300 KM Menzilli Elektrikli Otobüs Otokar e-Kent C Tanıtıldı

Hibrit ve Elektrikli Otobüs modelleri ile ürün gamını genişletmeye devam eden Otokar firması Elektrikli otobüs modelleri arasına Otokar e-Kent C modelini ekledi.

KOÇ Grubuna bağlı olarak ülkemizde faaliyetlerine devam eden Otokar firması ürün gamını son dönemde Hibrit ve Elektrikli modeller ile genişletmeye devam ediyor.

Pazara sürülmeye hazırlanan Otokar e-Kent C modeli de Elektrikli Otobüs modelleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

 

Otokar e-Kent C Elektrikli Otobüs

Global Public Transport Summit’de Tanıtıldı

Otokar e-Kent C ailesinin tanıtımı Stockholm’de gerçekleştirilen Global Public Transport Summit etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı.

Şehir içi ulaşım için tasarlanan 12 metrelik Otokar e-Kent C ailesi Asenkron Cer Motoru adı verilen Elektrikli Motor üzerinden güç alıyor.

ZF’nin alçak tabanlı otobüsler için üretimini yaptığı AVE 130 elektrikli aksını kullanan otobüste 250 kW Güç üretimi ve 22.000 Nm tekerlek torku üretiliyor.

Her biri 7 Lityum İyon bataryanın yer aldığı 4 ayrı modülün yer aldığı araçta 300 kWh batarya kapasitesi kendisine yer bulmuş durumda. Aracın batarya soğutması da Sıvı Soğutma sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

 

Otokar e-Kent C

 

4 Saat Şarj Olup 300 KM Yol Alabiliyor

Üretimi yapılacak olan Otokar e-Kent C ailesi 4 saatte %100 doluluk oranın ulaşabilirken tam dolu batarya ile ortalama olarak 300 KM yol alabiliyor.

Rejeneratif Fren Sisteminin de kullanıldığı otobüste yapılan her fren ile bataryaya ek güç sağlanarak aracın batarya dengesi sağlanmış oluyor.

Enerji yönetim sistemi tarafından kontrol edilen bu özellik, gerek gördüğü zamanlarda %15 ila %20 oranında enerji geri kazanımı sağlıyor.

Yenilikçi bir tasarıma sahip olan Otokar e-Kent C modeli çeşitli elektronik kontrollere ve dijital ekranlara sahip bir Akıllı Kokpit ile üretilecek.

Otobüslerde kullanılan yan aynaları kaldıran firma aynalar yerine kameralı bir sistem entegre ederek kör noktaların azaltılmasını sağlamış durumda

Yeni serinin 2020 yılında Avrupa Pazarında satışa çıkması bekleniyor. Ürünlerin zaman içinde Türkiye Pazarında da çok tercih edilen araçlar arasına girmesi bekleniyor.

 

Elektrikli Otobüs Otokar e-Kent C

300 KM Menzilli Elektrikli Otobüs Otokar e-Kent C Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir