5 İnçlik Samsung I9082 ve I9080 Galaxy Grand Modeli Duyuruldu

Samsung Galaxy Grand adındaki kullanıcıların hem büyük ekran zevkinden mahrum etmeye hem de daha hesaplı olan yeni akıllı telefonunu duyurdu. 5 inç boyutunda yeni Tek ve Çift Sim Kart varyasyonlu telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak;

Samsung yeni akıllı telefonu olan Galaxy Grand’ı resmen duyurdu. 480 x 800 piksel çözünürlüğündeki LCD ekrana sahip olan ürün tahminen Exynos 4210 tabanlı 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciyle kullanıcılarıyla buluşacak.

Tüm özelliklerinin GSMArena’ da dahil olmak üzere birçok sitede açıklandığı Samsung’un Galaxy Grand modeli, donanım olarak büyütülmüş Galaxy S2, görünüm olarak S3’ü andırıyor.

Samsung Galaxy Grand
Samsung Galaxy Grand

1 GB RAM’ den gücünü alan bu cihaz 8 GB dahili hafızayla birlikte artırılabilir hafıza desteğine de sahip. Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ve Samsung’un en son nesil yazılımlarından olan Multi Window, S Voice, Direct Call, AllShare Play, Smart Alert, Pop Up Play ve Samsung Hubs yazılımlarına sahip cihazda firmanın en son TouchWiz arayüzü kullanıldı.

  • 2 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera
  • 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen LED flaş destekli ana kamera
  • 1080p video kaydı
  • 2100 mAh bataryaya sahip olması da cihazın diğer özelliklerinden.

Bluetooth 4.0, Glonass destekli GPS, WiFi, DLNA gibi kablosuz bağlantılara sahip cihazın, iki tek SIM kartlı I9080, bir diğeri ise çift SIM kart destekli I9082 olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunuyor. Ürünlerin satışa çıkacağı ve fiyatı henüz bilinmiyor.

5 İnçlik Samsung I9082 ve I9080 Galaxy Grand Modeli Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir