Pasaport Kayıt İşlemleriAirbnb’den Arka Plan Kontrol Teknolojisi

Airbnb’den Arka Plan Kontrol Teknolojisi

Online veya cep telefonu veya tabletten, Ağustos 2008’de kurulan ve San Francisco, California merkezli Airbnb, tatil kiralama, daire kiralama, aile yanında, pansiyon yatak veya otel odaları da dahil olmak üzere kısa süreli konaklama ile kira olanakları tanımakta olan çevrimiçi bir Pazar hizmeti sunumu yapmaktadır. Airbnb, aldatmacaya yönelik mücadele eden bir arka plan kontrol teknolojisi satın […]


Online veya cep telefonu veya tabletten, Ağustos 2008’de kurulan ve San Francisco, California merkezli Airbnb, tatil kiralama, daire kiralama, aile yanında, pansiyon yatak veya otel odaları da dahil olmak üzere kısa süreli konaklama ile kira olanakları tanımakta olan çevrimiçi bir Pazar hizmeti sunumu yapmaktadır.

Airbnb, aldatmacaya yönelik mücadele eden bir arka plan kontrol teknolojisi satın alacağını duyurdu. Airbnb teknolojisinin sosyal medya gibi kamu kaynaklarından gelen verileri analiz ederek çalışacağı belirtiliyor. Hileli listeleri ve gölgeli kiracıları web sitesinden uzak tutmak söz konusu olduğunda Airbnb daha ciddi hale geliyor. Bloomberg’e göre, kısa vadeli kiralama platformu, dolandırıcılarla savaşırken arka planda uzmanlaşmış bir başlangıç ​​olan Trooly Inc.’i satın alacağını açıkladı.

Airbnb, 2015’ten bu yana kullanıcı kimliklerinin kimliğini doğrulamak için Trooly hizmetini kullanıyordu ancak şimdi şirket, fikri mülkiyetini ve mühendislik ekibini satın alarak kendi teknolojisi platformunun ayrılmaz bir parçası haline getireceği bildiriliyor.

Airbnb sözcüsü, ev sahipleri olarak aldatmaca kullanılarak yapılan dolandırıcılık işlemlerinin yanı sıra sistemi geçip atmaya çalışan misafirleri ve neredeyse on yıldır doğrudan ev sahipliği yapan kişileri kontrol etmekte zorluk çekiyor açıklaması yapıldı.

Trooly, sosyal medya ve diğer kaynaklar da dahil olmak üzere ev sahibi ya da kiracı bulabileceği herhangi bir kamuya ait kayıttan verileri analiz ederek her iki durumu da önlemeye çalışıyor. Airbnb’nin sözcüsü, Bloomberg’in haberinde Trooly Inc.’i satın devralımını onayladığını ve ayrıntıları konuşmayı reddetmiş olsa da, bu hareketin gelecekte web sitesinde daha az dolandırıcılığı sağlayacağını umut ediyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status