Türk Kullanıcıları İçin 4G Geliyor

Hayatımıza girdiği ilk günlerde cep telefonlarda devrim yapılmasına neden olan 3G, son zamanlarda kullanıcılarının taleplerinin artmasından dolayı yetersiz kalmaya başladığının sinyallerini vermişti. 3G’nin ülkemize gelmesinden sonra akıllı telefonların üretilip, adeta vücudumuzun bir parçası olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu gelişme bizi interneti daha çok kullanmaya, sosyal medya ve diğer mecralarda aktif bir tutum içerisinde olmaya itmişti.

Dördüncü nesil şebekelerle ilgili olarak yıllardır ortada duran beklentiler ve 3G’ye geç geçişimiz ülke olarak bazı yatırımların ilerlemesini, bazılarının ise geri kalmasına sebep oldu.

Geç olarak geçtiğimiz 3G teknolojisi, geldiği gibi karasal sabit hat üzerinden internet hizmeti sağlayan firmaları harekete geçirdi ve çok kısa sürede, adil kullanım noktası ve benzeri uydurma sınırlamalarla da olsa ülkemizde yüksek hızlı internet bağlantısının hızı dünya seviyesine ulaştı.

3G aracılığıyla bağlanan sabit hatları sağlayan firmalar, kablosuz çalışan 3G’nin ortalama hızını geçmek zorunda hissettiği için yaşanan bu ilerleme 4G ile bizleri bir başka noktaya taşıyacak.

4G Teknolojisi
4G Teknolojisi

Yakın zamanda hayatımıza girmesi beklenen 4G’nin nasıl bir etki yapacağı merakla bekleniyor. Gün geçtikçe 3G kullanan kullanıcıların şikayetlerinin artması, 4G‘ye olan beklentileri de bir hayli arttırıyor. 4G’nin hayatımıza girmesiyle birlikte sektörde ne gibi bir değişiklikler olur bilinmez ama 4G’nin beklentileri karşılayamaması durumunda firmaların nasıl bir tutum sergileyeceği de ayrı bir merak konusu olacaktır.

http://shiftdelete.net/4g-devrimi-kapimizda-59568

Türk Kullanıcıları İçin 4G Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir