2013 Yılı Akıllı Telefonlar İçin 5 İnç Full HD Ekran Dönemi Olacak

2013 Yılı Akıllı Telefonlar İçin 5 İnç Full HD Ekran Dönemi Olacak

Bir dönemler Telefonlar Küçülecek çalışması yapan Teknoloji Devleri şimdi de küçülttükleri cihazları yeniden büyütmeye başladılar. Akıllı Telefon dünyasında 2013 sezonu açılmak üzere. Ve firmalar bu kapsamda çalışmalara başladılar. Firmaların önceliğinde ise elbette ki 5 İnç Full HD ekranlar yer alıyor. İlk etapta Sharp firması tarafından başlanılan 5 İnç lik ekran üretimine şimdi de Japon Display […]Bir dönemler Telefonlar Küçülecek çalışması yapan Teknoloji Devleri şimdi de küçülttükleri cihazları yeniden büyütmeye başladılar.

Akıllı Telefon dünyasında 2013 sezonu açılmak üzere. Ve firmalar bu kapsamda çalışmalara başladılar. Firmaların önceliğinde ise elbette ki 5 İnç Full HD ekranlar yer alıyor.

İlk etapta Sharp firması tarafından başlanılan 5 İnç lik ekran üretimine şimdi de Japon Display firması geçiş yaptı. Yakın dönemde ise , Toshiba ve Hitachi firmaları da 5 İnçlik ekran üretimi için çalışmalarını tamamlamış olacaklar.

Yeni Nesil Ekranlar 5 İnç Olarak Gelecek
Yeni Nesil Ekranlar 5 İnç Olarak Gelecek

5 inçlik yeni ekranlar genelde 443 ppi lık değerlere sahip 1080*1920 piksel Full HD kalitesinde olacak. Bu durumda cep telefonlarının Video – Fotoğraf ve Oyun özelliklerinin daha net ve ihtiyaca karşılık verir bir hale gelmesine sebep olacak.

  Sony Xperia SL ve Acro S için Jelly Bean Güncellemesi Başladı

Pazarda şu aşamada Apple iPhone 5 modelinin ekran çözünürlülüğü 326 ppi, Samsung Galaxy S3 modelinin ki ise 306 ppi. Bu noktada şu aşamada üzerinde çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu yeni nesil akıllı telefon ekranları çok daha gelişmiş bir çözünürlülük sunacak.

Kısacası 2013 senesinde Amiral Gemisi statüsünde olacak yeni cihazların ekran yönünden daha gelişmiş bir halde geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Apple iPhone 6 modelinde, Samsung Galaxy S4 modelinde ve HTC, LG , gibi firmaların yeni ürünlerinde 5 İnçlik devasa ekranları görmeye yavaş yavaş alışsak iyi olur.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status