Akıllı Telefon Dünyası Büyümeye Devam Ediyor

Akıllı Telefon Dünyası Büyümeye Devam Ediyor

Cep Telefonunun yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde belli başlı markaların dışında Telefon Üretimi ve Satışı yapan firma yok gibi idi. Şimdiler de ise özellikle Çin Pazarının etkisi ile sektöre giren firmalar Akıllı Telefon pazarını ciddi anlamda genişlettiler. Tüketim artmaya başladıkça Üretim artmaya başladı. Ve buna bağlı olarak birbirinden farklı isimler ile onlarca Üretici Firma ortaya çıktı. […]


Cep Telefonunun yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde belli başlı markaların dışında Telefon Üretimi ve Satışı yapan firma yok gibi idi.

Şimdiler de ise özellikle Çin Pazarının etkisi ile sektöre giren firmalar Akıllı Telefon pazarını ciddi anlamda genişlettiler.

Tüketim artmaya başladıkça Üretim artmaya başladı. Ve buna bağlı olarak birbirinden farklı isimler ile onlarca Üretici Firma ortaya çıktı.

Sonrasında ise bu Üretici Firmalardan ürün alarak kendi logoları ve isimleri ile pazara çıkan yüzlerce firma daha isminden söz ettirmeye başladı.

 

Akıllı Telefonların Destek Süreci Sıkıntılı

Tabi ki pazarda bu denli hızlı değişen ve gelişen Teknolojik Oyuncaklar için yaşanmaya başlanılan en büyük sıkıntı Satış Sonrası Hizmetler olmaya başladı.

Satılan ürünlerin Destek Birimlerine bazen ulaşmak neredeyse imkânsız hale gelirken bazen de firmanın yetersiz kalan Destek Birimleri verilen hizmetin kalitesinin düşmesine sebep oluyor.

Bazı durumlarda ise Türkiye gibi birçok ülkede satışı olmadığı için Yurtdışından Getirilen Akıllı telefonların servis hizmeti için uygun bir yer bulmak imkânsız hale gelebiliyor.

 

Destek Forumlarına İlgi Artmaya Başladı

Firmalar tarafından yaşatılmaya başlanılan sorunlar ve artan birbirinden farklı sıkıntılar sebebiyle artık kullanıcıların ilk başvurdukları yerlerde Servisler olmaktan çıktı.

İşte bu noktada da Karşılıklı Yardım mantığı ile çalışan Forum Sitelerine ilgi artmaya başladı.

Son zamanlarda pazarda ciddi anlamda cep telefonu forumu bolluğu yaşanır hale gelmiş durumda.

Tabi aralarından bazıları ciddi anlamda Kaliteli ve Sorunu Çözebilmek amaçlı açılan forumlar iken bazıları da sadece Eğlence Amaçlı ya da Kazanç Getirsin diye açılan forum sayfaları.

Tabi ki bunun ayırt edilmesi kolay.

 

PcNet gibi büyük Teknoloji Siteleri tarafından açılan bu tarz Destek Forumları hem kısa sürede sorunlarınıza çözüm bulmak hem de doğru ve detaylı bir şekilde sorun hakkında bilgi sahibi olmak adına oldukça önemli.

 

Firmaların uzun ve Kısa vadede Destekleri Şart

Birçok konuda sorunları çözen bu sayfalara özellikle Büyük Üreticilerin destek sunması da gerekli diye düşünüyoruz.

Çünkü birçok sorun Servise Gitmeden buralardan çözüme kavuşturulabiliyor.

Bu durumda birçok anlamda büyük bir iş gücü kaybının önüne geçmenize yardımcı olmuş oluyor.

Diğer maliyetleri hesaba bile katmıyoruz.

  Motorola Moto X Modeli Nano Sim Kart İle Pazara Çıkacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status