Amazon Resmi Olarak Türkiye Pazarına Giriyor

Amazon Resmi Olarak Türkiye Pazarına Giriyor

ABD Merkezli Amazon firması geçtiğimiz aylarda Almanya merkezli online mağazası üzerinden Türkiye’ye göz kırpmış iken şimdide resmi olarak Türkiye Pazarına giriş yapmak istediği duyuldu.ABD Merkezli firması geçtiğimiz aylarda Almanya merkezli online mağazası üzerinden Türkiye’ye göz kırpmış iken şimdide resmi olarak Türkiye Pazarına giriş yapmak istediği duyuldu.

Dünya Executive tarafından basına paslanan ve Sabah Gazetesi tarafından haberleştirilen bilgiye göre yetkilileri Ankara’da bazı Hükümet Yetkilileri ile bir süredir temas halinde imişler.

Türkiye için pazara nasıl bir giriş yapacakları konusunda bilgi alışverişi yapan firmanın Türkiye’den bir firmayı satın alması veyahut sıfırdan bir oluşum içine girmesi düşüncesi varmış.

 

Amazon Firması

 

Türkiye’de E-Ticaret Halen Çok Küçük

Her ne kadar yeni nesil Teknoloji ve Giyim gibi birçok alışverişini E-Ticaret Siteleri üzerinden yapıyor olsa da Türkiye’deki E-Ticaret işlem hacmi 2016 yılında %3.5 oranında idi.

Bu da toplamda 17.5 Milyar TL seviyesindeki bir rakama tekabül ediyor.

Amazon ekibinin Türkiye’de direkt E-Ticaret yapısında mı satışa gireceği yoksa Mağazalaşma noktasında da bir adım atıp atmayacağı henüz netleşmiş değil.

Eğer mağazalaşma konusunda da bazı adımlar atacak ise Vatan Bilgisayar, Media Markt ve karşısında büyüyebilmek adına, son dönemde ciddi anlamda zorluk yaşayan firmasını satın alma ihtimali oldukça güçlü.

Birçok görüşme yapan firmasının Amazon firması tarafından satın alınması durumunda Büyük Mağazalarını yeniden aktife alması ve E-Ticaret Mağazasına da ciddi anlamda yatırım yapması beklenebilir.

 

Amazon

 

Şuan Her Şey Duyumlardan İbaret

Şu aşamada ne Hükümet Kanadından ne de Amazon tarafından bir açıklama yapılmış durumda değil.

Sürecin ne aşamada olduğu, olumlu mu olumsuz mu ilerlediği ve hatta gerçekten bu görüşmelerin yapılıp yapılmadığı konusu bile muamma.

Bakalım ilerleyen günlerde Gümrük Vergisine rağmen ülkemize iyi bir hacmi yaratmayı başaran Amazon firması Türkiye sınırlarından içeriye girebilecek mi?

  Bimeks Büyüme Atılımına Darty Mağazalarını Alarak Devam Ediyor
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status