Airbus Daha Hızlı Bir Helikopter Hayal Ediyor

Airbus Daha Hızlı Bir Helikopter Hayal Ediyor

Airbus kanatları daha hızlı olan ve çok yönlü ekonomik bir helikopter hayal ediyor. Airbus Helikopterleri bugün Paris hava gösterisinde, Clean Sky 2 Avrupa araştırma programının bir parçası olarak geliştirdiği yüksek hızlı göstericinin aerodinamik konfigürasyonunu açıkladı. Hızlı ve maliyet etkili Rotorcraft için Codenamed Racer, gösterişli, bir dizi yenilikçi özellik barındıracağı ve 400 km / s’den daha […]


Airbus kanatları daha hızlı olan ve çok yönlü ekonomik bir helikopter hayal ediyor.

Airbus Helikopterleri bugün Paris hava gösterisinde, Clean Sky 2 Avrupa araştırma programının bir parçası olarak geliştirdiği yüksek hızlı göstericinin aerodinamik konfigürasyonunu açıkladı.

Hızlı ve maliyet etkili Rotorcraft için Codenamed Racer, gösterişli, bir dizi yenilikçi özellik barındıracağı ve 400 km / s’den daha yüksek bir seyir hızı için optimize edileceği açıklandı.

Airbus helikopter için Hız, maliyet etkinliği, sürdürülebilirlik ve görev performansı arasındaki en iyi dengeyi sağlamayı amaçlıyor.

Airbus, Paris Airshow’da operatörlerin istediği her şeyi verebilecekleri yeni bir helikopter konsepti gösterirlerken, bu konseptin Hız, çok yönlülük ve ekonomi alanında olacağı belirtiliyor.

Racer (hızlı ve uygun maliyetli rotorlu aracının), normal bir helikopter gibi ana bir rotora sahip olduğu, ancak ileri itmek için itici pervaneleri ve ekstra kaldırma kuvvetinin yeni bir “kutu kanadı” sistemi kullanmakta olduğu belirtiliyor.

Sonuç olarak bu helikopter konseptinin, diğer helikopter gibi uçuşunu alabilmek için 400 km / saate (250 mil / saat) kadar güç sağlayacağı düşünülüyor.

Airbus Helikopteri Racer’ın yüksek hızlı gösteri yapılandırmasını ortaya koyacağı belirtiliyor.

Gösteri için nihai montajının gelecek sene bitirilip ilk uçuşunu 2019’da başlaması bekleniyor.

Airbus Helikopterleri CEO’su Guillaume Faury açıklamasında, “Bugün, yüksek hızlı rotorlu araçların geleceği konusundaki cesur vizyonumuzu ortaya koyuyoruz” dedi.

“Bu yeni proje, düzinelerce Avrupalı ortağın Becerilerini ve Know-How’unu Clean Sky 2 girişimi ile bir araya getirerek, basit, güvenli ve kanıtlanmış aerodinamik formül sayesinde yüksek hız ve menzilini doğru maliyetle sunmayı amaçlıyor” diye belirtti.

  Ufukta Havacılık Devrimleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status