Akıllı Saat ve Akıllı Gözlüklere Olan İlgi Artmaya Başladı

Son dönemde pazara sürülmeye başlanılan Akıllı Saat ve Akıllı Gözlük modellerine olan ilgi ürün modellerinin artmaya başlaması ile yükselmeye başladı.

Analiz firması Berg Insight tarafından yapılan araştırmaya göre Giyilebilir Teknoloji Pazarı bu şekilde artmaya devam ederse 2017 yılına kadar 64 Milyon Adetlik ürün satışı gerçekleşmiş olacak.

2012 yılında 3.1 Milyon adetlik Akıllı Gözlük ve Akıllı Saat satışı yapılan Global Pazarda 2013 senesinde ise 8,3 Milyon adet gibi bir rakama ulaşılmış durumda.

 

Giyilebilir Teknolojiler Geliştikçe Talep Artacaktır

 

Henüz pazarda tam olarak oturmamış olan Akıllı Saat modellerinin daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanması ve Akıllı Gözlük ürünlerinin daha uygun fiyatlardan Global Pazarda satışa sunulması sonrasında Giyilebilir Teknoloji Ürünlerine olan ilgi artacak gibi görünüyor.

Akıllı Saat ve Akıllı Gözlüklere Olan İlgi Artmaya Başladı
Akıllı Saat ve Akıllı Gözlüklere Olan İlgi Artmaya Başladı

Samsung, Sony, LG, HTC, Apple, Casio, Nike gibi birçok firma tarafından üzerinde çalışmalar yapılan Akıllı Saat Modelleri dışında Google kanadı tarafından geliştirilmekte olan ve Microsoft cephesinin de ilgi duymaya başladığı Akıllı Gözlük Modelleri zamanla kendilerini aşmayı başaracak gibi görünüyor.

 

Akıllı Saatler ve Akıllı Telefonlar Bir Arada Satılabilir

 

Samsung Galaxy Note 3 modeli ile ön sipariş sürecince Ücretsiz olarak sunulan Samsung Galaxy Gear modeli gibi yakın dönemde birçok Akıllı Saat modelinin telefonlar ile birlikte Ücretsiz olarak sunulması gündeme gelecek gibi görünüyor.

Özellikle Çin menşeli Akıllı Telefon üreten firmaların satışlarını arttırmak adına Akıllı Saat serilerini de modeller ile birlikte Ücretsiz olarak dağıtacağı haberleri gelmeye başlamış durumda.

 

Giyilebilir Teknolojilerin Sonu Yok

 

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri için ne yazık ki bir son yok. Akıllı Saat ve Akıllı Gözlük modelleri ile pazara giriş yapan ürünlerin yakın dönemde Elbiselerde, Akıllı Telefonlarda ve daha birçok alanda kullanılması bekleniyor.

Bükülebilir Ekran Teknolojisi sonrasında akıllı telefonların da giyilebilir bir hal alması mümkün olabilecek. Bu sayede de bir Akıllı Telefonu kolunuzda taşımanız mümkün hale gelmiş olacak.

Akıllı Saat ve Akıllı Gözlüklere Olan İlgi Artmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir