Adil Kullanım Kotası Kalkmış Olabilir mi?

Yakın dönemde BTK tarafından yapılan Adil Kullanım Kotası ile alakalı bilgilendirmelerden sonra dün akşam Sosyal Medya’da bu konu gündeme oturdu. Bazı kullanıcıların Adil Kullanım Kotasını doldurduklarını ancak yavaşlayan hızlarının belirgin bir şekilde yeniden arttığını belirtmeleri üzerine “Adil Kullanım Kotası Kalktı mı?” sorusu sorulmaya başlandı. Sosyal Medya üzerinden tartışılmaya başlanılan konu bugün bütün Teknoloji Sitelerinde de gündem […]Yakın dönemde tarafından yapılan  ile alakalı bilgilendirmelerden sonra dün akşam Sosyal Medya’da bu konu gündeme oturdu.

Bazı kullanıcıların Adil Kullanım Kotasını doldurduklarını ancak yavaşlayan hızlarının belirgin bir şekilde yeniden arttığını belirtmeleri üzerine Kalktı mı?” sorusu sorulmaya başlandı.

Sosyal Medya üzerinden tartışılmaya başlanılan konu bugün bütün Teknoloji Sitelerinde de gündem olmayı başarmış durumda.

 

Adil Kullanım Kotası Kalktı mı
Kalktı mı

’dan ve Servis Sağlayıcılardan Bir Bilgi Yok

Henüz resmi olarak Adil Kullanım Kotası ile alakalı bir açıklama yapılmış değil.

Sadece tarafından AKK limitlerinin esnetilmesi konusunda yapılan bazı açıklamalar var. Ancak bunlarda sadece ileride olacak, yapılacak şeklindeki açıklamalar.

Konuyla alakalı olarak ne Türk Telekom, ne Süperonline ne de diğer İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

 

İnternet Hızları
İnternet Hızları

 

Geçici Bir Sistem Sıkıntısı Olması Yüksek İhtimal

Yaşanan hızlanmaların gerçek olup olmadıkları konusunda net bir veri elimizde yok.

Ancak yaşanan sorunun Geçici Sistem Sorunu gibi bazı sorunlardan yaşanmış olma ihtimali yüksek.

Aksi durumda Adil Kullanım Kotası kalksa bu daha yürürlüğe girmeden BTK ve Servis Sağlayıcılar tarafından en iyi şekilde reklam edilir ve Pazarlama Materyali haline getirilirdi.

Konuyla alakalı olarak bugün bir açıklama yapılması, olayın sebeplerinin açıklanması beklentisi de kullanıcılarda oluşmuş durumda.

Bakalım BTK ve Servis Sağlayıcılar bu konu hakkında nasıl bir bilgi verecekler. Ya da daha doğru bir ifade ile herhangi bir bilgi verecekler mi?

 

Adil Kullanım Kotasına Hayır
Adil Kullanım Kotasına Hayır

 

Adil Kullanım Kotası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

AKK olarak adlandırılan bu kota sistemi ülkemizde kullanıcılardan büyük tepki almaya devam ediyor.

Daha önceki dönemde AKK Sınırı aşılınca 1 mbps hız sınırlaması gelirken BTK tarafından yapılan düzenleme ile bu hız 3 mbps olarak güncellenmişti.

Ancak o zamanlar genelde 8 mbps hız kullanan kullanıcılar şu ara Fiber veya Hiper Paketler ile 20 mbps – 30 mbps hatta 100 mbps hızlara çıkıyorlar.

Bu sebeple de bir anda 1000 mbps hızından 3 mbps hızına düşmek bir zül halini alıyor.

Bu noktada da AKK konusunda adım atılması acil bir durum halini almış durumda.

AKK konusunda hazırlanan İmza Kampanyasına https://www.change.org/p/internet-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-haks%C4%B1zl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na-dur-de-btkbasin-ofatihsayan linkinden ulaşabilirsiniz.

 

  BTK Firmaların Habersiz Tarife Değiştirmesini Yasakladı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status