Pasaport Kayıt İşlemleriAkıllı Evlerin Özellikleri

Akıllı Evlerin Özellikleri

Giderek büyüyen akıllı ev furyası insanları bu yeni teknoloji hakkında bilgi sahibi olmaya itiyor. Peki nedir bu akıllı ev? Gelişen teknoloji ve internet sistemi kullandığımız cihazların da gelişmesini tetikledi. Öyle ki sesli konuşmadan görüntülü konuşmaya geçilmesi bile hayal edilemezken şimdilerde neredeyse kullandığımız her cihaz internete bağlanıyor. İnsanlar internet üzerinden sürekli birbirleri ile ya da diğer […]


Giderek büyüyen akıllı ev furyası insanları bu yeni teknoloji hakkında bilgi sahibi olmaya itiyor. Peki nedir bu akıllı ev?

Gelişen teknoloji ve internet sistemi kullandığımız cihazların da gelişmesini tetikledi. Öyle ki sesli konuşmadan görüntülü konuşmaya geçilmesi bile hayal edilemezken şimdilerde neredeyse kullandığımız her cihaz internete bağlanıyor. İnsanlar internet üzerinden sürekli birbirleri ile ya da diğer cihazları ile etkileşime geçebiliyorlar. Öyle ki işe giderken evdeki bilgisayarınızda unuttuğunuz projenizi iş yerine vardığınızda evinizdeki bilgisayara bağlanabiliyor ve projeye ulaşabiliyorsunuz. Cihazlar birbirleri ile böyle etkileşim içindeyken evimizdeki cihazların birbirleri ile etkileşimi kaçınılmaz oluyor. Akıllı evler, kullandığımız cihazların etkileşimini kolaylaştırarak onları bir arada kullanmamızı sağlıyor.

Akıllı Evlerin Fiyatı Ne Kadar?

Henüz başında olduğumuz akıllı ev teknolojisinin standart kullanıcı seviyesine inmesi şu yıllarda pek mümkün görülmüyor. Yeni bir teknoloji olan akıllı evlerde kullanılan cihazların pahalı olması bu evlerin fiyatlarının da pahalı olmasına sebep oluyor. Öyle ki evinizin sıcaklığını ayarlayarak size bir çok alandan tasarruf yaptıran termostatların kumandalarının fiyatları dahi 200 dolar civarından satışa sunuluyor. Hal böyle olunca insan yaşamını hayli kolaylaştıracak bu teknolojinin herkes tarafından kullanılmaya başlanmasının uzun yıllar alması bekleniyor.

Akıllı Evler Güvenli mi?

Akıllı evlerde kullanılan cihazların internet üzerinden birbiri ile etkileşime girdiği düşünüldüğünde kullanıcıların aklına şu soru geliyor: Bu evlerin hacklenme riski var mı? Akıllı evler tamamen güvenlidir demek şuan için pek mümkün görünmüyor. Kötü niyetli hackerların çok güvenli denilen sistemlere bile sızdığı düşünüldüğünde henüz yeni olan akıllı ev teknolojisinin tamamen güvenli olduğu söyleyemeyiz ancak bu evlerin oldukça güvenli olduğunu belirtmek gerekir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status