13.7 Milyar Dolara Satın Alacak

13.7 Milyar Dolara Satın AlacakPerakende çevrimiçi devi , Whole Foods’u yaklaşık 13.7 milyar doları bulan bir anlaşma sağladığı belirtildi.

Bakkal işine uzun süredir göz kulak olan , upmarket süpermarketini 42 dolar hisse alacak.

Yatırımcılar, anlaşmayı endüstri için oyun değiştiren bir oyun olarak selamladı ve rakip satıcıların paylarını düşürerek gönderdiler.

1978’de Teksas’ta kurulan Whole Foods, doğal ve organik gıdalara yönelmenin öncüsü olurken, , Kanada ve İngiltere’de 460’dan fazla mağazaya ulaşıp yaklaşık olarak 87.000 kişiye istihdam sağlıyor.

’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos şöyle bir açıklamada bulundu: “Milyonlarca insan Whole Foods Market’i seviyor. Çünkü en iyi doğal ve organik gıdaları sunan ve sağlıklı yemeklerini servis ederler. Whole Foods Market, yaklaşık dört yıldır müşterileri tatmin edici, sevindirici ve besleyici nitelikte, inanılmaz bir iş çıkartıyor ve bunun devam etmesini istiyoruz” dedi.

‘Değeri en üst düzeye çıkarın’

Whole Foods, aynı mağazadaki satışların düşmesi ve artan rekabet ortamında yatırımcılardan memnuniyetsizlik yaşarken, geçen ay şirketin yeni bir mali şefi ve yeni yönetim kurulu üyelerini seçmişti.

Nisan ayında aktivist yatırımcı Jana Partners firmanın hisselerinin “kronik düşük performansa” dikkat çekerek değer kaybetmesini öngörmüştü.

Amazon tarafından ödenmekte olan fiyat, Whole Foods’in hisselerinin Perşembe günü kapandığı seviyeye de % 27 oranında prim verdiğini belirtti. 13,7 milyar dolarlık değer, borsanın borcunu varsayıyor.

Amazon tarihinin en büyüğü olan devralım anlaşmasının, yılın ikinci yarısında tamamlanması ve hissedarların ve anti-tröst düzenlemelerinin onaylanması bekleniyor.

Whole Foods patronu John Mackey şunları söyledi: “Bu ortaklık, Whole Foods Market’in hissedarları için en üst düzeye çıkarmak için bir fırsat sunarken, aynı zamanda misyonumuzu genişletip müşterilerimize en yüksek kaliteyi, tecrübeyi, kolaylığı ve yeniliği getiriyoruz” dedi.

  New York Times'a Göre Windows 8 Beklentilerin Altında Kaldı
iPhone Hafızada Yer Açma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status