• TARİH: 24.05.2018
3D Yazıcılar Sayesinde Medikal Alanda Ciddi Çalışmalar ve Gelişmeler Yaşanacak

3D Yazıcılar Sayesinde Medikal Alanda Ciddi Çalışmalar ve Gelişmeler Yaşanacak

3D Yazıcıların giderek gelişmeye başlaması ile birçok alanda olduğu gibi Sağlık – Medikal alanında da büyük gelişmelerin ve çalışmaların önü açılmaya başlanmış durumda. Önceki dönemlerde Ürün Geliştirme aşamasında büyük maliyetler sebebiyle Ar-Ge Süreçleri çok uzayan ürünler artık 3D Modelleme ve 3D Baskı sayesinde birkaç saat içerisinde modellenerek hazır hale getirilebiliyor. Oldukça uygun maliyetler ile alınan […]yorumlar.net

3D Yazıcıların giderek gelişmeye başlaması ile birçok alanda olduğu gibi Sağlık – Medikal alanında da büyük gelişmelerin ve çalışmaların önü açılmaya başlanmış durumda.

Önceki dönemlerde Ürün Geliştirme aşamasında büyük maliyetler sebebiyle Ar-Ge Süreçleri çok uzayan ürünler artık 3D Modelleme ve 3D Baskı sayesinde birkaç saat içerisinde modellenerek hazır hale getirilebiliyor.

Oldukça uygun maliyetler ile alınan 3D Modellere Aygıtları sayesinde belki firmaların ve araştırma merkezlerinin aylarca sürecek olan tasarım ve İmalat süreci ilk basamakta oldukça uygun bir rakam gelmiş oluyor.

Büyük Maliyetlerin harcanmaması sayesinde bu giderler hem Gelişmiş Beyin Gücü hem de Gelişmiş Malzeme Alımı gibi alanlarda değerlendirilebiliyor.

Günümüzde 3D Modelleme ve 3D Baskı Sistemleri artık daha ince işçilikler ile çalışma yapabilir hale gelmeye başladı. Bu sürecin ilerleyen yıllarda geliştirilen ürünlerin hızlı ve kolay bir biçimde birkaç saat içinde sıfırdan üretilmesi sürecini bizlere sunmuş olacak.

Bu durumda gelişmenin önündeki en büyük engellerden birisini daha yok etmiş olacak.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Rasim UZUNER
Rasim UZUNER Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mezunudur. PHP, Web Programlama ve E-Ticaret Alanlarında Kendisini Geliştirmektedir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status