Akıllı Telefon Dünyasında Gelişim Süreci Hızlandı

Akıllı Telefon Dünyasında Gelişim Süreci Hızlandı

  Pazara çıktığı ilk dönemler biraz daha yavaş ve parçalı olarak ilerleme kaydeden Cep Telefonu pazarı özellikle Akıllı Telefon dönemine geçtikten sonra hızla yükselmeye başladı. Akıllı Telefon Sistemlerinin ilk olarak kullanılmaya başlandığı Cep Bilgisayarı olarak da adlandırıldığı ilk dönemlerde yetenekleri sınırlı olan ürünler günümüzde artık bir bilgisayarın yapabildiği hemen hemen her şeyi yapabilecek donanıma ve […]


 

Pazara çıktığı ilk dönemler biraz daha yavaş ve parçalı olarak ilerleme kaydeden Cep Telefonu pazarı özellikle Akıllı Telefon dönemine geçtikten sonra hızla yükselmeye başladı.

Akıllı Telefon Sistemlerinin ilk olarak kullanılmaya başlandığı Cep Bilgisayarı olarak da adlandırıldığı ilk dönemlerde yetenekleri sınırlı olan ürünler günümüzde artık bir bilgisayarın yapabildiği hemen hemen her şeyi yapabilecek donanıma ve yazılım desteğine kavuştu.

Tabi ki bu sürecin tıkandığı ya da yavaşladığı dönemler oldu. Ancak bundan sonraki süreçte gelişimin daha hızlı bir şekilde devam etmesini beklemek yanlış olmayacaktır.

 

Cep Telefonu ve Akıllı Telefon Dünyasının Gelişimi

Maxicep Ekibi tarafından hazırlanan ve bizim de dikkatimizi çeken gelişim infografiği ni sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Aşağıdaki görsel üzerinden Akıllı Telefon Pazarı ve öncesindeki Cep Telefonu Pazarının nasıl bir gelişme süreci yaşadığını daha net olarak görebileceksiniz.

Akıllı Telefon Dünyasında Gelişim Süreci Hızlandı

Süreç Artık Bilgisayarları da Etkiliyor

Akıllı Telefon Pazarının hızlı bir yükselişe girmesi, Tablet PC modellerinin artması özellikle bir döneme damgasını vuran Bilgisayar Pazarını artık biraz daha geriye itti.

Maxicep tarafından hazırlanan grafikte de görüldüğü gibi hızlı bir gelişim sürecine giren Akıllı Telefonlar artık bir kablo ile monitöre bağlanarak bilgisayar gibi kullanılabiliyorlar.

Aynı şekilde Kablolu veya Kablosuz olarak TV Sistemlerine bağlantı yapabilmeniz de artık mümkün.

Bu durumda da özellikle Masa Üstü Bilgisayar sistemlerinin artık sadece Oyunculara Özel hale gelmesine, Notebook Sistemlerinin ise daha az kullanılır hale gelmesine sebebiyet vermiş durumda.

Bakalım ilerleyen süreçte zaman nelerin değişimine imkân sağlayacak ve Akıllı Telefon Pazarı da kendisini hangi sistemlerin gelişmesi için kurban verecek.

  Vivo Ekrandan Parmak İzi Okuyan Modelini Görücüye Çıkardı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status