4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12 Duyuruldu

4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12 Duyuruldu

Pazardaki rekabetin artmaya başlaması ile 4K Ekrana geçişte başladı. 4K ve Full HD ekranlı iki seçeneğe sahip Dell XPS 12 Hibrit Notebook pazara çıkmaya hazır. Apple MacBook Pro ve Microsoft Surface Book modellerinin pazarda büyük bir rekabete girişmesini beklediğimiz şu dönemlerde pazara giriş yapan Dell XPS 12 modeli ciddi anlamda ilgi çekmeyi başardı. Pazara 2 […]


Pazardaki rekabetin artmaya başlaması ile 4K Ekrana geçişte başladı. 4K ve Full HD ekranlı iki seçeneğe sahip Dell XPS 12 Hibrit Notebook pazara çıkmaya hazır.

MacBook Pro ve Microsoft Surface Book modellerinin pazarda büyük bir rekabete girişmesini beklediğimiz şu dönemlerde pazara giriş yapan Dell XPS 12 modeli ciddi anlamda ilgi çekmeyi başardı.

Pazara 2 farklı varyasyon ile girecek olan Dell XPS 12 modeli 4K Ekrana sahip bir modelin yanında Full HD çözünürlüğe sahip ikinci bir model de üretecek. Bu sayede de alıcıların maddi durumuna göre 2 farklı ürünün pazara sürmüş olacak.

 

4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12 Duyuruldu
4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12 Duyuruldu

 

Dell XPS 12 Teknik Özellikleri

Hibrit bir cihaz olması sebebiyle Ekran ve Klavye yapısı birbirinden ayrılabiliyor. Bu sayede de dilediğiniz an bir bilgisayar dilediğiniz anda da bir tablet PC olabiliyor.

Cihazda 3840*2160 Piksel veya 1980*1080 Piksel çözünürlüklerde 4K veya Full HD değerinde 12.5 inçlik bir ekran kullanılmış durumda.

2.7 GHZ’lik 6. Nesil Intel Core M serisi bir işlemci kullanan modelde 8 GB Ram Bellek ve Intel HD Graphics 515 serisi bir ekran kartı kullanılmış durumda.

5 MP değerinde bir Ön Kameraya sahip olacak olan cihazın arka kısmında ise 8 MP değerinde bir kamera kullanılmış durumda.

128 GB veya 256 GB Dahili Depolama Alanına sahip olacak olan modelin Bulut Depolama Çözümlerini de beraberinde getirmesi bekleniyor. Ayrıca USB 3.0 Çıkış sayesinde ekstra depolama alanı da eklemeniz mümkün olacaktır.

Cihazın ”Dell Active Pen’‘ adı verilen özelliğe sahip olması ve Stylus Kalem desteklemesi de özellikler arasına eklenebilir bir detay diye düşünüyoruz.

Cihazın direkt olarak Windows 10 İşletim Sistemine sahip olacağı da artık bilinen bir durum olsa gerek. Cihazın ağırlığı ise Klavye ve Ekran sahip olarak 1.2 Kg seviyelerinde.

 

4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12
4K Ekranlı Hibrit Notebook Dell XPS 12

 

Dell XPS 12 Satış Fiyatı ve Tarihi

Şuan Türkiye için net bir tarih belirlenmemiş durumda. Ancak Avrupa Pazarı için bir tarih ve fiyat belirlenmiş durumda.

Kasım ayı içerisinde Avrupa Pazarında satışa sunulacak olan modelin Kasım ya da Aralık ayı içinde de ülkemizde satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

Full HD Ekrana sahip olan Dell XPS 12 serisi 999 Dolarlık bir etiket fiyatına sahip olacakken 4K Ekrana sahip Dell XPS 12 serisi ise 1.299 Dolardan satışa sunulacak.

Yani ülkemizde bu cihaza erişim için ortalama olarak 3.000 – 3.500 TL ve üstü bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek gibi görünüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status