4K 60 FPS Kayıt Yapabilen Elgado 4K60 Pro Capture Kart Satışa Sunuldu

Özellikle konsol oyuncuları için Oyun Kayıt noktasında oldukça fazla tercih gören Elgado firması 4K 60 FPS kayıt yapabilen Elgado 4K60 Pro isimli yeni Capture Kart modelini duyurdu.

Capture Kart Teknolojisi özellikle Youtube gibi platformların yaygınlaşması ve artık oyun videolarının bir Pazar haline gelmesi ile hayatımıza girmeye başladı.

Temel olarak Oyun Konsolları üzerinden oynanan oyunları Bilgisayarlar üzerine aktaran bir alet olarak ele alabiliriz. Özellikle Youtuberlar tarafından tercih gören, Canlı Yayın gibi süreçlerde de kullanılan bir tür dönüştürücü araçtır.

 

Elgado 4K60 Pro

 

4K 60 FPS Aktarım Dönemi Başladı

Sektörde isim yapmış firmalardan birisi olan Elgado tarafından duyurulan Elgado 4K60 Pro modeli daha önce pazara çıkan Full HD – 60 FPS görüntü aktarabilen Capture Kartlardan sonra pazarın lideri olacak bir ürün gibi görünüyor.

Özellikle 4K Teknolojisinin yaygınlaşması ve gerek Sony PlayStation gerekse de Microsoft XBOX serilerinden artık 4K Oyun Oynamanın mümkün olması ile 4K Capture Kartlara da ihtiyaç duyulmaya başlanmıştı.

Her ne kadar günümüzdeki internet bağlantıları ile 4K Video izlemek gerçek anlamda bir zulüm olsa da geleceğe yatırım yapmak anlamında 4K video kaydetmek ve bunları 4K olarak yayına almak oldukça doğru bir karar olabilir.

 

Elgado 4K60 Pro Capture Kart

 

Aktarım Güçlü Olunca Güçlü Bir Bilgisayar Gerekiyor

399 Dolar gibi bir fiyata satışa çıkacak olan Elgado 4K60 Pro modeli elbette ki verdiği 4K görüntüleri hızlı bir şekilde işleyebilecek bir bilgisayarla verimli kullanılabilecektir.

Bu kapsamda da eğer 4K çıkışta 60 FPS görüntü kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayara ihtiyaç duyacaksınız demektir.

  • Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7 CPU (i7-6xxx) veya AMD Ryzen 7 veya daha üst model işlemciler
  • Grafik İşlemci: NVIDIA GeForce GTX 10xx veya AMD Radeon RX Vega veya daha üst model ekran kartı
  • PCIe x4/x8/x16 slot

Verilerin aktarımı için tabi ki HDMI girişine, kaliteli bir HDMI Kablosuna ve hızlı bir hard diske de ihtiyacınız olacaktır. Hatta mümkünse SSD Disk kullanmanız daha makbul olacaktır.

Ürünün Web Sitesi     –     Amazon Satış Sayfası

Ürün ile kayıt edilmiş örnek bir video kaydına da aşağıdaki video üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

4K 60 FPS Kayıt Yapabilen Elgado 4K60 Pro Capture Kart Satışa Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir