Amazon Türkiye ABD’ye Yönelik Tepkilerden Dolayı Açılışını Erteledi

Yaklaşık 1 senedir Türkiye Pazarına giriş için çalışmalarını sürdüren Amazon Türkiye son dönemde artan ABD Karşıtlığı sebebiyle açılışını 1-2 ay erteledi.


Yaklaşık 1 senedir Türkiye Pazarına giriş için çalışmalarını sürdüren Türkiye son dönemde artan Karşıtlığı sebebiyle açılışını 1-2 ay erteledi.

Amerika Birleşik Devletleri ile devam eden siyasi kriz ülkemizde faaliyet gösterecek olan global firmalarında planlarında aksamalara neden olmaya devam ediyor.

Eylül ayı içerisinde faaliyetlerine başlaması beklenilen Türkiye son dönemde yaşanan Siyasi ve Ekonomik Kriz sebebiyle açılışını 1-2 ay erteledi.

 

Amazon Türkiye

 

Türkiye Bu Sene Faaliyete Geçecek

Uzunca bir süredir ülkemizdeki çalışmaları için yatırım yapan, Tedarikçi anlaşmalarını tamamlayan, Dağıtım sistemini kuran bu sene içerisinde faaliyetlerine başlayacak.

Ancak süreç özellikle son dönemde tırmanan Türkiye – krizi sebebiyle sekteye uğramış durumda.

Amerikan markalarına karşı toplumdaki tepkilerin arttığı bir dönemde Türkiye’ye girmenin doğru olmayacağını düşünen Amazon’un, resmi olarak faaliyetlere başlamak için Eylül sonu veya Ekim’e kadar bekleme kararı aldığı belirtiliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status