Akıllı Telefonlara 52 Megapiksel Kamera Geliyor

DSLR Makinalar ile artık atışma isteyen Akıllı Telefon Üreticileri yeni bir sistem üzerinde çalışmaya başladılar ve 52 MegaPiksel Kamera Çözünürlüğüne ulaşmak için adım atmaya başladılar. Akıllı telefonlar günümüzde fotoğraf makinaların yerini almaya başladı. Ancak telefonlarda kullanılan lensler küçük olduğu için henüz DSLR makinaların çektiği seviyede fotoğraflar çekmek pek mümkün olmuyordu. Silikon Vadisi’nde bir ekip bu […]DSLR Makinalar ile artık atışma isteyen Akıllı Üreticileri yeni bir sistem üzerinde çalışmaya başladılar ve 52 MegaPiksel Kamera Çözünürlüğüne ulaşmak için adım atmaya başladılar.

Akıllı telefonlar günümüzde fotoğraf makinaların yerini almaya başladı. Ancak telefonlarda kullanılan lensler küçük olduğu için henüz DSLR makinaların çektiği seviyede fotoğraflar çekmek pek mümkün olmuyordu. Silikon Vadisi’nde bir ekip bu durumu değiştirmek için ilginç bir proje başlattı.

Light isimli firma geliştirdiği kamera modülü sayesinde tam 52 Megapiksel çözünürlüğünde kamerayı telefonlara entegre etmeyi hedefliyor. Tek bir lens yerine birden fazla lensi barındıran bu modül, çekilen fotoğrafta daha fazla detay ve netlik sağlayacak. Bu netlik birden fazla sensör ve lens ile çekilen fotoğrafları yazılımsal olarak bir araya getirilerek sağlanacak.

  Motorola Moto X Modeli Nano Sim Kart İle Pazara Çıkacak
Akıllı Telefonlara 52 Megapiksel Kamera Geliyor
Akıllı Telefonlara 52 Megapiksel Kamera Geliyor

Proje İçin Her Şey Hazır

Light firması ayrıca yakından tanıyacağınız Foxconn ile lisans ve yatırım anlaşması imzaladı. Yani bu proje sadece hayal ürünü olarak kalmayacak yakında hayata geçirilecek.

Bu sistem hatırlayacağınız gibi ’ın geçtiğimiz günlerde satın aldığı Linx firmasının kamera modülüne benziyor. Bakalım önümüzdeki aylarda 52 Megapiksel üstü veya yakınında bir üst düzey kamera modülünü akıllı telefonlarda görebilecek miyiz?

Akıllı Telefonlara 52 Megapiksel Kamera Geliyor
Akıllı Telefonlara 52 Megapiksel Kamera Geliyor

Kaynak: http://shiftdelete.net/telefonlarda-52-megapiksel-devri-59880

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status