Akıllı Telefon Üreticisi Vertu Hakan Uzan’a Satıldı

Nokia firmasının Lüks Modeli olarak pazara çıkan ve sonrasında EQT tarafından satın alınan Vertu şimdi de Hakan Uzan‘ın sahibi olduğu Baferton Şirketi tarafından satın alındı.

Sınırlı sayıda ürün pazara süren ve bu ürünleri ciddi rakamlardan satan Vertu firması bir dönem özellikle Zengin Kesimin tercih ettiği bir model halini almıştı.

Ancak Akıllı Telefon sürecine geç girmesinden dolayı Vertu firması son yıllarda ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. Bu kan kaybı sonrasında ise Hakan UZAN tarafından resmi olarak satın alındı.

 

Vertu Akıllı Telefon Ailesi

 

Vertu Markasının Yeni Sahibi Kıbrıs’lı Baferton LTD

Uzunca süredir satış görüşmeleri yapılan Vertu Akıllı Telefon ailesi EQT firması tarafından Hakan UZAN’a ait olan Kıbrıs’lı Baferton LTD tarafından 50 Milyon Sterlin karşılığında satın alındı.

Satınalma süreci sonunda  Telegraph’a konuşan Hakan Uzan ise, “Vertu çok güçlü bir marka, ve kaliteleri ile sektörde hayli bilinirler. İyi bir takım oluşturarak geleceğe bakmak istiyoruz. Doğru yatırımlar ve araştırmalarla Vertu’nun tam potansiyelini ortaya çıkartabiliriz.” dedi.

Yapılacak olan yeni yatırımların markayı eskisi gibi Lüks Ürünler listesi içerisine sokmak için mi yapılacağı yoksa pazardaki diğer modeller gibi Uygun Fiyatlı Ürünlerin de pazara sürülüp sürülmeyeceği şu aşamada belirsiz.

Ancak yakın dönemde markanın logosunu taşıyan en azından birkaç Yeni Modelin pazara çıkmasını ve bu sayede markanın en azından bir canlanma göstermesini beklemek yanlış olmasa gerek.

Akıllı Telefon Üreticisi Vertu Hakan Uzan’a Satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir