Amazon Kindle Fire HD Modeli Pazara Sunuldu

Amazon tarafından üretilen Kindle Fire modelinin biraz daha gelişmiş özelliklere sahip olan üst modeli Amazon Kindle Fire HD modeli bugün tanıtıldı.

8,9 İnç lik bir ekran seviyesi ile pazara sunulan Amazon Kindle Fire HD modeli bir anlamda Samsung, Sony, Acer, Asus, Apple gibi firmalara büyük ekranlı tabletlerde artık bende varım dedi.

1920*1200 Piksel kalitesinde Full HD bir akrana sahip olan cihaz 254 ppi değer ile de oldukça başarılı bir ekran deneyimine ulaşmamızı sağlıyor.

8.8 mm kalınlığa ve 570 gram ağırlığa sahip olan Amazon Kindle Fire HD modeli 16 GB lık bir dahili depolama hafızasına sahip.

TI OMAP Çift Çekirdekli 4470 serisi işlemci kullanan cihazda PowerVR SGX 544 GPU ve 1 GB Ram mevcut. Bu özellikleri ile de oldukça başarılı bir donanımsal özellik sağlamış oluyor.

 

Amazon Kindle Fire HD
Amazon Kindle Fire HD

 

Cihaz üzerinden Çift Wi-Fi Anteni gibi ekstra bir özellik sunan firma bir noktada rakiplerin Wi-Fi Bağlantı hızı ve kalitesini ikiye katlamayı başarıyor. Tablet PC ile oldukça uzak mesafelerden daha rahat bağlantı oluşturmanızı sağlamış oluyor. Bu noktada yapılan testlerde iPad ile yapılan Wi-Fi ölçümlerinde Amazon Kindle Fire HD modelinin %41lik bir oranda daha fazla çekim gücüne sahip olduğu görülmüştür.

Amazon, Kindle Fire HD ile birlikte, kullanıcılara oyun veya sesli kitaplarda kaldıkları yerleri kaydetmelerine olanak sağlayan Whispersync teknolojisini de güncelledi. Bu arada Facebook, Skype, e-posta istemcisinin de aralarında bulunduğu uygulamalar da 8.9 inç’lik Kindle Fire HD ile uyumlu hâle getirildi. Bunun yanı sıra Amazon, Kindle Fire HD’de kitap okuma deneyimini zenginleştirecek çeşitli işlevleri de Kindle Fire HD’ye ekledi.

Birkaç hafta içerisinde satışına başlanacak olan ürünün Amerika pazarındaki fiyatı 299 Dolar seviyesinde olacak. Aynı ürünün 4G LTE destekli olarak sürülecek diğer sürümü ise Amerika’da 499 Dolar seviyesinden satışa sunulacak.

Bu sene bir operatör tarafından anlaşma sağlanamaz ya da bir aracı firma devreye girmezse Amazon Kindle Fire HD ve Amazon Kindle Fire 2012 modellerini sadece Avrupa’dan sipariş edebileceğiz. Türkiye için yine Amazon Kindle Fire bir hayal olarak kalacak.

 

Amazon Kindle Fire HD Modeli Pazara Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir