AirPods 2 yavaş yavaş şekilleniyor!

Apple’ın son gözdelerinden biri olan ve oldukça çok sevilen AirPods yenilenmiş bir şekilde AirPods 2 olarak bugün ortaya çıkan patent dosyasıyla birlikte şekillenmeye başladı!

 

Günümüzde kablosuz kulaklık piyasasında oldukça önemli ve hatırı sayılı bir konumda olan Apple’ın göz bebeği AirPods, ortaya çıkan yeni bilgilere göre yeni bir versiyonuyla birlikte AirPods 2 olarak tekrar bizleri şaşırtmak için geliyor. Bugün ortaya çıkan bir patent dosyasıyla birlikte AirPods 2’nin sahip olacağı özellikler ve kritik özellikleri gün yüzüne çıktı.

ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi sayesinde ortaya çıkarılan Apple firmasının yeni patent dosyasının ardından yeni ve oldukça gelişmiş bir kablosuz kulaklık olan AirPods 2’nin sahip olacağı yeni özelliklerde belli olmuş oldu. Ortaya çıkan patent dosyasında bulunan yeni özelliklerden özellikle bir tanesinin oldukça dikkat çekici olduğunu belirtmemizde fayda var. Oldukça güçlü ve kaliteli bir ses deneyimi yaşatan AirPods’un daha da iyi ve kullanışlı hale getirebilecek olan bu yeni özelliğin kısaca ismi “Ses maskeleme”.

“Ses maskeleme” özelliği temel olarak AirPods kullanın bir kişinin bulunduğu konumdaki çevre seslerini mümkün olan maksimum düzeyde çok engelleyerek müzik deneyimini üst seviyelere çıkarmaya amaçlı bir özellik. Bunun yanında yeni AirPods 2 de yer alan bu özellik sayesinde kişinin dinlediği müziğe göre çevredeki sesler düzenlenecek ve geçişlerine izin verilecek. Bu özelliğin daha anlamlı olmasını sağlamak için şöyle bir örnek gösterebiliriz. Eğer AirPods 2 ile müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği şarkı doğa temalı ise çevresinde bulunan doğa sesleri, örneğin kuş sesi, kullanıcının müzik deneyimini daha da kaliteli hale getirebilmek için engellenmeyecek, bunun dışında bulunan gürültülü sesler ise AirPods 2 tarafından maskelenecek.

AirPods 2 yavaş yavaş şekilleniyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.