360 Derece Çekim Yapabilen Nissan JukeCam Kamera Tanıtıldı

Nissan firması tarafından dünyanın ilk entegre çok amaçlı 360 Derece Kamerası Nissan JukeCam tanıtıldı. Ürünü hem araçta hem de kask üzerinde kullanabilmeniz mümkün.

Yeni bir ürün olarak pazara çıkan ve Nissan tarafından özellikle Araç İçi Kamera ve Aksiyon Kamere şeklinde tanıtımının yapılması beklenilen ürün bildiğimiz 360 Derece Kameralardan pek farklı değil. Tek farkı burada ürün bir Otomobil Firması tarafından pazara sürülüyor ve temel olarak bir araç içi kit ile kullanımı mümkün oluyor.

Tabi ki ürünün lansmanı sırasında gösterilen farklı bir aparat ile Kask Üzeri Kullanım imkânı da sunan modelin temelde kullanıcılara nasıl bir performans sunacağı ise şu aşamada belirsiz diyebiliriz.

 

Nissan JukeCam

 

Nissan JukeCam Modelinin Teknik Özellikleri

 

Harici Hafıza 64GB
Dayanıklılık  Toza, darbeye ve 1 ATM’e kadar suya karşı dayanıklı
Şarj süresi  2 saat
Pil ömrü 2 saat
Kayıt kapasitesi  3 saat
Boyut  71 mm
Çözünürlük  4K
Kayıt özellikleri 360° video, sabit & VR
Ağırlık 172g

 

Nissan JukeCam

 

Nissan, maceracı ruha sahip sürücülere yönelik en güncel inovasyonunun lansmanını gerçekleştirdi. JukeCam adı verilen dünyanın ilk entegre çok amaçlı 360º kamerası birkaç saniye içinde bir aksiyon kamerasına dönüşüyor. Biri Nissan Juke’un kokpitine ve diğeri kaska olmak üzere iki farklı montaj noktasıyla JukeCam, sürücünün yaşamındaki her saniyenin kaydedilebilmesini sağlıyor.

Kokpit kameralarının yaygınlaşmasıyla kayıtlar kanıt olarak kullanılabilir ve dolayısıyla sigorta primleri de önemli ölçüde azaltılabilir duruma geldi. Havada, yamaç paraşütünde veya herhangi bir macerada yaşanan her saniyeyi kayıt altına alan bir tepe kamerası, artık aktivite öncesi çantaya koyulması gerekenler listesinin en önemli parçalarından biri.

Nissan JukeCam, 360º kamera üreticisi 360fly iş birliği ile geliştirilmiş olan tamamen yeni bir teknoloji. Çift amaçlı kullanımı ve 4K kayıt özelliğiyle JukeCam ekstrem pogo ekibi Xpogo üyelerini de heyecan verici bir video kayıt etmeye teşvik etti. Kayıt esnasında ekip üyelerinden Dalton Smith aralarında sadece tek bir sıçrama yaparak arka arkaya üç adet Nissan Juke’un üzerinden atladı ve pogo stick ile ardı ardına otomobil üzerinden atlama alanında yeni bir Guinness Dünya Rekoru™ elde etti.

Nissan Avrupa, Juke, Pazarlama Müdürü Helen Perry yapmış olduğu değerlendirmede: “Nissan her zaman müşterileri için yeni özellikler yaratmaya ve geliştirmeye çalışıyor ve konu, kameraları otomobillere entegre etmek olduğunda lider bir marka. JukeCam, müşterilerimizin aktif yaşamlarına uygun bir kamera ürünü yaratma fikriyle doğdu. Araç içi kamerası olarak kullanmak için mükemmel olan JukeCam aynı zamanda kolayca sökülerek kullanıcının maceralarını 360º birinci göz görüntü kaydını yapacak kadar pratik bir ürün” dedi.

 

 

 

360 Derece Çekim Yapabilen Nissan JukeCam Kamera Tanıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir