Çift İşletim Sistemine Sahip Huawei Akıllı Telefonunda Geri Sayım Başladı

Çift İşletim Sistemine Sahip Huawei Akıllı Telefonunda Geri Sayım Başladı

Dünyanın en büyük teknoloji pazarını elinde bulunduran ülkesi Çin’in dünyaca ünlü firması şirketi büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkaracağı akıllı bir telefonda, şu anda dünyanın akıllı telefon pazarındaki en  iyi 3 işletim sisteminden 2 tanesini aynı telefonda kullanacağını açıklayan şirketi bu işletim sistemlerinin ve Android olduğunu duyurdu.

şirketinden yapılan açıklamaya göre daha önce yapılmamış olan bir durumu gerçekleştirecekleri ve akılı telefonda hem hem de Android işletim sistemi bulunacağını açıkladı. Kullanıcıların telefonda bulunan işletim sisteminden istediğini seçme seçeneği bulunuyor.

Huawei firması bu atılımı yaparak yeni çıkaracağı telefonlarda müşterilere dilediği seçeneği sunma özgürlüğü sunacağa benziyor. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Huawei firması bu modeliyle kullanıcının özgürce istediği işletim sistemini kullanma şansına sahip olabileceğini belirtti.

  Kablosuz Şarj Teknolojisi 2018 Yılında Standart Teknik Özellikler Listesine Girecek
2 İşletim Sistemli Akıllı Telefon
2 İşletim Sistemli Akıllı Telefon

Huawei şirketinin bu özellikteki telefonları önümüzdeki aylardan itibaren piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu atılım sayesinde kullanıcı sayısını artırmayı ve modellerinde tek işletim sistemi kullanan akıllı telefon firmalarının önüne geçmeyi hedefleyen Huawei firmasının bu modeli ilk olarak Amerika da piyasaya süreceği açıklandı.

Çift işletim sistemli akıllı telefon fikri yani, ve Android İşletim sistemlerini tek cihazda birleştirme fikri yalnızca Çinli Huawei firmasının fikri değil.

Aynı zamanda Hindistanlı mobil telefon üreticisi Karbonn şirketi de Huawei şirketi ile beraber önümüzdeki aylarda aynı şekilde modeller çıkarmayı planlıyor. Bu şekilde piyasaya çıkarılacak modellerde başarılı olunup olunmayacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

YAZAR HAKKINDA

Rasim UZUNER
Rasim UZUNER

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mezunudur. PHP, Web Programlama ve E-Ticaret Alanlarında Kendisini Geliştirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status