Akıllı Telefon Sektöründe Artık Canlı Renkler Ön Planda

Eski dönemlerde Cep Telefonu dediğimiz özelliksiz ürünler pazarda vsatışta iken firmalar Çeşitli Tasarımlar ile ürünlerini alıcılara sevdirmeye çalışırlardı. Çünkü sunulacak Donanımsal ve Yazılımsal özellikler oldukça sınırlı sayıda idi.

Şimdi olaylar biraz daha değişti. Çünkü Akıllı Telefon modelleri pazara çıktıktan sonra firmalar Tasarım noktasını ikinci plana attılar. İşletim Sistemi, Yazılımsal ve Donanımsal Özellikler devamlı yükselişte olduğu için de Tek Düze cihazlar pazarda yer almaya başladı.

Aralara birkaç farklı model sıkıştırılmış olsa da Nokia Lumia serisine kadar renk noktasında sınırlı ürünler pazarda dolaşıyordu. Ve Nokia Lumia modelleri kendi içerisinde çok fazla donanımsal gelişme gösteremediği için yine tasarım noktasında kullanıcılara bir cazibe sunmaya çalıştı.

Bu durum diğer firmalar tarafından da yavaş yavaş benimsenmeye başlandı. Çünkü Donanımsal anlamda artık hızlı yükselişler söz konusu değil. Örnek olarak Kamera, Çekirdek, Ram gibi birçok değer artık üste çıkmanın anlamsız olduğu seviyelere ulaşmış durumda.

Akıllı Telefon Sektöründe Artık Canlı Renkler Ön Planda
Akıllı Telefon Sektöründe Artık Canlı Renkler Ön Planda

Aynı şekilde İşletim Sistemleri ve sundukları Uygulama imkanları da belli bir seviyeye geldi ve kullanıcı kovasına alacağından fazlasını alamıyor ne yazık ki.

Bunu gören firmalarda öncelikli olan Donanım ve Yazılım alanını şimdilerde Tasarım olarak güncellemeye başladı.

Önce Alüminyum Kasaya sahip HTC One modeli bir değişim ile pazara çıktı. Sonrasında Note 3 modelini hem renk hem de kasa tasarımı değişti ve şimdi Apple iPhone 5C modeli ile renkli modellerin sayısı artmaya başladı.

 

Akıllı Telefon Sektörüne Renk Gelecek

2013 senesi Akıllı Telefon Sektörü için renkli sona erecek ve 2014 senesinde pazara çıkan modellerde en az 5 renk kullanılıyor olacak. Buna Amiral Gemileri de dahil.

Çünkü artık ürün satmanın ilk yolu Canlı olmak, gençlere hitap edebilmek ve elbette ki istenilen donanımsal seviyede olmak.

 

Akıllı Telefon Sektöründe Artık Canlı Renkler Ön Planda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir