4 Fana Sahip Oyuncu Koltuğu Thermaltake X Comfort Air Tanıtıldı

Oyuncular için özel ürünler üreten Thermaltake firması tarafından 4 Fanlı – Aktif Soğutma Sistemine sahip Thermaltake X Comfort Air isimli bir Oyuncu Koltuğu duyuruldu.

Koltuktaki aktif soğutma sistemi alt kısımda bulunan 4 adet yüksek basınçlı fan üzerinden elde ediliyor. Oturma kısmının alt bölümüne monte edilen bu 4 fan 3 farklı hızda çalışarak özellikle yaz aylarında suni deriden kaynaklı ortaya çıkan terlemeleri en aza indirmeyi amaçlıyor.

3 farklı hızda çalışacağını belirttiğimiz koltukların hızları ise 1. Kademe de 1.530 RPM, 2. Kademe 3.060 RPM ve 3. Kademe 5100 RPM olacak şekilde ayarlandığını söyleyebiliriz.

Koltuğa eklenen farlı sistem sayesinde koltuğun 0.6 derece ile 1.5 derece arasında normal kullanıma göre daha az ısındığını belirten firma fanların gürültü seviyelerini ise 32 dB olarak açıkladı.

 

Thermaltake X Comfort Air

 

Oyuncu Koltuklarındaki Tüm Özellikler Mevcut

Aktif Soğutma Sistemine sahip Oyuncu Koltuğunda normal oyuncu koltuklarında görmeye alıştığımız temel özellikler ise yer bulmuş durumda.

Yükseklik, sırt açısı, eğim kilidi, salınım ve dört yönlü kolçak ayarı gii özelliklerin yanında alüminyum çerçeve üzerine kurulu ürünün dolgu malzemesi ise 75 kg/m3 köpükten oluşuyor.  Ayrıca sınıf 4 gaz pistonu ve alüminyum beş kollu tabanda 3 inç tekerlekler bulunuyor.

 

Thermaltake X Comfort Air

 

500 Dolardan Satışa Sunulacak

Thermaltake X Comfort Air ismi ile satışa sunulan bu Oyuncu Koltuğu tabi ki sunduğu ekstra özelliklerden dolayı biraz pahalı.

Kırmızı ve Siyah renk seçeneklerine sahip olacak olan koltuk Avrupa Pazarı için 500 Dolar seviyesinden bir fiyatla satışa sunulacak.

Apple iPhone X modelinin 999 Dolar olduğunu düşünürsek 2 adet koltuk 1 adet iPhone X yapıyor. Aynı fiyat politikası ile Türk Lirasına çevirecek olursak vergileri ile birlikte bu koltuğun ülkemizde ortalama satışı 2.000 – 2.500 TL arasında olacaktır.

Tabi o fiyata biraz daha ekleme yapıp Oyuncu Bilgisayarı toplamak varken sadece 2.000 TL koltuğa para veren olur mu orası ayrı bir soru işareti.

 

4 Fana Sahip Oyuncu Koltuğu Thermaltake X Comfort Air Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir