Vodafone’dan Yapılan 444’lü Numaralara Yönelik Arama Ücretleri

 • 19 Nisan 2011
 • 14.062 kez görüntülendi.
Vodafone’dan Yapılan 444’lü Numaralara Yönelik Arama Ücretleri

Bildiğiniz üzere Türk Telekom tarafından alınan bir karar sonrasında 444 ile başlayan numaraların başına 0212 – 0216 gibi alan kodlarının konulması iptal olmuş ve müşterilerin 444 ile başlayan hatlara yönelik aramaları ekstra ücretlendirilmeye başlanmıştı.

bu noktada aldığı karar neticesinde 444 ile başlayan numaraları Özel Servis olarak değil, normal Sabit Hat olarak ele almaya başladı.

Yani hattına sahip olan bir abone 444 ile başlayan bir numarayı aradığında, varsa Heryöne Ücretsiz Dakikalarından, Sabit Hatlara Yönelik Ücretsiz Görüşme Haklarından yararlanabilecek ve ek bir ödeme yapmayacaktır.

Cep Avantaj Heryöne paketi ve üzerindeki diğer paketlerde bulunan Sabit Hatları Limitsiz Arama özelliği sayesinde kullanıcılar 444 ile başlayan hatları Ücretsiz olarak arayabilmektedir. Aynı şekilde Heryöne Dakika hakkı bulunan abonelerde aramalarında Heryöne Ücretsiz Dakikalarından görüşme yapmaktadırlar.

Ayrıca Vodafone Müşteri Hizmetlerine yönelik yapılan aramalar Dakika bazlı olarak değil, Arama başına ücretlendirilmektedir. Yani abone 444 0 542 nolu hattı aradığında 1 dakikada görüşse, 1 saatte görüşse hattından Ön Ödemelide 40 Kuruş, Faturalıda 35,15 Kuruş ücretlendirilecektir.

Vodafone tarafından alınan bu karar tüketici bazında oldukça sağlıklı ve ekonomik anlamda güzel bir karardır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. mehmet diyor ki:

  ben 2 yıldır her yöne 55.tl tarifesi kulanıyordum bu yıl 59 tl oldu.kabulümüz zaten .her ay .120.tl.her ay 110 tl ödedim.neden sorduğum zaman müşteri temsilcilerinden bana 444.nolu tlf aranmış .3 tl .2 .tl .her aramam ücretlendirilmiş bakın burda ne yazıyo ücretsiz .yazık vatandaşa ya yazık bu millete neden düzgün bir bilgi verilmiyo vatandaşa .bu sayfayı kopyalayıp tüketici haklarına verecek ve hakımı geri alacağım 3 yıla girdim vodafone hatımla .

  1. CepAvantaj Destek CepAvantaj Destek diyor ki:

   Vodafone.Com.Tr adresinden döküman alıp incelediniz mi?

 2. Casio Murat diyor ki:

  ne beklersinki.. olan yine vatandaşa oluyo..#

  1. Mahmut Eser diyor ki:

   haklısın @casio murat

 3. tan diyor ki:

  merhaba ben yurtdşışından telefon aldım ama imei kaydı için yeni bir karar çıkmış ve 100 tl harç alınacakmış acaba bu madde yasalaştı mı yani yürülüğe girdimi teşekkürler…

  1. CepAvantaj Destek CepAvantaj Destek diyor ki:

   Henüz girmedi. Ancak yakın dönemde girer. Ürün yurda giriş yaptı ise sorun yok.

 4. deniz diyor ki:

  merhaba yurtdışından telefon aldım ve şu an türkiyedeyim kayıt dışı olduğuna dair mesaj geldi ama birkaçgüne kadar tekrar türkiye dışında olacağım acaba tekrar türkiye’ye geldiğimde imei kaydettirme hakkım var mıdır?

  1. CepAvantaj Destek CepAvantaj Destek diyor ki:

   Tabi ki yeniden geldiğinizde kayıt yaptırma hakkınız var. Türkiye içinde yeniden girişinizde cihaz kapalı olur ama Yurtdışında rahatlıkla kullanabilirsiniz. YEniden girince kayıt yaptırmanız durumunda 1 hafta içinde kullanıma açılır

 5. GÖKHAN diyor ki:

  Vodafone 31 ocak 2012 tarihinde arama tarifelerini güncelledi ve artık 444 lü numaralar sabit hat gibi ücretlendirilecek ve varsa bedava dakikalarınızdan düşülecek. artık gönül rahatlığıyla arayabilirim çünkü bende baya bi dert olmuştu her arama başına 7-8 tl ödemek..

 6. Ahmet DERECİ diyor ki:

  Vodafono.com.tr den online servise girip güncel fatura bilgime baktım. 4440123 aradığım numara 2124440123 diye gözüküyor ve karşısında ücret hanesinde 0.00 yazıyor, yani buradan 444’lü numaraların dakikalara dahil olduğunu anladım.

  1. Kadir AKBALIK Kadir AKBALIK diyor ki:

   Evet. Ücretsiz dakikalardan düşüyor 444 lü aramalarınız…

 7. Ahmet DERECİ diyor ki:

  Ben her yöne 500 dakika 20+1 TL tarifesine numara taşıdım. Vodafone bayine sordum, 444’lü numarlar dahil değil, 444 numaraları aramayın dedi. 542 müşteri hizmetlerine 3 defa sordum cevap veremediler, efendim numarayı söyleyin diyor, ben de verdim 2 numara, efendim sorgulanıyormuş, bi türlü sonuçlanmadı. E-Mail gönderdim bu konuda cevap gelmedi. Dedim ki web sitenizde bununla ilgili bilgi yok, doğrudur dedi müşteri temsilcisi. Sözün kısası 444 numaralar, HER YÖNE TARİFESİ DİYE YUTTURULAN TARİFE DAKİKALARINA DAHİL DEĞİL. Önceden başına alan kodu eklenerek aranabiliyorlardı, ama şimdi arayamıyorsun, telekom özellikle bunu engelledi.

 8. hakan diyor ki:

  slm arkadaşlar vodafone güzel hat 444 lü numaraları aradıyınızda vodafone her yöne dakikalarınızdan düşer ayreten vodafone live dan kontrol edebilirsiniz 444 cevirdiyinizde başına vodafonun sitesinden 0212 alan kodu cevirmiş gibi görünüyor

  1. Kadir AKBALIK Kadir AKBALIK diyor ki:

   Bu özelliği birçok kullanıcı açısından çok büyük bir artı. Pek duyurmadılar ama.

 9. msamsa diyor ki:

  valla süper eğer böyleyse vodafone acil bir şekilde tanıtım yapmalı ve rekabette daha ileri yerlere taşınmalıdır

  1. Kadir AKBALIK Kadir AKBALIK diyor ki:

   Bu konuda pek çalışma yapılmadı. Zaten Türk Telekom da çok ani bir düzenleme ile 444 lü numaraların Alan Kodu ile aranmasını yasakladı.


BİR YORUM YAZ