2017 Yılı Türkiye’nin En Sevilen Markaları Araştırması Tamamlandı

MediaCat önderliğinde offline kısmı Ipsos online kısmı ise Fikrimühim tarafından yapılan 2017 yılı Türkiye’nin En Sevilen Markaları araştırmasının sonuçları belli oldu.

22 farklı sektörü baz alarak yapılan araştırmada 3014 kişinin görüşlerine başvuruldu. Araştırmanın 15 – 55 yaş aralığındaki kadın ve erkeklerden oluştuğunu da eklemek gerek.

Araştırma kapsamında elde edilen verilere göre 2017 yılı Türkiye’nin En Sevilen Markaları – Lovemarkları aşağıdaki gibi listelenmiştir.

 

2017 Yılı Türkiye’nin Lovemarkları Araştırması

Yapılan araştırmada ülkemizde en sevilen Telefon Markası olarak Samsung ön plana çıkarken, Beyaz Eşya sektöründe de Arçelik ipi göğüslemiş.

Mobil Bankacılık deneyimi olarak Garanti Bankası, Bankacılık deneyimi olarak Ziraat Bankası, Mobil Uygulama alanında ise Hopi sevilenler listesine girmiş durumda.

GSM Operatörleri arasında en yüksek abone sayısına sahip olan Turkcell listede ilk sırada yer alırken Tüpgaz alanında da Aygaz en sevilen marka olmayı başarmış.

Nokia firmasının uzunca bir süre telefon üretememiş olmasına rağmen aramalarda halen Sony, LG, Asus, Huawei gibi dev firmalardan önde geliyor olması da ülkemizdeki Marka İmajının ne kadar sağlam oluştuğunun bir göstergesi.

 

Sektör1. Marka2.Marka3.Marka
Cep TelefonuSamsungIphoneNokia
GSM OperatörüTurkcellVodafoneTürk Telekom
Mobil BankacılıkGarantiİş BankasıYapı Kredi
BankaZiraat BankasıGarantiİş Bankası
Mobil UygulamaHopin11Hepsiburada
OtomotivVolkswagenBMWMercedes
Beyaz EşyaArçelikBoschBeko
TüpgazAygazİpragazMilengaz Likitgaz
Çamaşır SuyuDomestosACEABC
CipsDoritosLaysRuffles
Sivil Toplum KuruluşuKızılayTemaLösev
Saç BoyasıKolestonL’orealSchwarzkopf Palette
Soğuk Buzlu ÇayLipton Ice TeaDidiFuse Tea
OyuncakFisher PriceLegoToyzz Shop
KahveNescafeKurukahveci Mehmet EfendiJacobs
Bebek BeziPrimaHuggiesMolfix
Ambalajlı PeynirSütaşEkiciPınar
Ev TekstiliTaçÖzdilekİstikbal
BisküviÜlkerEtiTorku
Sıvı YağYudumBiryağKomili
Bebek MamasıAptamilMilupaBebelac
YumuşatıcıYumoşVernelBingo Soft

 

Araştırmanın 3014 kişi arasında yapılmış olması elbette ki Tüm Türkiye adına bir sonuç üretmiyor. Ancak yapılan araştırmada ortaya çıkan markaların Türkiye’de ciddi reklam ve pazarlama faaliyetleri yürüten markalar olması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu sebeple de yeterli oranda reklamı ve kaliteli ürünü kullanıcıya sunduğunuzda kısa sürede pazarda ciddi bir bilinirlik ve sevilme oranına kavuşmanız oldukça muhtemel.

2017 Yılı Türkiye’nin En Sevilen Markaları Araştırması Tamamlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. İki gün önce aldığım reeder p12s telefon kamerasina bir şey oldu karincalama var sanki net değil ne yapsan olmadı ne yapabilirim yada kamera ayarlarını nasıl sifirlayabilirim yada yazılım sorunu mı var yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Kamera ayarlarına girince sıfırlama menüsü çıkıyor olması lazım. Orada yoksa Ayarlar – Uygulamalar kısmından Kamera seçeneğini bulup Verileri Sil ve Ön Belleği Sil yapabilirsiniz.
   Bu işlem sonuç vermezse varsa önce tüm güncellemeleri yapıp, tüm verileri yedekleyip, google hesaplarını kaldırıp, hard reset işlemini uygulayabilirsiniz.
   Bu işlemde sonuç vermezse bu durumda Servis ile görüşmeyi seçenekler arasına alabilirsiniz.

 2. Bende P12S modelinin orman mavisi rengini aldım,telefonu ilk görüşte aşık oldum.Telefonun gerçekten bir duruşu var,sanki albenisi insanı çağırıyor gibi.Benim telefondaki dikkatimi çeken ilk şey tasarımı.hani dış görünüş derler ya,Harika bir telefon

 3. Reeder;Apple ile ayni fabrikada urtiliyormus galiba,ben bütün marka telefonları kullandım,aklınıza ne geliyorsa,ama ben Reeder kadar memnun kaldığım hiç bir marka olmadı .Cihazı bir tasfiye üzerine aldım gerçekten çok keyifli bir kullanım şekli var ,Hem bu arada Telefon çok saglamm

 4. P12 kullanicisiyim cihazı daha yeni aldım özellik olarak gayet iyi ama 2 sorunum var 1 Bluetooth bağlantısı bı kaç arabaya ve telefona denedim bağlanıyor ama kendi aracıma bağlanmıyor sanırım sorun benim araçta yine de farklı bir yol varsa iyi olur bı diğer sorun ise bildirim ışığı mesaj ve çağrılarda yanıyor fakat WhatsApp Messenger ve mailler de bildirim ışık seçeneği açık olmasına rağmen yanmıyor

 5. Ben hemen hemen butun cihazlari kullandim ulkemizde, 5000 tl telefon satiliyor, bu tarz markalar fiyat performans cihazi yapiyorlar, ve gercekten cok guzel ve $ik bir telefon ablama aldik gold rengini P12 nin herkeze oneririm.