Adli Sicil Kaydı Artık Bir Tıklama İle Akıllı Telefonlarınızda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına Türksat A.Ş. ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında artık “Adli Sicil Kaydı” almak telefondan bir tuşa basmak kadar kolay olacak.

3 Temmuz 2013 tarihinde çalışmaya başlayan “Online Adli Sicil Kaydı” sistemi sayesinde İOS, Android ve Windows Phone İşletim Sistemlerinden birisine sahip Akıllı Telefon kullanıcıları E-Devlet sisteminde kolaylıkla Adli Sicil Kayıtlarına ulaşabilecekler.

Yeni sistem sayesinde Akıllı Telefon üzerinden talep edilen Sicil Kayıtları E-Mail olarak birkaç dakika içerisinde gönderilecek. Buradan alınan çıktılar ile de hemen işlemler yapılabilecek.

Türksat’tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de günde ortalama 45 bin kişinin, bireysel adli sicil kayıt başvurusu yaptığı bildirildi.

 

Adli Sicil Kaydı Artık Bir Tıklama İle Akıllı Telefonlarınızda
Adli Sicil Kaydı Artık Bir Tıklama İle Akıllı Telefonlarınızda

 

İnternetten Adli Sicil Kaydı Alma Dönemi Başladı

Adli sicil belgelerinin, e-Devlet Kapısı internet sitesinden sonra mobil uygulama ile cep telefonlarından görüntülenebiliyor olmasının vatandaşlara ilave bir kolaylık sağlayacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “e-Devlet Kapısı mobil uygulamasından bu belgeyi alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak gerekiyor.

Bugün itibariyle yaklaşık 15 milyon kayıtlı e-Devlet kapısı kullanıcısı arasında bulunmayanlar, en yakın PTT merkezlerine giderek e-Devlet kapısı şifrelerini alıp kayıtlı kullanıcı olabilirler. E-Devlet Kapısı mobil uygulaması aynı zamanda mobil imza ile de kullanılabiliyor.”

Bu sistem sayesinde Adliye Koridorlarında meydana gelen Adli Sicil Kaydı sıralarını azaltmayı planlayan yapı E-Devlet sistemi üzerinden işleyecek ve sadece E-Devlet Şifresi olan kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilecek.

 

E-Devlet Uygulaması İndirme Linkleri

E-Devlet Uygulamasını indirmek isteyen ziyaretçilerimiz Google Play Store, App Store veyahut Windows Phone Market üzerinden uygulamayı indirip kullanabilirler.

Uygulama üzerinden alacağınız Adli Sicil Kaydı Örneği telefonunuza PDF olarak indirilebilecek ve Mail veya WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden farklı noktalara gönderilebilecek şekildedir. Aynı şekilde e-print özellikli bir yazıcıya da direkt Akıllı Telefon üzerinden gönderim yaparak yazılı baskı almanız da mümkündür.

 

Google Play Store Uygulama Sayfası

Apple Store Uygulama Sayfası

Windows Phone

Adli Sicil Kaydı Artık Bir Tıklama İle Akıllı Telefonlarınızda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir