30 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Çöpe Gitmiş Olabilir

Yapılan analizlere göre Sabit Disk veya USB Bellek gibi internetten uzak ortamlarda saklanabilen Bitcoinlere erişimlerde yaşanan sorunlardan dolayı 30 Milyon Dolarlık Bitcoin çöpe gitmiş durumda.

Herhangi bir ülkenin parasından ve hatta altından bile hızlı değer kazanan ve bir anda dünya gündemine oturmayı başaran Bitcoin Para Birimi aslında 0.01 Bitcoin olarak bile çok değerli.

Ancak analistlere göre bazen ortaya çıkan erişim problemleri bazen de sistemsel olarak yapılan hatalardan dolayı şu ana kadar 30 Milyon Dolara yakın bir Bitcoin sonsuza dek yok oldu.

Analiz sonuçlarına göre 2017 yılındaki döngü esnasında 16.4 Milyon Bitcoin döngüye girerken döngü sonrasında 3.8 Milyon Bitcoin’in yok olduğu düşünülüyor.

Bitcoin

İnternette Bağımsız Saklayabilme Özelliği Var

Reel olarak ortada bir para olmadığı için Bitcoin adını verdiğimiz sanal parayı bir Hard Disk veya USB Bellek içerisine sanal bir cüzdan oluşturarak saklamanız mümkün.

Özellikle bazı yatırımcıların ilerleyen dönemde bu kadar ilgi göreceğini düşünmedikleri Bitcoin Kazançlarını farklı depolama birimlerine aktardıkları ve zamanla bu depolama birimlerinde oluşan sorunlardan dolayı Bitcoinlere erişim sağlayamadıkları gelen haberler arasında.

ChainAlysis tarafından yapılan analizlere ve bu analizlere bağlı tahminlere göre 2017 sonu itibari ile piyasa dolaşmayan ve beklemede olan 5 Milyon Bitcoin var. Bu rakamın neredeyse yarısının ise kişiler tarafından unutulduğu ya da barındırıldıkları cihazlarda sonsuza kadar yok oldukları düşünülüyor.

Yapılan tahminlere göre 2.5 Milyon Bitcoin kayıp ve şuan ki kura göre bu rakamın reel değeri 20 Milyar Dolar civarında.

Bitcoin Cash

Yıllar Sonra Bitcoin Zenginleri Ortaya Çıkabilir

Bundan 4-5 yıl önce daha Bitcoin 10 Dolar – 20 Dolar seviyelerinde iken yatırım yapmak amaçlı olarak 1000 Bitcoin alan ve bir Had Disk içinde saklamaya başlayan ve bunu yıllar sonra anımsayan bir kişi şuan için bir anda Zenginler Kulübüne adını yazdırabilir.

Ülkemizdeki rakamlardan konuşacak olursak 1 Bitcoin şu aşamada 5.000 TL değerinin üstünde. Ve tabi ki 1000 Bitcoin saklayan bir kişinin şuan ki mal varlığı 5.000.000 TL’nin üstünde.

Yani yakın dönemde köşelerden çıkacak USB Bellek ve Hard Disklere bir daha bakın derim. Sizin aldığınız ya da babanızın satın aldığı Bitcoinler karşınıza çıkabilir.

30 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Çöpe Gitmiş Olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir