Turkcell Fatura Kontrol Sistemi (Kısa Mesajla Uyarı)

  • 09 Eylül 2011
  • 3.500 kez görüntülendi.
Turkcell Fatura Kontrol Sistemi (Kısa Mesajla Uyarı)

Turkcell abonelerine sunduğu yeni hizmeti olan Fatura Kontrol Servisi ile Dakikaları bitmeden uyarılıyor ve bu sayede dakika aşımı ve beraberinde fazla fatura ödeme durumundan kurtuluyor.

Fatura Kontrol servisi ile 35TL, 50TL, 75TL, 100 TL, 150 TL, 200TL ve 250 TL’lik fatura tutarlarından birisine ücretsiz kayıt olarak, fatura dönemleri içinde seçtiğiniz fatura tutarına ulaştığınızda kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Ücretsiz bir servis olan Fatura Kontrol Servisi kullanıcı dostu servislerden bir tanesidir.
Güncel tutarınız, daha önceden seçmiş olduğunuz Fatura Kontrol tutarına ulaştığında SMS ile bilgilendirilirsiniz. Dilerseniz seçtiğiniz Fatura Kontrol tutarınıda,aynı fatura döneminde 1 kere değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca Fatura Kontrol tutarınıza ne kadar kaldığını KONTROL yazıp 8888′e kısa mesaj göndererek ücretsiz sorgulayabilirsiniz.
Fatura kontrol servise kayıt olduğunuzda, fatura dönemi içinde güncel tutarınız seçmiş olduğunuz tutara ulaştığında kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz. Fatura Kontrol’e kayıt olurken, abonesi olduğunu paketleriniz sabit ücretleri toplamından daha küçük bir Fatura Kontrol tutarı seçmeniz durumunda otomatik olarak bir üst Fatura Kontrol tutarı önerilir.

Bu servisi iptal etmek için IPTAL KONTROL yazıp 8888’e göndermeniz yeterli. Ayrıca güncel tutarınızı dilediğiniz zaman 757 88 88’i arayarak ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Güncel tutara dahil olan kullanım ve ücretlerin tamamı Fatura Kontrol servisinde de dahildir. Sadece geç yansıyan kullanımlar, iadeler ve fatura tutarından sonra hesaplanacak indirimler dahil değildir. Bireysel, kurumsal ve data hatarı da dahil tüm faturalı hat aboneleri Fatura Kontrol’den faydalanabilir. Kontrol yazıp 8888’e kısa mesaj göndererek Fatura Kontrol kapsamında seçmiş olduğunuz tutara kaç TL kaldığını öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular 

Seçmiş olduğum Fatura Kontrol tutarına ne kadar kaldığını nasıl sorgulayabilirim?
KONTROL yazıp 8888’e göndererek, Fatura kontrol tutarınıza ulamanız için kaç TL kaldığını öğrenebilirsiniz.
Seçmiş olduğum fatura tutarına ulaştığım durumda, iletişimim kesilir mi?
Hayır. Fatura Kontrol servisi seçmiş olduğunu tutara ulaştığınızda sadece kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.
Fatura baremine kalan sorgulaması ücretsiz midir?
Evet ücretsizdir. Müşteri aynı gün içerisinde 10 defa ücretsiz sorgulama yapar, bu hakkını doldurduğunda ise müşteriye limit kalan sorgulama hakkını doldurduğuna dair bilgi mesajı döner.
Fatura Kontrol aboneliğim hemen başlar mı?
Evet Fatura Kontrol aboneliğini hemen başlar ve bulunduğunuz fatura dönemi içinde seçtiğiniz fatura tutarına ulaştığınızda kısa mesajlar bilgilendirilirsiniz. Sadece numarısını Turkcell Faturalı’ya taşıyan, yeni faturalı hat alan veya Hazır Karttan Faturalı hatta geçiş yapan aboneler bu servisten ilk faturaları kesildikten sonra yararlanmaya başlayabilirler.
Fatura Kontrol kapsamıdanki tutarımı nasıl değiştirebilirim?
Geçmek istediğiniz yeni Fatura Kontrol tutarının başına KONTROL yazıp 8888’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. (Örn: KONTROL100 )
 Fatura Kontrol tutarımız ay içerisinde kaç defa değiştirebilirim?
Fatura döneminde 1 kere Fatura Kontrol tutarınızda değişiklik yapabilirsiniz.
Fatura Kontrol servisini nasıl iptal edebilirim?
IPTAL KONTROL yazıp 8888e göndermeniz yeterlidir.
Güncel tutarıma ve Fatura Kontrol tutarıma hangi ücretler dahildir, hangileri dahil değildir?
Fatura Kontrol servisi ile güncel tutarınız günlük olarak kontrol edilir ve güncel tutarınız sizin seçtiğiniz Fatur aKontrol tutarına ulaştığında size SMS ile bilgi verilir. Güncel tutarınıza ise paket ücretleri, vergiler, o zaman kadar yenilenen aboneliklerinizi ücretleri ve sistemlerimize yansıyan kullanımlarınızın tamamı dahildir. Geç yansıyan kullanımlar ve varsa faturanız kesildikten sonra yansıyacak indirim veya iadeler dahil değildir. Yurtiçi konuşmalarınız sistemlerimize 6 saat içinde, yurtiçi SMS ve internet kullanımlarınız 12 saat içinde yansır. Yurtdışında yaptığınız kullanımlarınız ise kullanım yaptığınız ülkeye bağlı değişmekle birlikte ortalama 3 gün içinde yansımaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ