150 TL’lik Kontor Hırsızlığına 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

Başkasının Kredi Kartı ile kendisine 150 TL değerinde Kontör Yüklediği iddia edilen bir GSM Satış Noktasının Sahibine 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası verildi.

Son dönemlerde biraz daha az duymaya başladığımız Kontör Dolandırıcılığı ile yeni bir dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Bir GSM Satış Firmasının sahibi olan 45 Yaşındaki Yeşim K. geçtiğimiz aylarda başkasının kredi kartından kendi hattına 150 TL’lik Kontör yüklediği gerekçesi ile savcılığa verildi.

Rakamın küçük olmasından dolayı davayı pek önemsemeyen Yeşim K. hiçbir duruşmaya katılmayarak hayatının hatalarından birisini yapmış oldu.

Mahkeme başkasının kredi kartı ile kendisine 150 TL Kontör yüklediğine karar vererek Yeşim K. için 3 yıl 4 Ay sürecek olan bir Hapis Cezasına karar verdi.

 

20 Kişi Çalıştırıyorum, 150 TL İçin Mi Dolandırıcılık yapacağım

Olayın şokunu üzerinden atlatamayan Yeşim K., “Yanında 20 kişi çalıştıran bir patronum. 150 lira için dolandırıcılık yapar mıyım?” diyerek kendini savundu.

Yeşim K. Jandarma ekipleri tarafından tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konuldu.

Kontör Dolandırıcısına 3 Yıl 4 Ay Hapis Şoku
Kontör Dolandırıcısına 3 Yıl 4 Ay Hapis Şoku

 

Kontör Dolandırıcılıkları Bir Ara Çok Revaçta İdi

Kontörlü – ÖN Ödemeli Hat sayısının çok fazla olduğu 1-2 yıl öncesinde bu tarz Kontörlü Hat Dolandırıcılığı vakalarını sıkça duyuyorduk.

Kendisini polis, savcı ya da hâkim olarak tanıtıp kontör isteyenlerden tutunda bir arkadaşınızın Facebook – Twitter sayfasını ele geçirip kontör atmasını isteyenlere kadar birçok farklı dolandırıcılık sistemi vardı.

Şu aralar Faturalı Hatların revaçta olmasından ötürü bu tarz dolandırıcılıklar azalmış gibi görünse de 150 TL2’lik bu dolandırıcılık vakasına verilen ceza ile bu tarz işlerin ne denli sakıncalı ve cezasının büyük olduğu da bir daha ortaya çıkmış oldu.

Kontör Dolandırıcılığı
Kontör Dolandırıcılığı

150 TL’lik Kontor Hırsızlığına 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir