Akıllı hoparlör bir faciayı engelledi

Amerika’da polisi arayan akıllı hoparlör iki kişinin hayatını kurtardı. Yanlışlıkla da olsa polisi arayan akıllı hoparlör bu tip teknolojik cihazların düşünüldüğünden daha çok yararlı olduklarını gözler önüne serdi.

 

Özellikle Amerika’da ve dünyanın birçok ülkesinde hızla popülerleşen akıllı hoparlörlerin müzik çalmaktan çok farklı olarak  ev içerisinde ışıkları açmak, ısıtıcının derecesiyle oynamak gibi birçok özelliği bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay ise aslında akıllı hoparlörlerin düşünüldüğünden çok daha fazla işlevsel olduğunu gözler önüne seriyor.

Eduardo Barros yaklaşık bir hafta önce kız arkadaşı ve kız arkadaşının kızı ile akşamı birlikte geçirmek için evine gitti. Evde Barros ve kız arkadaşı arasında sebebi henüz bilinmeyen hararetli bir tartışma başladı. Barros tartışmanın ilerlediği sıralarda evinde bulunan silahını kız arkadaşına ve onun kızına doğrulttu. Bu sırada ”Polisi aradın mı?” diye bağıran Barros aslında kendisi polisi aramış oldu. Evde bulunan akıllı hoparlör Barros’un bağırışlarını yanlış yorumlayıp polisi aradı. Olay üzerine gelen polis ekipleri kız arkadaşını ve onun kızını sağ salim evden çıkarmayı başardı. Barros ise dirense uzun süre dirense de sonunda teslim olmak zorunda kaldı.

Alıkoyulan kadında ve çocuğunda ciddi fiziki yaralanmalar söz konusu değil. Barros ise yasadışı yollardan silah edinmek ve barındırmak, evde bulunan bir kişiye saldırı ve kişiyi özgürlüğünden alıkoymak suçlarından yargılanacak

Akıllı hoparlör bir faciayı engelledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir