2013 Senesinde 5 İnçlik Full HD Ekranlı Modellere Hazır Olun

Nerede o eski cepte kaybolan cihazlar diye yakınıyorsanız bu yakınmanızın kısa sürede duyulması mümkün değilmiş gibi görünüyor. 2013 senesinde pazara sürülmesi beklenen birçok cihaz 5 İnçlik bir yapıya ve Full HD bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor.

Şu aşamada bile ele avuca sığmayan birer cihaz haline gelen Akıllı Telefon Modelleri gelecek seneden itibaren biraz daha büyümeye başlayacak. Bir anlamda Tablet PC – Akıllı Telefon arasında bir cihaza dönüşmeye başlayacak. Genelde büyüklük günümüzde satışı yapılan Samsung Galaxy Note 2 modeline kadar gidecek gibi görünüyor. Bu arada yakında üretime girmesi beklenilen Samsung Note 3 modelinin de 6,8 İnçlik bir ekran ile gelmesi kuvvetli bir ihtimal olarak geçiyor.

Şu aşamada yeni cihazlarını hazırlayan HTC firması, Samsung firması, LG firması, ZTE firması gibi birçok akıllı telefon üreticisi firma 5 inçlik modelleri pazara sızdırıyor. Bu durumda 2013 senesinde asıl rekabetin alt ürünlerde değil, 5 inçlik, Full HD ekranlı, 4 veya daha fazla çekirdekli, 12 ve üstü MP’e sahip Android veya Windows 8 İşletim Sistemine sahip ürünler arasında geçeceğini gösteriyor.

2013 Senesinde 5 İnçlik Full HD Ekranlı Modellere Hazır Olun
2013 Senesinde 5 İnçlik Full HD Ekranlı Modellere Hazır Olun

Yakın dönemde Apple firmasının iPhone 5S veya iPhone 6 ile 5 inçlik ürün kervanına katılıp katılmayacağı bilinmiyor ancak firmanın bu yönde bir çalışmasının olacağına da pek ihtimal verilmiyor. Steve JOBS döneminden kalan Pratik Kullanım ve Boyut yeni cihazlarda da kendisini gösterecek gibi görünüyor.

Eğer büyük bir cep telefonu almak istiyorsanız, cepten filmde izlerim diyorsanız o zaman 2013 senesini beklemenizi öneririz. Ancak beklentileriniz daha küçük ancak performanslı bir cihaz ise o zaman istediğiniz gibi bir ürün için yakın dönemde üretim yapılabilir mi kuşku içerisine düşebiliriz.

2013 Senesinde 5 İnçlik Full HD Ekranlı Modellere Hazır Olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir