Akıllı Ev Projesinin Yeni Hali Google Home Tanıtıldı

Akıllı kelimesinin olduğu her noktaya girmeye devam eden Google firması Akıllı Ev Projeleri için Google Home isimli cihazını tanıttı.

Google I/Q 2016 Etkinliği kapsamında tanıtımı yapılan Google Home isimli aygıt küçük ve sevimli yapısına rağmen tüm eve hükmünü geçiren ve size oldukça rahat bir yaşam standardı sunan özelliklere sahip.

Google Sesli Asistan özelliği ile çalışan cihaz evde bulunan ve bağlantı sağlanmış diğer bütün cihazlarla etkileşime geçebiliyor ve tüm kontrolü size bırakabiliyor.

 

Google Akıllı Ev Kontrolü
Google Akıllı Ev Kontrolü

 

Google Home İle Neler Yapabilirsiniz?

Üzerinde bulunan Mikrofonlar sayesinde vereceğiniz tüm komutları algılayan cihaz sizin istediklerinizi bağlantı kurduğu cihazlara ileterek tek bir seferde yapmalarını sağlıyor.

Bu sayede yerinizden kalkmadan ışıkları kapatmak, perdeleri çekmek, TV’yi açmak, Filmi başlatmak, Klimayı kapatmak, Müziği açmak, Kanalı değiştirmek, Yemek siparişi vermek, Google üzerinden arama yapmak, Birisini aramak, Mesaja cevap vermek gibi birçok gündelik işi yapmak mümkün.

“Far Field” adı verilen bir özellik sayesinde oldukça hassas bir duyma sistemine sahip olan cihaza uzak bir mesafeden bile komut verseniz algılayabiliyor ve yerine getiriyor.

Algılama konusunda ise Google Sesli Asistan Hizmetinin görevini oldukça başarılı bir şekilde yerine getirdiğini belirtmek gerek.

Ayrıca evde o sırada farklı birçok sesin olabileceğini düşünerek hazırlanan bir yapı sayesinde daha önceden kaydedilen ses yapısını tanıyarak sadece sizin verdiğiniz komutlara da tepki verebiliyor. Bu sayede şakacı misafirlerin her dediğini yerine getirmiyor.

Google Akıllı Ev Sistemi
Google Akıllı Ev Sistemi

 

Amazon Echo İsimli Modele Rakip Olacak

Google Home ismi ile pazara çıkan bu ürün aslında tek başına pek bir işe yaramayan bir Kontrol Sistemi.

Daha önceden duyuruş yapılan Amazon Echo modeline rakip olarak pazara çıkan bu ürün birden fazla akıllı ürünü kontrol etmek ve tek merkezden sesli olarak yönetmek üzere kurgulanmış bir ürün.

Bu sebeple de sadece bir Google Home Cihazı alarak evinizi akıllı hale getirmenin mümkün olmadığını belirtmemiz gerek.

 

Google Home
Google Home

 

Google Home Siparişi Vermek

Şuan da Ön Sipariş sürecinde olan ürüne sahip olmak için https://home.google.com/ adresine giriş yapıp Mail Adresinizi bırakmanız lazım.

Daha sonrasında gelen taleplere göre irtibata geçilerek kullanıcılara bilgi verilip Satış İşlemleri yapılıyor olacak.

Cihazın Google I/Q 2016 Etkinliği sırasında fiyat bilgisi paylaşılmadı. Ancak yakın dönemde bu tarz bilgilerde kullanıcılarla paylaşılacaktır.

Akıllı Ev Kontrol Sistemleri
Akıllı Ev Kontrol Sistemleri

Akıllı Ev Projesinin Yeni Hali Google Home Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir