6.7 İnçlik Samsung Galaxy A60 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Resmi olarak duyurulan Samsung Galaxy A30 ve Galaxy A50 modellerinden sonra 6.7 inçlik ekranı ile Samsung Galaxy A60 modeli ile alakalı bilgilerde gelmeye başladı.

Samsung Galaxy A50 modeli ile neredeyse aynı donanıma sahip olan Samsung Galaxy A60 modelinin en bariz farkı ise 6.7 inçlik Tablet PC boyutlarına yakın ekranı.

AMOLED Infinity-U yapısındaki bir ekrana sahip olacak olan Galaxy A60 modeli Full HD+ çözünürlüğünde bir kaliteye sahip olacak gibi görünüyor.

 

Samsung Galaxy A60

 

Büyük Ekran İsteyenlere Samsung Galaxy A60

Arka kısımda 3’lü kamera yapısının kullanılacağı modelde 32 MP ana kameranın yanında 5 MP’lik derinlik kamerası ve 8 MP’lik geniş açı kamerası kendisine yer bulacak.

Aynı şekilde firmanın telefonun ön kısmında da 32 MP değerindeki bir sensöre sahip Selfie kamerası ile kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor.

6.7 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip olacak olan cihazda Infinity-U adı verilen çentik sistemi kendisine yer bulacak. Ekranın 19:4 oranında olduğunu ve Full HD+ Çözünürlüğe sahip olduğunu da belirtmemiz gerek.

6 ve 8 GB Ram Bellek seçeneklerine sahip olacak olan cihazın depolama kapasitesi ise 128 GB olarak belirlenmiş durumda. Cihazın işlemci bölmesinde ise SnapDragon 675 serisi bir çipset kendisine yer buluyor.

 

Samsung Galaxy A60 Akıllı Telefon Ailesi

 

4.500 mAh’lik bir batarya ile beslenecek olan modelin özellikle büyüyen ekrana bağlı olarak artan güç ihtiyacını bu değerdeki bir batarya rahatlıkla karşılayacaktır diye düşünüyoruz.

Henüz resmi olarak hangi pazarlarda satılacağı ne zaman satışa çıkacağı ve ne kadarlık bir fiyattan satılacağı konuları ise şu aşamada bir soru işareti.

Samsung önümüzdeki günlerde gerek Samsung Galaxy A serisine gerekse de Samsung Galaxy M serisine yeni modeller ile takviye yapacak gibi görünüyor.

6.7 İnçlik Samsung Galaxy A60 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir