Akıllı telefonlarda bir ilk: Holografik ekran

Akıllı telefonlarda bir ilk: Holografik ekran

Nanoteknoloji kullanılarak yapılan holografik ekrana sahip olan akıllı telefon olarak RED Hydrogen One, akıllı telefon pazarında büyük bir rekabet oluşturmak hedefinde!   RED firması üst seviye kameralarıyla büyük bir ün yakalamıştı, şuan ise Hydrogen One adını verdiği ileri düzey bir akıllı telefon ile adını tarihe altın harflerle yazdırmayı hedeflemiş gibi gözüküyor. Hydrogen One’ı diğer akıllı […]


Nanoteknoloji kullanılarak yapılan holografik ekrana sahip olan akıllı telefon olarak RED Hydrogen One, akıllı telefon pazarında büyük bir rekabet oluşturmak hedefinde!

 

RED firması üst seviye kameralarıyla büyük bir ün yakalamıştı, şuan ise Hydrogen One adını verdiği ileri düzey bir akıllı telefon ile adını tarihe altın harflerle yazdırmayı hedeflemiş gibi gözüküyor. Hydrogen One’ı diğer akıllı telefonlardan ayıran en önemli özellik ise şuan diğer hiç bir akıllı telefonun sahip olmadığı, holografik ekrana sahip olacak olması.

5.7 inç olması düşünülen ekrana çok ileri nanoteknoloji kullanılacağı firma tarafından açıklandı. Hydrogen One ismine sahip akıllı telefon; geleneksel 2 boyutlu içerik, holografik çok görüntülü içerik veya 3 boyutlu içerik gibi birbirinden farklı komplike görüntüler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceği söyleniyor.

  RPCS3 Red Dead Redemption'ı PC'de çalıştırdı

Yakın geçmişte Amazon Fire Phone’da bulunan göz aldanmasını ve Nintendo 3DS el konsolunun içerdiği gözlüksüz 3D ekranı aynı anda içereceği söylenen akıllı telefon Hydrogen One, aynı zamanda stereo sesleri çok boyutlu seslere dönüştürecek bir algoritmaya da sahip olacakmış. RED firmasının göz bebeği olacağından emin olduğumuz Hydrogen One, kullanıcılarının bütün duyu organlarına hitap edebilecek ve hepsini etkileyebilecek kadar iddialı bir şekilde geliyor. Bu teknolojinin günlük yaşantımızın birer parçası haline geleceği düşüncesi bile tüylerimizi ürpertirken, belki de fantastik filmlerde gördüğümüz sahneler artık bizim günlük yaşantımızdaki iletişim yöntemimiz olacak.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status