2015 Serisi Asus ZenFone’lara Çift Kameralı Sistem

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

CES 2015 fuarında resmen tanıtılacak olan 2015 Asus ZenFone serisine ilişkin ilk resmi bilgi Asus Facebook sayfasında yayınlanan 10 saniyelik video ile gelmiş oldu.

2014 yılında beklediğinin üstünde bir ilgi gören ve başarılı bir çıkış yakalayan Asus ZenFone serisi 2015 yılındaki modelleri ile de hem başarısını taçlandırmayı hem de Üst Seviye Modeller arasında da adından söz ettirmeyi amaçlıyor.

2015 Serisi Asus ZenFone’lara Çift Kameralı Sistem
2015 Serisi Asus ZenFone’lara Çift Kameralı Sistem

Kameraya Ayrı Bir Önem Verildi

Kamera noktasında çok fazla eleştiri alan, 8 ve 13 MP değerindeki kameralar ile pek beğenilmeyen Asus ZenFone serisine daha üst düzey bir kamera yerleştirilmiş durumda.

Çift Kameralı bir sistemle pazara sürülmesi beklenilen modelin Derinlik noktasında oldukça başarılı bir kameraya sahip olması bekleniyor. Özellikle HTC One M8 serisinde kullanılan kamera yapısına benzer bir kamera ile kullanıcı karşısına çıkılacağı düşünülüyor.

Ayrıca Kamera Çözünürlüğü noktasında da net adımlar atacak olan Asus ZenFone serisinin PixelMaster Teknolojisinin yanında Güçlü bir lens ve 16 – 20.7 MP arasında bir kamera çözünürlüğü ile pazara çıkması bekleniyor.

 

Ses Tuşları Arkaya Gidebilir

Videolardan çıkardığımız izleminlere göre Asus ZenFone serisinde Çift Kamera yerine Ses Açma ve Kısma Tuşlarının arka kısma gitmesi gibi bir durum da söz konusu olabilir.

Paylaşılan videolarda arka kısımdaki detay çok fazla belli olmasa da Asus tarafından paylaşılan 2. bir video sonrasında biraz daha görüntü netleşmiş durumda.

2015 Serisi Asus ZenFone
2015 Serisi Asus ZenFone

Tasarım Aynı Kalacak, Donanım Güçlenecek, Fiyat Artacak

Asus ZenFone serisinin 10 saniyelik kısa videosunda görünen kasa yapısının aynı kaldığı yönünde. Ancak Donanımsal anlamda ZenFone 2015 serisi daha yüksek özelliklere sahip olacak.

Bu noktada da Asus ZenFone 5 serisindeki 699 TL’lik, Asus ZenFone 6 serisindeki 799 TL’lik fiyatlar yeni serilerde biraz daha yukarıda olacaktır.

2015 Serisi Asus ZenFone’lara Çift Kameralı Sistem

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir