Airbus Yakıttan Tasarruflu Motor Geliştitiyor

Airbus Yakıttan Tasarruflu Motor Geliştitiyor

Avrupa Havacılık şirketi Airbus, ikonik çift katlı, geniş gövde uçağına yakıttan tasarruflu bir motor geliştirmek üzere. 550 metre karelik kullanıma hazır alana sahip dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380, Le Bourget’taki önümüzdeki hafta Paris Airshow’da açıklanacak ve satışları artırması beklenen bir hareketle kanat uçları veya kanat askıları ile donatılacağının açıklanması bekleniyor. Bir Airbus sözcüsünün […]


Avrupa Havacılık şirketi Airbus, ikonik çift katlı, geniş gövde uçağına yakıttan tasarruflu bir motor geliştirmek üzere.

550 metre karelik kullanıma hazır alana sahip dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380, Le Bourget’taki önümüzdeki hafta Paris Airshow’da açıklanacak ve satışları artırması beklenen bir hareketle kanat uçları veya kanat askıları ile donatılacağının açıklanması bekleniyor.

Bir Airbus sözcüsünün vermiş olduğu demeçte, “A380’in daha fazla verimlilik potansiyeline sahip olduğunu hep söylemiştik. Satışlar şirketin beklediği gibi gerçekleşmediğinden, bu hafif değişikliklere gidilerek fark yaratacağımızı düşünüyoruz. Her gramın önemli olduğu bu sektörde, geliştirilmiş aerodinamik kanat performansının ve artan oturma oranının 600’den fazla birleşimi ile koltuk başına işletme maliyetini düşünerek ve endüstrideki başları çevireceğimizi düşünüyorzu” dedi.

  Airbus Daha Hızlı Bir Helikopter Hayal Ediyor

Airbus Operasyon Sorumlusu Fabrice Bregier geçen hafta bu değişikliği doğrulamıştı.

Bu tür cihazlar sürtünmeyi azaltarak yakıt tüketimini keseceği belirtilirken, kanat güçlendirilmesi gerekebileceğinden dolayı ağırlıkla cezalandırılabilirler. Ancak sanayi kaynakları, genel yakıt verimliliğini yaklaşık yüzde 2 oranında artıracağını tahmin ediyorlar.

Bu arada, İngiliz motor üreticisi Rolls Royce, Trent 7000 motorlarını Toulouse’a gönderdi ve burada beklenen Airbus A330neo’da özel olarak kullanılacaklar diye belirtti.

Rallis Royce’un Trent serisine yedinci eklemenin öncekinden 1,600kg daha ağır olmasına rağmen, koltuk başına yüzde 14 daha iyi bir yakıt tasarrufu vaat ediyor. 740 kilometre aralığında bir artış ile Aerodinamikte yüzde 4’lük bir iyileşme ve bakım masraflarının düşürülmesi hedefleniyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status