Açık Hat Sahiplerinin Hatlarını Üzerlerine Almaları İçin Yapmaları Gerekenler

Arkadaşlar AÇIK HAT sahibi seniz ve hattınızı üzerinize almak istiyorsanız o zaman öncelikle bir adım atmanız sonrasında da biraz beklemeniz gerekjecektir.

Şu aşamada BTK tarafından alınan bir karar yok. Bu sebeple Açık Hat kullanan birisinin hattı üzerine alması İmkânsız hale gelmektedir.

Ancak geçtiğimiz senelerde BTK tarafından başlatılan 2-3 haftalık Af süreci gibi bir af sürecinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Açık Hat Sahiplerinin Hatlarını Üzerlerine Almaları
Açık Hat Sahiplerinin Hatlarını Üzerlerine Almaları

Bu işlem için yapmanız gereken aşağıdaki metni ya da buna benzer bir metni http://www.tk.gov.tr/iletisim/form/index.php adresindeki forma girmeniz, kişisel bilgileriniz ile BTK’ya göndermenizdir.

Talebin yüksek olması durumunda Açık Hatların Taşınması için BTK’da bir çözüm bulacaktır.

 

 

Sayın Yetkili;

Geçmiş yıllarda Operatörler ve Bayiler tarafından satışı yapılan Açık Hatlardan bir tanesine sahibim. Hattın Yasal Sahibini bilmediğim için hattı üzerime alamıyorum.

Geçtiğimiz senelerde yapmış olduğunuz ancak bilgi sahibi olmadığımızdan dolayı yararlanamadığımız Açık Hat Affı gibi bir affın başlatılmasını talep ediyoruz.

Bu sayede bizlerde açık olan hatlarımızı üzerimize alacak ve her türlü sorun ve sıkıntının geride kalmasını sağlayacağız.

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Saygılarımla…

 

Metnin Gönderileceği Adres:   http://www.tk.gov.tr/iletisim/form/index.php

 

 

Açık Hat Sahiplerinin Hatlarını Üzerlerine Almaları İçin Yapmaları Gerekenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 21 Mayıs 2012, 08:24

  Açık hat satışı yasaklansın madem böyle bir durum var. İzin vermeyin arkadaş. Millet benim adıma, benim kimliğimle hat açacak. Sonra onu satıp para kazanacak. Sonra açık hat sahibi adam benim adıma açılan hatla birini dolandırırsa ne olacak arkadaş? Ohh. Sonra da BTK çöksün tepeye.

  Cevapla
  • Açık Hat satışıu zaten sıfıra yaklaştı. Ancak 2000’li senelerden gelen binlerce abone hala açık hat kullanıyor. Hatları üzerlerine alamıyor ve bu durumda oldukça mağdur oluyorlar.

   Cevapla
 2. 27 Mayıs 2012, 11:29

  3 Sene öncesine kadar bunun sıkıntısını çekmiş biri olarak bu habere çok sevindim. Herkesin haberdar olması gereken bir konu gerçetende…

  Cevapla
 3. Benim de başıma benzer bir olay gelmişti. Bana kalırsa BTK’nın açık hat affı yerine hattın sahibini bulmasına yardımcı olabilecek bir servis açması. Bu sayede en azından kişiye ulaşıp sorunumuzu anlatabiliriz.

  Cevapla
 4. Gerçekten oldukça önemli bir konu. Ben mail gönderiyorum.

  Cevapla