Acer’dan Bütçe Dostu Yeni Android Tablet Acer Iconia B1- A71

Android zincirinde yerini alması beklenen Acer Iconia B1- A71’ in üreticisi Tayvanlı şirket Acer’ ın bu yeni cihazına Federal Haberleşme Komisyonu ( FFC)’ den onay geldi.

Mavi renkli çerçevesiyle ön plana çıkan ve 7-inç segmentinde konumlandırılan Android tabletlerle rekabet halinde olması beklenen cihaza, aldığımız bilgilere göre, 1.2 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli MediaTek platformu, PowerVR SGX 531 grafik birimi ve 512 MB RAM’ i güç verecek. Genel olarak MediaTek platformuna sahip olan cihazların cep yakmayacak türden olduklarını da açıklamakta fayda var.

8 GB hafıza kapasitesinin microSD kartlar yardımıyla yükseltilmesi mümkün olan cihaz kullanıcıları her yönden memnun edecek vaziyette görünüyor. Böylelikle hem bütçelerini aşmamış hem de teknolojinin son trendlerinden mahrum olmayacaklar.

Acer'dan Bütçe Dostu Yeni Android Tablet Acer Iconia B1- A71
Acer’dan Bütçe Dostu Yeni Android Tablet Acer Iconia B1- A71

GLBenchmark 2.5 verilerinden anlaşıldığı üzere Iconia B1-A71‘in mobil işletim sistemi Android 4.1.2 Jelly Bean, dokunmatik kapasitif ekranının çözünürlüğü ise 1024 x 600 piksel olacak. Bunlara ek olarak GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi bağlantısı ve 3G desteğine de sahip olması beklenen tabletin tanıtılacağı zaman ve fiyatı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte bütçe dostu olacağı bekleniyor.

Acer Iconia B1- A71
Acer Iconia B1- A71

Acer’dan Bütçe Dostu Yeni Android Tablet Acer Iconia B1- A71

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir