Akıllı ve Klimalı Otobüs Duraklarının Sayısı Artmaya Başladı

Klasik Otobüs Durakları artık yerlerini Kapalı, Akıllı ve Klimalı Otobüs Duraklarına bırakmaya başladı.

Gelişen teknoloji ile birlikte her tarafı açık Otobüs Durakları birçok ilde yerini Kapalı ve Akıllı yapıya büründürülmüş, Klima ile de iklimlendirmesi yapılmış klimalara bırakmaya başladı.

Farklı illerde yavaş yavaş bu durak sistemine geçiş başlarken sistemin uygulanmaya başlandığı şehirlerde halk halinden oldukça memnun.

 

Akıllı ve Klimalı Otobüs Durağı

 

Yazın Serin, Kışın Sıcak

Duraklarda bulunan Klima sayesinde durakların yazın sıcak havalarda serin kalması, kışın soğuk havalarda ise sıcak olması sağlanıyor.

Bu sayede özellikle yaz aylarında öğle sıcaklarında, kış aylarında ise sabah ve akşam saatlerinde yaşanan doğal çile bir nebzede olsa giderilmiş oluyor.

 

Akıllı Otobüs Durağı

 

Duraklarda Otobüslerin Durumlar Takip Edilebiliyor

Akıllı Durak adı verilen bu sistem ile hangi otobüsün kaç dakika sonra o durakta olacağı yolcular tarafından anlık olarak takip edilebiliyor.

GPS sistemi ile entegre çalışan bu yapı sayesinde kaç dakika içinde otobüsün o durakta olacağı, ne kadar uzakta olduğu gibi verileri anlık olarak yolcular görebiliyor ve ona göre hareket edebiliyorlar.

 

Klimalı Otobüs Durağı

 

Klasik Duraklar Artık Yok Olmaya Başladı

Gerek sıcak, gerek karlı gerekse yağmurlu havalarda işlevini kaybeden, insanların sığınması için yapılan ancak buna pek de müsait olmayan eski duraklar yavaş yavaş yok olmaya başlamış durumda.

Farklı firmaların pazara sürdüğü Akıllı ve Klimalı Otobüs Durakları yolculara günün hangi saatinde olursanız olun konforlu bir ulaşım hizmeti sunma noktasında oldukça başarılılar.

Bu sebeple de yavaş yavaş birçok belediye, sınırlı sayıdaki durak ile hizmet vererek yolculardan gelecek geri bildirimlere göre tüm duraklarda bu sistemi uygulama peşinde.

Akıllı ve Klimalı Otobüs Duraklarının Sayısı Artmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir