Aklında Apple iPhone Olanlar Başka Markalara Yönelmeye Başladı

Aklında Apple iPhone Olanlar Başka Markalara Yönelmeye Başladı

Yapılan bir araştırma ve anket sonucuna göre 90 Gün içerisinde bir almayı düşünenlerin %50 gibi bir oranı ilk olarak iPhone 5 veya iPhone 4S serisine sahip ürünler almayı düşündüklerini belirtmiş durumdalar. (ChangeWave 2013)

Yaklaşık 4000 denek üzerinde yapılan araştırma size aslında halen pazardaki birçok cihazdan daha fazla tercih ediliyor gibi görünebilir. Ancak işin diğer boyutunda geçen senenin rakamları ve müşterilerin son tercihleri yer alıyor.

Geçen sene aynı firma tarafından yapılan anket sonuçlarına göre alacak olan her 100 müşteriden 71 tanesi Önce Apple cevabını vermiş, serisine olan bağlılık ön plana çıkmıştı. Ancak bu sene yapılan ilk araştırma tercihlerin Apple üzerinden kaymaya başladığını gösteriyor.

Aklında Apple iPhone Olanlar Başka Markalara Yönelmeye Başladı
Aklında Olanlar Başka Markalara Yönelmeye Başladı

Bunun yanında özellikle Türkiye’de bulunan Satış Noktaları da genelde ellerinde 5 olmaması sebebiyle müşterileri diğer ürünlere kaydırma eğilimine girmiş durumda. Ayrıca cihazın Pahalı olması, Sıkıntılar yaşamış olması, Pazarda yeterli sayıda bulunamaması gibi birçok etmende ilk olarak akla gelen Apple iPhone seçeneğinin elenmesi gibi bir duruma sebep oluyor.

Bu durum da Mağazaya Apple iPhone serisine ait bir model almak isteyenlerin Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 4, Sony Xperia İON, HTC One X ve LG Optimus 4X gibi modellere yönelmesine sebep oluyor.

Kısacası ve birçok ülkede Akla İlk Gelen Mobil Cihaz olma özelliğini taşıyor olsa da son olarak elde kalan model olma noktasında epey uzakta duruyor.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status