir.com/getcontact-uygulamasi-nedir-numaralar-nasil-silinir-btk-ne-dedi-28096.html#respond Wed, 28 Mar 2018 14:52:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28096 Son bir haftadır sosyal medyanın en çok konuşulan uygulaması olmayı başaran GetContact nedir, Ne işe yarar, Numaralar nasıl silinir ve BTK bu konuyla alakalı olarak nasıl bir açıklama yaptı. Hepsini tek bir konuda sizlere sunuyoruz.

Sonrası GetContact Uygulaması Nedir, Numaralar Nasıl Silinir, BTK Ne Dedi? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Son bir haftadır sosyal medyanın en çok konuşulan uygulaması olmayı başaran GetContact nedir, Ne işe yarar, Numaralar nasıl silinir ve BTK bu konuyla alakalı olarak nasıl bir açıklama yaptı. Hepsini tek bir konuda sizlere sunuyoruz.

Şu ana kadar 10 Milyona yakın kişi tarafından indirilen ve toplam da 5 milyara yakın numara araması yapılan uygulama BTK tarafından da incelemeye alındı.

Kişisel verilerin çalınması gibi sorunların ortaya çıkma ihtimali yüksek olan ve gelen şikayetlere göre listelenen 25 uygulamanın inceleme altına alındığı ve bu uygulamalardan bir tanesinin de GetContact olduğu ifade edildi.

 

GetContact Uygulaması

 

İzin Veriliyorsa Yapılabilecek Bir şey Yok

BTK Başkanı Ömer Fatih SAYAN “Eğer kullanıcının açık rızası varsa, yasal olarak bir şey yapmamız mümkün değil. Programları inceliyoruz, eğer kullanıcıların rızası olmadan paylaşım tespit edersek, tespit edilen programa erişim engeli getireceğiz” dedi.

Yani cihaza ilk kurulum aşamasında tüm kişisel alanlara izin veren kullanıcıların bir anlamda tüm verilerini kendi rızaları ile paylaştıkları bundan dolayı da resmi olarak uygulama için bir şey yapılamayacağını söyleyebiliriz.

Ancak uygulama sizden izin almadan farklı birimlere de erişim sağlayabiliyorsa bu durumda sürecin yasal olarak işletilmesi ve GetContact ve benzeri uygulamalar için yasal işlemlerin yapılması mümkün olabilecek.

 

GetContact Uygulaması İzinleri

 

GetContact Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Son yıllarda birçok kullanıcı tarafından kullanılan CIA, ArayanıBultarzı bir uygulama olan GetContact kullanıcılardan aldığı erişim izinleri sayesinde size gelen aramalarda eğer numara sizin telefonunuzda kayıtlı değilse topladığı datalar üzerinden size bir isim bilgisi sunan bir mobil uygulamadır.

Bu noktada tüm verilerin sizin de içinde bulunduğunuz üye gurubundan sağlandığını, sizin rehberinizde yer alan isim ve numara gibi bilgilerin tek bir alana taşınarak bu sayede sizi arayan kişi sizde kayıtlı olmasa bile bu isim ve numara havuzundan çekilerek size kişisel bilgilerinin sunulabildiğini belirtebiliriz.

Bu noktada da bu uygulama ne kadar fazla kişi tarafından kullanılırsa uygulama içinde biriken numara ve isim havuzu da o kadar geniş bir hal alıyor. Sizlerden alınan kişisel verilerde başka SMS gönderimleri olmak üzere her türlü pazarlama sürecinde kullanılabiliyor.

GetContact benzer uygulamalardan daha fazla ön plana çıkmayı ise sunduğu “Beni Kim Hangi İsimle Kaydetmiş” özelliği ile sağladı.

Kısa sürede Instagram – Facebook – Twitter gibi alanlar üzerinden paylaşılmaya başlanılan bu bilgiler kısa sürede GetContact isimli uygulamanın 10 milyonun üstünde bir indirilme sayısına ulaşmasına olanak sağladı.

 

GetContact İsim Listesi

 

GetContact Sisteminden Numaramı Nasıl Silebilirim?

GetContact sisteminde kayıtlı olan numaraların GetContact Unlist sayfası üzerinden silinebildiği iddia edilmiş durumda.

Ancak GetContact firması tarafından aktife alınan bu sayfa üzerinden yapılan numara silme başvuruları gerçekten ne kadar dikkate alınıyor, arka planda depolanan numaralar gerçekten siliniyor mu bilemiyoruz.

Ancak biz yine de ilgili sayfanın linkini verelim. Sizde girip bilgi silme işlemlerini yapmayı bir deneyin.

https://www.getcontact.com/en/unlist

 

GetContact Numara Silme İşlemi

 

GetContact Uygulaması Tarafından Basın Açıklaması Yapıldı

Uygulamanın yazılımcısı tarafından bir basın açıklaması yapılmış durumda. İlgili açıklama şu şekildedir.

 

“Türkiye’de Bulunan Kullanıcılarımız İçin Basın Bültenimiz

Son zamanlarda basında yer alan asılsız haberler nedeniyle bu bildiriyi yayınlama gereği duyuyoruz.

GetContact tüm dünyada hizmet sunan; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Brezilya başta olmak üzere birçok ülkede hizmet sunan bir çağrı tanımlama uygulamasıdır. GetContact hizmet sunduğu ülkelerin regülasyonlarına uyum sağlamak için yoğun çaba gösterir ve hükümetlerle iş birliği içinde hizmet sunar.

Günlük aktif kullanıcı sayısı 3 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı 20 milyonu aşan GetContact tüm kullanıcılarının verilerini özenle korur.

Kamera ve Galeri erişim izinlerini neden istiyoruz:

GetContact profilinize resim eklemek isterseniz bu standart izinlere ihtiyacınız olacak.

Depolama (SD Kart / USB) iznini neden istiyoruz:

Android cihazınızda resimleriniz genellikle hafıza kartı üzerine kayıt edilir. GetContact profilinize resim eklemek isterseniz bu standart izne ihtiyacınız olacak.

Faturalandırma iznini neden istiyoruz:

GetContact bazı ülkelerde ücretli abonelik teklifleri sunar. Abonelik ücretleri iTunes veya Google Play hesabınızdan tahsil edilir. GetContact için premium abonelik satın almak isterseniz faturalandırma iznine ihtiyacınız olacak.

GetContact 3. parti bir uygulama mıdır?

Hayır. GetContact AppleStore ve Google Play platformları üzerinden doğrudan son kullanıcıya ulaşır.

GetContact verilerinizi 3. taraflara satıyor mu?

Hayır. GetContact’ın ücretli üyelik ve uygulama içi reklam sunumlarından gelir elde eder. Ücretli üyelik ve uygulama içi reklam sunumumuz şu an Türkiye kullanıcıları için aktif değildir; fakat Mayıs 2018 tarihinde ücretli üyelik ve uygulama içi reklamlar sunan yeni bir güncelleme yayınlayacağız. Kullanıcı sözleşmemizde de belirtildiği gibi veri paylaşımı, ücretli abonelikler için faturalandırma, doğru veri analizi, veriyi şekillendirme ve hizmetlerimizi iyileştirme vb. yardımcı araçlar kullanmak için üçüncü taraf sağlayıcılar ile iş birliğine girebiliriz ve “çerez kullanımı” gibi sınırlı veri paylaşımında bulunabiliriz. Telefon numaranız, kişisel bilgileriniz diğer önemli bilgilerinizin üçüncü taraflarla paylaşımı söz konusu değildir.

Veri gizliliği ve diğer endişeleriniz için bizimle dilediğiniz zaman temasa geçebilirsiniz: help@getcontact.com

Yazılımcı firma tarafından yapılan basın açıklaması bu şekilde.

Elbette ki yazılımı yapan ekibin direkt olarak doğru ya da yanlış bilgi verdiğini iddia edemiyoruz. Ancak sistemin ve alınan izinlerin bu noktada ciddi bir bilgi hırsızlığına da imkân verdiğini en baştan belirtmemiz gerek.

Sonrası GetContact Uygulaması Nedir, Numaralar Nasıl Silinir, BTK Ne Dedi? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/getcontact-uygulamasi-nedir-numaralar-nasil-silinir-btk-ne-dedi-28096.html/feed 0
Bakanlık Tarafından Detay Maxinet İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-icin-suc-duyurusunda-bulunuldu-28084.html https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-icin-suc-duyurusunda-bulunuldu-28084.html#respond Wed, 28 Mar 2018 06:05:09 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28084 Son dönemin popüler kazanç sistemlerinden birisi olan ve 35.000’den fazla üye toplayan Detay Maxinet hakkında Saadet Zinciri olduğu gerekçesi ile suç duyurundan bulunuldu.

Sonrası Bakanlık Tarafından Detay Maxinet İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Son dönemin popüler kazanç sistemlerinden birisi olan ve 35.000’den fazla üye toplayan Detay Maxinet hakkında Saadet Zinciri olduğu gerekçesi ile suç duyurundan bulunuldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 3 ay süren incelemeler sonucunda şirket hakkındaki rapor tamamlandı. Bakanlık tarafından sistemin bir tür Saadet Zinciri olduğu belirtilirken sistem ile alakalı olarak en yakın sürede savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Ayrıca sitenin erişime kapatılması konusunda da BTK’ya bir yazı gönderileceği bilgisi de verildi.

 

Detay Maxinet - Notebook ve Fatura

 

Sistemin Sahibinden İddialara Yanıt Geldi

Detay Maxinet isimli sistemin arkasındaki firma olan Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti.’nin sahibi olan Alper Tetiker ise konuyla alakalı olarak bir açıklama yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişleri tarafından Şubat ayında şirketlerine bazı ziyaretler gerçekleştirildiği ve hazırlanan rapor hakkında henüz herhangi bir bilgisinin olmadığını belirten Tetiker, sistemin tamamen yasal olduğunu, şirketlere SEO hizmeti verdiklerini ve sistemin bir saadet zinciri olmadığını belirtti.

 

Detay Maxinet Üyelik Paketleri

 

Bilgisayarlar Açık Tutularak Kazanç Elde Ediliyor

Detay Maxinet temel olarak size gönderilen bilgisayarların belirli bir süre açık kalması ve bu sürede içinde kurulu olarak gelen programın çalışması mantığı ile kullanıcılarına kazanç sunan bir sistem.

3 farklı üyelik paketi bulunan ve şu aşamada 2 paket üzerinden üyelik alan sistemde Referans Sistemi mevcut. Getirdiğin her alt üyeden belli bir prim kazandığınız sistemde sizin getirdiğiniz üyenin getirdiği üyelerde de kazanç elde ediyorsunuz. Bu sayede basamaklı bir kazanç sistemi sunuyor sistem.

590 Dolar ödeme yaparak sahip olabileceğiniz Gümüş Paket ile 1 yıl boyunca günde 8 saat sistemi çalıştırmak karşılığında 1.460 Dolar kazanç sözü veriliyor.

1.534 Dolar ödeme yaparak sahip olabileceğiniz Altın Paket kapsamında ise günlük 14 saat sistemi aktif tutmanız karşılığında size toplamda bir yıllık sürede 5.110 Dolar kazanç sözü veriliyor.

2.242 Dolar olan Platin Paket ise şu aşamada deaktif durumda. Ancak bu paket kapsamında da günlük sınır olmadan bilgisayarınızı açık tutmanız karşılığında size 1 yıllık sürede 7.300 Dolar kazanç sözü veriliyor.

 

Detay Maxinet Sİstemi

 

Verilen Bedel Üzerinden Notebook Satılıyor

Firmaya ödediğiniz paket bedeli üzerinden firma size 1 adet Notebook ve Kazanç sağlayacağınız yazılımı kargo ile gönderiyor. Ödediğiniz rakam üzerinden de size fatura kesiyor. Yani sizin ödediğiniz para karşılığında faturalandırılmış bir ürününüz oluyor. Bu işlem sayesinde de firma tüm süreci yasal bir şekle sokmuş oluyor.

Gönderilen notebook ürünleri genelde 700 TL – 1.000 TL arasında değişen ve pazarda netbook olarak bilinen alt düzey cihazlar oluyor. Cihaz için de ise firmanın kendisine ait olan bir yazılım yer alıyor.

Sisteme üye olup ödemeyi yaptıktan sonra 1 hafta 15 gün içerisinde ilgili ürünler size gönderiliyor ve sistemi aktif halde tutmanız isteniyor. Bunun karşılığında da size bir kazanç planı sunuluyor.

 

Detay Maxinet Örnek

 

İlgi Gün Geçtikçe Büyüyor

Sistemin son dönemde gün geçtikçe popülerliğinin artmaya başlaması ile yatırım yapanların sayısını da arttırmış durumda. Sisteme giren her üyenin daha fazla ek gelir elde edebilmek için çevresindeki insanları da sisteme sokması sisteme olan ilgiyi arttırmış durumda.

Hali hazırda sistem sorunsuz ödeme yaparken para yatıran kullanıcılarında özellikle firmanın yaptığı “SEO ile kazanç sağlıyoruz” şeklindeki açıklamaları ile sisteme güvendikleri de ortada.

Bazı kullanıcıların Altın paket alarak bu paketin altına da 5-6 adet gümüş paket aldıkları, ev ve iş yerlerinde birkaç ADSL hattı üzerinden onlarca bilgisayar üzerinden bu işi yaptıklarını görebiliyoruz.

Bu gibi kullanıcıların ciddi oranlarda kazanç elde etmeleri sisteme farklı yatırımcılarında girmesinde önemli bir rol oynuyor. Başkalarının kazandığını görenler sisteme çok daha hızlı bir şekilde güvenip ciddi oranlarda yatırım yapıyorlar.

 

Detay Maxinet - Örnek Kullanıcı

 

Çiftlik Bank Örneği Ciddi Bir Engel

Çiftlik Bank ve Muadili sistemlerde yaşanan son gelişmelerden sonra Detay Maxinet sisteminin üzerinden kara bulutların artması bekleniyor.

Her ne kadar sistem şu aşamada düzenli ödeme yapıyor gibi görünse de sistemin ilerleyen günlerde kapanması ve kullanıcılarını yüz üstü bırakması gibi bir durum da söz konusu.

Ayrıca eğer savcılık tarafından yürütülen davada savcılık kapatma kararı alırsa sistemin birkaç saat içerisinde BTK tarafından yasaklanması ve yazılımın kullanım dışı kalması gibi bir durumda söz konusu.

İlerleyen günlerde Detay Maxinet ile alakalı çok sayıda haber ile karşınızda olacağız gibi görünüyor.

 

Detay Maxinet Kazanç Paneli

Sonrası Bakanlık Tarafından Detay Maxinet İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/detay-maxinet-icin-suc-duyurusunda-bulunuldu-28084.html/feed 0
Çiftlik Bank’ın Tavuk ve Yumurtaları İhale İle Satışa Çıkıyor https://www.cepseyir.com/ciftlik-bankin-tavuk-ve-yumurtalari-ihale-ile-satisa-cikiyor-28080.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bankin-tavuk-ve-yumurtalari-ihale-ile-satisa-cikiyor-28080.html#respond Tue, 27 Mar 2018 20:13:04 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28080 Çiftlik Bank tarafından Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kurulan Mavi Yumurta Çiftliğindeki tavukların ve satışa hazır haldeki yumurtaların ihale ile satışı yapılacak.

Sonrası Çiftlik Bank’ın Tavuk ve Yumurtaları İhale İle Satışa Çıkıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Çiftlik Bank tarafından Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kurulan Mavi Yumurta Çiftliğindeki tavukların ve satışa hazır haldeki yumurtaların ihale ile satışı yapılacak.

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yediemine teslim edilen Mavi Yumurta Çiftliği, Çiftlik Bank soruşturması başladıktan sonra da çalışmaya devam eden tesislerden bir tanesi.

6 personelin çalışmaya devam ettiği çiftlik 6 ay kadar önce Mehmet AYDIN tarafından açılmış ve hizmete sokulmuştu. 37 dönüm arazi üzerinde kurulu olan ve 6 bin metrekarelik tesis alanına sahip olan çiftlikte 21.000 kadar tavuk halen yumurta üretimine devam ediyor.

 

Taraklı Çiftlik Bank Mavi Yumurta

 

100.000 Yumurta ve 21.000 Tavuk Satılacak

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan duyuruya göre Taraklı İlçe Mal Müdürlüğünde 29 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan açık arttırma sistemi ile 100.000 yumurta ve 21.000 tavuk satışa çıkarılacak.

En yüksek teklifi verenin kazanacağı ihale sonunda Çiftlik Bank tarafından açılan Taraklı Mavi Yumurta Çiftliğinde bulunan tüm tavuklar ve yumurtalar satılmış olacak.

Elde edilen gelir ise Geyve Adliyesi Adli Emanet Hesabına aktarılarak Çiftlik Bank’a para yatıran ve parasını geri alamayan vatandaşlara dağıtılacak.

Dağıtım sürecinin İstanbul’da görülen ana davanın sonuçlanmasından sonra mı yapılacağı yoksa Geyve Adliyesinin direkt dağıtımlara mı başlayacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Taraklı’ da bulunan çiftliğin ise İstanbul’da devam eden ana dava sonucuna göre satışa mı çıkacağı yoksa Kayyum ataması ile sürecin devam mı ettirileceği konusu netleşmiş olacak.

Çiftliğin satışından da gelecek olan paranın yine Çiftlik Bank Mağdurlarına dağıtılması bekleniyor.

Sonrası Çiftlik Bank’ın Tavuk ve Yumurtaları İhale İle Satışa Çıkıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bankin-tavuk-ve-yumurtalari-ihale-ile-satisa-cikiyor-28080.html/feed 0
Cs:go Oyununda Rank Nedir? Nasıl Rank Atlanır? https://www.cepseyir.com/csgo-oyununda-rank-nedir-nasil-rank-atlanir-28077.html https://www.cepseyir.com/csgo-oyununda-rank-nedir-nasil-rank-atlanir-28077.html#respond Mon, 26 Mar 2018 07:33:02 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28077 Günümüzde en popüler oyunlardan olan CS:GO, rekabetçi yapısı sayesinde oyuncuları heyecanlandırmaktadır. Oyunda Cs: go rank sistemi olması rekabeti daha da artırmaktadır.

Sonrası Cs:go Oyununda Rank Nedir? Nasıl Rank Atlanır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Günümüzde en popüler oyunlardan olan CS:GO, rekabetçi yapısı sayesinde oyuncuları heyecanlandırmaktadır. Oyunda Cs: go rank sistemi olması rekabeti daha da artırmaktadır.

CS: GO oyununda mevcut olan rank sistemi aynı MoBA oyunlarında olduğu gibi ELO ismi verilen puanlar ile hesaplanmaktadır.

Rank rütbe anlamına gelmektedir. CS GO Ranking System çok iyi bir algoritmaya sahip olmasına rağmen maalesef oyun içi hile kullanımları sebebiyle güvenirliğini yitirmektedir.

CS: GO Rank Sistemi

CS: GO oyununa ilk başlandığında Silver 1 rütbesi verilmektedir. Bu rütbeyi alabilmek için 10 rekabetçi oyunun alınması gerekir. Eğer rekabetçi oyunlara yeni başlamış iseniz, ilk rütbe verilene kadar günde en çok 2 maça girebilirsiniz.

Cs: go rank sistemi ile alınan puanlar zamanla birikir ve rütbe atlamanızı sağlar. CS: GO oyunu bir takım oyunudur. Takım oyunu olması nedeni ile CS: GO oyununda tek başınıza başarılı olmanız mümkün değildir. Takımda olan kişilerin her birinin oyunda iyi olması ve oyunun kurallarına tam olarak uyması gerekmektedir.

Oyuncular rank nasıl atlanır sorusunu çok sık sormaktadır. Rank atlamanın da belirli kuralları vardır. En başta oyun içi ekonomi yönetimini çok iyi bilmeniz gerekmekte. CS GO Eco Guide sayfasını inceleyerek takım olarak ve bireysel olarak ekonomi nasıl yönetilir inceleyebilirsiniz.

Rank Atlama

Oyuncular tarafından sorulan rank nasıl atlanır sorusu önemli sorulardan biridir. CS: GO oyununda en yüksek rank olan Global Elit seviyesine gelmek aylar almaktadır. Hatta bazı oyuncular bu seviyeye asla ulaşamamaktadır.

CS: GO oyununda ilk rank seviyesini almak için öncelikli olarak 10 tane oyun oynanarak başarılı olunmalıdır. İlk rütbe açılana kadar günden en fazla 2 tane maça girebilirsiniz. Matematiksel olarak ise beş gün süre boyunca devamlı olarak rekabetçi maçlara girilir ise ilk rütbe alınmış olacaktır. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız, CS GO Tips and Tricks üzerinden yeni başlayanlar için önerilen inceliklere göz atmanız gerek. Bu teknikler sayesinde ranklar arasında çok fazla vakit harcamadan ilerlemeniz kolaylaşacaktır.

Birçok oyuncu Silver 1 rütbesi ile oyunlara başlasa da, ilk 10 maçta yüksek galibiyet alınır ise daha yüksek seviyelere sahip olunabilmektedir. CS: GO oyununda ELO puanlarını artırmanın iki yolu vardır. Bu yollardan biri oyunda kazanılan ya da kaybedilen round sayısıdır. Buna göre hem siz hem de kendi takımınızdaki 4 oyuncu round kaybettikçe ELO puanlar kaybedilmektedir.

Round kazandıkça ise ELO puanlar artmaktadır. Round kaybedildiğinde ELO kazanmak ya da round kazanıldığında ELO kaybetmek yoktur. Rütbeyi etkileyene diğer faktör ise MPV denilen maçın adamı olmaktır. CS: GO oyununda her bir round sonrasında en iyi oyuncu maçın adamı seçilmektedir. Oyundaki başarıya göre maçın adamı belirlenir ve rank atlanır.

No tags for this post.

Sonrası Cs:go Oyununda Rank Nedir? Nasıl Rank Atlanır? Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/csgo-oyununda-rank-nedir-nasil-rank-atlanir-28077.html/feed 0
Çiftlik Bank Tarafından Toplanan Para 1 Milyar TL’nin Üstünde https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-tarafindan-toplanan-para-1-milyar-tlnin-ustunde-28070.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-tarafindan-toplanan-para-1-milyar-tlnin-ustunde-28070.html#respond Sun, 25 Mar 2018 16:27:19 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28070 SPK tarafından 2016-2017 yılları arasında 511 Milyon TL’lik bir yatırım topladığı belirtilen Çiftlik Bank Sisteminin gerçekte 1 Milyar 139 Milyon 972 Bin TL civarında bir para topladığı belirlendi.

Sonrası Çiftlik Bank Tarafından Toplanan Para 1 Milyar TL’nin Üstünde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
SPK tarafından 2016-2017 yılları arasında 511 Milyon TL’lik bir yatırım topladığı belirtilen Çiftlik Bank Sisteminin gerçekte 1 Milyar 139 Milyon 972 Bin 622 TL civarında bir para topladığı belirlendi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Çiftlik Bank sistemine yatırılan ve kullanıcılara ödenen rakamlar netleştirildi. Rakamlar daha önce SPK tarafından açıklanan rakamların neredeyse iki katı.

SPK tarafından 2016 – 2017 yılları baz alınarak hazırlanan raporda sistemin toplamda 511 Milyon TL yatırım aldığı ve 398 Milyon TLK civarında da bir geri ödeme yaptığı, 120 Milyon TL’lik paranın ise Kıbrıs’ta tutulduğu belirtilmişti.

Yine SPK raporuna göre sisteme toplamda 77 bin 843 kişi para yatırmış ve daha fazla kazanma ümitleri ile Çiftlik Bank Sistemine giriş yapmıştı.

 

Çiftlik Bank Şarküterileri

 

Başsavcılık Gerçek Rakamları Ortaya Serdi

SPK tarafından daha kısıtlı bir dönem için yapılan araştırmadan sonra İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan araştırma vurgunun boyutlarını tam olarak ortaya çıkardı.

Buna göre sistem toplamda 1 Milyar 139 Milyon 972 Bin 622 TL yatırım almış. Bu paranın 687 Milyon 838 bin TL’lik kısmı ise yatırım yapan kullanıcılara geri ödenmiş.

Sisteme son yapılan incelemelere göre para yatıran kullanıcı sayısı ise 132.222 kişi.

Çiftlik Bankın el konulan mal varlıklarının toplam değerinin 58 milyon 126 bin TL olduğu açıklanırken şirketlere sermaye olarak aktarılan paranın tutarı ise 128 milyon 490 bin TL.

Yine Başsavcılık tarafından hazırlanan rapora göre sistem tüm üyelere vadettiği ödemeleri yapabilmesi için toplamda 2 milyar 971 milyon 905 bin TL geri ödeme yapması gerekecekti. Sistemin toplam kazançları ve mal varlıkları dikkate alındığında ise bu ödemenin imkânsız olduğu ortaya çıkıyor.

 

Çiftlik Bank Ürünleri

 

Tüm Dosyalar İstanbul’da Toplanacak

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye çapındaki tüm dava dosyalarının kendi üzerinde toplanması konusunda yazıların gönderildiği ve ilgili dosyaların 2017/225778 numaralı ana soruşturma üzerinden devam edileceği bilgisi de basına aktarıldı.

Bu kapsamda tüm Çiftlik Bank Mağdurlarının dosyaları İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan soruşturma üzerinden ilerleyecek ve çıkacak karar tüm mağdurları kapsayacak.

 

Çiftlik Bank - Mehmet Aydın - Sıla Aydın

 

16 Şüpheli Göz Altına Alındı

Çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Mehmet AYDIN’ın eşi Sıla AYDIN ve yengesi Havva AYDIN başta olmak üzere eski Genel Müdür Savaş Yıkılmaz, Cafer Çolak, Hamza Toklu ve firmalardaki farklı pozisyonlarda görevli 16 şüpheli gözaltına alındı.

Sistemin kurucusu Mehmet AYDIN ve abisi Fatih AYDIN ise sistemin kapatılması ve dolandırıcılığın net olarak ortaya çıkmasından önce yurtdışına kaçtıkları belirtildi.

İlk gelen bilgilere göre Aydın Kardeşlerin Dubai üzerinden Uruguay’a gitmiş oldukları belirtilse de soruşturma kapsamında iki kardeşin hangi ülkede olduğuna dair net bir bilgiye henüz rastlanılmamış durumda.

Sistem kapsamındaki 3 firmanın mal varlıklarına ve sistemden elde edilen ve yurtdışına çıkarılmamış olan 3 Milyon 90 bin TL değerindeki paraya da el konulmuş durumda.

Çiftlik Bank sisteminin web siteleri olan www.ciftlikbank.com ve www.ciftlikbank.web.tr adresleri sistemin patlaması ile zaten firma tarafından kapatılmıştı.

Savcılık tarafından içerisi boşaltılmış olan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketlerine de el koyarak yapmış oldukları tüm faaliyetleri, para giriş ve çıkışlarını inceleme altına aldı.

 

Çiftlik Bank

 

Diğer Çiftlik Sistemleri de İnceleme Altında

Çiftlik Bank sistemine benzer bir şekilde açılan ve kullanıcılardan para toplayan başta Anadolu Farm olmak üzere birçok site inceleme altına alındı. Çiftlik Bank sisteminin patlaması ve akabinde başlayan soruşturmalardan sonra benzer yapıdaki sitelerin birçoğu kapanmış ve ödeme almayı durdurmuştu.

Sanal çiftlik kurarak kullanıcılarına hayvan alıp oradan size kazanç aktaracağız diyen Anadolu Farm sisteminin sahibi olan Ekolium Bilişim, Yazılım, Hayvancılık, Oto, Turizm, Gıda, Lokanta San. Tic. A.Ş isimli firmanın farklı illerde 20’ye yakın arsa ve arazi sarın aldığı gelen bilgiler arasında. Başsavcılık tarafından alınan tutuklama kararı ile üst yönetici olarak sisteme kayıtlı olan 3 kişi gözaltına alındı.

 

DKC Sütbank

 

DKC Hayvancılık İsimli Sistemde İnceleme Alındı

Konya’nın Karapınar ilçesinde bulunan ve “DKC Hayvancılık” ismi ile Sanal Çiftlik Oyunu üzerinden para toplayan firma hakkında da inceleme başlatıldı.

Kurduğu sanal çiftlik oyunu üzerinden 500 kadar üye toplayan ve bunlardan 100 Milyon TL civarında para toplayan oluşumun gerçekte 134 inekle süt üretimi yaptığı ve her ineği 60 kişiye kiraladığı ortaya çıktı.

Herhangi bir ticari unvanı ya da şirket kaydı bulunmayan ve 2015 yılında DKC Hayvancılık ismi ile hayata geçirilen sistemin dkchayvancilik.com adresi üzerinden ve sosyal medya hesaplarından “İnek Kiralama Projesi” adı altında yatırımcı bulduğu ve 750 sağmal inek ve 140 dekar arazide süt üretimi yaptığı bilgisi ile yatırım topladığı belirlendi.

%35 kar vaadi ile iki yıl içerisinde 100 Milyon TL para toplayan sistem için de incelemeler başlatıldı. Sistemin sahibi A.D ise tutuklandı.

Firmanın Çiftlik Bank sisteminin sıkıntıya girmesinden hemen sonra kullanıcılarına “İnekler Öldü, Yatırımlarınız Battı” şeklinde bir mesaj attığı da ortaya çıktı.

SütBank ismi ile anılan sisteme para yatıran ve parasını alamayan onlarca kullanıcı bu SMS sonrasında adli işlemleri başlatmış olsalar da sistemde ne kadar paranın kaldığı ne kadarının başka yerlere aktarıldığı ise bir soru işareti.

Atılan SMS sonrası birçok üye şirket ile temasa geçmeye çalıştı. Verilen cevap ise “Ödemeleriniz yapılacak” yönünde oldu. Ancak net bir tarih de verilemiyor.

Şirketin internet sitesi kapatılırken, DKC Hayvancılığa üç inek için 21 bir TL para yatıran isimlerden E. Y., “Babam 198 bin TL, kız kardeşimin 112 bin TL, kuzenim 21bin TL, bir arkadaşım ise 7 bin lira yatırdı. Sistem baştan beri bana güven vermemişti ama girdik bir şekilde. Şimdi paramızı nasıl kurtaracağız bilmiyoruz” dedi.

Sonrası Çiftlik Bank Tarafından Toplanan Para 1 Milyar TL’nin Üstünde Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-tarafindan-toplanan-para-1-milyar-tlnin-ustunde-28070.html/feed 0
D&R Mağazaları ve Doğan Kitap Amazon’a Satılabilir https://www.cepseyir.com/dr-magazalari-ve-dogan-kitap-amazona-satilabilir-28048.html https://www.cepseyir.com/dr-magazalari-ve-dogan-kitap-amazona-satilabilir-28048.html#comments Fri, 23 Mar 2018 21:01:44 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28048 Birkaç gün önce Doğan Medya çatısı altındaki TV ve Gazeteleri Demirören Grubuna satan Aydın DOĞAN’ın Doğan Kitap ve D&R Mağazalarını da Amazon firmasına satacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sonrası D&R Mağazaları ve Doğan Kitap Amazon’a Satılabilir Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Birkaç gün önce Doğan Medya çatısı altındaki TV ve Gazeteleri Demirören Grubuna satan Aydın DOĞAN’ın Doğan Kitap ve D&R Mağazalarını da Amazon firmasına satacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

CHP İstanbul Milletvekili Barış YARKADAŞ tarafından Twitter üzerinden gündeme getirilen iddiaya göre Aydın DOĞAN medya ve yayıncılık sektöründen tamamen çekilmek istiyor.

TV kanallarını ve gazetelerini Demirören Grubuna satan Aydın Doğan’ın elinde kalan Doğan Kitap ve D&R Mağazaları için de Amazon firması ile görüşme aşamasında olduğu belirtiliyor.

 

Amazon Doğan Kitabı Satın Alacak

 

Amazon.com Kısa Süre İçerisinde Türkiye’de Faaliyete Geçecek

Ülkemizde genellikle Elektronik Ürün Satışları ile bilinen Amazon firması aslında ilk kuruluş aşamasında kitap satarak online dünyaya merhaba diyen bir site.

İlk açıldığı zaman internette kitap satarak kazanç elde etmeye başlayan firma daha sonraki süreçte hemen hemen her sektöre el atmaya başladı.

Bu sebeple de Türkiye’de aktife alacağı yeni operasyonunda kitap ağırlıklı bir yapılanmayı da başlatabilir.

Bu noktada şuan pazarda bu yapıya uygun, hemen hemen her şehirde mağazaları bulunan birkaç firmadan bir tanesi de Doğan Müzik Kitap Mağazacılık olarak bilinen D&R.

Bu detaylara da baktığımızda CHP Milletvekili tarafından ortaya atılan satış sürecinin ilerleyen günlerde gerçeğe dönme ihtimali var.

Bu süreç eğer belirtildiği şekilde sonuçlanırsa ülke çapında Amazon firmasının ciddi bir mağazalaşma yapısına sahip olması pazardaki rekabeti de arttıracaktır.

 

Amazon Kitap - Amazon Book Store

 

Amazon Firması Ne Zaman Kuruldu, Tarihçesi Nedir?

Amazon.com adresi Jeff BEZOS tarafından 1994 yılında Bellevue, Washington’da bir garajda kuruldu.

Kuruluş aşamasından sonra yatırımcılar ile görüşen Jeff BEZOS fikrine inanan Nick HANAUER isimli bir iş adamından 40.000 Dolar değerinde bir yatırım aldı.

İlk kuruluş döneminde oldukça basit, çekicilikten uzak ve kullanıcıların günümüzde girmek dahi istemeyeceği bir tasarıma sahip olan amazon.com adresi sadece kitap satan bir web sitesiydi.

Tasarımsal olarak ciddi anlamda başarısız olarak yayına başlayan amazon.com daha ilk dönemlerinde ciddi bir başarısızlık ile karşı karşıya kalmıştı.

Ancak o dönemde Tom ALBURG isimli bir iş adamı tarafından yapılan 100.000 Dolar değerindeki yatırım sitenin tasarımının iyileşmesine ve daha hızlı bir servis sağlayıcıya taşınmasına imkân sağladı.

1994 yılında temelleri atılan amazon.com adresi ilk kitabını ise 1995 yılının Temmuz ayında sattı. Satılan ilk kitap ise Douglas Hofstadter‘s Akışkan Kavramlar ve Yaratıcı Benzerlikler: Düşünce Temel Mekanizmaları Bilgisayar Modelleri isimli kitaptı.

Kitapçılardan farklı olmak için yola çıkan Bezos bu kapsamda ilk olarak kullanıcıların kitaplara yorum yapabilmelerini sağlayan bir yorum sistemi geliştirdi.

Bu sistem sayesinde kitapları satın alan kullanıcılara kendi görüşlerini diğer kullanıcılar ile paylaşma imkânı sunuldu ve bu gelişme çok beğenildi.

1997 yılında 15.7 Milyon Dolar gelir elde eden firma borsaya açılarak büyümesine hız kattı. Firma 1998 yılında ise sadece kitap satmaktan vazgeçerek satış gamına elektronik, yazılım, video, müzik, oyun ve oyuncaklar, ev gereçleri ve daha birçok ürünü katmaya başladı.

1999 yılında milyar dolarların üstünde kazanç elde etmeye başlayan firma 2001 yılında ise 1.4 Milyar Dolarlık zarar açıkladı ve 1000’in üzerinde personeli işten çıkarmak zorunda kaldı.

Bu süreçte Amazon firmasını küçültmeyi aklından bile geçirmeyen Jeff BEZOS aksine farklı firmaların da Amazon üzerinden satış yapmalarını sağlayan bir sistem üzerinde çalışmaya başladı.

Bu çalışma sonunda Target, Toys R Us, Old Navy ve daha birçok şirket Amazon.com adresi üzerinden kendi markaları ile satış yapma sürecine dâhil oldular.

Bu adım sonrasında hızlı bir şekilde büyümeye başlayan firma özellikle e-Kitap alanında yaptığı yatırımlar ve pazara sürdüğü Kindle isimli cihazı ile de ciddi kazançlar elde etmeyi başardı.

2018 yılı içerisinde yapılan anlaşmalar ilke www.amazon.com.tr adresi üzerinden ülkemizde de satışlara başlayacak olan Amazon firması İstanbul merkezli olarak AMAZON TURKEY SERVICES YÖNETİM DESTEK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ismi ile şirketleşti ve İstanbul merkezli olarak 5 bin metrekarelik bir ofis için çalışmalara başladı.

Sonrası D&R Mağazaları ve Doğan Kitap Amazon’a Satılabilir Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/dr-magazalari-ve-dogan-kitap-amazona-satilabilir-28048.html/feed 1
Instagram Takipçi Hilesi ve Kullanımı https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-hilesi-ve-kullanimi-28044.html https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-hilesi-ve-kullanimi-28044.html#respond Thu, 22 Mar 2018 21:45:09 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28044 Artmaya başlayan sosyal medya kullanımı ile ülkemizde özellikle sosyal medya takipçi hileleri de oldukça fazla ilgi görmeye başladı.

Sonrası Instagram Takipçi Hilesi ve Kullanımı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Artmaya başlayan sosyal medya kullanımı ile ülkemizde özellikle sosyal medya takipçi hileleri de oldukça fazla ilgi görmeye başladı.

Özellikle fotoğraf ve video paylaşımları üzerine yoğunlaşması sebebiyle insanların daha fazla zaman geçirdikleri ve daha fazla takipçiye sahip olma arzusu duydukları Instagram hilelerin ve otomatik botların sıkça kullanıldığı bir platform halini aldı.

Yani konuyu özetlemek gerekirse bir gün önce açılan bir Instagram profilinde 1-2 paylaşım varken 10.000 – 20.000 takipçi varsa o profil sayfası kesinlikle farklı yazılımlar ile Instagram hesabı için takipçi kasmıştır diyebiliriz.

 

Neden Bu Şekilde Takipçi Kasılıyor?

Instagram takipçi sistemleri ve siteleri gelen yoğun talep üzerine açılan sitelerdir. Yani kullanıcılar buna ilgi göstermiş ve bu alanda farklı site ve sistemler ortaya çıkmıştır.

Bunun ise iki sebebi vardır.

İlki firmaların veya kullanıcıların daha fazla kullanıcıya ulaşmak istemeleri ve birilerini takip ederken takipçi sayısının yüksek olmasının karşıdaki kişide olumlu bir etki bırakmasıdır.

İkinci sebep ise yine firmaların veya kişilerin kendi sosyal medya hesaplarını verirken gerçek kullanıcılar olmasa bile ciddi bir takipçi kitlesine sahip olduğunu karşı tarafa göstermek istemesidir.

Bu sebeple de Instagram takipçi hilesi son dönemlerde ciddi anlamda rağbet görmeye başlamış ve birçok sosyal medya kullanıcı tarafından da kullanılarak ciddi anlamda talep gören yapılar arasına girmiştir.

Hatta son yıllarda farklı birçok sosyal medya ajansı da açılmaya başlamış ve kullanıcılara Instagram takipçi sayılarını arttırmaları adına bazı SEO yazılımları ve paketleri satmaya başlamışlardır.

Bu ajans ve firmaların bazıları farklı yöntemlerle sayfaları büyütmeye çalışırken birçok ajans direkt olarak Instagram takipçi hilesi kullanarak kademeli olarak hesapları büyütmeyi amaçlamaktadır.

Yani sektör de artık bu olaya iyice alışmış ve ciddi anlamda gelen talepler karşısında da farklı çözüm yolları ile sonuca ulaşmaya başlamıştır.

No tags for this post.

Sonrası Instagram Takipçi Hilesi ve Kullanımı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-hilesi-ve-kullanimi-28044.html/feed 0
Instagram Takipçi Kasma Artık Çok Daha Kolay https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-kasma-artik-cok-daha-kolay-28042.html https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-kasma-artik-cok-daha-kolay-28042.html#respond Thu, 22 Mar 2018 21:33:36 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28042 Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya bazı kullanıcılar için bir kazanç kapısı bazı kullanıcılar için ise bir popülarite aracı olmaya başladı.

Sonrası Instagram Takipçi Kasma Artık Çok Daha Kolay Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya bazı kullanıcılar için bir kazanç kapısı bazı kullanıcılar için ise bir popülarite aracı olmaya başladı.

Sosyal medya siteleri arasında son dönemde bir basamak daha ön plana çıkan ve en sonunda Facebook tarafından da satın alınan Instagram özellikle gençlerin ve firmaların ciddi anlamda varlık gösterdikleri noktalardan birisi.

Çünkü temelinde fotoğraf ve 1 dakikaya kadar video paylaşımı üzerine kurgulanan bir paylaşım yapısını destekleyen sistem üzerinden insanlara ulaşmak ve dikkatlerini çekmek çok daha kolay oluyor.

Bu noktada da sosyal medya hesaplarının ciddi anlamda Instagram takipçisine ihtiyaçları oluyor.

 

Bir İhtiyaç Varsa Çözümlerde Gelir

Günümüzde özellikle internette bir konu üzerinde bir ihtiyaç doğduğu anda hemen peşinden de bazı çözüm önerileri gelmeye başlar.

İşte olay sosyal medya, takipçi, popülerlik, para kazanma, reklam vs. olunca elbette ki bu noktada da bazı çözüm önerileri ortaya çıkmaya başladı.

Instagram takipçi siteleri üzerinden kendi şahsi profilinize takipçi göndermeniz oldukça kolay. Aynı şekilde şirket profilinizi kısa süre içerisinde binlerce kişinin takip ettiği bir profile de dönüştürmeniz mümkün.

Normal şartlarda doğal bir şekilde büyüme amaçlandığında ciddi reklam yatırımlarının yapılması, ciddi paylaşım süreçlerinin geçmesi ve elbette ki insanların dikkatini çekmek için de oldukça uzun bir zaman geçmesi gerekecektir.

Ancak bu tarz takipçi yazılımları ile hem kısa sürede hızlı bir şekilde takipçi sayınız artmaya başlayacak hem de sizin profilinizi veya şirket profilinizi inceleyenler de bu rakamları görünce takip etmek isteyeceklerdir.

Ancak bu noktada işini doğru yapan, sürecin her noktasında size destek olan siteler veya uygulamalar ile çalışmanız sürecin en az sorunla atlatılması adına önemli bir detaydır.

No tags for this post.

Sonrası Instagram Takipçi Kasma Artık Çok Daha Kolay Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/instagram-takipci-kasma-artik-cok-daha-kolay-28042.html/feed 0
Amazon Tarafından AmazonBasics İsimli Powerbanklar Geri Topluyor https://www.cepseyir.com/amazon-tarafindan-amazonbasics-isimli-powerbanklar-geri-topluyor-28036.html https://www.cepseyir.com/amazon-tarafindan-amazonbasics-isimli-powerbanklar-geri-topluyor-28036.html#respond Wed, 21 Mar 2018 14:33:47 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28036 Amazon tarafından üretilen ve son kullanıcıya satışı gerçekleştirilen AmazonBasics isimli taşınabilir şarj cihazı için toplatılma kararı alındı.

Sonrası Amazon Tarafından AmazonBasics İsimli Powerbanklar Geri Topluyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Amazon tarafından üretilen ve son kullanıcıya satışı gerçekleştirilen AmazonBasics isimli taşınabilir şarj cihazı için toplatılma kararı alındı.

Firma tarafından alınan bu kararın neden alındığı konusunda net bir açıklama yapılmazken cihazlarda Aşırı Isınma olduğu ve bu sebeple de fiziksel veya kimyasal anlamda cihazların zarar görebileceği belirtildi.

Farklı kapasitelere sahip modelleri satışta olan AmazonBasics serisi için ortalama 260 bin cihazın geri toplatılmasına karar verildi.

Firmanın toplattırmak üzere tüketicilere bilgi verdiği modellerin kapasite değerlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 16.000 mAh
 • 10.000 mAh
 • 5.600 mAh
 • 3.000 mAh
 • 2.000 mAh

 

Amazon Basics

 

Herhangi Bir Patlama Vakası Duyulmadı

Amazon tarafından bu kadar iyi satış rakamlarına erişen bir powerbank ailesinin apar topar toplatılacak olması kullanıcıların kafasında da bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.

Şu ana kadar herhangi bir Patlama veya Yanma vakasının da basına yansımamış olması firmanın tam olarak neden bu cihazları toplatacağının sorusunu cevapsız bırakıyor.

ABD Tüketici Ürünü Güvenliği Konseyi tarafından yapılan açıklamada ise kullanıcıların Amazon ile görüşmelerini ve cihaz iadesi yaparak paralarını geri almalarını söyledi. Ayrıca toplanan cihazlarında uygun şekillerde imhası isteniyor.

Birkaç gündür satış noktaları üzerinden AmazonBasics serisi powerbank alan müşterilerine

Mail ve SMS ile ulaşmaya çalışan firma sattığı ürünlerin herhangi bir maddi veya manevi kayba sebep olmadan hızlıca toplamak istiyor.

Ülkemizde resmi olarak satışı yapılmayan AmazonBasics serisi powerbank ailesinden bir modele sahip iseniz ürünü aldığınız yer ile görüşmenizi öneririz.

Sonrası Amazon Tarafından AmazonBasics İsimli Powerbanklar Geri Topluyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/amazon-tarafindan-amazonbasics-isimli-powerbanklar-geri-topluyor-28036.html/feed 0
Doğan Medya Grubu Demirören Grubuna Satıldı https://www.cepseyir.com/dogan-medya-grubu-demiroren-grubuna-satildi-28033.html https://www.cepseyir.com/dogan-medya-grubu-demiroren-grubuna-satildi-28033.html#respond Wed, 21 Mar 2018 13:48:45 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28033 Gelen son dakika bilgilerine göre Aydın DOĞAN yönetimindeki Doğan Medya Grubu, Erdoğan DEMİRÖREN yönetimindeki Demirören Grubuna satıldı.

Sonrası Doğan Medya Grubu Demirören Grubuna Satıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Gelen son dakika bilgilerine göre Aydın DOĞAN yönetimindeki Doğan Medya Grubu, Erdoğan DEMİRÖREN yönetimindeki Demirören Grubuna satıldı.

Mayıs 2011’de Doğan Grubundan Milliyet ve Vatan gibi önemli iki basın organını satın alan Demirören Grubu şimdi de Doğan Grubunun elindeki tüm medya gücünü bünyesinde barındıran Doğan Medya Grubunu satın aldı.

Akşam saatlerinde resmi duyurunun KAP üzerinden kamuoyu ile paylaşılması beklenirken basına sızan bu bilgiler sonrasında borsada ciddi bir hareketlenme de yaşanmış oldu.

Satışı gerçekleşen Gazete, TV Kanalları ve Yayınevlerinin listesi ise şu şekilde;

 • Kanal D,
 • CNN Türk,
 • Tv2,
 • Dream TV,
 • Dream Türk,
 • Hürriyet,
 • Posta,
 • Fanatik,
 • Hürriyet Daily News,
 • TME,
 • Doğan Burda Dergi,
 • Doğan Egmont,
 • Doğan Kitap,
 • Dergi Pazarlama ve Planlama

 

Demirören Grubuna bağlı olarak çalışan üst düzey yöneticilerden birisi Reuters Haber Ajansı tarafından kendisine sorulan soruları yanıtladı.

İlgili kişinin “Doğan Medya Grubu’nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” şeklinde bir bilgi verdiği belirtildi.

Sonrası Doğan Medya Grubu Demirören Grubuna Satıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/dogan-medya-grubu-demiroren-grubuna-satildi-28033.html/feed 0
Öne Çıkan Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 Özellikleri https://www.cepseyir.com/one-cikan-galaxy-s9-plus-ve-galaxy-s9-ozellikleri-28026.html https://www.cepseyir.com/one-cikan-galaxy-s9-plus-ve-galaxy-s9-ozellikleri-28026.html#respond Wed, 21 Mar 2018 10:04:56 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28026 Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri, uzun bir bekleyiş sonrasında duyuruldu ve bir süredir sızıntı bilgiler ile gündeme gelen Galaxy S9 özellikleri resmi olarak Samsung tarafından açıklandı. Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8 özellikleri karşısında birçok açıdan iyileştirmenin yapıldığı S9 ve S9+ modelleri, tasarımdan ziyade donanım ve kullanıcı deneyimi ile birlikte kullanıcıların satın alma […]

Sonrası Öne Çıkan Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 Özellikleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri, uzun bir bekleyiş sonrasında duyuruldu ve bir süredir sızıntı bilgiler ile gündeme gelen Galaxy S9 özellikleri resmi olarak Samsung tarafından açıklandı.

Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8 özellikleri karşısında birçok açıdan iyileştirmenin yapıldığı S9 ve S9+ modelleri, tasarımdan ziyade donanım ve kullanıcı deneyimi ile birlikte kullanıcıların satın alma kararını etkilemeyi deneyecek.

 

Galaxy S9 Özellikleri

 • Ekran: 5.8-inç büyüklüğünde ve 2960×1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran (18.5:9 oran ve 568 ppi yani inç başına düşen piksel yoğunluğu)
 • İşlemci: Samsung Exynos 9810 mobil işlemci
 • GPU: Mali-G72 MP18 grafik birimi
 • RAM: 4 GB LPDDR4x RAM
 • Dahili Depolama: 64GB ve 128GB dahili depolama alanı seçeneği
 • Artırılabilir Depolama: 400GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği
 • Ön Kamera: 8 MP çözünürlüğünde ve f/1.6 diyafram değerinde tek ön kamera
 • Arka Kamera: 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.5 (f/1.5 ve f/2.4 geçişli) diyafram değerine sahip, OIS yani optik görüntü sabitleme desteği sunan, yüz tanıma ve otomatik odaklama yapabilen Dual Pixel PDAF tek arka kamera (1.4 µm sensör büyüklüğü)
 • Batarya: 3000mAh kapasitesinde dahili depolama alanı
 • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi sürü (Android 8.1 güncellemesi gelecek)
 • Ölçüler: 147.6×68.7×8.4 mm boyut
 • Bağlantı Özellikleri: USB Type C 1.0 (USB 3.1), Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 ac, NFC, Wi-Fi Direct, LTE Cat. 18
 • Öne Çıkan Özellikler: IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık, parmak izi okuyucu sensör, Irıs tarama özelliği Always-on yani her zaman açık ekran teknolojisi, Dolby Atmos Sound desteği
 • Renk Seçenekleri: Mor, siyah ve mavi
 • Galaxy S9 Fiyatı: 840 Euro – Türkiye 64GB fiyatı: 4599TL
 • S9 Satışa Çıkış Tarihi: 16 Mart 2018

 

Galaxy S9 Plus özellikleri

 • Ekran: 6.2-inç büyüklüğünde, 2960×1440 piksel çözünürlüğünde, 531 ppi ve 18.5:9 oranında Super AMOLED ekran
 • İşlemci: Exynos 9810
 • GPU: Samsung Exynos 9810 Octa işlemci
 • RAM: 6GB LPDDR4x RAM
 • Dahili Depolama: 64GB, 128GB ve 256GB dahili depolama alanı seçenekleri
 • Artırılabilir Depolama: 400GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği
 • Ön Kamera: 8 MP çözünürlüğünde ve f/1.6 değerinde ön kamera
 • Arka Kamera: 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.6 diyafram değerinde + 12 MP çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram değerinde OIS destekli çift arka kamera
 • Batarya: 3500mAh dahili batarya İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi sürü (Android 8.1 güncellemesi gelecek)
 • Ölçüler: 157.7×73.8×8.5 mm boyut
 • Bağlantı Özellikleri: USB Type C 1.0 (USB 3.1), Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 ac, NFC, Wi-Fi Direct, LTE Cat. 18
 • Öne Çıkan Özellikler: IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık, parmak izi okuyucu sensör, Irıs tarama özelliği Always-on yani her zaman açık ekran teknolojisi, Dolby Atmos Sound desteği
 • Renk Seçenekleri: Mor, siyah ve mavi
 • Galaxy S9 Fiyatı: 990 Euro – Türkiye 64GB fiyatı: 5199TL S9
 • Satışa Çıkış Tarihi:16 Mart 2018

 

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus arasındaki farklar

Her iki model arasındaki en büyük farklılık, arka kamera özelliği konusunda kendini belli ediyor. Zira bu defa Samsung, daha önceki S serilerinde yapmadığı bir şekilde normal modelde tek arka kameraya yer verirken, Plus modelinde ise çift arka kameraya yer vermiş durumda.

S9+ modelinde bulunan ikinci arka kamera sensörü, 52mm olarak hazırlanmış ve 2x optik zoom yapma özelliği için kullanılıyor. Çok konuşulan ve Samsung tarafından da sık sık öne çıkartılan arka kameranın değiştirilebilir diyafram aralığı ise, her iki modelde de kullanılabiliyor.

Yeni kamera konusundaki tek farklılık, 2x optik görüntü yakınlaştırma olarak açıklanabilir. Bu noktada iki kamera sensörünün de OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisi barındırdığını söylemek gerekiyor.

Bir diğer önemli farklılık ise, isminden de anlaşılabileceği üzere ekran boyutları noktasında kendini belli ediyor. Daha önceki modellerde de olduğu gibi 18.5:9 görüntü oranı ve ekran çözünürlüğü sabit kalırken, iki modelin ekran boyutları farklılık gösteriyor.

Normal modelde 5.8-inç büyüklüğünde AMOLED ekran yer alırken, Plus modelinde 6.2-inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanılıyor. Daha önce de belirtildiği gibi ekran oranı ve çözünürlüklerde herhangi bir farklılık bulunmuyor.

Üçüncü en büyük farklılık ise, batarya kapasitesi özelliği tarafında ortaya çıkıyor. Galaxy S9 batarya kapasitesi 3000mAh iken, Galaxy S9 Plus batarya kapasitesi 3500mAh seviyesine çıkartılmış. Ancak aradaki ekran büyüklük farklı dikkate alındığında, batarya kullanım sürelerinin benzer olduğunu söylemek mümkün. Zira daha büyük ekran, daha fazla enerji tüketimi anlamına gelmektedir.

Arka kameradaki değiştirilebilir diyafram değerleri ise, her iki model için de geçerli tutulmuş. Yani f/1.5 ve f/2.4 diyafram değerleri arasındaki geçiş imkanı hem S9 hem de S9+ modellerinde aynı şekilde kullanılabiliyor. Keza her iki akıllı telefon modelinin de ana kamerası, aynı sensörden oluşuyor.

Son olarak animoji özelliğine karşılık olarak Samsung’un hamlesinin, Aremoji olduğunu söylemek gerekiyor. Kamera ile yüze benzer bir animasyon ve emoji oluşturabilen bu özellik, ne yazık ki en azından şu an için başarılı sonuçlar ortaya koyamıyor. Yani doğrudan doğruya Apple’ın animoji özelliğine rakip değil.

 

Galaxy S9+ ve Galaxy S9 performans detayları

Ülkemizde satışa çıkacak olan yeni Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 özellikleri arasında, Samsung Exynos 9810 mobil işlemci ve GPU tarafında da Mali-G72 MP18 grafik birimi yer alıyor. Amerika’da satışa çıkacak modellerde ise Qualcomm’un Snapdrgon 845 mobil yonga seti kullanıcılara sunuluyor.

Daha önce de aynı stratejiyi izleyen Samsung, bu defa Exynos tarafında daha avantajlı gibi görünüyor. Her ne kadar Android akıllı telefon modelleri arasında iyi bir performans gösteriyor ve kullanılabilecek şu anki en hızlı işlemciyi barındırıyor olsa da ne yazık ki Apple’ın A11 Bionic işlemcisi karşısında yeteri kadar iyi bir rekabet oluşturmayı başaramadı.

Yapılan Galaxy S9 benchmark sonuçlarına bakılacak olursa, A11 karşılaştırmasında özellikle de tek çekirdek performansı ciddi anlamda geride kalıyor. Ancak belirtildiği gibi Android dünyasındaki en hızlı işlemci olduğunu söylemek mümkün.

Samsung’un yeni Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 özellikleri ile ilgili Haber Tekno sitesinin hazırladığı (Galaxy S9 ve S9+ Duyuruldu! Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 Özellikleri) haberinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Galaxy S9 fiyatı konusunda da detaylara değinmek gerekirse, Samsung Türkiye tarafından resmi fiyatlar ile ilgili açıklamalar da yapıldı. Buna göre S9+ ve S9 Türkiye fiyatları şöyle:

 • Galaxy S9 64GB fiyatı: 4599TL
 • Galaxy S9 Plus 64GB fiyatı: 5199TL
 • Galaxy S9 Plus 128GB fiyatı: 5399TL
 • Galaxy S9 Plus 256GB fiyatı: 5699TL

Satışa çıkış tarihi olarak ise 16 Mart tarihi işaret ediliyor. Ek olarak belirtmek gerekirse şu an için ülkemizde de bu fiyatlandırmalar üzerinden ön siparişe açılan yeni modeller, ön sipariş veren kullanıcılar için bir hediye imkanı da sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre ön sipariş veren kullanıcılar, Samsung Gear Sport akıllı saat modelini ücretsiz olarak edinebilecekler. Ek olarak eski telefonunu getir ve yeni telefonu indirimli al kampanyası kapsamında, bir önceki S8 veyahut S8 Plus modelini getiren kullanıcılara, yeni modeli satın alırken 4 bin TL seviyesine kadar indirim uygulanabiliyor.

S7 edge getiren kullanıcılar için ise 2 bin 200 seviyesinde bir indirim yapılacağı ile ilgili detaylar kendini gösterdi. Samsung yeni modele geçiş yapmak isteyen kullanıcıları memnun etmek için böyle dikkat çeken bir kampanya yapmaktan da geri durmamış.

Galaxy S9 ve S9+ modelleri ile birlikte en çok da iPhone X ile ciddi bir rekabete girecek olan Samsung, önümüzdeki günlerde gelecek olan yeni satış miktarları bilgisi ile bu rekabeti ne derece devam ettirebilecek, net olarak anlaşılmış olacaktır.

No tags for this post.

Sonrası Öne Çıkan Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 Özellikleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/one-cikan-galaxy-s9-plus-ve-galaxy-s9-ozellikleri-28026.html/feed 0
Asus ZenFone Modellerindeki FM Radyo Sorunu ve Çözümü https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-modellerindeki-fm-radyo-sorunu-ve-cozumu-16217.html https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-modellerindeki-fm-radyo-sorunu-ve-cozumu-16217.html#respond Mon, 19 Mar 2018 07:51:28 +0000 http://www.cepseyir.com/?p=16217 Asus ZenFone modellerine gönderilmeye başlanılan Güncellemeler sonrasında birçok kullanıcı FM Radyo uygulamasının kaldırıldığından, FM Radyo özelliğine erişemediğinden şikayetçi. Bu noktada sorunun debebi ve çözümü ile alakalı olarak bazı bilgiler aktarmaya çalışıyor olacağız.

Sonrası Asus ZenFone Modellerindeki FM Radyo Sorunu ve Çözümü Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Asus ZenFone modellerine gönderilmeye başlanılan Güncellemeler sonrasında birçok kullanıcı FM Radyo uygulamasının kaldırıldığından, FM Radyo özelliğine erişemediğinden şikayetçi. Bu noktada sorunun debebi ve çözümü ile alakalı olarak bazı bilgiler aktarmaya çalışıyor olacağız.

İlk olarak eğer Asus ZenFone 3 veya Asus ZenFone 4 serisinden bir telefona sahip iseniz bu durumda FM Radyo sorununun çözümü oldukça basit. Herhangi bir işlem veya yazılım kurulumu dahi yapmanıza gerek yok.

Ancak Asus’un ilk modellerinden birisi olan Asus ZenFone 6 ve Asus ZenFone 2 gibi modellere sahip iseniz bu durumda ne yazık ki pek fazla yapacak birşey yok. Çünkü bu modellere olan Güncelleme Desteği kesildi. Cihazın şu aşamadaki yapısı ile kullanmanız gerek. Ve bu cihazlardqa yaşanan Radyo Sorunu için bir çözüm önerisi yok

 

Asus FM Radyo Sorunu ve Çözümü

 

 

FM Radyo Uygulaması Kayboldu (ZenFone 3 – ZenFone 4)

Asus tarafından gönderilen güncellemeler sonrasında ana menüden kaybolan FM Radyo Uygulaması alsında cihazdan tamamen silinmemiş durumda. Sadece yeni arayüz tasarımı ile farklı bir konuma taşınmış durumda.

Menüde eğer Radyo Uygulamasına erişemiyorsanız bu durumda cihazın üst kısmından parmağınızı aşağı kaydırın ve Bildirim Menüsünde sizi bekleyen FM Radyo kısayolunu kullanarak FM Radyo özelliğine erişim sağlayın. Süreç bu kadar kolay.

Bu sorunun özellikle Asus ZenUI Arayüz Güncellemesi ve Android 8.0 Oreo Güncellemesi sonrasında ortaya çıkmaya başladığı takipçilerimiz tarafından dile getirilmeye başlandı. Temel olarak bu bir sorun veya Asus tarafından yapılan bir hata değil. Sadece Asus ZenUI Güncellemesi ile cihazın menü yapısında ciddi sadeleştirilmelere gidilmiş durumda. Buna bağlı olarak da bazı uygulamalar kaldırılmış bazılarının ise kullanım kolaylığı açısından menülerdeki yerleri değiştirilmiş.

Asus ZenFone 3 ve Asus ZenFone 4 modellerinde yaşanan Radyo Sorunundaki temel sebebi de bu güncelleme sonrasında menülerde yapılan değişimler olmuş durumda.

 

Asus ZenFone 3 Kutu

 

Sistem Başlatılıyor Hatası (ZenFone 6)

Güncelleme sonrasında FM Radyo Özelliğini kullanmak isteyen Asus ZenFone 6 kullanıcıları önce Sistem Başlatılıyor uyarısı ile karşılaşıyorlar. Daha sonra ise bir süre bu uyarı ekranda kalıyor. Nihayetinde ise Radyo Hata vererek kendini kullanıma kapatıyor. Birçok kullanıcı Hard Reset ile bu sorunun önüne geçmeye çalışmış olsa da Sıfırlama yada Hard-Reset işleminin de pek bir anlam ifade etmediği ve sorunu çözmediğini söyleyebiliriz.

Radyo için direkt olarak yapılan bir güncelleme olduğunu açıkçası düşünmüyoruz. Türkçe Güncellemelerde Radyo resmi olarak bulunmadığı için gelen güncelleme sonrasında bir çakışma olmasından şüphe ediyoruz. Önümüzdeki güncellemelerde Asus ZenFone FM Radyo özelliğini yeniden kullanabilmek dileğiyle…

Sonrası Asus ZenFone Modellerindeki FM Radyo Sorunu ve Çözümü Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/asus-zenfone-modellerindeki-fm-radyo-sorunu-ve-cozumu-16217.html/feed 0
Huawei P10 Lite BİM Mağazalarında Satışa Çıkacak https://www.cepseyir.com/huawei-p10-lite-bim-magazalarinda-satisa-cikacak-28011.html https://www.cepseyir.com/huawei-p10-lite-bim-magazalarinda-satisa-cikacak-28011.html#respond Sat, 17 Mar 2018 10:10:40 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28011 Huawei markasının orta - üst seviye cihazları arasında yer alan Huawei P10 Lite modeli 30 Mart 2018 tarihinde BİM Mağazalarında satışa sunulacak.

Sonrası Huawei P10 Lite BİM Mağazalarında Satışa Çıkacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Huawei markasının orta – üst seviye cihazları arasında yer alan Huawei P10 Lite modeli 30 Mart 2018 tarihinde BİM Mağazalarında satışa sunulacak.

Peşkeşe farklı firmaların akıllı telefonlarını sınırlı sayıda satışa sunacak olan BİM 30 Mart 2018 tarihinde satışına başlayacağı Huawei P10 Lite modelini de 1.290 TL’lik bir fiyat üzerinden tüketicilerle buluşturacak.

İthalatçı Garantili olarak satışının gerçekleştirileceği katalog üzerinden kullanıcılarla paylaşılmış durumda. Ayrıca cihazların tüm mağazalarda satışa sunulup sunulmayacağı bilgisi ise henüz ne yazık ki netleşmiş değil. Note 8 ve iPhone X modellerinde olduğu gibi sınırlı sayıdaki mağazada satış gerçekleştirebilirler.

 

Huawei P10 Lite - BİM

Sonrası Huawei P10 Lite BİM Mağazalarında Satışa Çıkacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/huawei-p10-lite-bim-magazalarinda-satisa-cikacak-28011.html/feed 0
Çiftlere Özel Hediye Fikirleri https://www.cepseyir.com/ciftlere-ozel-hediye-fikirleri-28008.html https://www.cepseyir.com/ciftlere-ozel-hediye-fikirleri-28008.html#respond Sat, 17 Mar 2018 08:58:21 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28008 Hediye almak da vermek de ayrı bir keyiftir. İnsanları mutlu etmek aslında oldukça kolaydır. Sevgiliniz ile özel bir gününüz yaklaşıyor olabilir. Bunun için sürpriz ve hediye düşünmeye şimdiden başladığınıza eminiz.

Sonrası Çiftlere Özel Hediye Fikirleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Hediye almak da vermek de ayrı bir keyiftir. İnsanları mutlu etmek aslında oldukça kolaydır. Sevgiliniz ile özel bir gününüz yaklaşıyor olabilir. Bunun için sürpriz ve hediye düşünmeye şimdiden başladığınıza eminiz.

Kadınlar bu konuda çok daha detaycı oldukları için aylar öncesinden hediye düşünmeye başlarlar. İlginç hediyeler almak istiyorsanız internet bu konuda sizlere yardımcı olacağı gibi bizler de yazımızda sizlere bu anlamda yardımcı olmak istiyoruz.

Çift olduğunuzu belli etmek ve bunu herkese göstermek istediğinize eminiz o zaman ikinizin de aynı giyindiği bir parça ile bütün gün birlikte dolaşmanız çok hoş olacaktır. Eşiniz ile aynı pijama takımını kullanmak, aynı ayakkabıyı giymek hem çok uyumlu hem de çok sevimli görünmenizi sağlayacaktır.

Sürprizler Aşkınızı Canlı Tutacak

Sevgiliniz ile ilk yılınızı kutlayacaksanız ona güzel bir jest yapmak istemeniz çok normaldir. Sevgiliye yapılacak küçük sürprizler onu mutlu edecek ve aynı zamanda aşkınızın ve sevginizin de artmasını sağlayacaktır. Hediye almak sadece özel günlerde olmamalı.

Hiç ummadığı anda sevgilinize yapacağınız sürprizler onun aklınızda olduğunu gösterecek ve size olan aşkının yıllar geçtikçe ilk günkünden çok daha fazla olmasını sağlayacaktır. İlişkiyi ayakta tutan küçük detaylardan biri de umulmayan zamanlarda yapılan sürprizlerdir. Sadece sevgili olmakta değil her türlü ilişkide bu gibi küçük hareketler aradaki bağların çok daha sağlam olması için bir sebeptir.

Bunları alışkanlık haline getirmeniz ilişkinizin mutlu bir şekilde sürmesi ve uzun yıllar devam etmesi için bir vesile olacaktır.

İlgi Alanına Göre Hediye Seçimi

Yıl içerisinde birçok özel gün bulunmaktadır. Özellikle de kadınlar hemen her özel günün kutlanması ve küçük hediyeler ile o günün süslenmesi taraftarıdırlar. Her özel güne ait hediye fikirleri farklı olmakla birlikte burada asıl olan hatırlanmaktır.

Kadınlara alınan hediyeler ile erkeklere alınanlar tabi ki farklıdır. Hediye alacağınız kişi kıyafetlere düşkünse kıyafet hediye etmek onu mutlu edecektir. Teknolojik aletlere ilgisi çoksa bu alanda farklı bir hediyeye mutlu olacaktır.

El emeğine çok değer veriyorsa onun için kendi hazırladığınız sevginizi ifade eden kağıtlar hazırlamak okudukça mutluluğunun çok daha fazla artmasını sağlayacaktır. Çok farklı hediye seçenekleri arasında seçim yapmakta kararsız kalmanız son derece doğal bir durumdur.

No tags for this post.

Sonrası Çiftlere Özel Hediye Fikirleri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlere-ozel-hediye-fikirleri-28008.html/feed 0
Türkiye’de Kredi Kartı Kullanımları Artmaya Devam Ediyor https://www.cepseyir.com/turkiyede-kredi-karti-kullanimlari-artmaya-devam-ediyor-28006.html https://www.cepseyir.com/turkiyede-kredi-karti-kullanimlari-artmaya-devam-ediyor-28006.html#respond Sat, 17 Mar 2018 05:00:21 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=28006 Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılı Şubat ayı sonu itibari ile Türkiye’de 62.9 Milyon adet Kredi Kartı ve 133,7 milyon adet Banka Kartı aktif olarak kullanımda.

Sonrası Türkiye’de Kredi Kartı Kullanımları Artmaya Devam Ediyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılı Şubat ayı sonu itibari ile Türkiye’de 62.9 Milyon adet Kredi Kartı ve 133,7 milyon adet Banka Kartı aktif olarak kullanımda.

Yine yapılan analizlere göre 20917 Şubat ayı rakamlarına bakıldığında 2018 yılı Şubat ayında Kredi Kartı sayısında %7, Banka Kartı sayısında ise %12 oranında bir artış yaşanmış durumda.

 

Kart Sayısı 2017 Şubat 2018 Şubat Artış
Banka Kartı 119.4 Milyon 133,7 Milyon %12
Kredi Kartı 59 Milyon 62,9 Milyon %7
Toplam 178.4 Milyon 196,6 Milyon %10

 

Kartla Ödeme Oranları Artmaya Başladı

Yine BKM verilerine göre 2018 yılı Şubat ayında toplamda 55.3 Milyar TL değerinde bir ödeme Banka ve Kredi Kartları üzerinden yapıldı.

Bu rakamın 49 Milyar TL’lik kısmı Kredi Kartları üzerinden yapılırken 6.3 Milyarlık kısmı ise Banka Kartları üzerinden gerçekleştirildi.

Yine 2017 yılı Şubat ayı verileri ile karşılaştırma yapıldığında Banka kartı ile ödemelerde %40 oranında bir artış gözlemlenirken Kredi Kartı ile yapılan ödemelerde ise %16 oranında bir artış gerçekleşti.

 

Kart Türü  2017 Şubat 2018 Şubat Artış
Banka Kartı 4.5 Milyar TL 6.3 Milyar TL %40
Kredi Kartı 42.3 Milyar TL 49 Milyar TL %16
Toplam 46.8 Milyar TL 55.3 Milyar TL %18

 

Kredi Kartı ve Tüketici

 

Kartlara Getirilen İnternet Alışverişi Onay Süreci Çabuk Aşıldı

BDDK tarafından Banka ve Kredi Kartlarının internet alışverişlerinde kullanılması için Banka üzerinden İnternet Alışverişlerine Açılması zorunluluğu 31 Ocak 2018 tarihi itibari ile yürürlüğe girdi.

Bankaların konu ile alakalı olarak ekstra bir çalışma gerçekleştirmemiş olmasına rağmen Şubat ayında Kredi Kartları ile İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde bir düşüş yaşanmadı.

Birçok kullanıcı gerek Mobil Şube gerek İnternet Şubesi gerekse de Telefon Bankacılığı üzerinden kartlarını internette alışverişe açarak süreci çabucak atlattılar.

Son 4 aylık İnternetten Alışveriş oranlarına bakınca getirilen onay sürecinin online alışveriş süreçlerini pek etkilemediğini görebiliyor.

 

İnternetten Kartlı Ödeme Adedi (Milyon Adet) Kasım 2017 Aralık 2017 Ocak 2018 Şubat 2018
Günlük Ortalama Ödeme Adedi 1.07 1.04 1.09 1.1

 

Sonrası Türkiye’de Kredi Kartı Kullanımları Artmaya Devam Ediyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/turkiyede-kredi-karti-kullanimlari-artmaya-devam-ediyor-28006.html/feed 0
BİM Şimdi de 3.299 TL’den Samsung Galaxy Note 8 Satacak https://www.cepseyir.com/bim-simdi-de-3-299-tlden-samsung-galaxy-note-8-satacak-27998.html https://www.cepseyir.com/bim-simdi-de-3-299-tlden-samsung-galaxy-note-8-satacak-27998.html#comments Thu, 15 Mar 2018 17:27:00 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27998 Geçtiğimiz günlerde Apple iPhone X modelini satışa sunan BİM Marketler Zinciri şimdi de Samsung Galaxy Note 8 modelini 3.299 TL’den satışa sunmaya hazırlanıyor.

Sonrası BİM Şimdi de 3.299 TL’den Samsung Galaxy Note 8 Satacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Geçtiğimiz günlerde Apple iPhone X modelini satışa sunan BİM Marketler Zinciri şimdi de Samsung Galaxy Note 8 modelini 3.299 TL’den satışa sunmaya hazırlanıyor.

23 Mart 2018 tarihinde yine daha önceden belirlenen mağazalarda ve sınırlı sayıda ürün için geçerli olacak olan kampanya için şimdiden hesap kitap yapmaya başlayabilirsiniz.

2 Yıl Garanti ibaresini görsel üzerine düşen firmanın “Samsung Türkiye” ibaresini eklememiş olmasından dolayı cihazın İthalatçı Garantili olarak satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Çift Sim Kart desteğine sahip olması da cihazın İthalatçı Garantili olduğunu kanıtlar nitelikte bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca cihazın teknik özelliklerine bakıldığında SnapDragon 835 serisine ait bir işlemci kullandığını görebiliyoruz. Samsung Türkiye tarafından ülkemizde satışa sunulan cihazların ise Exynos ailesine mensup işlemciler kullandığını zaten biliyoruz.

Cihazla beraber BİM tarafından birde 55.90 TL’ye Samsung Hızlı Şarj Cihazı da satışa sunulmuş durumda. Bildiğiniz gibi yurtdışından gelen cihazların şarj aletleri genelde Türkiye’deki priz sistemine uygun olmuyor. Firma bu noktada da Note 8 alana bir de Şarj Aleti satarım diye düşünmüş gibi görünüyor.

 

Samsung Galaxy Note 8 - 2018 - BİM

 

BİM Tarafından Aralık 2017’de de Note 8 Satışı Yapıldı

Ayrıca indirimleri takip edenlerin bildiği gibi BİM tarafından 2017 yılının Aralık ayında Samsung Galaxy Note 8 ailesi 3.799 TL’den satışa sunulmuştu.

Bu satış sürecinde de müşterilere ulaştırılan cihazlarda da yine SnapDragon 835 işlemci ailesi mevcuttu.

 

Samsung Galaxy Note 8 - BİM

 

İnternette Rakamlar 3.400 TL Seviyesinde

İthalatçı garantili olarak satışta olan Samsung Galaxy Note 8 ailesinin HepsiBurada adresindeki satış fiyatı şuan 3.370 TL seviyesinde.

BİM ise kampanyalı olarak cihazı 3.299 TL’den satışa sunacak. Yani arada ortalama olarak 71 TL gibi bir indirim söz konusu olacak.

İnternetten alışveriş yapmaya çekinen, ürünü görüp alırım ben diyenler için BİM Note 8 Kampanyası güzel bir kampanya olarak ele alınabilir.

Ancak ürünün tüm mağazalara gönderilme ihtimali oldukça düşük. Bu sebeple de tıpkı Apple iPhone X modelinde olduğu gibi cihazların belirlenen illerdeki belirle mağazalara gönderilmesini beklemek daha doğru olacaktır.

Sonrası BİM Şimdi de 3.299 TL’den Samsung Galaxy Note 8 Satacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bim-simdi-de-3-299-tlden-samsung-galaxy-note-8-satacak-27998.html/feed 1
Çiftlik Bank CEO’su Çaldığı Paraların Videosunu Paylaştı https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-caldigi-paralarin-videosunu-paylasti-27993.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-caldigi-paralarin-videosunu-paylasti-27993.html#respond Thu, 15 Mar 2018 16:49:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27993 Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan Mehmet AYDIN bugün çaldığı paraları ve bu paralar ile aldığı altın saati ile bir video paylaştı.

Sonrası Çiftlik Bank CEO’su Çaldığı Paraların Videosunu Paylaştı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan Mehmet AYDIN bugün çaldığı paraları ve bu paralar ile aldığı altın saati ile bir video paylaştı.

Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan bir soru cevap uygulaması üzerinden kendisine sorulan “Paraları eziyor musun lan, gerçekten sövmücem, hakkını veriyorsan helal olsun” şeklindeki soruya Mehmet AYDIN tarafından bir video ile cevap verildi.

Daha önce Çiftlik Bank’ın ödeme alıp ödeme yaptığı dönemlerde de ara ara sorulan soruları cevaplandırdığı bu hesap üzerinden ilgili videonun paylaşılmış olması gerçeklik ihtimalini de oldukça üst seviyeye taşımış oldu.

 

 

Yurtdışına Kaçtı, Nerede Olduğu Bilinmiyor

2018 yılı başlarında Türkiye’deki işlerini tamamlayarak yurtdışına çıkan Mehmet AYDIN isimli şahsın şu aralar Uruguay’da olduğu iddia ediliyor.

Desteler halinde ayrılmış 100 dolarlık banknotların bulunduğu çekmeceyi video kaydına alan Mehmet AYDIN bir anlamda Türkiye’de kendisine güvenerek yatırım yapan binlerce insandan çaldığı paralar ile gününü gün etmeye devam ediyor.

Çiftlik Bank ile alakalı olarak Türkiye’de başlatılan soruşturma kapsamında ise daha önce hesabına yüklü bir para aktarımı yapılan eski eşi de dâhil olmak üzere birçok isim gözaltına alınmış durumda.

Sonrası Çiftlik Bank CEO’su Çaldığı Paraların Videosunu Paylaştı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-caldigi-paralarin-videosunu-paylasti-27993.html/feed 0
Çiftlik Bank CEO’su Kayıp ve Şirketin Merkezi Boşaltılmış https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-kayip-ve-sirketin-merkezi-bosaltilmis-27988.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-kayip-ve-sirketin-merkezi-bosaltilmis-27988.html#respond Mon, 12 Mar 2018 14:36:03 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27988 Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ortalıktan kayboldu. Şirketin İstanbul'da bulunan genel merkezi boşaltılmış durumda. Şirketin Genel Müdürü Niyazi KARAKOÇ ise kandırıldığını itiraf etti.

Sonrası Çiftlik Bank CEO’su Kayıp ve Şirketin Merkezi Boşaltılmış Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ortalıktan kayboldu. Şirketin İstanbul’da bulunan genel merkezi boşaltılmış durumda. Şirketin Genel Müdürü Niyazi KARAKOÇ ise kandırıldığını itiraf etti.

Sabah saatlerinde Çiftlik Bank Facebook hesabı üzerinden yapılan ilgili açıklamayı aşağıda sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

DUYURU
3 Ocak 2018 tarihinde Çiftlik Bank CEO su Mehmet AYDIN tarafından şahsıma Şirketin Genel Müdürlüğünü yapmam konusunda bir teklifte bulunulmuştur. Yapılan teklifte, Şirketin zor durumda olduğu, yönetim kadrosunda boşlukların yer aldığı, Genel Müdürlük tekliflerini kabul etmem halinde ise yönetim teşekkülünün tamamen şahsıma verilerek yetkilendirileceğim ifade edilmiştir. Şahsıma yapılan bu teklif üzerine bir kaç gün müsaade isteyip, kararımı kendilerine bildireceğimi belirtmiştim.
Bu süreçte yaptığım istişareler neticesinde, Mehmet AYDIN hakkında iyi niyetli, ülkesine yatırım yapan ve istihdam sağlayan biri olduğu kanaatine varmıştım.
Geçmiş yönetimin iş bilmezliği ve yapılan yatırımlarda ciddi usulsüzlüklerin olduğu, bu sorunlardan dolayı SPK (Sermaye piyasası kurulu) ve bazı bakanlıkların inceleme başlattıkları bilgisi ile bir an önce tarafıma yapılan teklifin sonucunun bildirilmesi talep edildi. O süreçte yaklaşık 500 bin üyenin bulunduğu, oyuncuların haklarını aramak ve korumak için bütünüyle Mehmet AYDIN ın samimiyetine güvenerek nihayetinde teklifini kabul ettim.
09.02.2018 tarihinde devletin bir neferi olarak onurla yürüttüğüm 23 yıllık memuriyet hayatımı geride bırakarak, şirketteki görevime resmi olarak başlamış oldum. Üstlendiğim görevde ilk olarak; Şirketin bünyesindeki olumsuzlukları gidermek adına ÇANAKKALE DORA GIDA İÇ. İNŞ. PAT. TAR. TUR. TİC. LTD.ŞTİ. nde, daha sonra Ankara’da bulunan bölge müdürlüğümüzde denetimler yaptırdık. Atadığımız Satın alma Müdürü ile mal ve ürün alımlarında ciddi anlamda tasarrufa gidildi. Şirketin kurumsallaşması adına gece gündüz ve mesai mefhumu gözetmeksizin var gücümüzle çalıştık. Çiftliklerdeki üretimlerin entegre tesislerinde tüketimlere hazır hale getirilmesi ve ürünlerin halka sunulması bizleri ciddi anlamda heyecanlandırmıştı.
Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, Kurucu Başkan CEO Mehmet AYDIN ile sadece 1 kez yüz yüze görüşme imkânımız olmuş ve bunun haricinde başka bir görüşme veya toplantı söz konusu olmamıştır. Dolayısıyla kendisi sürekli yurt dışında bulunduğundan, konuları ve süreci değerlendirmek adına toplantı veya istişareler yapma imkânımız da maalesef olmamıştır.
Şirketin kurumsallık adına yönetimi tarafımıza tevdi edilmiş ancak finans kısmı kendilerinde kalmış, tüm harcama ve ödemeler ise eski finans müdürü Koray HASGÜL tarafından yürütülmüştür. Bu kısa zaman içerisinde mevcut vaziyetin farklı sorunlara yol açacağı endişesi artık bizlerde var olmaya başlamıştır. Bütün imkânsızlıklara rağmen, bayi temsilcilerimizle üyelerimize daha iyi hizmet sunmanın gayreti içerisinde olduk. Süreç içerisinde Mehmet AYDIN’ın ülkeye dönmesi gerektiğini ve şirketin başında bulunması gerektiğini defaatle ifade ettik. Her davetimizde tarafımıza verilen cevap ise “yakında gelirim” olmuştur.
Şirketin Genel Müdürü olduğum halde çiftliklerin ihtiyaçları, bayilerin ödemeleri, üyelerimizin iadeleri ile ilgili hiçbir yetkimin olmaması ile çalışma şartlarını daha da çıkmaza soktuğunu anlamış oldum. Bir şirkette yönetimin bizlerde, harcama tasarrufunun ise başkalarında olması hali, bizlere olan güvensizlik veya bilmemizi istemedikleri bir şeylerin var olduğu gibi bir evham ile bizleri baş başa bırakmıştır.
Bu itibarla 9 Şubat tarihinden bu yana yaklaşık ‘1 aylık’ süre içerisindeki iyi niyetli çabalarımıza Mehmet AYDIN Bey asla yardımcı olmamıştır. Gelişen sürecin bize hiçbir yol bırakmadığı tarafımızca anlaşıldığından üzülerek, müteessir duygularla Çiftlik Bank ailesinden ayrılıyor ve yönetim kurulu başkanlığından istifa ediyorum.
Çiftlik Bank ta ‘1 aylık’ gibi kısa bir çalışma sürecinde CEO Mehmet AYDIN tarafından iyi niyetimiz kullanılmış olup kendisi hakkında Maddi ve manevi suç duyurusunda bulunacağımı beyan ederim.
Son söz olarak; Devletimizin herhangi bir kurumuna veya yargıya hesabını veremeyeceğim bir hususun olmadığını, devletimizin herhangi bir kurumunca talep edilmesi halinde her zaman ‘1 aylık’ çalışma sürecine dair her türlü ifadeyi arz edebileceğimi belirtmek isterim.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Niyazi KARAKOÇ

No tags for this post.

Sonrası Çiftlik Bank CEO’su Kayıp ve Şirketin Merkezi Boşaltılmış Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-ceosu-kayip-ve-sirketin-merkezi-bosaltilmis-27988.html/feed 0
Elektronik Sigara ve e-Likit https://www.cepseyir.com/elektronik-sigara-ve-e-likit-27981.html https://www.cepseyir.com/elektronik-sigara-ve-e-likit-27981.html#comments Sat, 10 Mar 2018 19:44:14 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27981 Daha  yeni ve damdan düşer gibi yaşamımıza yeni giren elektronik sigara ve yan mahsulleri orijini hakikatine bakarsanız çok daha önceki tarihlere dayanmaktadır.

Sonrası Elektronik Sigara ve e-Likit Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Daha  yeni ve damdan düşer gibi yaşamımıza yeni giren elektronik sigara ve yan mahsulleri orijini hakikatine bakarsanız çok daha önceki tarihlere dayanmaktadır.Elektronik Sigara bilinenin aksine Çin de degil Elektronik sigaranın atası sayılan aygıtı ilk olarak planlayıp kağıda döken ve bunu 1963 senesinde Dumansız ve Tütünsüz sigara ismi altında tescilleyen Herbet A.Gillbert dir.

Gilbetr in dumansız ve tütünsüz elektronik sigarası kağıt yerine ısıtılmış olarak ciğere çekilebilen aromalı ve nemli hava sürükleme prensibi üzerine kurgulanmıştı .Ancak Şimdi Günümüz de Kullandığımız elektronik sigara diye adlandırdığımız aygıtı moderleştiren Çinli bir eczacı olan Hon Lik dir. Lik günümüzden 13 yıl evvel evvel nikotin glikol solüsyonu ile tazyikli dalga veren ve ultrason bir dalga veriyordu.Ancak bu fikirden kısa bir vakit sonra kafasında buğulaşma düşüncesi oluşturmaya başladı ki bu günümüzde kullandığımız elektronik sigaraların hepsinde şu an aynı ilke ile çalışmaktadır.

Günümüzde artık sigarayı vazgeçmenin bir yolu olarak görülen ve kabul gören elektronik sigara daha da kabul görüp kullanılmaya başlayacak gibi gözüküyor. Tabi ki arzın olduğu yerde bir çok şirket ve üretici elektronik sigara marka ve modelleri yanısıra e-likit çeşitleri üretmektedirler.

 

 

Elektronik sigara e-likitlerinde her bir farklı e-likit aldığınızda size apayrı bir tecrübe öneriyoruz.Hakikatin de likitler klasik tütün sigara dumanından seçenek olarak buğu ve duman çıkarmaktadır.Elektronik sigara içerken hakikatinde içimize sürüklediğimiz e-likit maddesinin yanmasından oluşan dumandır.Elektronik sigara aygıtı niteliği modeli ve size uygunluğu ehemmiyet taşımaktadır ancak ikinci bir ehemmiyete sahip e-likit model ve markalarıdır.Çünkü sonuç itibari ile sağlığımız hep en ön planda olmak zorunda.

www.peravape.com ailesi olarak damak tadınıza uygun binlerce ucuz e-likit çeşidi bulabilirsiniz.e-likit alırken netlikle mahsullerin niteliğinden orjinalliğinden emin olmalısınız ki bu noktada biz tüm e-likit gönderimlerinde kolinin içerisinde sertifika uygulaması yapmaktayız böylece güvenle kullanabilirsiniz.Lütfen adından ve içerisinde ne olduğundan emin olmadığınız hiç bir mahsulü satın almayınız.Her sektörde olduğu gibi e-likit mahsullerinde de çok ölçüde sahte mahsul bulunmaktadır.Lütfen alışverişlerinizi doğru ve ucuz olan www.peravape.com adresinden yapınız.Dikkat edin alışkanlık yapabiliriz.

Alışveriş yaptığınızda mahsullerim gelmedi mahsullerim acaba orjinal mi yada fazla para mı ödedim suallerinden tamamen arınabilirsiniz. Satış sitemiz size en uygun maliyetler ile ucuz elektronik sigara likit mahsullerinizi eriştirmektedir. Orjinal ve nitelikli bir elektronik sigara likit neşeyi için bizi seçim edebilirsiniz.Klasik bir sigara aldığınızda aylık ödemeniz ile elektronik sigara arasında ekonomik ebatta ciddi bir fark vardır tabi ki bu ne kadar sıklık ile kullandığınıza bağlı bir gidişattır ancak gün geçtikçe e-likit oranınızı düşürebilir sert yada hafif e-likit mahsullerimizi en uygun maliyet avantajları ile tecrübeleyebilirsiniz.

No tags for this post.

Sonrası Elektronik Sigara ve e-Likit Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/elektronik-sigara-ve-e-likit-27981.html/feed 1
Huawei P20 Ailesinin 3 Modelinin Görselleri ve Fiyatları Basına Sızdırıldı https://www.cepseyir.com/huawei-p20-ailesinin-3-modelinin-gorselleri-ve-fiyatlari-basina-sizdirildi-27974.html https://www.cepseyir.com/huawei-p20-ailesinin-3-modelinin-gorselleri-ve-fiyatlari-basina-sizdirildi-27974.html#respond Fri, 09 Mar 2018 09:15:20 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27974 Uzunca süredir merakla beklenilen ve çentikli ekran tasarımına sahip olunacağı düşünülen Huawei P20 modelinin görselleri basına sızdırıldı.

Sonrası Huawei P20 Ailesinin 3 Modelinin Görselleri ve Fiyatları Basına Sızdırıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Uzunca süredir merakla beklenilen ve çentikli ekran tasarımına sahip olunacağı düşünülen Huawei P20 modelinin görselleri basına sızdırıldı.

Huawei P20, P20 Lite ve P20 Pro olmak üzere 3 farklı model ile kullanıcı karşısına çıkacak olan modelin 3 serisinde de çentikli ekran yapısı tercih edilmiş durumda.

Ancak diğer birçok 19:9 ekran oranına sahip modelden farklı olarak firma 2 serisinde ön kısımdaki Home Butonunu kaldırmayarak parmak izi okuyucusunu da burada konumlandırmış.

Hemen alt kısımda modellerin görselleri ve özellikleri hakkınsa sızan bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

 

Huawei P20 Lite

Çift Arka Kameraya sahip olan model serideki tek parmak izinin arka kapağa taşındığı model olarak karşımıza çıkıyor.

Arka kameraların Leica imzası ile üretildiğini ve 16 MP + 2 MP çözünürlüklerinde olduğu belirtilmiş durumda. Ön kısımda ise iddialara göre 24 MP değerinde bir Selfie kamerası kendisine yer buluyor olacak.

Çentikli tasarım yapısına sahip olan cihazın ekranı 5.84 inç boyutunda ve 19:9 ekran yapısına sahip. Çözünürlük ise HD+ yani 1080 * 2220 piksel seviyesinde.

Huawei Kirin 659 işlemci ailesine sahip olacak olan modelde 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama alanı kendisine yer bulacak.

2.900 mAh’lik bataryaya sahip olacak olan cihazın Android 8.0 işletim sistemine ve EMUI 8.0 ara yüzüne sahip olması da beklentiler arasında.

 

Huawei P20 Lite

 

Huawei P20

Huawei Kirin 970 yonga setine sahip olması beklenilen Huawei P20 modelinin Lite modelinden farklı olarak Home butonuna sahip olduğu ve parmak izi okuyucusunun ön kısma taşındığı belirtiliyor.

Arka kısımda yine Çift Kamera kullanacak olan firmanın Leica ile olan işbirliği bu modelde de devam ediyor. Muhtemelen Lite modelinde olduğu gibi arka kısımda 16 MP + 2 MP değerinde bir kamera bizleri karşılıyor olacak.

HD+ ekran çözünürlüğü, 3.000 mAh’lik batarya, 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama Alanına sahip olma ihtimalinin de oldukça yüksek olduğunu belirtelim P20 modeli için.

 

Huawei P20

 

Huawei P20 Pro

Serinin tepe modeli olarak karşımıza çıkacak olan cihazda arka kısımda 3 kamera kullanılmış durumda. Üçüncü kameranın tam olarak ne yapacağı ise şimdilik bir soru işareti.

Kirin 970 yonga setine sahip ve 2.4 Ghz’lik hıza ulaşabilen bir işlemci ile kullanıcı karşısına çıkacak olan P20 Pro modelinde yine yapay zeka ön plana çıkıyor olacak.

4 veya 6 GB Ram Bellek ve 64 GB – 128 GB gibi depolama alanlarına sahip olması beklenilen modelin ekran noktasında ise QHD+ çözünürlükte bir yapı sunmasını bekliyoruz.

Yine ön kısımda Home butonu ve Parmak İzi Okuyucuyu kullanan firma bu sayede birçok kişinin alışkanlıklarını da sürdürebilmelerini sağlamış olacak gibi görünüyor.

 

Huawei P20 Pro

 

Huawei P20 Ailesinin Fiyatları da Sızdı

Cihazların tasarımları dışında tahmini satış fiyatları da sızdırıldı. Buna göre;

 • Huawei P20 Lite – 369 Euro
 • Huawei P20 – 679 Euro
 • Huawei P20 Pro – 899 Euro

fiyat etiketleri ile satışa sunulacak.

Tabi ki farklı Ram Bellek ve Depolama Seçenekleri ile de fiyatlarda yukarı yönde oynamaların olması beklentiler dahilinde.

Huawei firması 27 Mart 2018 tarihinde Huawei P20 modellerini resmi olarak duyuruyor olacak. O zamana kadar da bakalım cihazlarla alakalı daha başka hangi bilgiler basına sızdırılacak.

Sonrası Huawei P20 Ailesinin 3 Modelinin Görselleri ve Fiyatları Basına Sızdırıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/huawei-p20-ailesinin-3-modelinin-gorselleri-ve-fiyatlari-basina-sizdirildi-27974.html/feed 0
Huawei firması Honor Markalı Ürünlerini Dora Üzerinden Satacak https://www.cepseyir.com/huawei-firmasi-honor-markali-urunlerini-dora-uzerinden-satacak-27970.html https://www.cepseyir.com/huawei-firmasi-honor-markali-urunlerini-dora-uzerinden-satacak-27970.html#respond Fri, 09 Mar 2018 07:00:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27970 Huawei firmasının alt markası olan Honor ürünlerinin Türkiye satışı için Distribütörlük anlaşması Dora ile imzalandı.

Sonrası Huawei firması Honor Markalı Ürünlerini Dora Üzerinden Satacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Huawei firmasının alt markası olan Honor ürünlerinin Türkiye satışı için Distribütörlük anlaşması Dora ile imzalandı.

Huawei markasına ait olmasına rağmen özellikle pazara sunduğu yüksek donanımlı telefonları daha uygun fiyata son kullanıcıya ulaştıran Honor markası nihayet ülkemizde de resmi olarak satışa sunuluyor olacak.

Bu noktada da farklı distribütörler ile görüşmeler yapan Huawei Türkiye ekibi nihayet uzunca süredir farklı markalar için de distribütörlük çalışmaları yapan Dora firması ile anlaşma imzaladı.

Resmi olarak Huawei firması tarafından Yetkili Distribütör olarak belirlenen Dora firması Honor markasına ait modellerin Türkiye Satış Süreçlerini yönetiyor olacak.

 

Honor View 1010

 

Fiyat Konusu Oturtulursa Satış Rakamları Yüksek Olabilir

Huawei markasının kalitesine oldukça yakın olmasının yanında daha uygun fiyata ürünleri pazara sunan Honor markası eğer ülkemizde de rekabetçi bir fiyat politikası sunarsa ciddi satış rakamlarına erişebilir.

2013 yılında ilk olarak pazara çıkan firmanın özellikle gençler arasında ciddi bir talep gördüğü Fiyat Performans noktasında da oldukça rekabetçi ürünlere sahip olduğu bilinen bir gerçek.

Dora İletişim tarafından hangi ürünlerin Türkiye’de satışı yapılacak, ürünler ne zaman Türkiye Pazarına sunulacak, Fiyat Politikası nasıl olacak gibi soruların cevapları ise şimdilik boş bırakılmış durumda.

Ancak https://www.hihonor.com/tr/index.html adresine giriş yaptığımızda Honor View 10 ve Honor 7x modellerinin tanıtımlarının yapılmaya başlandığını görebiliyoruz.

Sonrası Huawei firması Honor Markalı Ürünlerini Dora Üzerinden Satacak Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/huawei-firmasi-honor-markali-urunlerini-dora-uzerinden-satacak-27970.html/feed 0
Çiftlik Bank Cumhuriyet Başsavcılığına Sevk Edildi, Kapatılma İhtimali Yüksek https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-cumhuriyet-bassavciligina-sevk-edildi-kapatilma-ihtimali-yuksek-27964.html https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-cumhuriyet-bassavciligina-sevk-edildi-kapatilma-ihtimali-yuksek-27964.html#respond Thu, 08 Mar 2018 11:33:55 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27964 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma neticesinde “Piramit Satış Sistemi” olarak nitelendirilen Çiftlik Bank için Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturma açıldı. Firmanın kapatılma ihtimali çok yüksek.

Sonrası Çiftlik Bank Cumhuriyet Başsavcılığına Sevk Edildi, Kapatılma İhtimali Yüksek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma neticesinde “Piramit Satış Sistemi” olarak nitelendirilen Çiftlik Bank için Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturma açıldı. Firmanın kapatılma ihtimali çok yüksek.

Yapılan araştırmalar ve soruşturma kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Çiftlik Bank ile alakalı olarak bugün kendi web sitesi üzerinden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada temel olarak Çiftlik Bank sisteminin bir tür Piramit Satış Sistemi olduğu ve bu tarz sistemlerin Türkiye’de yasak olduğu konusuna vurgu yapılırken sürecin Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildiği ve yaptırım konusunda buradan gelecek olan kararın önem arz ettiği vurgulandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Cumhuriyet Başsavcılığına verilen raporun birçok soruşturma içermesi ve Kanuna Aykırı Bir Oluşum olarak Çiftlik Bank sisteminin ele alınmasına bağlı olarak firmanın kapatılması ihtimali söz konusu.

 

Çiftlik Bank Şarküteri

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tarafından Yapılan Çiftlik Bank Açıklaması

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen sistemin uygulama ve faaliyetlerinin, sistem içerisinde yer alan kişi ve şirketler ile ilgili kamu kurumlarından temin edilen bilgi ve belgeler kapsamında Bakanlığımızca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmesi neticesinde;

“Çiftlik Bank” isimli kurgu yatırım modelinin, “Fame Game Software Ltd. (K.K.T.C. uyruklu)”, “Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A. Ş.”, “Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Ltd. Şti.”, “Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Ltd. Şti.” unvanlı şirketler ile 16…64 T.C. Kimlik No.lu Mehmet AYDIN isimli şahıs tarafından yönetildiği, Sistem kurgusu kapsamında, katılımcılardan toplanan paralar ile hayvancılık sektörüne yatırım yapıldığı, yapılan yatırımlar sonucunda elde edilen ürünlerin kendi tesislerinde işlendiği, kendi pazarlama ve dağıtım ağı içerisinde nihai tüketicilere ulaştırıldığı, bu sayede üretim tüketim zinciri içerisinde üretici, toptancı, bayi, perakendeci karının tamamının kendi sistem kurgusu içerisinde olması nedeniyle katılımcılara bu denli yüksek kazanç imkânı sundukları şeklindeki beyan ve açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı, Sistemin işleyişinde referans geliri sistemi ile daha sonra uygulamaya konulan bayi/şarküteri yapılanmasındaki üyelik, kazanç, komisyon oranları gibi unsurlar dikkate alındığında 6502 sayılı Kanunun 80 inci maddesine aykırı bir biçimde piramit satış sisteminin kurulduğu tespit edilmiştir.

Tespit edilen hususlar doğrultusunda konu Türk Ceza Kanunu çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.

Diğer taraftan, Bakanlığımızın 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında yaşanan ihtilaflara ilişkin bilirkişi, hakem ya da mahkeme gibi davranarak bir çözüm getirme yetkisi bulunmadığından uyuşmazlıkların çözümünde genel hükümler çerçevesinde yargı makamlarına başvurması gerektiği değerlendirilmektedir.

Kaynak: https://www.gtb.gov.tr/duyurular/ciftlik-bank-hakkinda-duyuru

 

Çiftlik Bank Şarküterileri

 

6502 Sayılı Kanunun İlgili Maddeleri

Piramit Satış Sistemleri

MADDE 80 – (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

Madde 77 – (17) Bu Kanunun 80 inci maddesine aykırı olarak piramit satış sistemini başlatan, düzenleyen veya toplantı, elektronik posta veya diğer birçok kimsenin de katılımını sağlamaya elverişli yöntemlerle yayan veya böyle bir sistemin diğer bir şekilde yayılmasını ticari amaçlarla destekleyenler hakkında 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.

 

Çiftlik Bank

 

Çiftlik Bank Üzerinden Yatırım Yapanlara Ne Olacak?

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınacak karar sonrasında firmanın kapatılması, sahipleri hakkında Dolandırıcılık suçlaması ile dava açılması ve firmanın Mal Varlıklarına el konulması yüksek ihtimal.

Bu süreç eğer bu şekilde tamamlanırsa daha sonrasında Yatırım Yapan Kullanıcıların ödemeleri kendilerine yapılacaktır diye düşünüyoruz.

Ancak henüz sürecin yeni başlamış olmasından ve olayın yargıda olmasından dolayı net bir bilgi vermek en azından konunun uzmanı olmadığımızdan dolayı pek de mümkün değil.

 

 

Sonrası Çiftlik Bank Cumhuriyet Başsavcılığına Sevk Edildi, Kapatılma İhtimali Yüksek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/ciftlik-bank-cumhuriyet-bassavciligina-sevk-edildi-kapatilma-ihtimali-yuksek-27964.html/feed 0
Doğru Kurgulanmış Video Reklamlar Ciddi Potansiyel Taşıyorlar https://www.cepseyir.com/dogru-kurgulanmis-video-reklamlar-ciddi-potansiyel-tasiyorlar-27961.html https://www.cepseyir.com/dogru-kurgulanmis-video-reklamlar-ciddi-potansiyel-tasiyorlar-27961.html#respond Thu, 08 Mar 2018 11:07:31 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27961 Gerek TV gerekse de Youtube veya Facebook gibi birçok geleneksel ve dijital medyada doğru kurgulanmış video reklamlar iş yapmaya ve ciddi geri dönüş potansiyeli taşımaya devam ediyor.

Sonrası Doğru Kurgulanmış Video Reklamlar Ciddi Potansiyel Taşıyorlar Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Gerek TV gerekse de Youtube veya Facebook gibi birçok geleneksel ve dijital medyada doğru kurgulanmış video reklamlar iş yapmaya ve ciddi geri dönüş potansiyeli taşımaya devam ediyor.

Birçoğunuz hatırlayacaktır. GittiGidiyor tarafından yapılan viral video reklamını. O kadar hızlı bir şekilde tırmandı ve konuşulmaya başlandı ki yüzlerce gazeteye, web sitesine, dergiye reklam vermenin ötesinde bir reklam gücü oluşturdu.

Bu sayede de birçok reklam veren aslında doğru kurgulanmış bir video reklamın ne kadar başarılı bir reklam kampanyası halinde size geri döneceğinin de göstergesi oluyor.

 

Doğru Firma Tercihleri Doğru Sonuçlar Doğurur

Birçok yerel firma kendi reklam videolarını kendileri çekmeye çalışıyor. Maliyet açısından anlaşılır bir şey diyebiliriz. Ancak işin içine kalite, akış, kurgu, senaryo ve izlenebilirlik gibi şeyler girdiğinde profesyonel yardımlar almak kaçınılmaz oluyor.

Onlarca farklı video reklam çalışması için çabalamak yerine sizi ve firmanızı net ve doğru bir şekilde anlatan, doğru kurgulanmış ve profesyonel olarak hazırlanmış 1-2 video birçok anlamda yeterli olacaktır.

İşte bu noktada da Vimark gibi bu işin içinde yer alan reklam ajanslarından teklif almanız, çalışmalarına göz atmanız ve karşılıklı fikir alışverişleri yaparak doğru içeriğin ortaya çıkmasını sağlamanız en mantıklı çalışma stillerinden birisi olacaktır.

Doğru içeriği oluşturup doğru bir şekilde doğru kanallar üzerinden ve tam olarak kontrol altında tutarak yayına alırsanız emin olun ki birçok anlamda size geri dönüşü de doğru oranda artarak devam edecektir.

Marka algısı yaratmak için ciddi reklam giderlerine ulaşmanız, TV ve daha birçok geleneksel ve yenilikçi medya kanalını sonuna kadar kullanmanız elbette ki bir seçenektir. Ancak doğru planlamalar ile bu maliyetlerinde çok ama çok daha azına çok daha güçlü ve müşteri sadakatine sahip bir marka algısı ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Video Reklamın Gücünü Asla Yok Saymayın

Halen birçok firma sadece Banner Reklam sistemi üzerinden ilerliyor. Hatta sadece Gazete ve Dergilere reklam vererek süreçleri yürütmek isteyen firmalarda var. Olayı el ilanı seviyesine çekip buradan yüksek gelir bekleyenler de ne yazık ki az değil.

Ama şu bir gerçek.

İnsanlar artık okumak veya dinlemekten ziyade daha kolayı olan izlemeyi seçiyor.

Bir konu hakkında dergi veya gazete okumak veya daha dijital olarak Web Sitesini takip etmek artık çok daha az istenen bir şey. Artık insanlar izlemek istiyor. Okuyarak öğreneceği şeyleri izlemek. İzleyerek tüketiyoruz artık.

Bu sebeple de Video Reklam geri dönüşü oldukça yüksek olan reklam mecralarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

No tags for this post.

Sonrası Doğru Kurgulanmış Video Reklamlar Ciddi Potansiyel Taşıyorlar Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/dogru-kurgulanmis-video-reklamlar-ciddi-potansiyel-tasiyorlar-27961.html/feed 0
Yemek Kartları Marketlerde Kullanılmaya Devam Edilecek https://www.cepseyir.com/yemek-kartlari-marketlerde-kullanilmaya-devam-edilecek-27956.html https://www.cepseyir.com/yemek-kartlari-marketlerde-kullanilmaya-devam-edilecek-27956.html#respond Thu, 08 Mar 2018 10:23:17 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27956 Son haftalarda sıkça gündeme gelen Yemek Kartları ile alakalı düzenlemede ortaya çıkan “Alışverişlerde Kullanılmayacak” iddiası Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından açıklığa kavuşturuldu.

Sonrası Yemek Kartları Marketlerde Kullanılmaya Devam Edilecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Son haftalarda sıkça gündeme gelen Yemek Kartları ile alakalı düzenlemede ortaya çıkan “Alışverişlerde Kullanılmayacak” iddiası Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından açıklığa kavuşturuldu.

Özellikle çalışanları birincil derecede ilgilendiren Yemek Kartları için düzenlemelerde son aşamaya gelinmiş durumda. Yapılan açıklamalara göre 2018 yılı Mart ayı içerisinde tüm düzenlemeler tamamlanmış olacak.

Yapılacak olan düzenlemelerde ise temel amacı ise yemek kartı firmalarının esnaflardan aldığı komisyon oranlarının düşürülmesi ve firmalara sunulan indirimlerin belirlenen seviyelere çekilmesi.

 

Yemek Kartları

 

Yemek Kartının Marketlerde Kullanılmasına Yasak Gelmiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından yapılan açıklama ile basına konu olan “Yemek Kartları İle Alışverişe Yasak Geliyor” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmış oldu.

Tüfenkçi, AKP TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak Yemek Kartları konusundaki süreci kısaca özetledi.

 • “Esnafımızın kaliteli yemek vermesi, fiyatların makul seviyede tutulması, yemek kartı firmalarının komisyon ve iskonto oranlarının netleşmesini istiyoruz.”
 • “Mevcut sistemde Gelir Kanununa göre marketlerde yemek çeklerinin kullanılması zaten şu anda yasak. Ama fiiliyatta uygulanıyor. Yine uygulanabilir. Biz bu konuda yeni bir düzenleme getirmeyeceğiz, yemek kartı veren firmalarla, esnaf arasındaki komisyon oranları ile iskonto oranlarıyla ilgili düzenleme yapacağız.”
 • “Özellikle esnafımızın kaliteli yemek vermesi, fiyatların makul seviyede tutulması, yemek kartı firmalarının komisyon ile iskonto oranlarının netleşmesini istiyoruz.”
 • “Esnaf hangi kalitede yemek hizmeti sunacaksa, belirtmesi gerekiyor. 10 liralık, 16 liralık yemek var. Bunu hangi kalitede sunuyorsa, orada şartlarını belirtmesi gerekiyor. Yemek kartı firmaları, esnaf mağdur olduğunu ifade ediyor, vatandaş da kaliteli yemek yemediğini söylüyor, onun için zaten marketler gibi alternatif alanlara yöneliyor.”

 

Yemek Kartı Firmaları

 

İşyeri Açma Süresi ve Maliyetleri Azaltılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından yapılan açıklamalarda üstünde durulan bir başka konu ise işyeri açma süreci ve maliyetleri hakkında oldu.

Perakende Sistemi ile alakalı olarak yapılan bazı düzenlemeler sonrasında işyeri açma maliyetlerinin daha aşağı çekileceği ve iş yeri açma süreçlerinin çok daha kısa sürede sonuçlanacağı bilgisi verildi.

Bakan Tüfenkçi yaptığı açıklamada “Bir iş yeri açmak için 29-30 gün dolaşıyorsunuz, sektörlere göre değişmekle beraber 10-30 bin lira arasında masraf yapmak zorunda kalıyorsunuz. Sırf iş yeri belgelerini toplayabilmek için. Şimdi bu rakamları aşağıya çekiyoruz. İnsanlar iş yeri açmak için sadece bir yere müracaat edecekler ve sonucunu da 6 gün sonra o noktadan alacaklar. Bu durum hem cirosunu artıracak hem enerjisini artıracak hem vaktini kendi iş yerine odaklanması için kullanmasını sağlayacak.” dedi.

 

Sonrası Yemek Kartları Marketlerde Kullanılmaya Devam Edilecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/yemek-kartlari-marketlerde-kullanilmaya-devam-edilecek-27956.html/feed 0
LG G7 Neo Modelinin Çentikli Tasarımı Sızdırıldı https://www.cepseyir.com/lg-g7-neo-modelinin-centikli-tasarimi-sizdirildi-27936.html https://www.cepseyir.com/lg-g7-neo-modelinin-centikli-tasarimi-sizdirildi-27936.html#respond Sun, 04 Mar 2018 09:00:20 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27936 LG firmasının 2018 yılı Amiral Gemisi modellerinden ilki olan LG G7 Neo modeli ile alakalı olarak tüm tasarımsal veriler ve görseller sızdırıldı.

Sonrası LG G7 Neo Modelinin Çentikli Tasarımı Sızdırıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
LG firmasının 2018 yılı Amiral Gemisi modellerinden ilki olan LG G7 Neo modeli ile alakalı olarak tüm tasarımsal veriler ve görseller sızdırıldı.

Evan Blass tarafından paylaşılan görsellerde LG G7 Neo ismi ile gösterilen modelin tüm tasarımsal özellikleri ve bazı donanımsal detayları bir anlamda sızdırılmış oldu.

LG G7 Neo ismi ile sızdırılan modelin bazı kaynaklara göre aslında LG G7 modeli olduğu ve farklı pazarlarda farklı isimler ile satışa çıkacağı vurgulanmış durumda.

Bazı kaynaklarda ise LG G7 modeli ile LG G7 Neo modellerinin farklı tasarımsal dillere sahip olacağı ve aynı donanımsal yapı ile pazara çıkacağı bu sayede de tüketicilere seçme imkanı sunulacağı vurgulanıyor.

 

Evan Blass - LG G7 Neo

 

Çentikli Tasarım ve SnapDragon 845

LG G7 Neo modelinin sızan bilgilere göre 18.5:9 ekran formatına sahip olan 6.1 inçlik bir ekran ile tüketici karşısına çıkacağı ve IPS LCD Ekranlara göre çok daha az güç tüketen MLCD+ ekrana sahip olacak.

Ekran çözünürlüğü noktasında QHD+ yani 1440*3120 piksellik bir çözünürlüğe sahip olması beklenilen cihazın 800 nit gibi yüksek bir parlaklık seviyesine sahip olması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene bir önceki senenin işlemci ailesini kullanan ve ciddi eleştiri alan LG firması LG G7 Neo modeli için en tepe işlemci ailesi olan SnapDragon 845 işlemci ailesini kullanacak. 4 GB Ram Bellek ve 64 GB depolama alanına sahip olacak olan cihazın MicroSD kart desteği de mevcut.

Arka kısımda 16 MP değerinde çift kamera kullanılan cihazın ana kamerası F/1.6 Diyafram Değerine sahip iken ikinci kameranın ise F/1.9 Diyafram Değerine sahip olacağını belirtmemiz gerek. Ön kısımda ise 8 MP değerinde bir kamera kendisine yer bulacak.

IP68 Suya ve Toza Dayanıklılık Sertifikasına sahip olması beklenilen modelin 3.000 mAh’lik bir batarya ile kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor.

LG G7 Neo - Ön Kısım LG G7 Neo LG G7 LG G7 Neo - Ön Kısım

 

Sonrası LG G7 Neo Modelinin Çentikli Tasarımı Sızdırıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/lg-g7-neo-modelinin-centikli-tasarimi-sizdirildi-27936.html/feed 0
Apple iPhone X BİM Mağazalarında Satışa Çıkıyor https://www.cepseyir.com/apple-iphone-x-bim-magazalarinda-satisa-cikiyor-27950.html https://www.cepseyir.com/apple-iphone-x-bim-magazalarinda-satisa-cikiyor-27950.html#respond Sun, 04 Mar 2018 07:00:43 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27950 Apple ürünlerine son dönemde sıkça yer vermeye başlayan BİM şimdi de Apple iPhone X modelinin 9 Mart 2018 tarihinde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Sonrası Apple iPhone X BİM Mağazalarında Satışa Çıkıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Apple ürünlerine son dönemde sıkça yer vermeye başlayan BİM şimdi de Apple iPhone X modelinin 9 Mart 2018 tarihinde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Sınırlı sayıda ürünü mağazalarında Apple Türkiye Garantisi altında 4.999 TL’den satışa sunacak olan BİM bir anlamda pazarda 6.099 TL’den satışı yapılan cihaza 1.100 TL’lik bir indirim sağlamış olacak.

İndirim kapsamında sadece 64 GB’lık depolama alanına sahip modeli satışa sunacak olan BİM ürünleri hangi mağazalara gönderiyor olacak, mağaza başına kaç iPhone X düşecek gibi bilgileri ise ne yazık ki paylaşmadı.

 

Apple iPhone X - BİM

 

Sadece Space Gray Renk Seçeneği Olacak

Yine resmi olarak bir bilgi verilmemiş olsa da görsellerde sadece Space Gray renk seçeneğini kullanan firmanın tek bir renk üzerinden satış yapması bekleniyor.

Ancak ilerleyen günlerde belki her mağazaya 2-3 adetlik stok göndererek farklı renk seçeneklerine sahip ürünleri de satışa sunması ihtimaller dâhilinde.

Uzunca süredir uygun fiyata iPhone X almak için bekleyen kullanıcılar ise muhtemelen kendilerine en yakın BİM Mağazasında 9 Mart 2018 tarihinde erkenden sıraya geçeceklerdir.

Ürünlerin reklam görsellerinde göründüğü kadarıyla Apple Türkiye Garantisi altında olduğunu ve herhangi bir Teknoloji Mağazası ya da Operatör Bayisinde satışa sunulan ürünlerle aynı garanti yapısına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

BİM - iPhone X

Sonrası Apple iPhone X BİM Mağazalarında Satışa Çıkıyor Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/apple-iphone-x-bim-magazalarinda-satisa-cikiyor-27950.html/feed 0
RTÜK Şimdilik Youtube Kanallarını Denetlemeyecek https://www.cepseyir.com/rtuk-simdilik-youtube-kanallarini-denetlemeyecek-27944.html https://www.cepseyir.com/rtuk-simdilik-youtube-kanallarini-denetlemeyecek-27944.html#respond Sat, 03 Mar 2018 14:10:29 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27944 RTÜK tarafından internet üzerinden yayın yapan bazı yayınlar denetlemeye tabi tutulurken şimdilik Youtube Kanalları bu denetlemenin dışında tutuldu.

Sonrası RTÜK Şimdilik Youtube Kanallarını Denetlemeyecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
RTÜK tarafından internet üzerinden yayın yapan bazı yayınlar denetlemeye tabi tutulurken şimdilik Youtube Kanalları bu denetlemenin dışında tutuldu.

Geçtiğimiz haftalarda basına yansıyan ve Torba Yasa ile hayatımıza giriş yapması beklenilen Denetleme Süreçleri ile alakalı olarak RTÜK üyesi Doç. Dr. Hamit Ersoy tarafından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada denetlemenin şu aşamada NetFlix, Puhu TV, Blu TV gibi yayın sistemleri üzerinden gerçekleştirileceği, Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya araçları üzerinden yapılan yayınların denetleme kapsamında olmadığı belirtildi.

 

NetFlix

 

İnternet Ortamındaki Yayıncılık Faaliyetleri Denetlenecek

RTÜK üyesi Doç. Dr. Hamit Ersoy yaptığı açıklamada “Netflix, Blu TV, Puhu TV gibi aslında tamamen yayıncı olan ama sadece internet mecrasından yayın yaptıkları için yayıncı değilmiş, herhangi bir internet kullanıcısıymış gibi algılanan yayıncıları denetleyeceğiz. Yani internet ortamında yayıncılık faaliyeti yapanları denetleyeceğiz. Onların dışında YouTube, Twitter, Facebook ve benzeri, görsel içeriği paylaşan ve fakat yayıncı hüviyeti taşımayanlar için RTÜK’ün herhangi bir denetimi söz konusu değildir. İnternet ortamında ‘geleneksel mecralarda yapılan içeriği’ paylaşan, şimdilik ‘yayıncı’ denmeyen ama aslında internet ortamında yayıncılık yapan kuruluşları denetleyeceğiz.” şeklinde bir bilgilendirme yaptı.

Yapılan açıklama Youtube üzerinden herhangi bir denetlemenin şu aşamada yapılmayacağını net bir şekilde dile getiren Doç. Dr. Hamit Ersoy; “Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun böyle bir görevi üstlenmesi hem yasal hem de pratik açıdan mümkün değil. Yapılmak istenen düzenleme öncelikle sadece karasal, uydu ve kablo ortamında yapılan yayıncılığın internet ortamındaki uzantısı şeklinde. Yani internet ortamında yapılacak yayıncılıkla ilgilidir.” dedi.

 

BluTV

 

Birçok Filme ve Diziye Sansür Gelecek

Şu aşamada Ücretli veya Ücretsiz olarak hizmet sunan NetFlix, Puhu TV ve Blu TV gibi yayınlar üzerinden yerli veya yabancı birçok dizi yayınlanıyor.

Birçoğu direkt olarak bu sistemlere ait olan bu dizi ve filmlerde gerek şiddet içerikleri gerek küfürlü içerikler gerekse de cinsel içerikler sıkça kullanıcıların karşısına çıkabiliyor.

RTÜK tarafından bu yayınların denetlenmeye başlaması ile burada yayınlanan dizi ve filmlere gerek Bipleme yöntemi ile gerek Buzlama gerekse de dizi veya filmdeki ilgili sahnelerin kesilmesi yöntemi ile sansürler uygulanmaya başlanacak.

Bu noktada ücretini ödeyerek ulaşabildiğiniz içeriklerin bir anlamda orijinal yapıları da bozularak normal bir TV Dizisi veya Filmi haline gelmesi sağlanmış olacak.

Puhu TV

Sonrası RTÜK Şimdilik Youtube Kanallarını Denetlemeyecek Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/rtuk-simdilik-youtube-kanallarini-denetlemeyecek-27944.html/feed 0
Temassız Ödeme İmkânı Sunan Kartlardaki Şifresiz İşlem Limiti Yükseltildi https://www.cepseyir.com/temassiz-odeme-imkani-sunan-kartlardaki-sifresiz-islem-limiti-yukseltildi-27932.html https://www.cepseyir.com/temassiz-odeme-imkani-sunan-kartlardaki-sifresiz-islem-limiti-yukseltildi-27932.html#respond Sat, 03 Mar 2018 08:33:32 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27932 Temassız Ödeme imkânı sunan Banka ve Kredi kartlarında uygulanan şifresiz işlem limiti BKM tarafından alınan bir karar ile yükseltildi.

Sonrası Temassız Ödeme İmkânı Sunan Kartlardaki Şifresiz İşlem Limiti Yükseltildi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Temassız Ödeme imkânı sunan Banka ve Kredi kartlarında uygulanan şifresiz işlem limiti BKM tarafından alınan bir karar ile yükseltildi.

Türkiye’de hayata geçtiği ilk dönemlerde 35 TL olan temassız kart ile şifresiz işlem limiti daha sonra alınan bir karar ile 50 TL olarak güncellenmişti.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından alınan son karar ile 1 Mart 2018 tarihi itibari ile Şifresiz İşlem Limiti 50 TL’den 90 TL’ye çıkarıldı.

Bu sayede banka veya kredi kartınız ile herhangi bir temassız ödeme işlemi sırasında 90 TL’ye kadar şifre girmenize gerek kalmadan ödeme yapabileceksiniz.

 

Temassız Ödeme 2018

 

Kullanım Oranları Her Sene Artıyor

2016 yılında Türkiye’de temassız ödeme özelliğine sahip kart sayısı 31 milyon adet seviyesinde iken 2018 yılında bu rakam %36 oranında bir artış ile 42 milyon adet seviyesine ulaşmış durumda.

İşlem adedi olarak bakıldığında ise 2016 yılında ortalama 45 milyon adet temassız ödeme işlemi gerçekleştirilirken 2017 yılında bu oran %97 artış göstererek 88 milyona yükselmiş durumda.

Aynı şekilde 2014 yılında temassız ödeme özelliğine sahip kartlar ile ortalama olarak işlem başı 11 TL’lik bir ödeme yapılırken bu rakam 2017 yılında 26 TL olarak hesaplanmış.

2014 yılında 97 bin adet ödeme terminali üzerinden temassız ödeme alınabilirken bu rakam 2016 yılında 608 bin, 2017 yılında ise 879 bin olarak güncellenmiş durumda. Buna göre günümüzde her 3 satış noktasından 1 tanesinde Temassız Ödeme yapabilme imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Sonrası Temassız Ödeme İmkânı Sunan Kartlardaki Şifresiz İşlem Limiti Yükseltildi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/temassiz-odeme-imkani-sunan-kartlardaki-sifresiz-islem-limiti-yukseltildi-27932.html/feed 0
General Mobile GM 8 – Kayıt Dışı IMEI Sorunu ve Çözüm Önerileri https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm-8-kayit-disi-imei-sorunu-cozum-onerileri-27929.html https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm-8-kayit-disi-imei-sorunu-cozum-onerileri-27929.html#respond Fri, 02 Mar 2018 07:00:21 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27929 Yakın dönemde satışa çıkan General Mobile GM 8 modelinde Kayıt Dışı IMEI Sorunu yaşanmaya başlamış durumda. Bu yazımızda bu soruna değinip birkaç öneri sunuyor olacağız

Sonrası General Mobile GM 8 – Kayıt Dışı IMEI Sorunu ve Çözüm Önerileri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Yakın dönemde satışa çıkan General Mobile GM 8 modelinde Kayıt Dışı IMEI Sorunu yaşanmaya başlamış durumda. Bu yazımızda bu soruna değinip birkaç öneri sunuyor olacağız.

Henüz firma tarafından konu ile alakalı olarak resmi bir açıklama yapılmamış olsa da General Mobile Servisleri tarafından yapılan açıklamalara göre cihazların Kayıt İşlemleri yetişmemiş durumda.

Cihazı satın alan ve sim kart takıp kullanmaya başlayan kullanıcılara ise birkaç gün içerisinde SMS ile “120 gün içerisinde IMEI Kayıt İşlemleri gerçekleştirilmezse cihazınız kullanıma kapanacaktır” bilgisi gitmeye başlamış durumda.

 

General Mobile GM8

 

IMEI Kayıtları BTK Tarafından Henüz Girilmemiş Olabilir

Pazara hızlı bir şekilde sürülen General Mobile GM 8 serisi için BTK’ya bildirilen IMEI Numaraları muhtemelen aynı hızda sisteme girilemedi.

Bundan kaynaklı olarak da satışı yapılan cihazların birçoğu BTK tarafından Kayıt Dışı Cihaz olarak algılanmaya başlandı.

Buna bağlı olarak da kullanıcılara SMS ile 120 gün içinde cihazlarını kaydettirin şeklinde bilgiler gitmeye başladı.

 

General Mobile GM8

 

Kayıt Uyarısı Gelen GM 8 Kullanıcıları Ne Yapacak?

Eğer telefonunuza SMS ile bir Kayıt Dışı Cihaz uyarısı geldi ise Canlı Destek veya e-Mail üzerinden konuyu General Mobile Destek görevlilerine bildirin.

Muhtemelen bilgi vermenize bile gerek kalmadan cihazın kayıt işlemleri sırası ile yapılacaktır. Ama yine de konu hakkında bilgi vermeniz sizin adınıza daha iyi olacaktır.

Sonrasında ise ara sıra e-Devlet üzerinden cihazınızın IMEI Kayıt İşlemlerini sorgulayınız.

60 gün geçmesine rağmen halen kayıt işlemleri tamamlanmadı ise konuyla alakalı olarak General Mobile firması ile iletişime geçiniz. Bu arada kesinlikle Fatura ve Kutunuzu atmayın. İhtiyacınız olabilir.

 

General Mobile GM8 Teknik Özellikler

 

IMEI Sorgulayınca “Boş” veya “0” İfadesi Karşıma Çıkıyor

Telefon üzerinden *#06# sorgulamasını yapında herhangi bir IMEI Kodu çıkmıyorsa veya “0” ifadesi yer alıyorsa en yakın General Mobile Servisine başvurmanızı öneririz.

Bu gibi durumlarda cihazın IMEI Kodu Girişleri eksik yapılmış olacağı için telefon üzerinden Arama Yapmak veya Arama Almak mümkün olmayacaktır.

Kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için bir General Mobile Servisine direkt olarak gitmeniz veya telefonla iletişime geçip ürünü servis noktasına göndermeniz gerekecektir.

Serviste cihazın sıfırlanacağı detayını da aklınızda tutarak tüm önemli verilerinizi öncesinde yedeklemenizi öneririz.

 

Sonrası General Mobile GM 8 – Kayıt Dışı IMEI Sorunu ve Çözüm Önerileri Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/general-mobile-gm-8-kayit-disi-imei-sorunu-cozum-onerileri-27929.html/feed 0
Bimeks Firması İçin İflas İstemi İle İlk Dava Açıldı https://www.cepseyir.com/bimeks-firmasi-icin-iflas-istemi-ile-ilk-dava-acildi-27926.html https://www.cepseyir.com/bimeks-firmasi-icin-iflas-istemi-ile-ilk-dava-acildi-27926.html#respond Thu, 01 Mar 2018 20:10:04 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27926 2016 yılının ilk çeyreğinde girdiği darboğazdan bir türlü kurtulamayan Bimeks (Bimeks Bilgi İşlem Ve Dış Tic. AŞ.) firması için İflas istemi ile ilk dava açıldı.

Sonrası Bimeks Firması İçin İflas İstemi İle İlk Dava Açıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
2016 yılının ilk çeyreğinde girdiği darboğazdan bir türlü kurtulamayan Bimeks (Bimeks Bilgi İşlem Ve Dış Tic. AŞ.) firması için İflas istemi ile ilk dava açıldı.

İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi üzerinden açılan dava dosyasında davacı olarak Mordahay NAMET isimli bir kişi görülüyor.

Mordahay NAMET isimli kişinin daha önce Bimeks tahvillerinden satın aldığı ve 2 yıl kadar önce de şirkete karşı bir İcra Takibi başlattığı ancak Bimeks tarafından bu takibe itiraz edildiği bilgisi elimize ulaştı. Bu itiraz sonrasında da Mordahay NAMET tarafından hem itirazın iptali hem de iflas istemi ile yeni bir dava daha açıldı.

Yapılacak olan yargılama süreçlerinden sonra mahkeme tarafından İflas Kararı verilmesi durumunda Şirketin Tasfiyesi konusu gündeme gelecek.

İlk davanın 21 Mart 2018 tarihinden görüşülmeye başlanacağı ve İflas Davasına konu olan ve Mordahay NAMET isimli kişinin alacaklı olduğunu iddia ettiği rakamın ise 100.000 TL olduğunu da belirtmiş olalım.

 

Bimeks - Boş Mağaza

 

 SPK’dan Ek Süre İstendi

Halka açık şirketler tarafından açıklanan 2017/4Ç sonuçlarını açıklayamayan Bimeks firması SPK’dan ek süre istedi.

Konuyu görüşen SPK’da Bimeks firmasına sonuçları açıklaması için 23 Nisan 2018 tarihine kadar ek bir süre verdi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dönemsel olarak yapılan açıklamalar ile Halka Açık Şirketlerin gerek 3’er aylık gerek 6 aylık gerekse de 1 yıllık süreçte neler yaptıkları kamuoyu ile paylaşılıyor.

Son dönemde pek de iyi durumda olmayan Bimeks firmasının son olarak yaptığı açıklamada belirttiği “Alacaklılar İle Görüşme Sürecinde” olması ile alakalı olarak SPK’dan ek süre talebinde bulunduğunu düşünüyoruz.

 

Bimeks - Boş Raflar

 

Maaş Alamadığı İçin İşten Ayrılan Personellerini İstifa Etti Gösterdi

2016 yılı başında kademeli olarak ürün tedarikçilerine ödeme yapamamaya başlayan, 2016 yılı Eylül ayında ise artık personellerine maaş ödemesi yapmakta zorlanan bir firmaya dönüşen Bimeks 2017 yılının ilk çeyreğinde ise Haklı Fesih ile işten ayrılan personelleri tarafından açılan davalar ile boğuşmaya başladı.

Maaş alamadıkları için Haklı Fesih Haklarını kullanarak işten ayrılan personellerini “İstifa Etti”, “Şirket Kurallarına Aykırı Davrandı”, “İşe Gelmedi” gibi sebeplerle işten çıkaran firma personellerin hem alamadıkları maaşları hem de Haklı Fesih Haklarını kullanmaları sebebiyle almaları gereken Kıdem Tazminatı – Ek Ödemeler için açtıkları davalar ile de boğuşuyor.

Ayrıca ilgi dönemlerde bankalara olan ve ciddi boyutlara ulaşan Kredi Geri Ödemeleri için de 1 Yılı Ödemesiz 6 Yıllık Geri Ödemeli Planı hazırlayan ve bankalara kabul ettiren Bimeks firmasının Geri Ödemesiz 1 Yılı tamamladığı ve bankalara olan ilk taksitleri de ödeyemediği gelen bilgiler arasında.

Toplamda 150’ye yakın mağazası ve 1.500’ün üstünde personeli olan ve 2016 yılına bu şekilde giriş yapan Bimeks firması kademeli olarak Mağaza ve Personel Sayısında düşüş yaşadı.

Şuan ise yapılan açıklamalara göre Aktif olarak 3 Mağazası ve 38 Çalışanı bulunan firmanın istediği zaman açabileceği 21 Mağazası daha olduğu belirtiliyor. Ancak bu mağazaların birçoğunun da Kira Ödemeleri yapılmadığı için sıkıntılı bir süreçte olduğu biliniyor.

Artı olarak satış yükünün büyük bir kısmını sırtlayan AVM Mağazalarının tamamı tasfiye edilmiş ve farklı firmalara kiraya verilmiş durumda. Yani açılabilir halde bekleyen mağazaların birçoğu Cadde Mağaza olarak geçen noktalarda ve sağlayacağı satış desteği kısıtlı seviyede.

Sonrası Bimeks Firması İçin İflas İstemi İle İlk Dava Açıldı Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/bimeks-firmasi-icin-iflas-istemi-ile-ilk-dava-acildi-27926.html/feed 0
Vestel Venüs Z20 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi https://www.cepseyir.com/vestel-venus-z20-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-on-incelemesi-27916.html https://www.cepseyir.com/vestel-venus-z20-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-on-incelemesi-27916.html#respond Tue, 27 Feb 2018 08:38:37 +0000 https://www.cepseyir.com/?p=27916 Yerli Üretim modellerden bir tanesi olan Vestel Venüs ailesinin yeni modeli Vestel Venüs Z20, MWC 2018 fuarında resmi olarak duyuruldu.

Sonrası Vestel Venüs Z20 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
Yerli Üretim modellerden bir tanesi olan Vestel Venüs ailesinin yeni modeli Vestel Venüs Z20, MWC 2018 fuarında resmi olarak duyuruldu.

Donanımsal olarak önceki sene satışa çıkan Vestel Venüs Z10 modelinden bazı özellikleri yukarı taşıyarak karşımıza çıkan Vestel Venüs Z20 modeli 2018 yılının Mart – Nisan ayları içerisinde resmi olarak Türkiye Pazarında satışa sunulacak.

Cihazın tüm teknik özelliklerini, ön incelemesini ve Türkiye satış fiyatlarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

 

Vestel Venüs Z20

 

Vestel Venüs Z20 Teknik Özellikleri

Boyutlar 149.1 x 72.1 x 7.9 mm
Ağırlık 158 gr
Renk Seçenekleri Altın, Mavi, Siyah
Ekran Boyutu 5.65 İnç – 2160×1080 (FHD+) Pixel
Ekran Yapısı 18:9 – 427 ppi
Yonga Seti Qualcomm Snapdragon 630
İşlemci Hızı 8 Çekirdek – 2.2 GHz
GPU Adreno 508
İşletim Sistemi Android 8.0 Oreo
Ram Bellek 4 GB
Dâhili Depolama 64 GB
Hafıza Kartı Desteği Var – 2 TB
Ana Kamera 16 MP + 5 MP Çift Kamera
Video Çekimi 4K 30 FPS, 1080P 120 FPS
Kamera Özellikleri HDR, Çift Renk Led Flaş, Hızlı Odaklama
İkinci Kamera Derinlik – Bokeh Efekti
4G Desteği Var

LTE Cat6 (300 Mbps İndirme, 50 Mbps Yükleme)

Selfie Kamerası 8 MP, Led Flaş
USB Arabirimi USB Type-C
Gövde Yapısı Metal
FM Radyo Var
Ses Çıkışı Var – 3.5 mm
Suya Toza Dayanım Yok
Sensörler Jiroskop,

Pusula,

Yakınlık Sensörü,

Ortam Işığı Sensörü,

İvmeölçer

Parmak İzi Okuyucu Var – Arka Kapakta
Batarya 3,400 mAh
Hızlı Şarj Var – Quick Charge 3.0

 

Vestel Venüs Z20 - Arka Kapak

 

Vestel Venüs Z20 Türkiye Satış Fiyatı

Vestel firması tarafından 2018 yılında MWC 2018 fuarında tanıtımı yapılan Vestel Venüs Z20 modelinin resmi olarak 2.099 TL’den satışa çıkacağı duyuruldu.

Temel olarak Orta Seviye bir cihaz olarak ele alabileceğimiz model fiyat olarak biraz zorlanacak gibi görünüyor. 2.100 TL seviyesinde şuan pazarda İthalatçı Garantili olarak Xiaomi Mi6 ve Samsung Galaxy Note FE gibi birçok üst seviye cihaz mevcut.

Aynı fiyat seviyesinde Resmi Garantili olarak satışı yapılan birçok orta seviye cihazında bulunduğu bir ortamda Venüs Z20 modeli ne kadar yüksek satış rakamlarına erişebilir bilemiyoruz.

 

Vestel Venüs Z20 Akıllı Telefon

 

Vestel Venüs Z20 Ön İncelemesi

Vestel firmasının yeni modeli Vestel Venüs Z20 her ne kadar bir önceki serinin üstüne çıkmış olsa da bazı özellikleri ile de altına düşmüş durumda.

Ülkemizde 2.099TL gibi bir satış rakamı üzerinde satışa çıkması beklenilen modelin Orta Seviye bir işlemciye ve Orta – Üst özelliklere sahip olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Arka kısımda çift kamera ile 4K Video kaydı yapabilen firma 16 MP’lik ana kamerasını 5 MP değerindeki ikinci kamera ile desteklemiş. İkinci kameranın sadece derinlik yani bokeh efekti için kullanıldığını belirtelim. Arka kamerada OIS desteği ise ne yazık ki yer almıyor.

Ön kısımda ise Led Flaş destekli 8 MP değerinde bir kamera kullanan firma kamera noktasında birçok kullanıcı için yeterli bir donanımsal seviye yakalamış durumda.

Android 8.0 Oreo güncellemesi almış bir şekilde kullanıcı karşısına çıkacak olan modelin 3.400 mAh’lik bataryası da ortalama seviyelerde bir batarya ömrü sunmasını sağlıyor.

5.65 inçlik Full HD+ seviyesinde bir ekrana sahip olan model artık her cihazda karşımıza çıkan 18:9 ekran yapısına sahip. Bu sebeple de Parmak İzi Okuyucu arka kapağa taşınmış durumda.

Sonrası Vestel Venüs Z20 Teknik Özellikleri, Satış Fiyatı ve Ön İncelemesi Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi ilk ortaya çıktı.

]]>
https://www.cepseyir.com/vestel-venus-z20-teknik-ozellikleri-satis-fiyati-on-incelemesi-27916.html/feed 0