4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu

1.000 FPS değerinde Video Çekimi yapabilen ve oldukça pahalı bir ürün olan 4K Kamera serisini Drone ile uçurarak özel bir çekim yapıldı.

Nike ve Mercedes gibi firmalara Film ve Proje üreten bir ekip tarafından hazırlanan yeni çalışmada oldukça pahalı bir ekipman serisi oldukça riskli bir şekilde kullanıldı.

Genelde Aksiyon Kameraları ile kullanılan Drone adını verdiğimiz uçuş araçlarına bu sefer 4K Video Kaydedici bağlandı ve gökyüzünden çekim yapıldı.

4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu
4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu

Phanım Flex4K Serisi Kamera Uçtu

Phanom Flex4K adlı 110 bin dolarlık 4K Kamera, özel bir çekim için yine bir başka üst seviye drone olan Aerigon ile havalandı.

Brain Farm adlı ekip bu proje için alternatif çözümler peşinde de koşmuş. Zira her iki cihazın da ağırlıkları tahminlerin üstüne çıkmış ve çekimler imkânsız hale gelmiş.

İsveçli bir başka şirket olan Intuitive Aerial ile ortak çalışan Brain Farm, Black Armored Drone‘u ile meşhur olan markanın desteği sayesinde projeyi tamamladı.

50 bin doların üzerinde fiyatı olan özel tasarımlı bir sistemle birleştirilen orijinal drone, toplamda çeyrek milyon dolara mal olan çalışmanın bel kemiği haline geldi.

4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu
4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu

Pahalı Bir İş Ortaya Çıkmış    

Normal bir Video Severin bir arada göremeyeceği şekilde pahalı bir çalışma haline gelen 4K Kamera ile Video Çekimi ve Drone Desteği ülkemizde pek görülmeyecek bir reklam çalışması haline gelmiş durumda.

Bizlerde madem Türkiye’de bu tarz bir çalışma olamıyor o zaman Yabancı Çalışmaları alırız demek düşüyor ve bu set ile çekilmiş olan kısa bir video örneğini göstermek istiyoruz.

4K Destekli cihazları olanlar için videonun 4K Video Destekli olduğunu hatırlatmaya gerek yoktur sanırım.

Şimdiden iyi seyirler.

Kaynak: ShiftDelete

4K Kamera Drone Üzerinde Uçtu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir