Pasaport Kayıt İşlemleriAmazon Tarafından AmazonBasics İsimli Powerbanklar Geri Topluyor

Amazon Tarafından AmazonBasics İsimli Powerbanklar Geri Topluyor

Amazon tarafından üretilen ve son kullanıcıya satışı gerçekleştirilen AmazonBasics isimli taşınabilir şarj cihazı için toplatılma kararı alındı.


tarafından üretilen ve son kullanıcıya satışı gerçekleştirilen AmazonBasics isimli için toplatılma kararı alındı.

Firma tarafından alınan bu kararın neden alındığı konusunda net bir açıklama yapılmazken cihazlarda Aşırı Isınma olduğu ve bu sebeple de fiziksel veya kimyasal anlamda cihazların zarar görebileceği belirtildi.

Farklı kapasitelere sahip modelleri satışta olan AmazonBasics serisi için ortalama 260 bin cihazın geri toplatılmasına karar verildi.

Firmanın toplattırmak üzere tüketicilere bilgi verdiği modellerin kapasite değerlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 16.000 mAh
  • 10.000 mAh
  • 5.600 mAh
  • 3.000 mAh
  • 2.000 mAh

 

Amazon Basics

 

Herhangi Bir Patlama Vakası Duyulmadı

tarafından bu kadar iyi satış rakamlarına erişen bir ailesinin apar topar toplatılacak olması kullanıcıların kafasında da bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.

Şu ana kadar herhangi bir Patlama veya Yanma vakasının da basına yansımamış olması firmanın tam olarak neden bu cihazları toplatacağının sorusunu cevapsız bırakıyor.

Tüketici Ürünü Güvenliği Konseyi tarafından yapılan açıklamada ise kullanıcıların ile görüşmelerini ve cihaz iadesi yaparak paralarını geri almalarını söyledi. Ayrıca toplanan cihazlarında uygun şekillerde imhası isteniyor.

Birkaç gündür satış noktaları üzerinden AmazonBasics serisi alan müşterilerine

Mail ve SMS ile ulaşmaya çalışan firma sattığı ürünlerin herhangi bir maddi veya manevi kayba sebep olmadan hızlıca toplamak istiyor.

Ülkemizde resmi olarak satışı yapılmayan AmazonBasics serisi ailesinden bir modele sahip iseniz ürünü aldığınız yer ile görüşmenizi öneririz.

  Amazon Firmasınında Çalışanlarına Köle Gibi Davrandığı Ortaya Çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status