Afrika’lı VMK Firması Tablet ve Akıllı Telefon Satışında Yükseliyor

Türkiye hali hazırda üretim noktasında sınıfta kalmaya devam ederken Afrika menşeli VKM firması öncelikli olarak Afrika pazarı için Tablet PC ve Akıllı Telefon üretimine başladı ve oldukça başarılı satış rakamları elde etti.

Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan Girişimci Verone MANKOU tarafından kurulan VMK firması başarılı bir girişimde bulunarak kendi markasını yaratarak Afrika Pazarı için önemli bir Tablet PC ve Akıllı Telefon üreticisi haline geldi. Afrika’lı kullanıcılarda bu ürünleri tercih ederek kendi bölgelerinden çıkan bu firmaya bir anlamda destek olmaya başladı.

Özellik olarak günümüzde Samsung, Asus, Apple veya benzer firmalar tarafından pazara sunulan üst düzey cihazlarla yarışacak düzeyde olmasa da birçok noktadan önemli bir başarı olmasından dolayı VMK firmasının yaptıkları görmezden gelinemez diye düşünüyorum.

VMK Tablet PC Modeli Way-C
VMK Tablet PC Modeli Way-C

VMK Way-C Tablet PC

  • Android 2.3.3 Gingerbread İşletim Sistemi
  • 1.2 GHz Tek Çekirdek İşlemci
  • 512 MB Ram
  • 7 İnçlik 480 * 800 piksel ekran
  • 4 GB Dahili Hafıza
  • Micro SD Kart desteği
  • 4200 mAh Batarya

Şu aşamada Afrika Pazarında satışta olan bu cihaz Sözleşmeli olarak 300 Dolar seviyesinden bir fiyata satılıyor. Dönüp baktığımızda ülkemizde bu özelliklerdeki Çin Malı ürünlerin 200 TL seviyesinden satıldığını görebiliriz.

Ancak bu fiyat seviyesine rağmen ürünün satışı oldukça hızlı ilerliyor. Yani Afrika İnsanı kendi markasına değer vermeye devam ediyor. Aynı durum ülkemizde olsa markanın kısa süre sonra iflas bayrağını çekeceğine emin olabilirsiniz. Ha bir de Türk Malı diye zaten kimse yüzüne bakmayacaktır.

VMK Akıllı Telefon Elikia
VMK Akıllı Telefon Elikia

VMK tarafından üretilecek olan Akıllı Telefon ise henüz pazara sürümemiş durumda. Yaklaşık 140 Dolar gibi bir fiyata pazara sunulacak olan VMK Elikia isimli cihazın ne kadarlık bir satış rakamına ulaşacağı şu aşamada belli değil.

Afrika’lı VMK Firması Tablet ve Akıllı Telefon Satışında Yükseliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir