7 İnç Boyutundaki Akıllı Telefon Samsung Galaxy J Max Duyuruldu, Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

7 inçlik bir ekrana sahip olarak bir anlamda Tablet Telefon olarak karşımıza çıkan Samsung Galaxy J Max serisi hem özellikleri hem de Kutu İçeriği ile kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Samsung cephesinden gelen ilk bilgilere göre Samsung Galaxy J Max adıyla pazara çıkacak olan PHablet serisi Akıllı Telefonun kutu içeriğine kullanıcıların daha rahat telefon görüşmesi yapabilmeleri adına Samsung Bluetooth Kulaklık eklenecek.

Bu sayede kocaman bir ekrana sahip olan telefonu konuşma sırasında kafanıza götürerek özellikle kalabalık alanlarda garip bir duruma düşmemiş olacaksınız. Görüşmelerinizi Bluetooth kulaklık üzerinden yapmış olacaksınız

 

Galaxy J Max Bluetooth Kulaklık Hediyesi
Galaxy J Max Bluetooth Kulaklık Hediyesi

 

Samsung Galaxy J Max Modelinin Teknik Özellikleri

Öncelikle cihazın 1280*800 piksel çözünürlükte, TFT yapıya sahip 7 inçlik ir ekranı olduğunu belirtmemiz gerek.

Android 5.1 Lollipop İşletim Sistemine sahip olan cihazın 1.5 Ghz’lik 4 Çekirdekli bir işlemci ile pazara çıkacağı duyuruldu.

Ancak kullanılacak olan işlemcinin Exynos, SnapDragon, MediaTek veya Spreadtrum gibi işlemci üreticilerinden hangisine ait olacağı henüz belli değil.

1.5 GB Ram Bellek ve 16 GB Dahili Depolama Alanı bulunacak olan cihazda muhtemelen 32 GB’a kadar da Micro SD Kart desteği yer alacak.

Çift Sim Kart desteği ile pazara çıkacak olan modelde FM Radyo Özelliği de kendisine yer bulacak.

f/1.9 Diyafram aralığına sahip 8 MP Arka ve 2 MP Ön Kameraya sahip olacak olan cihazda 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11b/g/n ve Bluetooth 4.0 Bağlantı birimleri kendisine yer bulacak.

4.000 mAh’lik bir batarya ile ortalama 9 Saatlik bir kullanım ömrü sunacak olan cihazın diğer Akıllı Telefon modellerinden ayırıp bir anlamda Tablet PC alanına almanız daha doğru olacaktır.

 

Samsun Galaxy J Max
Samsun Galaxy J Max

 

Samsung Galaxy J Max Satış Tarihi ve Satış Fiyatı

Henüz ülkemizde ne zaman satılacağı belli olmayan model ilk olarak Temmuz ayı içerisinde Hindistan’da satılmaya başlanacak.

Hindistan için 13.400 Rupi olarak belirlenen fiyat şuan ki kura göre 179 Euro civarında bir rakama tekabül ediyor.

Ülkemizdeki %25 ÖTV, %18 KDV, ve FM Radyo bulundurduğu için alınacak olan %7 TRT Bandrol Ücreti ile günün kuruna göre hesaplama yaparsak cihazın minimum 999 TL seviyesinden ülkemizde satışa çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Bu rakam ile de Samsung Galaxy J5 serisi ile Samsung Galaxy J Max serisinin eşdeğer fiyatlardan ülkemizde satılacağı düşüncesine ulaşmamız yanlış olmayacaktır.

7 İnç Boyutundaki Akıllı Telefon Samsung Galaxy J Max Duyuruldu, Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir