20 Dakikada Şarj Olan Telefonlar 2018 Yılında Satışa Çıkacak

Dünya Mobil Kongresinde tanıtımı yapılan ve 20 Dakikada Şarj sözü veren Meizu mCharge Teknolojisine sahip telefonların en geç 2018 yılında hayatımıza girmesi bekleniyor.

Meizu tarafından geliştirilmesine devam edilen yeni nesil telefonların 10 dakika gibi bir sürede %60 oranında bir şarj değerine ulaşması, 20 dakika sonunda ise cihazın %100 şarj oranına erişmesi bekleniyor.

Meizu mCharge Teknolojisi olarak tanıtımı yapılan bu sistem 2017 yılı sonunda veya 2018 yılında başında öncelikli olarak Çin pazarında satışa çıkacak birkaç model ile hayatımıza giriş yapacak.

[stextbox id=”info”]Meizu mCharge Teknolojisi İle 10 Dakika’da %60 Doluma Ulaşılıyor[/stextbox]

 

Meizu mCharge Teknolojisi İle 10 Dakika’da Doluma Ulaşılıyor

 

Pil Sıcaklıkları 38 Derece ’ye Çıkıyor

Yapılan testlerde en büyük sorun olan Isınma Sorunu aşılmış gibi görünüyor.

Şu an pazarda kullanılan Quick Charge Teknolojisi ile cihazın hızlı şarj esnasında 44 Derece gibi bir ısıya ulaştığı ölçümlenirken Meizu mCharge Teknolojisinde bu değer 38 derece olarak ölçümlenmiş durumda.

Yine yapılan testlere göre 3.000 mAh’lik bir batarya mCharge Teknolojisi ile şarj edilmesi durumunda en az 2 yıl boyunca bu değeri tam olarak koruyabiliyor. Bu sayede de cihazın kullanıldıkça azalan Batarya Ömrü de tarihe karışmış oluyor.

[stextbox id=”info”]OnePlus Dash Charge ile Qualcomm Quick Charge Karşılaştırması[/stextbox]

 

Meizu mCharge Teknolojisi

 

Meizu cCharge Tanıtım Videosu

Meizu tarafından paylaşılan bu video ile cihazın 20 Dakikada nasıl %0’dan %100 Şarj oranına çıktığını görebiliyoruz.

Bilindiği üzere cihazımız 11 Volt Voltaj Değeri ve 5 A Akım Değeri ile toplamda 55 Watt civarında bir güç üretiyor ve bu sistem ile Akıllı Telefonları oldukça hızlı bir şekilde şarj edebiliyor.

 

20 Dakikada Şarj Olan Telefonlar 2018 Yılında Satışa Çıkacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir